320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Football Manager 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mikusiku Vaata postitust
    Kuna endale FM12 millegipärast üldse ei istu, arendan paar tundi nädalas FM11-s Andorra jalgpalli.
    Mängu alustades on Andorras vaid üks staadion, millel siis kõik klubid vaheldumisi mängivad.
    Suveks 2021 on seis selline, et 14-st klubist on oma staadion olemas või ehitamisel viiel. Lisaks on kõrgliiga kaheksast klubist seitsmel profiklubi staatus.
    Euroopa koefitsiendi edetabelis on Andorra 10.kohal, mis tagab meile ühe automaatse koha CLi alagrupiturniirile, ühe koha Best placed playoffi 3.ringi ning ühe koha EURO Cupi 1.kvalifikatsiooni ringi. Rohkem kohti vist juurde ei saagi, see vist mängu alguses nii seatud. Euroopa Competitioni edetabelis on Andorra Primera Divisó 32.kohal kahe ja poole tärniga, mis tagab võitjale auhinnaraha 1,89 miljonit eurot.
    Klubitasandi edu pole veel koondisse jõudnud ja nii mandub Andorra koondis maailma edetabelis 150.kohal. Siiski saadakse aeg-ajalt mõni võit või viik.
    Klubitasandi edu on siiani ainult ühe klubi pealt tulnud. Selleks klubiks on siis C.E. Jenlai, mida juhendan mina. Alustasime 2.liigast, mille kohe esimesel hooajal ära võitsime ning järgmisel hooajal lõpetasime kõrgliiga kuuenda kohaga. Järgnevad 9 hooaega oleme selge ülekaaluga võitnud, kolm hooaega järjest ei loovutanud me punktigi ja kaotuseta oleme püsinud viis hooaega jutti. Karika ja Superkarika oleme võitnud 8 korda järjest. Igav pole veel hakanud, sest hooajad on lühikesed(liigas 20 mängu), seega jõuab ka järgmine eurohooaeg kiiresti kätte.
    Euroopas oleme nüüd alagrupis mänginud viis hooaega järjest, nendest ühel oleme ka edasi saanud, kuid kaotasime kohe järgmises ringis Chelsea'le. Eelmisel hooajal saavutasime alagrupis kolmanda koha ja jätkasime Euro Cupis, kus vastaseks loositi Šotimaa hiid Celtic. Esimese mängu Celtic Parkil kaotasime 0:4, kuid ma tundsin, et me polnud seda väärt, sest mängisime väga hästi. Kodumänguks justkui erilist lootust polnud, kuid mingisugune asi ikkagi kripeldas...kuni juhtus see:





    20-aastane Fabao tegi siis supermängu - 6+2. Tuleb tõdeda, et see on mu kümneaastase CMi-FMi karjääri edukaim mäng, suuri õnnestumisi on ka enne olnud, aga sellist seisu oli enne mängu raske uskuda, eriti pärast esimest suurt pakki.

    Põhitiimis ühtegi andorrakat ei ole ja ka noortes pole ühtegi täkku, kes kunagi võiks põhitiimi ja koondise eest mängida, aga kogu mängu eesmärk ongi lõpuks Andorra igatipidi tippu viia, seega tööd on veel kõvasti ees.
    võimatu

    Kommentaar


      Tundub, et Anorras pole eriti osavad ehitajad:

      Kommentaar


        Leidsin ka ikka õige teema üles. Lugu selline,et õhtul hakkas igav ning otsisin FM 2011 välja ning jätkasin oma viimase mänguga, minu üllatuseks oli 2011 pre-season seega oleks võinud sama hästi algusest alustada. Tiimiks oli Reading, mis asetses championshipis. Eesmärgiks sai võetud edasipääs ning see ka õnnestus, liigas jäin 2-ks, Wolves võitis. Karikad läksid nässu, FA-s kaotasin Evertonile 4-s ringis ning Liigakarikas sai ka vist 4 või 5 ringis otsa, seda tänu Chelseale, kuid eelnevalt olin manU-t lisaajal võitnud. Enne uut hooaega olid jutud,et omanik vahetub kuid seda ei juhtunud, võeti hoopis laenu ning kui lubasin,et väldin väljalangemist sain 30+ milli trasferideks. Tõin kiirelt manUst ühe noore ründaja, kes eelneval hooajal oli mul laenul olnud ning aina väravaid kõmmutas, samuti ostsin Fabio ja mõned mehikesed veel. 10 milli on veel alles aga jätan selle talviseks üleminekuaknaks. Kohe kohe algab hooaeg..

        Üle pika aja on täitsa tore mängida ja krt nagu ikka tekib sõltuvus.

