320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Jormma Vaata postitust
    *Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)
    *Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)
    *Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)
    Hakkasin saadet kuulama. Esimese 10-15 minutiga:

    Jormma vs tsitaadid saatest

    Jormma: "Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)"
    Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisukohti. See näitab jalgpallikultuuri kasvu Eestis." Lisaks ütles, et ta ei loe netikommentaare, aga kuulab ja loeb meediat. "Papa (mõeldud on siis ühte legendaarsemat fänni, kelle kodanikunimi on Frank Kolde) mulle juba isiklikult edastas sõnumi meetri kauguselt - võtan arvesse!" (Balti turniiri kohta)

    Jormma: "Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)"
    Tsitaat saatest: "Minus ei ole sellist pisikut, et ma pean absoluutselt kõike teadma, mida absoluutselt kõik inimesed arvavad - sa ei jõua seda infot kõike läbi vaadata, seedida. Kindlasti mulle lähevad korda jalgpalliautoriteetide, inimeste, keda ma austan, ka spordiajakirjanike, nende arvamused lähevad korda."

    Jormma: "*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)"
    Tsitaat saatest: "Ojamaa, Kallaste, Anier on meil plaanis minna abitreeneriga vaatama. Karolit me käisime vaatamas eelmisel aastal. Norrakaid me ei käinud, aga nagu Taijo puhul on juba kindel, teada tema oskused, on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab, kas ta saab. /.../ Ma vaatan kõikide Eesti koondislaste kõik mängud ära algusest lõpuni." Detailsem jutt oli sellest, kuidas mängijaid jälgitakse ja pidevalt infot kogutakse, sh mis keskkond ja taust on nt välismaal.

    Kommentaar


      Super.

      Nüüd on muidugi selge, miks Klavan koondises pole. Ju ei kannata Eesti meistriliigas ja esiliigas pallivate meestega võrdlust välja peatreeneri jaoks, enne peab end mingis veteranide koosseisus tõestama. Seria A, pigem nagu Seria-äh? äm i rait!
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        äkki voolaid on nii debiilik, et Klavan sellepärast ei viitsi koondisesse tulla?
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Üldiselt läbi aastate olen ikka kõrva peal hoidnud, mida koondise peatreeneril enne ja pärast mängu öelda on. Võis olla Voolaiu teine või kolmas mäng ning kuigi täpset tsitaati ei mäleta, siis sisu ja toon oli nii alandlik, et kaotus näis vältimatu. Pähe muidugi saadi ka, aga mis peamine, mul kadus mehe suhtes igasugune austus ja usaldus. Jõudsin veel mõelda, et mees alles asus ametisse ja peaksin just kui võimaluse andma, aga sellegipoolest rohkem tema pressikatele ja sõnavõttudele aega raisata ei taha. Nüüdseks on muidugi lumepall päris hoogsalt veerema hakanud.

          Kommentaar


            Algselt postitas asdf Vaata postitust
            Hakkasin saadet kuulama. Esimese 10-15 minutiga:

            Jormma vs tsitaadid saatest

            Jormma: "Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)"
            Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisuko...
            nice try. Räägi parem miks Tunjov koondises pole.
            Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

            Kommentaar


              Jormma vs tsitaadid saatest

              Jormma: "Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)"
              Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisukohti. See näitab jalgpallikultuuri kasvu Eestis." Lisaks ütles, et ta ei loe netikommentaare, aga kuulab ja loeb meediat. "Papa (mõeldud on siis ühte legendaarsemat fänni, kelle kodanikunimi on Frank Kolde) mulle juba isiklikult edastas sõnumi meetri kauguselt - võtan arvesse!" (Balti turniiri kohta)

              Jorma väide pädeb, sest üks fänn ei ole fännid. Ehk tasuks ikkagi asjalikemal allikatel silma peal hoida?

              Jormma: "Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)"
              Tsitaat saatest: "Minus ei ole sellist pisikut, et ma pean absoluutselt kõike teadma, mida absoluutselt kõik inimesed arvavad - sa ei jõua seda infot kõike läbi vaadata, seedida. Kindlasti mulle lähevad korda jalgpalliautoriteetide, inimeste, keda ma austan, ka spordiajakirjanike, nende arvamused lähevad korda."

