320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arvutiabi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    aegunud küll, aga samas mingid üldised põhimõtted saad siiski kätte, eriti kui oled oma esimesi läpakaid ostmas


    ehk siis tagasi tulles - 500-700€ büd˛eti juures oleks minuarust targem osta aasta-paar vana äriklassi masin kui tutikas saast. esimene neist kestab tõenäoliselt teisest kauem ja pakub ka paremat igapäevast kasutusmugavust.
    kui aga on soov eputada paar kuud tutika välimusega siis arvatavasti tuleb valida teine
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      Algselt postitas chac Vaata postitust
      garantii 1 aasta - näitab üheselt ära et ka tootja enda arvates on tegu kräpiga.
      st. tehnilised parameetrid on jutskui okei, isegi ekraan on matt, aga pikas perspektiivis - näiteks 3-5a - kere, klaviatuur jms laguneb või lihtsalt kulub kätte ära. korralikku läpakat kasutad ka 3a pärast normaaselt.
      lihtsalt vahemärkuse mõttes:1 aasta garantiid ei ole eestis kehtiv väärtus. 2 aastat on igal asjal, vahet pole, mis selle müüja sulle väidab. läbikäidud vaidlus, tarbijakaitsega koostöös just arvutiga seoses.

      Kommentaar


        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
        On ka muid asjalikke läpakaid peale Apple-i. 700€ eest saab vägagi korraliku läpaka.
        Aga kui mängida ka tahaks. Kas siis saaks? Lenovo Thinkpad?

        Mu Dell Vostro 3500 on mind 2010. aasta suvest alates igapäevaselt teeninud. Aku on läbi. Jahutus on saast. Sõpradega LANi enam teha ei saa. Kuumeneb üle. Isegi kui jahutusega alus all on. Paneb pildi kotti. Nukker.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Aga kui mängida ka tahaks. Kas siis saaks? Lenovo Thinkpad?

          Mu Dell Vostro 3500 on mind 2010. aasta suvest alates igapäevaselt teeninud. Aku on läbi. Jahutus on saast. Sõpradega LANi enam teha ei saa. Kuumeneb üle. Isegi kui jahutusega alus all on. Paneb pildi kotti. Nukker.
          Pastat oled vahetanud ka vahepeal ? See on sul täenäoliselt juba nagu švamm seal. Mul miskine Dell Inspiron, kolm ja pool aastat vana. Kui korpuse kahjustused ja plastmassi naksumine välja arvata siis võimekuselt pea sama mis ostes, pastat olen regulaarselt vahetanud ja puhastanud ventikat, väga vaikne seni.
          "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

          Kommentaar


            Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
            Pastat oled vahetanud ka vahepeal ? See on sul täenäoliselt juba nagu švamm seal. Mul miskine Dell Inspiron, kolm ja pool aastat vana. Kui korpuse kahjustused ja plastmassi naksumine välja arvata siis võimekuselt pea sama mis ostes, pastat olen regulaarselt vahetanud ja puhastanud ventikat, väga vaikne seni.
            Aasta tagasi sai pasta vahetatud. Kui õigesti mäletan, siis tulemus oli null. Praeguseks on küll tulemus null.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas chac Vaata postitust
              on küll.
              hp, dell, ibm/lenovo äriklassi läpakad on aastaid asjalikud olnud ja vast on edaspidigi.
              apple'd tunduvad olevat rohkem trendivärk, ja ma väga kursis nendega pole. sestap ka soovitada või mitte soovitada ei oska.
              kui võrrelda äriklassi aparaate, siis jäävad sõelale macbook pro (retina 2014) ja lenovo t440s. täpsemalt ei kirjuta, sest põld on infot täis.

