320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aasta parimad sportlased

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    eika kusjuures seal, kus Aljand sai pronksi, olid Euroopa tipud vist ikka kohal

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Mina näeb asja nii.
      Aljand: olulisel võistlusel (elik MM) ühel distantsil 16. koht + lambivõistlusel (lühiraja EM), kus kõiki tippe polnud medalid
      Kanepi: olulistel võistlustel (elik Grand Slam) koht 16 hulgas + lambivõistlusel (Moskva), kus kõiki tippe polnud finalist

      Vaata kuidas tahad, igati võrdne värk, kus valik on juba maitseküsimus.
      Jah, selle erinevusega, et rahvas leiab, et Kanepi väärib seda, aga ajakirjanikud ja treenerid ajavad sama joru, et loeb medal, vahet pole mis tasemel võistluselt.

      Kanter istus terve hooaeg augus, aga tiitlivõistlusel suutis kuidagi ära punnitada ja sai automaatselt medali ja nagu tema kõnest ka välja lugeda võis, siis seisukohal, et nii kõige õigem ongi ja järgmine aasta võitku see, kes medali toob.

      Taaramäe näitas taset ja oli rahva lemmik, aga kuna tänu Eesti üldisele nõrkusele sellel alal jääb medal olümpial või MM-l unistuseks, siis mõnede arust polekski temal nagu õigust see tiitel saada.
      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

      Kommentaar


        #48
        Maarek, ma arvan (vähemalt siiralt loodan), et sellist asja kunagi enam ei juhtu nagu juhtus Kirsipuuga mitte olümpia-aastal, kus ta nädal aega juhtid TdF-i ja ei saanud vist isegi TOP3e sisse...

        Ses suhtes on ikka muutused ja arusaamad muutunud.

        samas sommid vist valivad üldist aasta sportlaset. 2010 vist oli mingi orienteeruja üldse. mida peaks tegema orienteeruja Eestis, et sellise tunnustuseni jõuda? kaldun arvama, et üldse on võimatu sellisel alal Eestis parimaks tulla.

        Kommentaar


          #49
          kuulge, lühiraja-EM on ju tõesti jumala lambivõistlus ja selle põhjal küll kellelegi mingeid auhindu ei tohiks anda. nimetagu seda lihtsalt miitinguks või tavaliseks rahavõistluseks. iga külavõistluse euroopa meistrivõistluste nimega pärjamine (just EM-i, mitte isegi MMi-i) devalveerib suurvõistluste nime ja medali väärtust. kergejõustikus ka - on meil vaja ikka neid sise- ja välis-EMe? saan aru, et talvine hooaeg ja tahetakse sportida, aga see annab ju võrdlemisi keskpärastel sportlastel sageli võimaluse troonile tõusta. lisaks on praegusel juhul sisealade harrastajad välialade ässadega võrreldes nii-öelda eelisseisus. muidugi ei ole nende vahel otsest konkurentsi, aga vähemalt minu teada ei tee eok ja eesti riik sise- ja välisvõistluste medalitel ka premeerides vahet. lisaks veel mingi veider kutsetega võistlusele pääsemise süsteem. ma ei leia, et suurvõistluste nime kasutamine oleks neil puhkudel kohane. ütleme: OM; MM, EM, ja aitab. oli vist ka mingi laskesuusa-EM? oh õudust.

          triin aljandi taset näitab maailma mastaabis muidugi juba see, et tal pole vist isegi olümpianormid täidetud, ning nagu ma aru saan, oleks OM-il juba poolfinaali jõudmine tema jaoks väga kõva saavutus. ma ei soovi triinule halba - ta tundub kena ja lahe tüdruk -, aga suur eufooria ja medalipidu on küll antud kontekstis groteskne.