              Ilusti kategooriatesse jagatud, kelle arvamus läheb korda ning kelle mitte.

              Jormma: "*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)"
              Tsitaat saatest: "Ojamaa, Kallaste, Anier on meil plaanis minna abitreeneriga vaatama. Karolit me käisime vaatamas eelmisel aastal. Norrakaid me ei käinud, aga nagu Taijo puhul on juba kindel, teada tema oskused, on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab, kas ta saab. /.../ Ma vaatan kõikide Eesti koondislaste kõik mängud ära algusest lõpuni." Detailsem jutt oli sellest, kuidas mängijaid jälgitakse ja pidevalt infot kogutakse, sh mis keskkond ja taust on nt välismaal.

              Piisab ainult, sellest et ta oleks terve, suudaks ja saaks ning Jormma mainitud hetkevormist on ikkagi pohhui.

              Ma saan aru, et samas kontoris olete ja toetate ja kaitsete üksteist ning selline kambamentaliteet peabki olema, aga hetkel kukkus natukene läbi või ei?

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Jormma vs tsitaadid saatest

                Jormma: "Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)"
                Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisukohti. See näitab jalgpallikultuuri kasvu Eestis." Lisaks ütles, et ta ei loe netikommentaare, aga kuulab ja loeb meediat. "Papa (mõeldud on siis ühte legendaarsemat fänni, kelle kodanikunimi on Frank Kolde) mulle juba isiklikult edastas sõnumi meetri kauguselt - võtan arvesse!" (Balti turniiri kohta)

                Jorma väide pädeb, sest üks fänn ei ole fännid. Ehk tasuks ikkagi asjalikemal allikatel silma peal hoida?

                Jormma: "Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)"
                Tsitaat saatest: "Minus ei ole sellist pisikut, et ma pean absoluutselt kõike teadma, mida absoluutselt kõik inimesed arvavad - sa ei jõua seda infot kõike läbi vaadata, seedida. Kindlasti mulle lähevad korda jalgpalliautoriteetide, inimeste, keda ma austan, ka spordiajakirjanike, nende arvamused lähevad korda."

                Ilusti kategooriatesse jagatud, kelle arvamus läheb korda ning kelle mitte.

                Jormma: "*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)"
                Tsitaat saatest: "Ojamaa, Kallaste, Anier on meil plaanis minna abitreeneriga vaatama. Karolit me käisime vaatamas eelmisel aastal. Norrakaid me ei käinud, aga nagu Taijo puhul on juba kindel, teada tema oskused, on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab, kas ta saab. /.../ Ma vaatan kõikide Eesti koondislaste kõik mängud ära algusest lõpuni." Detailsem jutt oli sellest, kuidas mängijaid jälgitakse ja pidevalt infot kogutakse, sh mis keskkond ja taust on nt välismaal.

                Piisab ainult, sellest et ta oleks terve, suudaks ja saaks ning Jormma mainitud hetkevormist on ikkagi pohhui.

                Ma saan aru, et samas kontoris olete ja toetate ja kaitsete üksteist ning selline kambamentaliteet peabki olema, aga hetkel kukkus natukene läbi või ei?
                Absoluutselt mitte. Kui inimene ütleb, et ta ei loe netikommentaare ja ta hindab inimeste arvamusi, sh toob ühe konkreetse fänni näite, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et "fännid teda ei koti". See lihtsalt ei vasta tõele. Sama on järgmistega: kui inimene ütleb, et jälgib mängijaid ja vaatab kõik nende mängud läbi, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et vorm pole tähtis (Teniste puhul on ju selgelt öeldud, tõid isegi rasvaselt välja, et on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab (loe: milline on tema vorm)). See lihtsalt ei vasta tõele. Kui inimene ütleb, et on autorideedid, kelle arvamust ta jälgib, siis ei saa mitte kuidagi öelda, et see on valimatu kiitus ja mitte kunagi kriitika - autoriteedid kritiseerivad samamoodi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas asdf Vaata postitust
                  Absoluutselt mitte. Kui inimene ütleb, et ta ei loe netikommentaare ja ta hindab inimeste arvamusi, sh toob ühe konkreetse fänni näite, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et "fännid teda ei koti". See lihtsalt ei vasta tõele. Sama on järgmistega: kui inimene ütleb, et jälgib mängijaid ja vaatab kõik nende mängud läbi, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et vorm pole tähtis (Teniste puhul on ju selgelt öeldud, tõid isegi rasvaselt välja, et on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab (loe: milline on tema vorm)). See lihtsalt ei vasta tõele. Kui inimene ütleb, et on autorideedid, kelle arvamust ta jälgib, siis ei saa mitte kuidagi öelda, et see on valimatu kiitus ja mitte kunagi kriitika - autoriteedid kritiseerivad samamoodi.
                  Autoriteete valib inimene ise ja kui keegi kritiseerib, siis ei pruugi ta enam temajaoks autoriteet? Seal oleks saanud palju adekvaatsemalt vastata ja oleks pidanud ehk kurva reaalsuse enda teada jätma. Vastus, et ,,Ma jälgin erinevaid infokanaleid ning allikaid ning võtan tagasisidet kuulda igaltpoolt ja teen oma järeldusi ja analüüse'' lihtne. Minus ei ole sellist pisikut, et pean kõike teadma, mida absoluutselt kõik arvavad. See kõlab umbes, et las koerad hauguvad karavan läheb ikka edasi.

