320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
    Sellises rivistuses on Poom jep loogiline valik. Pakuks puusalt, et Miller, Mööl ja Poljakov on ka pigem seal top 5 seas nendest mängijatest.
    Mängijad on täpselt sellises järjekorras, nagu nad kirjutasin.
    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
    Algselt postitas taku*
    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

    Kommentaar


      Kuidas Poom ja Miller mõtlevad nr6 on?

      Kommentaar


        Algselt postitas tpx Vaata postitust
        See on väga hea küsimus! FCFi puhul nende arvude alusel viimase nelja aasta summaarne miinus 2,9M (see summa pole 3.50, et lähen võtan ATMist ja maksan ära)
        Õnneks on Eestis enamasti kohustuslik osa aruandest ka rahavoogude aruanne, mis selgitab täpsemalt rahalisi liikumisi. Floral on seal kirje “Laekunud tütarettevõtjate müügist”, mille nime all on hooaegadel 2017-2019 saadud vastavalt 1.5 miljonit, 1 miljon ja 2.6 miljonit. Kust see raha pärineb? Kui vaadata jalgpalliliidu aruannet, siis rahavoogude aruandest leiab kirje “Finantsinvesteeringute soetus”. Summad selle kirje all vastavad täpselt summadele Flora aruandes (näiteks 2019 oli selleks 2 616 153 eurot). Kui need pole omavahel seotud, siis ma ei tea, mis juhuste kokkulangevustega siin küll tegemist peaks olema. Müüdav-ostetav objekt on siis ilmselt AS Lilleküla Jalgpallistaadion, millele kuulub Jalgpalli 19 ja Jalgpalli 21 hoonestusõigus ehk Lilleküla kompleks. Hoonestusõigused kuulusid alguses Florale kui klubile, siis moodustati nende jaoks eraldi ühing AS Lilleküla Jalgpallistaadion, mida omas Flora. Hiljem liikus see ühing juba liidu omandusse, algselt osaliselt ja hiljem juba täielikult.

        Raamatupidamislikult oli see Floral kajastatud nõudena (“Nõuded finantsinvesteeringu müügist”) ehk kunagi müüdi mingi summa eest ära, aga kogu raha kätte ei saadud ja saamata raha vastu oli bilansis nõue. See nõue jõudis 2019. aasta lõpus nulli ehk kogu raha AS Lilleküla Jalgpallistaadion müügist peaks nüüd välja makstud olema Florale. Seega teoorias ei tohiks liidult sellega seoses enam Florale raha liikuda. 2020. aasta aruandest ma sellist laekumist liidult ei suutnud tuvastada ka, aga 2020. aastal oldi üle mitme aasta esimest korda kasumis (ca 130 tuhat). Arvestades, et 2020 oli äärmiselt edukas nii Euroopas kui ka mängijate müügi osas (Sorga), siis 130 tuhat kasum minu arvates midagi liiga head ei ole. Huvitav näha, mis saab siis, kui Euroopas nii edukas ei olda ja suurt mängijate müüki ka pole – kulud on klubil suured ja liidust ei tohiks enam kahjumite katteks raha tulla. Hiljutine uudis naiskonna palgaliseks muutmise protsessi alustamisest näitab ka pigem kulude suurenemist.

        2020. aastasse jääb ka 1.5 miljonilise võla ümber tõstmine liidule. Jutt tehnilisest võlast on minu jaoks arusaamatu. Kuna liidu esindajad on siin foorumis vastanud sellel teemal, aga samas jätnud vastamata küsimusele, kas Flora peab selle raha siis liidule maksma või mitte, siis võib vist järeldada, et ei pea. Minu hinnangul on tegemist Florale antud kaudse rahalise toetusega. Arvestades, et eelneva kolme hooaja jooksul maksti Florale üle viie miljoni, siis oleks võinud ju ka tasaarveldada neid summasid (minu hinnangul oleks see igati õiglane olnud), aga seda paistab ei tehtud. Lisaks pidi 2018. aasta aruande "Lisa 3 Nõuded" kohaselt järgmise 12 kuu jooksul ehk 2019. aasta jooksul laekuma 2.6 miljonist ainult 500 tuhat ja ülejäänud 2.1 miljonit 1-5 aasta jooksul, aga mingil põhjusel maksis liit 2019. aastal kogu ülejäänud summa (2.6 miljonit) välja.

        Kokkuvõtvalt on siis Flora viimase nelja täishooaja jooksul saanud liidult 5.1 miljonit otseselt raha ja kaudselt 1.5 miljonit ehk ca 1.65 miljonit hooaja kohta (ca 1.3 miljonit ilma kaudse toeta). Ülejäänud suure neliku eelarved on Soccerneti selle hooaja eelvaadete kohaselt vahemikus 1.1-1.5 miljonit.

        Flora 2019 aruanne (rahavoogude aruanne): https://i.imgur.com/WdExxi0.jpg
        Liidu 2019 aruanne (rahavoogude aruanne): https://i.imgur.com/7EUbKFJ.jpg
        Flora 2018 aruanne (Lisa 3 Nõuded): https://i.imgur.com/QNLuj0a.jpg

        Kommentaar


          jorquera, aitäh, et viitsisid ka selle majandusaasta aruandeid analüüsiva potituse teha!