        Kommentaar


          Tulin siia teemasse ühte pilti üles panema ja sirvisin ka eelmisi postitusi ning avastasin, et minu eelmisest postist on peaaegu aasta möödas. Seetõttu mõtlesin, et kirjutan natukene pikemalt.
          Selle aastaga olen kaheksa hooaega jõudnud edasi mängida, kuna eriti aega pole olnud, et FM-iga tegeleda. Miskipärast ei tõmba mind uutemate FM-ide poole ja punnin endiselt Andorra liigas edasi. Mõnikord on frustratsioon päris suur pärast alagruppe kohe CLi esimeses playoff ringis välja langeda, sest ainult Euroopa pärast ma ju mängingi, kuna Andorras on võit niikuinii kindel, aga olen suutnud motivatsiooni hoida ja edasi pingutada.
          Andorra kõrgliiga olengi nüüd 20 korda järjest võitnud, karikas on tulnud 19 ja superkarikas 16 korda. Andorra on Euroopa koefide edetabelis endiselt 10.kohal, kuid tundub, et lähiaastatel hakkame sealt tõusma. Klubide arvestuses on Jenlai 16. FIFA edetabelis asub Andorra koondis 206.kohal. Kasutasin ka võimalust kandideerida koondise etteotsa, kuid miskipärast lükati mu avaldus tagasi.
          Jama lugu on see, et vaid üksikuid häid mängijaid suudan klubi juures hoida ja seetõttu vahetub koosseis päris tihti. Klubi skautimissüsteem on tasemel, seega leian pidevalt häid noori, need saavad mõne aastaga põhikoosseisu, tippklubid hakkavad neile jahti pidama ning kui mitte varem, siis aasta enne lepingu lõppemist pean maha müüma, kuna nad pole nõus lepingut pikendama. Lisaks võtab aeg-ajalt klubi president ise pakkumisi vastu ja olengi jälle heast mehest ilma. See suvi tuleb ilmselt müüa mõlemad äärekaitsjad, kes on tõesti supervennad, aga lepingud lõppevad aasta pärast ja pikendamisest pole nad huvitatud.
          Traditsiooniliselt olen FMi mänginud nii, et igale positsioonile on vähemalt kaks tasemel tüüpi, seega suht pika pingiga. Viimase lõppenud hooaja eel otsustasin, et palgaraha kokkuhoiu mõttes tõmban pinki veits lühemaks ja kasutan rohkem noori(kuna noortesüsteemist hakkab ka vaikselt midagi normaalset tilkuma), aga hooaja algus oli katastroofiline. Esiteks kaotasime Superkarika mängu penaltitega, siis CLis kodus Monacole ja liigas olime esimese nelja mänguga saanud vaid ühe võidu ja kaks viiki. Liigas olime peaaegu kümme aastat ehk 172 mängu kaotuseta olnud... Hooaja esimese üheksa mänguga suutsime saavutada 3 võitu.
          Siis läks kiireks tegutsemiseks. Käes oli 1.oktoober ja üleminekuaken oli lahti veel kaks päeva. Selle aja jooksul hankisin juurde 4 uut mängijat kokku 23 miljoni euro eest ja edasi lammutasime kõikides sarjades kokku 27 mängu ilma kaotuseta. Meistrite Liigast langesime küll välja, kuid saavutasime eriti tasavägises heitluses kolmanda koha.
          Punktid jagunesid nii:
          1.Monaco 10p
          2.Schalke 9p
          3.Jenlai 8p
          4.Valencia 7p
          Seejuures viimases mängus võitsime Valenciat alles 89.minuti väravast, mis tagas meile jätkamise EURO Cupis.
          Seal pühkisime oma teelt SC Heerenveeni, Moskva CSKA ja Stuttgarti. Siis tuli vastu Manchester City, täpselt nagu 10 aastat tagasi, mis oli meilt siiani edukaim EURO Cupi hooaeg, kui me neile poolfinaalis kaotasime. Esimese mängu Andorras võitlesime välja 3:3 viigi ja kordusmängule läksin mõttega - kõik või mitte midagi! Lendasin peale ülimalt ründava taktikaga ja oh üllatust - see tasuski ära. Lahkusime Manchesterist 4:1 võiduga.
          Finaalis Marseille'i vastu proovisin samamoodi(olgu öeldud, et tavaliselt ma nii ei tee) ning alustasime väga ründavalt. Olime tunduvalt aktiivsem pool, kuid siiski lõid nemad esimese poolaja lõpus värava. Poolajal ütlesin meestele julgustavaid sõnu ning teise poolaja keskel lõimegi viigivärava. Pärast seda tõmbusime tagasi, kuid natuke hiljem üllatas inglasest äärekaitsja tõeliselt ilusa väravaga ja nii seis jäigi. Esimene suurem õnnestumine on olemas!
          Mõnikord on isegi kasulik Meistrite Liigast välja langeda. See mängijate ostmine viis rahalisest seisust plaanid muidugi sassi, kuna hooaja lõpetasime mõne miljoni eruoga miinuses, kuid edukas euro-hooaeg on siiski tähtsam.
          Tõestusmaterjali kah:


          Eks katsun tasapisi edasi mütata ja motivatsiooni hoida, sest Andorra jalgapall vajab tippu viimist!

          Kommentaar


            Algselt postitas Mikusiku Vaata postitust
            Tõestusmaterjali kah:
            Mõlemas võistkonnas mängib Fabao?
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
              Mõlemas võistkonnas mängib Fabao?
              Nii ta on. Minu Fabao näol on tegu 31-aastase ründaja/paremäärena, kes on klubis mänginud 13 hooaega, osalenud 400-s mängus ja löönud 340 väravat, ehk siis tõeline klubi legend.

