320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Silver Vaata postitust

    Mingit tõepõhja ka all? Või kus kohast info pärineb?
    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    See on vist kategooriast: kes teab, see teab.

    Aga ju siis ikka mingi tõepõhi all on kui Tofoa selle nime juba välja hõikas.
    Siit ja sealt olen kuulnud seda nime. Midagi otsustatud pole, aga favoriidiks paistab just tema olevat.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
      Siit ja sealt olen kuulnud seda nime. Midagi otsustatud pole, aga favoriidiks paistab just tema olevat.
      Kes see kolmas variant siis on? Eeldades, et Karel on ka kolme seas.

      Kommentaar


        Algselt postitas Silver Vaata postitust
        Kes see kolmas variant siis on? Eeldades, et Karel on ka kolme seas.
        Lars Olsen
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Lähiminevik.

          Thomas Häberli - Mees hüüdnimega "Häbi", Sweitsi liigas 6 koha satsis 25 mängu ja kümme võitu. Sai klubist päeva pealt kinga,klubi juhtkond heitis ette et mängis satsiga alla võimete.
          Lars Olsen - Taani liigas suutis 5 koha meeskonna eelviimaseks mängida, 14 mängu ja 3 võitu. Meeskond avaldas umbusaldust treeneri suhtes... millepeale mees ise ameti maha pani.
          Karel Voolaid - koondise otsas 14 mängu ja 0 võitu...
          Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

          Kommentaar


            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
            Siit ja sealt olen kuulnud seda nime. Midagi otsustatud pole, aga favoriidiks paistab just tema olevat.
            See on siis mingi Toijala laadne visioontreener, kellel peaksid olema mingi muud ülessanded põhilised vs tulemused tiimiga?

            Sest CV on ju täiesti olematu peatreenerina.
            Giggs will tear you appart.

            Kommentaar


              Algselt postitas krissucool Vaata postitust
              See on siis mingi Toijala laadne visioontreener, kellel peaksid olema mingi muud ülessanded põhilised vs tulemused tiimiga?

              Sest CV on ju täiesti olematu peatreenerina.
              Pohlakuga kohtumisel detsembri alguses, siis EJL mõte on noor arenev treener, kelle parimad aastad on alles ees ning saab koos koondisega areneda. Eos tundus plaan ilus, aga kas Thomas Häberli vastab nende kriteeriumitele, keda sai ette kujutada? Nii ja naa

              Kommentaar


                Üldiselt treenerite koolkonnad ja arusaamised on regiooniti pisut erinevad. Meil pole Kesk-Euroopa treenerit veel olnudki, ses mõttes oleks Häberli minuarust huvitavam variant kui Olsen.

                Rääkides siin CV-st ja saavutustest, siis maailma praktikas on hulganisti näiteid, kus edukas klubitreener ei löö koondis(t)e eesotsas läbi. See töö on iseenesest juba natukese teise iseloomuga. Ja ega kellegi edukust tüüril ei suudagi keegi prognoosida, see jääb alati selliseks katse-eksitusmeetodiks.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                  Pohlakuga kohtumisel detsembri alguses, siis EJL mõte on noor arenev treener, kelle parimad aastad on alles ees ning saab koos koondisega areneda. Eos tundus plaan ilus, aga kas Thomas Häberli vastab nende kriteeriumitele, keda sai ette kujutada? Nii ja naa
                  Et heategevus? Anname mingile nonamile võimaluse ennast arendada. Umbes nagu treeneri koolitus ja maksame peale ka?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                    Et heategevus? Anname mingile nonamile võimaluse ennast arendada. Umbes nagu treeneri koolitus ja maksame peale ka?
                    Oleme ausad ega me ei jaksa koondise etteotsa teab mis world class nime palgata. Häberli Cv on näha, et suutis ta ennast Young Boysis assistant manageriks töötada ja siis suutis Baselis ennast ja ikkagi sama radapidi edasi töötada seega kindlasti temas potensiaali on.

                    Mina ise loeks + seda, et ta on ju siiamaani põhimõtteliselt väga palju noortega tegelenud ja Baseli akadeemia on Euroopa tipp. Kui vaadata meie koondise keskmist vanust , mis on üks nooremaid üldse ning seda, et meil on tulemas ka U17 kuldne vanuseklass + on veel noori koondise uksele koputamas, siis ehk ongi see treener täiesti õige suund.

