320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
    “Pean selle ära ütlema: noored, ärge mõelge nagu kirjutavad mõned kibestunud, enesekesksed ajakirjanikud nagu Priit Pullerits, kelle suurim saavutus on võib-olla see, et ta on läbi sõitnud Tartu Maratoni, kus ta saab ka kogu aeg ühelt jalgpallurilt nimega Piiroja lüüa."

    vs



    take a bow


    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      No sa saad aru küll, mida ma mõtlesin. Põhirõhk on ikkagi välismaalastel, kõrvale toetavaks jõuks võetakse ka piisaval tasemel oma riigi mängijaid. Täpselt sama moodi toimib ju Cramo, olgem ausad, ükski Cramo eestlane ei mängi seal esimest viiulit(okei, Kangur ilmselt riietusruumis mängib, aga mitte platsil). Näiteks mina käisin aprillis Anorthosise mängu Paralimniga vaatamas, Anorthosisel oli platsil vist vahemikus 2-4 küproslast, ma täpselt ei mäleta. Ülejäänud olid ikkagi välismängijad, kusjuures riigid olid stiilis Horvaatiast Hispaaniani. Ja Anorthosis lõpetas muide liigahooaja seitsmendal kohal ehk tegu ei ole hetkel isegi liiga tippsatsiga.

      Kompaktsuse osas julgeks natuke vastu vaielda. Ütleme nii, et linnadeväline ühistranspordisüsteem Küprosel sisuliselt puudub. A'la Larnacast 10km väljas elades võib sul buss käia kaks korda päevas, hommikul kell 8 ja õhtul kell 19 vms, Eestis oleks ühistranspordiga oluliselt lihtsam liigelda
      No ma jään siiski arvamusele, et Eesti liigas, Eesti klubi peaks toimima ikka niiviisi, et on kohalikud mehed ja siis tuuakse tiimi tugevdama tasemelt kõrgemad mehed. Alati ei tehta ka nende võõr mängijate osas kõige andekamaid valikuid. Mis võib ka headel tulemustel kätte maksta.
      Eesti jalgpalli arengulr on igaljuhul tähtis, et asi oleks kohalikest sõltuv.
      Ma saan ka sinust selles vinklis aru, et muidugi oleks tore, kui mõni Eesti sats mängiks alagrupis. Aga seda siiski ka eestlaste osalusel. Eesti jalgpallile ei tuleks see kuidagi väga kasuks. Kui tuleks keegi, kütaks 30milli kuskile klubisse. Teeks Eestis puhtatöö igaaasta ja jõuaks korra kümneaasta jooksul alagruppi. Seda kõike praktiliselt välis tööjõuga. See on Eestis algusest peale hukule määratud plaan. Sest sellised 20-30-40 millised arved ei kindlusta meile kohta alagrupis ja mingisusgust 100 miljonilst eelarvet ühelgi Eesti klubil kunagi olema ei saa. Lisaks mis väärtust annab see kohalikule liigale. Kui üks oligarhi tiim toob väljamaalt, meie mõistes staarid, ning võidab alumise otsa satse 10-0. Flora, Leva, Kaljut 5-0. Omades mängus võib olla 1-2 eestlast. Mitte kunagi noori eestlasi peale lastes ja noortetööd tehes väikese entusiasmiga. Kuna lihtsam on tuua väljamaalt mingi 31 aastane vanake seda kohta täitma.

      Lisaks Cramos ei saa òelda, et eestlased ei mängiks olulist rolli. Jah, korvialune ja läbimurded olid mustade meeste pärusmaa. Samas Dorbek ilmselt parim kaitsespet Cramos. Kangur, nagu sa välja tõid. Liider riietus ruumis ja see platsi nägemine ja kogemus on ikka max tasemel. Need no look söödud ja tähtsatel hetkedel korvid. Kitsing kes oli VTB põhihooja parim snaiper kui ma ei eksi. Lisaks Janari Jõesaar, kes küll pool hooaja pealt lahkus. Oli ka korvialuse rünnaku väga oluline lüli, samuti kaitses. Jah, ülejäänud eestlased jäid rohkem rotatsiooni mängijateks. Jah, välismeeste õlule jäi rohkem rünnak ja laud. Aga öelda, et eestlased polnud Kalevis otsustavatel kohtadel on minuarust veidikene liig.

      Mõtlesin kompaktsuse all seda, et Eestis elab ruutkilomeetril keskmiselt 29,2 inimest. Küprose näitaja on 93,4 in/km2 kohta. Veidike ilmselt mõjutab siiski.

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

        Kompaktsuse osas julgeks natuke vastu vaielda. Ütleme nii, et linnadeväline ühistranspordisüsteem Küprosel sisuliselt puudub. A'la Larnacast 10km väljas elades võib sul buss käia kaks korda päevas, hommikul kell 8 ja õhtul kell 19 vms, Eestis oleks ühistranspordiga oluliselt lihtsam liigelda
        Oeks meil sellised kiirteed nagu Küprosel, võiksime ka riigi kompaktsusest rääkida.
        Küprose jalgpalli omapära on liigajalgpalli domineerimine rahvuskoondise üle.