          vassiljev oleks võinud vabalt aasta parim sportlane olla, ent siin tekib muidugi see küsimus, kuivõrd õigustatud on ühe inimese meeskonnaalal eraldi välja toomine. tagatipuks ei olnud kostja klubikarjäär kõige roosilisem (muidugi juba üldse vene liigasse pääsemine väärib tunnustust, ja ta on seal vist ka üks väheseid meie pallureid, kes kõrgliiga taseme välja kannavad). samas räägib ka soccerneti aastaaruanne seda keelt, et ilma vassiljevita olnuks meie jalgpallikoondise aasta hoopis teistsugune. julgen öelda, et ilma temata võinuksime play-offist ainult tund näha. realistlikult faktidele näkku vaadates on eesti koondise viimase aja edu taga just tema, mitte keegi teine. eesti jalgpallikoondisest kujunes möödunud hooajal, tahame me seda või mitte, sisuliselt ühe mängija meeskond.

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas Artur Vaata postitust
            kuulge, lühiraja-EM on ju tõesti jumala lambivõistlus ja selle põhjal küll kellelegi mingeid auhindu ei tohiks anda. nimetagu seda lihtsalt miitinguks või tavaliseks rahavõistluseks. iga külavõistluse euroopa meistrivõistluste nimega pärjamine (just EM-i, mitte isegi MMi-i) devalveerib suurvõistluste nime ja medali väärtust. kergejõustikus ka - on meil vaja ikka neid sise- ja välis-EMe? saan aru, et talvine hooaeg ja tahetakse sportida, aga see annab ju võrdlemisi keskpärastel sportlastel sageli võimaluse troonile tõusta. lisaks on praegusel juhul sisealade harrastajad välialade ässadega võrreldes nii-öelda eelisseisus. muidugi ei ole nende vahel otsest konkurentsi, aga vähemalt minu teada ei tee eok ja eesti riik sise- ja välisvõistluste medalitel ka premeerides vahet. lisaks veel mingi veider kutsetega võistlusele pääsemise süsteem. ma ei leia, et suurvõistluste nime kasutamine oleks neil puhkudel kohane. ütleme: OM; MM, EM, ja aitab. oli vist ka mingi laskesuusa-EM? oh õudust.
            Oota, Artur, nüüd. Päriselt ka mõtled nii? Või on see mingi väga peenike iroonia?
            Räägi ikka asjast ka- Kanepi või Aljand?
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              #51
              muidugi mõtlen nii. miks peaks siin mingi iroonia olema? rääkisin küll lihtsustatult ja skemaatiliselt, ja muidugi on siin erinevaid nüansse, aga idee jääb üldiselt samaks. ma ei saa ausalt öeldes aru, mida ma väga valesti ütlesin. suheliselt loogiline jutt ju.

              väga vahet pole ju tegelt. mida see auhind ikka eriti muudab. aga ma valiksin kanepi. lihtsalt sellepärast, et ta loomulik ja potentsiaalne tase on lihtsalt palju kõrgem. ei oleks eriti ju võimalik, et aljand võidaks maailma hooaja edetabelijuhti. vaata selle nurga alt. kanepi on lihtsalt kõrgema klassiga sportlane mu jaoks. olümpial näeb alati eesti ujujate tegeliku taseme ära ju. teevad küll mõned isiklikud rekordid, aga hea, kui eelujumisest edasi saavad.

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust


                VS



                Mis see peaks tähendama? Ma ei mõista, vist.
                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                Kommentaar


                  #53
                  Et kumb karikas ilusam ja väärtuslikum on?

                  Selles mõttes tasuks arvestada ka spordi tähtsust maailmas mitte ainult Eestis. Ma arvan, et mingi suvaline kesk-eurooplane, kes veidigi sporti jälgib, on kuulnud nimedest nagu Kaia Kanepi ja Rein Taaramäe. Gerd Kanteri ning Triin Aljandi nimede tundmisega võib juba raskusi tekkida. Mina igatahes andsin oma hääle kahele esimesena nimetatule.

