320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas käbi Vaata postitust
    Kurat tekitab trotsi ikka selline jura. Kuhjub mäda lihtsalt. Tänase mängu sponsor on Sparta, see sama jõusaal, mis lihtsalt kuseb reeglite, korralduste ja yhiskonna peale. Ei ole meeldiv lugeda hommikul suurest omastamisest ja siis minna õhtul mängule, kus promotakse mingit toorest stta.
    Pole midagi teha, tuleb öelduga nõustuda

    Kommentaar


      Algselt postitas käbi Vaata postitust
      Kurat tekitab trotsi ikka selline jura. Kuhjub mäda lihtsalt. Tänase mängu sponsor on Sparta, see sama jõusaal, mis lihtsalt kuseb reeglite, korralduste ja yhiskonna peale. Ei ole meeldiv lugeda hommikul suurest omastamisest ja siis minna õhtul mängule, kus promotakse mingit toorest stta.

      Kõige hullem on see, et IG loositakse välja mingeid Sparta pääsmeid.

      Kommentaar


        mida vttu, kes see taun sellise asjaga hakkama veel sai. omfg

        Kommentaar


          Algselt postitas käbi Vaata postitust
          mida vttu, kes see taun sellise asjaga hakkama veel sai. omfg
          "Õu, Ekspressis tuleb mingi lugu, tehke miskit ogarat, et kõik sellest räägiks!"

          Kommentaar


            See vist oleks parem kui praegune olla nii rumal/ebakompetentne.
            edit: https://sport.delfi.ee/artikkel/9497...lubi-sulgemine
            kus neid võidetud pileteid kasutada saab, välismaal ka mõni Sparta v

            Kommentaar


              Ehk oleks mõtet Eesti liigajalgpalli kunstmurulembbus kuni Konferentsmängude lõpuni unustada ja vähemalt Flora liigamängud muruväljakutel pidada.
              2020 a. hooajal püsis ilm kuni detsembrini plusskraadides, alles viimases voorus saabusid kerged miinuskraadid.

              Kommentaar


                Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                Ilmselgelt on see rahastuse teema jura, aga viimase aja Euroedu ei ole küll sellelt pinnalt ehitatud, mis diile tehti ajal, mille kohta EE kirjutas. Praegune treener ja mängijad, kes tegelevad ainult tulemuse toomisega, ei ole kuidagi viltuvaatamist väärt! Klubi omanikud on tõesti teine asi.

                Siin võiks ju minna kaugemale, nt mõned Euroopa suurklubid ja kogu see "ülipuhas" raha, millega trofeesid tuuakse...
                Huvitav postitus jäi teisest teemast silma. Loomulikult ei tasu ega ka tohigi mängijatelt ja taustajõududelt midagi ära võtta - nad on nende võimaluste avanemisel teinud väga kvaliteetset tööd. Aga ainus asi, mis EE uurimusest ka hingele andis, oli asjaosaliste tõdemus, et kirjeldatud protsessid on peatõuke andnud Flora praegusele arengule. Ma ei hakka selle üle spekuleerima, kas meil oleks üleüldse rahvusstaadionit, kui toona poleks niiviisi toimetama hakatud või kas ja kui palju Flora selle eest tasu vääris. Selleks on minust targemaid inimesi. Küll elan ma maailmas, kus järgnevad sündmused on olulisel määral mõjutatud eelnevatest.

                Viimasel mõnel aastal on jalgpalliringkondades, k.a vutiajakirjanduses, käinud pidev mantra "ole nagu Flora, vaata kui hästi Flora toimetab". Jah, toimetabki, küll on aga mind tohutult häirinud, et miskipärast ei räägita taustsüsteemist, mille tulemusena on see kõik võimalik olnud. Kahtlen, et ei teata/teatud, aga minu jaoks ei ole see olnud õiglase pildi edasiandmine. Olekski umbes sama, kui kiita Manchester City fantastilisi võimalusi, aga jättes mainimata, et miks ja kuidas see kõik võimalikuks on saanud. Samas nendest asjadest räägitakse. Eetiliselt muidugi täiesti teisel tasemel, aga põhimõte jääb siiski samaks.

                Tänasel päeval on Flora ilmselt ainus Eesti spordiorganisaatsioon, mis väärib professionaalse spordiklubi tiitlit. Ja suudab selle kõige raames end tänaseks ka juba kenasti ära majandada, ilmselt ka olukorras, kus iga-aastaselt eurosarja alagruppi ei jõuta. Selle kõige raames on tehtud ka väga tarkasid otsuseid, et see kõik on vägev, aga Eesti oludes saab sellise jalgpalliklubi loomine olla võimalik ainult a) väga jõuka omaniku toel, kes ümbritseb end spetsialistidega b) ka maailma mõistes väga kvaliteetse noortetöö tulemusena c) või siis kuidagi teistmoodi. Huviga ootan aega, mil Flora noortesüsteemi uus filosoofia hakkab esimesi vilju andma, aga seni võib keegi mulle 10 milli visata ja ma luban, et ma teen ka toimiva jätkusuutliku vutiklubi

                Kommentaar


                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  seni võib keegi mulle 10 milli visata ja ma luban, et ma teen ka toimiva jätkusuutliku vutiklubi
                  Kas 12 sulas sobiks?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas enrito Vaata postitust
                    Kas 12 sulas sobiks?
                    Nii palju ei oleks vaja.