                  Kas ta on terve ja kas ta suudab? Väljend ,,KAS TA SUUDAB'' tähendab siis tema hetke vormi? See on nii rõvedalt vale kuidagi... Esiteks see, kuidas antud mängija mänguvorm on tähendab hoopis midagi muud ja seda ei saa kindlasti väljendada terminiga ,,Suutma''.

                  Sambazi tähelepanek oli hea, et kui teil ei ole kõige ehk pädevamad? meediaga suhtlemise ja sõnakasutuse kohapealt, siis tõesti ehk oleks mõne poole kohaga meediategelase palkamine hea mõte? Sest minusugune vend võib siin pohhuilt viiuldada, aga oleks ma koondise peatreener ning minu sõnal oleks üldsuse mastaabis kaalu ja sellest haaratakse kinni ning loetaks välja asju, siis ma tegeleks natukene rohkem sellega ja suunaks ka tähelepanu. Sest hetkel Voolaid ei jäta ebapädevat muljet fännidele mitte ainult oma otsustega koondise valikutes vaid ka suhtlemisega.

                  Need olid minu 10 senti ja risti ei ole vaja taaskord taguma hakata.

                  Kommentaar


                    Olgu kõige muuga kuidas iganes, aga selle "fännid teda ei koti" avaldusega tehakse Voolaidile tõepoolest liiga. Oma käitumise ja mitmete sõnavõttudega on ta ikka väga selgelt vastupidist tõestanud. Ma julgeks lausa öelda, et Eesti koondisel pole varasemalt ühtegi sellist peatreeenrit olnud, kes pidevalt toonitaks, et üheks suureks eesmärgiks on oma fännidele positiivsete emotsioonide pakkumine ja kes esimese asjana tormaks kasvõi üle väljaku, et kohalesõitnud poolehoidjaid tänada jne. See, et ta on otsustanud kommentaariumite või foorumite lugemist loobuda, on ainult ta enese huvides ja mu arvates täiesti mõistlik. Olgem ausad, et sportlikult on sellised teemad suures ulatuses rämps, millele pole vajagi keskenduda ja kui tulebki midagi mõistlikku, millest võiks ka treeneritöös kasu olla, siis EJL-s on piisavalt inimesi, kes regulaarselt siin silma peal hoiavad, et küll nad vajadusel selle ka edastavad. Üleüldine foon on sõltuvalt hetkeolukorrast ilma seda lugematagi teada.