                  Kommentaar


                    #54
                    Fakt on see, et kui Kanepi võidab Londoni olümpial medali, on tema aasta naissportlane 2012, kuna medal tähendab kõike. Vahet pole mitu WTA turniiri või suurt slämmi Kanepi veel võidab (kui peaks võitma...), kõige tähtsam on et olümpialt ikka medal tuleks, siis on spordiringkonnad Pahvide änd kompaniiga väga rahul.

                    Kommentaar


                      #55
                      Tekib küsimus, et miks me siis üldse mingit hääletuse moodi asja korraldame?? Anname kohe nendele kellel medal ja kui pole metalli ette näidata siis jätame üritusele kutsumata (halbade asjade kokkulangemisel ka auhinna andmata)..... Alaliidud ja treenerid või kes iganes need asjapulgad on kelle häälel on suurem kaal kui rahval võiks seda asja natukene laiemas mastaabis vaadata, kui ainult hinnata medalit.

                      Triin Aljandi 2011 aasta etteasted:
                      http://www.the-sports.org/swimming-a...72-w80111.html

                      Kaia Kanepi etteasted 2011 aastal:
                      http://espn.go.com/tennis/player/res...11/kaia-kanepi


                      Ja ikkagist ma küsin, kas me hindame ühekorrasähvatusi või stabiilset areenil püsimist läbi aasta? Tundub et tähtsam on ikka see medal nagu eelkommenteerijatest keegi mainis.

                      Tuleb kordki võtta vastu salomonlik otsus ja lasta AINULT rahval hääletada ning siis vaadata, kes on Eesti parim naine/mees/meeskond/treener.
                      Ja seda asja tuleks teha PEALE AASTA LÕPPU, mitte nii, et kuu on aastats puudu....

                      Kuhu ma selle ideega pöörduma peaksin?

                      Kommentaar


                        #56
                        Kui sa lased ainult rahval valida, siis saab Andrus Veerpalu veel paar aastat selle tiitli. Nagu mingi muusikaauhinnad, kus 2011 aasta laulu valimisel on mingi 2010 aasta toodangut sisse pritsinud. Rahvas valib puhtalt emotsiooni pealt populaarsema venna ja siis on jälle häda. Üldiselt sportlased näitavad oma klassi võistlustel ja mingi auhinna gaalad on pededele.

                        Kommentaar


                          #57
                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Üldiselt sportlased näitavad oma klassi võistlustel ja mingi auhinna gaalad on pededele.
                          Kas need on ka peded, kes sealt osa võtavad ?

                          Aga kui rahvas hääletab siis rahvas vastutab. Siis ei oleks kellegil kuskil mingit hädaldamist, miks see sai sai ja miks see ei saanud ??
                          Siis saab rahvas ainult ennast süüdistada.

                          Kommentaar


                            #58
                            Rahvas ei vali ju kõik ühtemoodi. Siis saab süüdistada neid kes "valesti" valisid.

                            Kommentaar


                              #59
                              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                              Rahvas ei vali ju kõik ühtemoodi. Siis saab süüdistada neid kes "valesti" valisid.
                              Siis saab süüdistada iseennast, et ei hääletanud ja õigele valikule kaasa ei aidanud.
                              Aga asi ongi selles, et rahva häälel on NII väike kaal selle asja juures. Rahvas valis 2011aasta parimaks Kanepi, AGA tänu treeneritele ja alaliitutele ja-ma-ei-tea-kellele veel sai siiski parimaks Aljand.

                              Kommentaar


                                #60
                                Algselt postitas Super Mario Vaata postitust

                                Aga kui rahvas hääletab siis rahvas vastutab. Siis ei oleks kellegil kuskil mingit hädaldamist, miks see sai sai ja miks see ei saanud ??
                                Siis saab rahvas ainult ennast süüdistada.
                                Sellepärast meil rahvas pesidenti ei valigi. Muidu saaks ainult ennast süüdistada. Nüüd saab riigikogu või valijamehi.
                                Üldiselt cannu ütles juba kõik ära.
                                PS! Mine vaata FBst mitu inimest Veerpalu usub.
                                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X