        Paraku alates eelmisest hooajast on Küprose liigajalgpalli publikuhuvile tõmmatud peale järsk pidur. Nimelt peavad kõigil staadionile sisenemiseks olema ette näidata pildiga isikustatud fännikaardid.
        Ultrad protestivad ja boikoteerivad. Õhkkond kadunud.
        Selle tulemusena kukkus Küprose kõrgliiga publiku külastatavus järsult ligi 25%.
        AEK Larnaca miinus 16%-st kuni Anarthosis Famagusta miinus 51%-ni.
        Omonia ja APOELi hooaja publikurekordid kukkusid vastavalt 16 000 ja 13 000 pealt 7000- le
        Eks näis, kuidas sealsed klubid sellisest piletituli miinusest välja rabelevad.

        Küprose koondises mängis viimases mängus Venemaa vastu ainult kolm mängijat välisklubidest
        Üks neist Londonis sündinud välisküproslane.
        Viimasel kodumängul atraktiivse Belgiaga kogunes publikut üllatavalt palju - 8700, sügisel Nations Leagues vahemikus 1100-3800.

        Kommentaar


          A mulle meeldib see Poomi loogika, kus ta vanamehest ajakirjanikku veidi noorema endise sportlasega võrdleb.

          A proovime nii, härra Poom (kogu lugupidamise juures ja samamoodi Pulleritsu mitte fännates): Kui mitu praegust koondistlast Tartu maratonil Piirojale ära teevad (peaksid ju kõik pika puuga panema?)

          Ja kas koondise kritiseerimise aluseks võib siis võtta kriteeriumi, et kui pole Tartu maratonil Piirojale peksa andnud, siis ei tohiks ka kasvõi siia kommentaariumisse kobisema tulla? Või millal võib? Või kui nii võtta, kas siis eeldame, et mõni jalgpallikoondislane saab Postimehe ajakirjanikuks , et kritiseerida??


          Kogu selle eilse ja tänase tsirkuse juures häirib kõige rohkem see, et mingeid järeldusi sisuliselt ei tehta. Pohlak pmst lükkas treenerid tanki, juhatus ja EJL on püha üksainsus. Treenerid tulid, tegid rahvale veidikene mokaotsast tsirkust, natuke naeru, üks pani korraliku vastuhaagi ka meediale, aga tegelt oleks neil psühholoogi vaja (kasvõi peeglisse vaatamiseks), aga sisulist vastutust või kasvõi ausat tunnistust, et midagi on perses ja oleme asju valesti teinud... ei ole. .. tuleb uus peatreener, kes saab endale ülesandeks Balti turniiri ja D-tugevusgrupi ning kui õnnestub, ei juhtu midagi, kui ei õnnestu, tuleb uus pressikonverents.::

          Tegelikult on aga kurb ja veidikene kopp ees sellest nõukogude suhtumisest.
          MIA SAN MIA!

          Kommentaar


            Algselt postitas denisss Vaata postitust
            A mulle meeldib see Poomi loogika, kus ta vanamehest ajakirjanikku veidi noorema endise sportlasega võrdleb.

            A proovime nii, härra Poom (kogu lugupidamise juures ja samamoodi Pulleritsu mitte fännates): Kui mitu praegust koondistlast Tartu maratonil Piirojale ära teevad (peaksid ju kõik pika puuga panema?)

            Ja kas koondise kritiseerimise aluseks võib siis võtta kriteeriumi, et kui pole Tartu maratonil Piirojale peksa andnud, siis ei tohiks ka kasvõi siia kommentaariumisse kobisema tulla? Või millal võib? Või kui nii võtta, kas siis eeldame, et mõni jalgpallikoondislane saab Postimehe ajakirjanikuks , et kritiseerida??
            pullerits on 53 aastane. kui ta oli 47, jooksis ta täismaratoni 3:24, see aasta läbis 124km tartu rattaralli avg tempoga 36 kmh. kui ta oli 37. aastane, jooksis ta 10km 37:10.

            ok, maraton maratoniks, ratas rattaks. aga paneks äkki mõne koondislase 10km jooksus Pulleritsi 37. eluaaasta ajaga joonele... ma küll ei tea, aga ma arvan, et suht koht lutiring tuleks siit.

            p.s. ei salli ka pulleritsu muidu.

            ja... jajah, tean, spordialad on erinevad, funktsionaalsus erinev jne jne jada jada

            Kommentaar


              Välismaalane, tunneb Eesti jalgpalli, võiks olla piisava "motivaatori" geeniga, vaba. Sellele profiilile vastab Pasi Rautiainen.
              Piraajadel on teravate kolmnurksete hammastega võimsad lõuad, tema hambaread meenutavad saagi. Ohvrit otsivad piraajad lõhna järgi ja tungivad talle kallale. Nad võivad looma või inimese ära süüa või tekitada eluohtlikke vigastusi.

              http://www.jkpiraaja.ee/

              Kommentaar


                Ma oleksin väga üllatunud kui mõni koondislane ei jookseks 10km 3:45/km tempos ära. Väravavahid võib-olla ainult.