                    Kommentaar


                      Üks normaalne treener ei peagi igasuguste netihiirode kommentaare lugema ja nende plärtsumistele keskenduma. Nagu näha saab näiteks halliturniiril talle täiesti öelda oma arvamust asjadest ja ta ka kuulab. See on juba päris haruldane asi, mujal ikka väga ei näe koondise peatreenerit niimoodi tribüünil ja veel vähem saad talle personaalselt midagi öelda. Täiesti õige seisukoht Voolaiult.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Ma saan aru, et samas kontoris olete ja toetate ja kaitsete üksteist ning selline kambamentaliteet peabki olema, aga hetkel kukkus natukene läbi või ei?
                        Või ei.
                        Aga veel rohkem ei sellele meediaeksperdi nõudmisele. Üks, millega meil siin jalgpalliasjanduses hästi on, on just vahetus. Tekib küsimus, saavad soccernetlased või podcasterid suurtelt bossidelt või niisama arenguvestlejatelt otse küsida. Ja panevad need vastused sind nutma, naerma või kaasa noogutama, siis kui mitte rohkem, saad vähemalt pildi asjaosaliste mõtlemisest või olemusest.
                        See mainitud suur avalikkus tähendab tegelikkuses üsna väikest seltskonda huvilisi, keda oleks parem enda lähedal hoida(mida minu meelest ka tehakse),mitte hakata nende peal mingeid mainekujunduslikke ja turunduslikke ˛onglöörimisi kasutama. Kui igale madala taseme kommunkatsioonile hakata PR-istide filtrit vahele toppima, siis ainsaks tulemuseks on lihtsalt see, et minusugused madala IQ-ga indiviidid saavad reaalsetest oludest sitema ettekujutuse.
                        sigpic

                        Kommentaar


                          See foorumi ega kommentaaride juttu alguses polnud ja see on täiesti mingi asdf lisatud hilisem lambi asi. Pole öelnudki, et Voolaid peaks netikommentaare lugema... Minu point oli ikkagi selles, et Voolaid peaks palju paremini ennast väljendama, et välistada üleolev tunne. Teie tõesti, kes igapäev olete nii sees selles ei saa aru, aga tavainimene saab ja ka minul tuttav hakkas arutama, et Voolaiu kohapealt, kes ei ole igapäevane jalkafanaatik, et kas talle ainult tundus või ta ongi ülbik võrreldes Rüütliga näiteks.

                          See kui väga talle reaalselt fännid ja asjad korda lähevad see jääbki igaühe enda otsustada ja seda ma kahtluse alla ei sea. Sean kahtluse alla ta näiteid ja vastuseid.

                          Kommentaar


                            kui mingi vend arvab, et serie a pole päris see tase mis fc flora ja varem peaks ikka u21 paar aastat proovima peaks kohe heaga päevapealt jalgpalliga lõpparve tegema.
                            Je suis Nasfal

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Mitte et ma tahaks Voolaidi kaitsjaks hakata, mul on vist sõprusmängudest teistsugune arusaam kui tal.
                              Kontekst on ikkagi see, et sõprusmängudele minnakse vastu olukorras, kus aasta jooksul pole koondis ühtegi matši võitnud. Leitakse, et võite on vaja ja katsetama ei hakata. Ma üldjoontes saan loogikast aru. Ehk siis väga ei riskita tulemuste peale mängitavates vastasseisudes platsile panna noormeest, kellel koostöö on kaaslastega on lappes ja kellest saab vast sama hea pildi ette ka u21 mängudes. (allteksti kuulates võiks ju välja lugeda sellest "kuidas ta u21 koondises hakkama saab" jutust ka keeleküsimuse)

                              Ma ütleks, et küsimus pole niivõrd selles, kas Tunjov peaks koondises olema või mitte, vaid eelkõige on küsimus, et kas sõprusmänge peaks (viimase aasta tausta arvestades) minema võitma või peaks seal katsetama. Maitse asi. Fännina eelistaks katsetamist, aga kui ikka aasta jooksul pole kedagi võidetud, siis natuke on arusaadav ka see Voolaidi loogika. Raske öelda, mis loogika ise peatreenerina võtaks. Muidugi näitab see Tunjovi keiss, et Voolaid on siiski päris suurte munadega mees. Mis pigem äkki positiivne.

                              Kommentaar


                                Korduvalt olen imestanud, kuidas Eestis kellelgi mingid sõpruskohtumised korda lähevad. Täiesti savi ju. Lisaks need legendaarsed maavõistluste (pervo nimi) võidud. Unustage ära: need ei huvita kedagi. Saame täiskasvanuks.

                                Küll aga on see koht, kus katsetada, proovida, areneda.
                                Instagram

                                Twitter

                                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                                telekavaataja.blogabet.com

                                Kommentaar

                                Working...
                                X