              Kommentaar


                See, et sa nii lühikese pingiga (18) võistkonnas saad iga aasta u poolest satsist lahti ja pooled nimed juurde, on ju ainult positiivne. Ma olen FMis lähtunud tavaliselt tõest, et igas mängus on põhis vähemalt 1 ja varus vähemalt 1 mängumees, kes on 15 või 16. Liigas nõrgemate vastu olen parematele poegadele (15) andnud puhkepäeva, rääkimata siis karikamängudest või CL nõrgematest vastastest või tähtsusetutest mängudest. Nii tundub motivatsioon kõigil kõrge olevat, noortel pole hiljem raske staarmängijate saapaid täita ning enamus mängijaid peksan 26-27 aastaselt välja, raha tuleb kõvasti. Mõned juhtfiguurid olen siiski ka klubi legendideks mängitanud, et lastel mentorid oleksid.
                “I am Zlatan. Who the hell are you?”

                Kommentaar


                  Keegi oskab õelda mis teha selle erroriga? Warning:Couldnt find data folder! Data/sigfx
                  Uuesti installimine ei aita

                  Kommentaar


                    Alustasin mängimist Boston Unitedega, sats mängib Blue Square Bet Northis. Board andis eesmärgiks tabeli ülemises pooles lõpetamise, arvasin, et suudan rohkem ja ütlesin juhtkonnale, et saan Promotioni. Meedia arvas, et lõpetan hooaja kaheksandana. Hooaja alguseks vallandasin kõik staffi liikmed ja palkasin asemele uued ja paremad.
                    Vaba agentidena tõin suvel meeskonda ei vähem ega rohkem kui 14 mängijat, kellest üks läks noorte võistkonda. Lepingud lõpetasin suvel 13 mängijaga. Lisaks tõin aasta lõpus ja uue alguses sisse veel 4 mängijat, neist kaks läks noorte võistkonda. Aastalõpus lahkus klubist veel üks mängija.
                    Palusin juhtkonnalt ka Parent clubi, et parandada meeskonna finants seisu. Parent clubiks sain League 1 Charlton Athletic, kust mulle saadeti laenule vasakäär Ben Davisson, lisaks selle maksavad mulle 8,54K hooaja kohta.
                    Nüüd siis hooajast: Lõpuks võitsin liiga viie punktilise eduga järgmise ees. Tiitli kindlustasin 2 vooru enne lõppu. Hooajal võitsin 29 mängu, viigistasin 4 ja kaotasin 7. Väravatevahe jäi 92:29, ehk +63. FA Cupis jõudsin kolmandasse ringi, teises ringis alistasin kodus League 2 Crewe Alexandra 2:1. Kolmandas ringis tuli vastaseks kodus Aston Villa, kellega kodumängus tegin 0:0 viigi, kuid korduskohtumises võõrsil kaotasin kindlalt 0:3. FA Trophys jõudsin 2. ringi, kus kaotasin võõrsil aste kõrgemal mängivale Grimsbyle 0:4.
                    Edu peaarhitktiteks olid: väravavaht Garath Ormshaw, kes tegi 17 nullimängu. Kaks ameeriklasest keskkaitsjat: Chris Rodd, kes lõi 8 väravat ja Andrew Walker, kes lõi 5 väravat. Šotlasest keskpoolik Paul McHale, kes lõi 4 väravat ja andis 11 assisti. Prantslasest paremäär Abdaltareck Sakali, kes lõi 11 väravat ja andis lisaks 11 assisti. Madagascari vasakäär Aziz Mady-Mogne, kes lõi 14 väravat + 8 assisti, tema oli ühtlasi ka meeskonna suurim väravate lööja. Veteranist ründaja Nathan Lowendes lõi 11 väravat. Teine ründaja Spencer Weir-Daley lõi 12 väravat + 7 söötu.
                    Koos minuga tõusis Blue Square Bet Premieri Nuneaton, kes oli põhiturniiril teine ja alistas play-offi finaalis Corby.
                    Kuu parima mängija auhinnad tulid minu meeskonda kolmel korral: kaks korda Chris Roddile ja ühe korra Andrew Walkerile, ehk siis kõigil korral keskkaitsjatele. Manager of the mpnthi autasu sain kaks korda ja Manager of the seasoni valimistel sain teise koha Nuneatoni bossi Kevin Wilkini järel.
                    U18 meeskond sai oma liigas teise koha, punktiga maas võitjatest AFC Telfordi noortest.
                    Fännide lemmiksmängijaks valiti Abdeltareck Sakali. Samuti vahetasin kahe hooaja vahel Parent clubi, kui Charltoni asemel sai valituks Championshipi Hull City. Board andis hooaja eesmärkideks, et proovida vältida liigast väljakukkumist, loodsin ise rohkem ja andsin lubaduse, et lõpetame tabeli keskel.

                    Kommentaar

                    Working...
                    X