                Kommentaar


                  marathon100.com on Eesti suurim harrastusspordiveeb, mida külastab iga kuu 20 000 - 25 000 lugejat (unikaalset kasutajat). 2018.a. esimestel kuudel on veebilehe loetavus kasvanud üle 30%, kevadsuveks prognoosime 25 000 - 30 000 lugejat kuus.


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  pullerits on 53 aastane. kui ta oli 47, jooksis ta täismaratoni 3:24, see aasta läbis 124km tartu rattaralli avg tempoga 36 kmh. kui ta oli 37. aastane, jooksis ta 10km 37:10.

                  ok, maraton maratoniks, ratas rattaks. aga paneks äkki mõne koondislase 10km jooksus Pulleritsi 37. eluaaasta ajaga joonele... ma küll ei tea, aga ma arvan, et suht koht lutiring tuleks siit.

                  p.s. ei salli ka pulleritsu muidu.

                  ja... jajah, tean, spordialad on erinevad, funktsionaalsus erinev jne jne jada jada

                  Kommentaar


                    täpsusta palun, kuidas muidu raio piiroja asjasse puutub kui ma võrdlesin praeguseid koondislasi pulleritsuga teemas mida alustas deniss ja ka praeguste koondlislastega võrdluses?

                    Kommentaar


                      Oota, mis te päriselt nüüd võtate sellest lausest Pulleritsu-Piiroja rahvasporditulemused ja hakkate neid võrdlema? Põhipoint oli ikka vastus sellele:

                      Algselt postitas Pullerits
                      Miks ma siin blogis, kus jalgpall on out, sellest nii pikalt kirjutanud? Seepärast, et millal veel kui mitte nüüd peaks Eesti rahvas ja spordiüldsus jõudma tõdemuseni, et jalgpalli arendamine professionaalsel tasemel on meie riigis mõttetu ja tulutu. Jah, las lapsed mängivad jalgpalli, see paneb nad liikuma ja kindlasti pakub jalgpall kui meeskonnamäng neile rõõmu. Aga alates noorteklassist tuleks jalgpall – ja see kõlab nüüd paljudele radikaalse ettepanekuna – lausa ära keelata, v.a neile, kellest tõesti võiks saada Eesti koondise mängumehed, sest tunnistagem, et ega ilma rahvuskoondiseta Eesti ikka jääda saada. Aga kõik teised tuleks suunata, ütleme, 15.-16. eluaastast alates harrastama teisi spordialasid.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                        Ma oleksin väga üllatunud kui mõni koondislane ei jookseks 10km 3:45/km tempos ära. Väravavahid võib-olla ainult.
                        Pakun, et enamus ei jookseks ära.
                        Inter - ausaim klubi Itaalias.

                        Kommentaar


                          Tulge vaadake täna parem Tallinna vastasseisu ja andke väike panus, et ehk kunagi ei ole meie jalgpall sellises seisus, nagu ta hetkel on.

                          Kommentaar


                            Mida vittu?
                            Poom ei peatunud rilleputsil kui harrastussportlasel vaid kui ajakirjanikul kes kasutab igasugu võimalust, et jalgpalli mustata. See, et sinna lõppu Piiroja torge tuli oli kirss tordil lihtsalt.
                            Ja kui võrdlusmomenti ei ole siis mille pealt saab keegi väita, et keegi koondislastest sellest hernekepist viletsam on
                            INTER ARMA CARITAS

                            Kommentaar


                              Selline ärapanemine toob muige suule, aga loomulikult Pullerits saab sellest veel hoogu juurde. Täiesti mõttetu jah Poomil talle tähelepanu tuua.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99
                                no vot, põhipoint su jaoks see. minu jaoks on põhipoint, et Derby County legend ja Eesti koondise treeneril peab vajalikuks mingile suvalise harrastussportlase persoonil peatuda enda kingasaamisele pühendatud pressikal. Ja lisaks on teine põhipoint see, et ... kui siin on räägitud meie koondislaste füüsilisest võimekusest omajagu, kas üleüldse tasub Derby County legendil ja Eesti koondise treeneril midagi plõksida, kui selle harrastussportlase enda füüsiline võimekus on vaat et pea parem kui meie praegusel koondislasel?

                                keegi ei võrdleks seda teemat praegu, kui Poom ei oleks alustanud. aga ... tead, tema tegi ukse lahti ja hea meelega astun sisse.
                                Suvaline harrastussportlane? Me siiski räägime ajakirjanik Pulleritsust, kes mustab igal võimalusel jalgpalli.
                                See Poomi võrdlusmoment polnud võibolla parim, aga point on see, et noored, ärge loobuge jalgpallist.
                                Слава Україні! Героям слава!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X