              soovitud hinnaklassi istuvad hästi hp probookid - vähemalt olen näinud nii mõndagi rahulolevat sõpra. küll aga on nende ja paljude teiste sülerite miinus (minu jaoks) resolutsioon, sest üha enam veame endi silmad ekraanile ning võiks ju nende persekeeramist edasi lükata.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                On ka muid asjalikke läpakaid peale Apple-i. 700€ eest saab vägagi korraliku läpaka.
                Soovitusi!
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Ei taha küll Martini läpaka otsimist segada, kuid mulle kuluks mõne targema arvamus ära. Plaan naisele kinkida tahvelarvuti, kuid ei tea millist. Ta põhimõtteliselt midagi peale netis istumise ja pilditöötluse seal ei teeks. Käisin ka euronicsis, kus see teenindaja kiitis ipad air 2te. Olla tahvlite tipp.
                  Peale selle olen hv's vaadanud ning igasugu arvustusi lugenud, kus seda ka kiidetakse. Samas olen apple toodangusse seni skeptiliselt suhtunud. Olen arvanud, et ülehinnatud on nad, kuid päris tõele see vist ei vasta.
                  Need uued ipadid algavad 500 eurost, umbes sama hind on ka androidil ja windowsil. Apple pidavat paremini toimima, just süsteem on kiirem. Kuna oleks ainult koduses kasutuses, siis pole seda 4G vaja ehk ainult wifi variant sobib.
                  Küsimus selles, kas 16GB on tahvli jaoks vähe? Lihtsalt ipadi 16 ja 64GB vahe on sada eurtsi. On mõtet seda vahet maksta või oleks targem mõni väline kõvakas vms muretseda?

                  Loodan, et keegi viitsis lugeda ja aidata. Igasugune abi on teretulnud.

                  PS. Mul on juba aasta olnud Lenovo ideapad G510 (oli vist) inteli i7 prosega. Maksis vist üle 700 siis. Käivitamisel kasutab ssd ketast, mis on ikka ülim. Viie sekundiga saab arvutit kasutada juba. Klaviatuur mugav ning üleüldse on disain kena. Ma soovitaks Lenovot. See siis Martinile
                  Ainukene miinus on see, et juba algusest peale on aku kehv. Ca kolm tundi vist peab vastu, kuigi oli lubatud pikemat aega mu mäletamist mööda. Kuid kuna mul on ta peaaegu alati vooluvõrgus, siis ei viitsinud tagasi viia.
                  Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                  Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                    Küsimus selles, kas 16GB on tahvli jaoks vähe? Lihtsalt ipadi 16 ja 64GB vahe on sada eurtsi. On mõtet seda vahet maksta või oleks targem mõni väline kõvakas vms muretseda?
                    Maksa

                    Aasta-kahe pärast muutub maht problemaatiliseks. Siis võid küll näiteks mälupulga muretseda või mõne teise lahenduse tekitada, kuid tänasel päeval on juba seadme laadimine inimeste jaoks ebameeldiv tegevus.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Mina soovitaks seda läpakat: http://www.onoff.ee/arvutid-ja-lisad...er-nxmnjel035/ ...sest ma ise ostsin ka selle endale. FullHD ekraan, hea videokaart, kest ise on kena ja suht kerge. Ma lasin mälu ka juurde panna 8 GB-ni.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Maksa

                        Aasta-kahe pärast muutub maht problemaatiliseks. Siis võid küll näiteks mälupulga muretseda või mõne teise lahenduse tekitada, kuid tänasel päeval on juba seadme laadimine inimeste jaoks ebameeldiv tegevus.
                        Oleneb milleks vaja on. Kui väga lennukis filme ei vahi ja pildistamiseks õiget tehnikat kasutada siis mina ei maksaks.iOS vaevalt nüüd aastaga mahult 10 korda suureneb, et muud värk peale ei mahu.
                        "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                          Mina soovitaks seda läpakat: http://www.onoff.ee/arvutid-ja-lisad...er-nxmnjel035/ ...sest ma ise ostsin ka selle endale. FullHD ekraan, hea videokaart, kest ise on kena ja suht kerge. Ma lasin mälu ka juurde panna 8 GB-ni.
                          5400 rpm ketas on väga no-no.