                    Aga ma ennist päris tuumani ei jõudnudki, et miks ma Wingbackile üleüldse vastasin. Loomulikult on Flora euroedu selle pinnalt ehitatud. Finantsvõimalused tuleb otseloomulikult ka targasti tööle panna ja lõppresultaadi jalgpallurid väljakul ära sooritama, aga see kõik lõi eeldused, et see üleüldse võimalik oleks. Vassiljev ei tulnud ilusate silmade eest Florasse mängima. Kohalikult turult saadi põhimõtteliselt kõik mängijad, keda taheti, ja seda Eesti mõistes ka väga korralike üleminekusummade eest. Seda, kas ja kui edukalt need teised klubid seda raha kasutanud on, on muidugi omaette küsimus. Floras on esindusmeeskonnaga seotud taustajõude ilmselt rohkem (okei, Levadia kõrvale jättes) kui ülejäänud Premium liiga peale kokku. Kontorist rääkimata. Tühjast kohast ja aukliku rahakotiga seda ei loo, aga see kõik on protsess, mille tulemusena on üleüldse võimalik midagi saavutama hakata. Ja see, et see kõik nüüdseks ka ära vormistatud on, on sportliku poole pealt väga tubli ja väärib kiitust, aga Flora võrdlemine teiste jalgpalliklubidega ei ole õiglane. Eriti olukorras, kus edu toodab edu ja sellele järele jõudmine näib keeruline kui mitte võimatu.

                    Kommentaar


                      Ma pole aru saanud, miks Pohlak nii palju susserdama EJL-i rahadega oleks pidanud, kui varade poolest on ta Eesti rikkamate hulgas? Äkki pole need piisavalt likviidsed? See küsimus tekkis juba siis, kui 11 aastat tagasi Floral palgajamad olid. Kui need Luige meedia väited peaksid tõele vastama, siis konkurentidel on mõneti õigustatud olla pahane teatud Flora sammude üle nende parimate noorte ülemeelitamise osas. Siin foorumis on ka Flora enda fännid avaldanud veendumust, et kõik päris puhas EJL ja FcF tehingutes pole olnud. Samas rahvusstaadioni ehitamise saab kindlasti plusspoolele siin panna.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Vask Vaata postitust
                        Ma pole aru saanud, miks Pohlak nii palju susserdama EJL-i rahadega oleks pidanud, kui varade poolest on ta Eesti rikkamate hulgas?
                        Et mõista konteksti, siis mis on sinu arvates see kriteerium mille alusel AP saaks pidada Eesti rikkamate isikute hulka kuulujaks? Ma pean silmas teoreetilist varade väärtust? 500K, 1M, 10M, 100M?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas tpx Vaata postitust
                          Et mõista konteksti, siis mis on sinu arvates see kriteerium mille alusel AP saaks pidada Eesti rikkamate isikute hulka kuulujaks? Ma pean silmas teoreetilist varade väärtust? 500K, 1M, 10M, 100M?
                          Mina ei loo kriteeriume. Usaldan siinkohal Õhtulehte: https://sport.ohtuleht.ee/346672/aiv...ste-esisajasse

                          Kommentaar


                            RoMario võtab lühidalt, aga väga informatiivselt selle pulli kokku. Floral ongi eelis kunagiste kuritegude tõttu. Ilma nende kuritegudeta Floral eelist ei oleks.

                            Kommentaar


                              Olen ka mina Romario mõtetega täiesti nõus. Aga siiski kuklas see väike Machiavelli kostab, et ega eesmärk mitte pühitse seda va abinõud...?

                              Tegelikult on võimatu vastata küsimusele "milline oleks Eesti jalgpall ilma Aivar Pohlakuta". Ja lisaks on võib muutuda küllaltki filosoofiseks küsimus, kas "pumba juures" keegi teine oleks käitunud teistmoodi?

                              Ühe klubi juhatus askeldas seal nii ja naa EJL-i ja välisrahadega, teise klubi juhatus askeldas seal nii ja naa litsidega, kolmanda klubi juhatus askeldas 90ndatel metalliäris (eksole?). Samas Eesti jalgpalli on nad kõik vast omajagu edendanud. Tore oleks muidugi jah, et kui keegi teeks seda väga puhtalt, aga siin peab vist Indrek Schwede appi kutsuma, et saada teada, kui palju seda va puhast altruismi jalgpallis tegelikult ka mujal eksisteerib.

                              Kommentaar


                                Pohlak on teinud keskmist tööd. Môned oleks teinud paremini ja mõned halvemini. Paremini - uefa rahavood lubavad enamat. Halvemini - uefa rahavood võivad liigselt pimestavad olla. Allikas: minu subjektiiv

                                Kommentaar

                                Working...
                                X