                    Ma rõõmust lakke ei hüppa, aga selline attitude nüüd, et hakkame uue peatreeneri jalgu saagima enne kui ta kasvõi enda mõtteid tutvustanud on tundub küll idiootne.

                    Igastahes ma ootan põnevusega, mida hoopis teine jalgpalliline kultuur kaasa toob.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Ma rõõmust lakke ei hüppa, aga selline attitude nüüd, et hakkame uue peatreeneri jalgu saagima enne kui ta kasvõi enda mõtteid tutvustanud on tundub küll idiootne.
                      Just. Siin tahetakse inimene enne risti lüüa kui ta midagi tehagi jõudnud on. Või noh, pole veel valitukski osutunud ja juba mingitel meestel siin tõrvikud läidetud. Las enne tõestab reaalsetega tegudega, mida tal koondisele uut anda on. Kiruda ja vinguda jõuab hiljem alati.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Jalgpall on lihtne mäng: kui juunis balti kauss toimub aga koju ei tooda on aega sügisesteks mängudeks uut treenerit otsida.
                        tulevik on tunni aja pärast

                        Kommentaar


                          Eino, ma loodaks, et tuleb vähemalt keegi võtija mentaliteedi ja kogemusega. Kui võetakse mõni sarikaotaja siis ei jaksa seda, aga poisid ju võitlesid küll tublisti peale järjekordset kaotust ära kuulata.

                          Kommentaar


                            Ma pean alustuseks tunnistama, et ma ilmselt ei tea sellest, kuidas treenerit palgatakse või kuidas teda kõige õigem oleks palgata, mitte midagi. Aga mul on Eesti koondise treeneri osas umbes selline visioon:

                            Me oleme väikeriik ja häid mängijaid(ega üldse kuidagi rahvusvahelist taset välja kandvaid mängijaid) meil jalaga segada pole. Minu meelest peaks vaatama, kes on need mängijad, kelle ümber me koondist ehitada tahame ning mis positsioonil nad kõige efektiivsemad on. Seejärel tuleks otsida treener, kes on varem kasutanud mängujoonist, kus kõik need positsioonid on korraga platsil olemas. Mitte ei tuleks tuua treenerit, kellel on väga selge visioon sellest, milline peaks koondis olema ja kuidas mängima, kui materjal samas seda plaani üldse ei toeta.

                            Igal juhul tuleks vältida tüüpe, kellel on mingi "pikaajaline plaan" ning tulevadki jutuga, et andke paar aastat, esialgu ei saavuta me midagi. Eesti jalgpall on nüüd juba peaaegu 10 aastat mudas olnud. Me ei saa endale rohkem mudakümblust lubada. Nii saavutame vaid selle, et tänased 5-aastased lähevad paari aasta pärast jalgpallitrenni asemel korvpalli- või võrkpallitrenni, sest seal on eeskujud palju selgemalt välja joonistunud kui jalgpallis, kus Eesti, noh, pole mitte midagi saavutanud. Ja kui see juhtub, siis räägime 15-20 aasta pärast endiselt seda juttu, et materjali pole ja mis tulemusi me sedasi ootame.

                            Lisaks tuleb arvestada sellega kui vähe koondised reaalsuses koos on. Koondisetreener ei õpeta mängijat teisiti mängima kui ta on seda klubis tegema harjunud. Selle fakti tõi välja ka Claudio Ranieri, kes põrus Kreeka koondise treenerina täielikult(kuid võitis vähem kui 2a hiljem Leicesteriga Premmi, seega ei olnud kindlasti tegemist saamatu vennaga). Heale koondise- ja klubitreenerile vajalikud omadused on lihtsalt niivõrd erinevad.

                            Kommentaar


                              Jah, klubitreener saab lubada endale oma mängu taktika peale surumist. Eesti suguse koondise treener peab leidma taktika, mis sobib meie parimate mängijatega ja olema võimeline seda mänguplaani vajadusel muutma.

                              Kui mingi hea mängija jääb välja, sest ta ei sobi treeneri plaani, siis see on raiskamine ja treeneri viga, mitte mängija. Minu arust.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                                Kui mingi hea mängija jääb välja, sest ta ei sobi treeneri plaani, siis see on raiskamine ja treeneri viga, mitte mängija. Minu arust.
                                +1

                                Mängijaid peaks kaasa ka võimalikult vara, siis kui nad näitavad head minekut. Mitte aasta või kaks hiljem fännide pideva seletamise tulemusena.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X