                          Üldiselt võiksid 700 € hinnaklassi sisse mahtuva läpaka näitajad olla:
                          protsessor Intel Ivy Bridge (i3/i5/i7-3xxxM või i3/i5/i7-3xxxU) või Haswell (i3/i5/i7-4xxxM või i3/i5/i7-4xxxU) seeriast ja protsessori PassMark Cpu skoor 3000+
                          8 GB RAM
                          SSD 120+ GB või hübriidketas (SSD 8/16 GB + SATA 500+ GB)
                          integreeritud graafika Intel HD 4000 või suurem (seepärast ka Ivy Bridge või Haswell prose)
                          garantii 3a oleks tore
                          matt ekraan (anti-glare), suurus ilmselt 14" ja resolutsioon 1366x768
                          kaal mitte üle 2 kg
                          tõenäoliselt saad koos Windows 7 või 8-ga (isiklikult 8 ei meeldi, eeldab puutetundlikku ekraani)

                          Mida veel vaadata:
                          klaviatuuri asetus (keel): eesti > skandinaavia > inglise
                          ID-kaardi lugeja olemasolu
                          aku elementide arv (enamjaolt 4 või 6)
                          CD/DVD-seadme olemasolu

                          Kui tahad masinas palju meediat talletada, siis läheb ainult SSD-ga kitsaks. Samas tarbib SSD vähem energiat kui magnetketas, samal põhjusel pole mõtet Martini puhul osta eraldiseisva graafikaga aparaati. U-seeria protsessorid on nuditud taktsagedusega (üldiselt alla 2 GHz) ja kasutavad ka reeglina vähem energiat.

                          Ise soovitaksin ka pigem refurbished äriklassi masinat, sest neil on komponendid üldjuhul töökindlamad ja mugavamad.
                          Eesti kõige kvaliteetsem IT tehnika partner. Parim Dell, Lenovo, HP, Apple sülearvutite valik Tallinnas. Meil on majasisesed tehnikud ja maaletooja hinnad!



                          Uued ja kasutatud: arvutid, monitorid, printerid, sülearvutid, lisaseadmed, SAT-TV, GSM

                          jms

                          Silma hakkas nt selline masin:
                          Eesti kõige kvaliteetsem IT tehnika partner. Parim Dell, Lenovo, HP, Apple sülearvutite valik Tallinnas. Meil on majasisesed tehnikud ja maaletooja hinnad!


                          Aga jah, Lenovo, Dell Latitude ja ka Vostro, HP Elitebook ja Probook seeriad. Endal on mitu halba kogemust HP-dega, aga statistiliselt vettpidavaks seda pidada ei saa.

                          Ja kui arvuti osta, siis kindlasti enne (kaubamärgi hooldusest) järele uurida, kus garantiid teostatakse. Eriti tasub seda silmas pidada uute masinate puhul, millele (edasi)müüja annab aastase garantii - see on tõenäoliselt mingi muu turu jaoks tehtud masin ning seda seeriat hooldatakse näiteks Leedus.

                          Uue arvuti võid osta ka ilma operatsioonisüsteemita, mis säästab ca 100 €. If you know, what I mean.
                          I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                            Peale selle olen hv's vaadanud ning igasugu arvustusi lugenud, kus seda ka kiidetakse. Samas olen apple toodangusse seni skeptiliselt suhtunud. Olen arvanud, et ülehinnatud on nad, kuid päris tõele see vist ei vasta. ...
                            mul hea võrrelda, praktiliselt samal ajal (mõnekuuse vahega) sai soetatud ja teine kingitud - samsung ja apple tahvel. hinnavahe ca 100€ samsungi kasuks.
                            esimesel aastal meeldis samsung rohkem, androidil olid flashid ja muud vidinad praktiliselt kohe küljes, ipadiga oleks pidanud ekstra vaeva nägema. kuskil aasta pärast avastasin et samsungi ekraan oli muutunud suht räbuks, üle 5-10 minuti oli raske lugeda või vaadata midagi, silmad väsisid ära. ipadil aga - kvaliteedi tuntavat langust polnud, ja nüüd täna ca 3a hiljem ma praktiliselt ipadi ainult kasutangi igapäevaselt.
                            veel 1 väike nüanss, võibolla vähetähtis aga ikkagi - ipadi väljalülimisnupp on hoopi teises servas ja mitte kõrvuti heli reguleerimise nupuga nagu samsungil. neid kordi ei jõua kokku lugeda kus hämaras sai proovitud samsungil heli reguleerida ja sattusin kogemata väljalülimisnupule (vastik-vastik-vastik!)
                            raha teenid jälle, aga kehv asi jääb tükiks ajaks.

                            ja veel - välist kõvaketast läheb sul varem hiljem ikka vaja
                            Seisan üksi mere ääres
                            jalas kollased sandaalid
                            valged, merevahust sääred
                            hüüan: "Elagu skandaalid!"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                              Mina soovitaks seda läpakat: http://www.onoff.ee/arvutid-ja-lisad...er-nxmnjel035/ ...sest ma ise ostsin ka selle endale. FullHD ekraan, hea videokaart, kest ise on kena ja suht kerge. Ma lasin mälu ka juurde panna 8 GB-ni.
                              vaatan selle ekraani ja kere ühendushingi ja need küll erilist usaldust ei ärata, vähemalt pildi järgi.
                              mis selle garantii on, kirjas ei olnud sestap kahtlustan et ainult 1 aasta?

                              monitor suur ja tundub et asjalik, kuid fullHD puhul eelistaks pigem juba 17" ekraani. ja kindlasti matti.
                              kaal, 2,5-3.4 midagi kilo - kui plaanid et suurem osa ajast istub kodus laua peal, siis on ju pmst okei. seljas tassida sellist sa ilmselt ei taha
                              klaviatuuri laotus eng - nuh, küllap on võimalik ära harjuda, aga eelistaksin ise skandinaavia/eesti.
                              tundub olema suur "enter" klahv - see on hea asi.
                              touchpadi pead ise proovima kui tundik ja "näpusõbralik" see on. samamoodi klaviatuuri nupud.

                              tuleb aru saada et 95-99% ajast sa ei pääse mööda 3 asjast - ekraani, klaviatuuri ja touchpadi kasutamisest! justnimelt need on läpaka (või ka üldse arvuti) 3 olulisimat asja!
                              ja alles peale neid tulevad muud - prose, mälu, kõvaketas jne. viimaseid sa kasutad viimase piirini ikkagi suht harva (kindlasti alla 50% ajast, kui sa just pole suur mängur vms).

                              ps. kõvaketas 5400 kiirusega on aeglane (aga jälle - küllap võimalik harjuda), 7200 on korralik.
                              pps. kerge kest - mis temaga juhtub kui 1 korra voodist maha kukub? väike mõlk korpuses või letaalne juhus?
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                vaatan selle ekraani ja kere ühendushingi ja need küll erilist usaldust ei ärata, vähemalt pildi järgi.
                                mis selle garantii on, kirjas ei olnud sestap kahtlustan et ainult 1 aasta?

                                monitor suur ja tundub et asjalik, kuid fullHD puhul eelistaks pigem juba 17" ekraani. ja kindlasti matti.
                                kaal, 2,5-3.4 midagi kilo - kui plaanid et suurem osa ajast istub kodus laua peal, siis on ju pmst okei. seljas tassida sellist sa ilmselt ei taha
                                klaviatuuri laotus eng - nuh, küllap on võimalik ära harjuda, aga eelistaksin ise skandinaavia/eesti.
                                tundub olema suur "enter" klahv - see on hea asi.
                                touchpadi pead ise proovima kui tundik ja "näpusõbralik" see on. samamoodi klaviatuuri nupud.

                                tuleb aru saada et 95-99% ajast sa ei pääse mööda 3 asjast - ekraani, klaviatuuri ja touchpadi kasutamisest! justnimelt need on läpaka (või ka üldse arvuti) 3 olulisimat asja!
                                ja alles peale neid tulevad muud - prose, mälu, kõvaketas jne. viimaseid sa kasutad viimase piirini ikkagi suht harva (kindlasti alla 50% ajast, kui sa just pole suur mängur vms).

                                ps. kõvaketas 5400 kiirusega on aeglane (aga jälle - küllap võimalik harjuda), 7200 on korralik.
                                pps. kerge kest - mis temaga juhtub kui 1 korra voodist maha kukub? väike mõlk korpuses või letaalne juhus?
                                Nagu öeldud, Eestis on igalpool 2.a garantii läpakatale. Aeglasem kõvaketas on töökindlam Aceri touchpad on õudus kuubis oma integreeritud nuppudega.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X