          Kui võrrelda Eesti tippklubide eelarveid, siis on FCF ja siis kõik teised ja vahe ei ole nö. 25-45% vahe on kordades. Kuidas see võimalik on, see jääb mulle selgusetuks. Järgmise aasta hooaja eelarvete numbrid ja majandusaasta aruanded saavad ikka väga huvitavad olema.*

          Kommentaar


            Algselt postitas jorquera Vaata postitust
            Õnneks on Eestis enamasti kohustuslik osa aruandest ka rahavoogude aruanne, mis selgitab täpsemalt rahalisi liikumisi. Floral on seal kirje “Laekunud tütarettevõtjate müügist”, mille nime all on hooaegadel 2017-2019 saadud vastavalt 1.5 miljonit, 1 miljon ja 2.6 miljonit. Kust see raha pärineb? Kui vaadata jalgpalliliidu aruannet, siis rahavoogude aruandest leiab kirje “Finantsinvesteeringute soetus”. Summad selle kirje all vastavad täpselt summadele Flora aruandes (näiteks 2019 oli selleks 2 616 153 eurot). Kui need pole omavahel seotud, siis ma ei tea, mis juhuste kokkulangevustega siin küll tegemist peaks olema. Müüdav-ostetav objekt on siis ilmselt AS Lilleküla Jalgpallistaadion, millele kuulub Jalgpalli 19 ja Jalgpalli 21 hoonestusõigus ehk Lilleküla kompleks. Hoonestusõigused kuulusid alguses Florale kui klubile, siis moodustati nende jaoks eraldi ühing AS Lilleküla Jalgpallistaadion, mida omas Flora. Hiljem liikus see ühing juba liidu omandusse, algselt osaliselt ja hiljem juba täielikult.

            Raamatupidamislikult oli see Floral kajastatud nõudena (“Nõuded finantsinvesteeringu müügist”) ehk kunagi müüdi mingi summa eest ära, aga kogu raha kätte ei saadud ja saamata raha vastu oli bilansis nõue. See nõue jõudis 2019. aasta lõpus nulli ehk kogu raha AS Lilleküla Jalgpallistaadion müügist peaks nüüd välja makstud olema Florale. Seega teoorias ei tohiks liidult sellega seoses enam Florale raha liikuda. 2020. aasta aruandest ma sellist laekumist liidult ei suutnud tuvastada ka, aga 2020. aastal oldi üle mitme aasta esimest korda kasumis (ca 130 tuhat). Arvestades, et 2020 oli äärmiselt edukas nii Euroopas kui ka mängijate müügi osas (Sorga), siis 130 tuhat kasum minu arvates midagi liiga head ei ole. Huvitav näha, mis saab siis, kui Euroopas nii edukas ei olda ja suurt mängijate müüki ka pole – kulud on klubil suured ja liidust ei tohiks enam kahjumite katteks raha tulla. Hiljutine uudis naiskonna palgaliseks muutmise protsessi alustamisest näitab ka pigem kulude suurenemist.

            2020. aastasse jääb ka 1.5 miljonilise võla ümber tõstmine liidule. Jutt tehnilisest võlast on minu jaoks arusaamatu. Kuna liidu esindajad on siin foorumis vastanud sellel teemal, aga samas jätnud vastamata küsimusele, kas Flora peab selle raha siis liidule maksma või mitte, siis võib vist järeldada, et ei pea. Minu hinnangul on tegemist Florale antud kaudse rahalise toetusega. Arvestades, et eelneva kolme hooaja jooksul maksti Florale üle viie miljoni, siis oleks võinud ju ka tasaarveldada neid summasid (minu hinnangul oleks see igati õiglane olnud), aga seda paistab ei tehtud. Lisaks pidi 2018. aasta aruande "Lisa 3 Nõuded" kohaselt järgmise 12 kuu jooksul ehk 2019. aasta jooksul laekuma 2.6 miljonist ainult 500 tuhat ja ülejäänud 2.1 miljonit 1-5 aasta jooksul, aga mingil põhjusel maksis liit 2019. aastal kogu ülejäänud summa (2.6 miljonit) välja.

            Kokkuvõtvalt on siis Flora viimase nelja täishooaja jooksul saanud liidult 5.1 miljonit otseselt raha ja kaudselt 1.5 miljonit ehk ca 1.65 miljonit hooaja kohta (ca 1.3 miljonit ilma kaudse toeta). Ülejäänud suure neliku eelarved on Soccerneti selle hooaja eelvaadete kohaselt vahemikus 1.1-1.5 miljonit.

            Flora 2019 aruanne (rahavoogude aruanne): https://i.imgur.com/WdExxi0.jpg
            Liidu 2019 aruanne (rahavoogude aruanne): https://i.imgur.com/7EUbKFJ.jpg
            Flora 2018 aruanne (Lisa 3 Nõuded): https://i.imgur.com/QNLuj0a.jpg
            Väga huvitav uuring tõesti ja paneb mõtlema küll, et kus see raha tuleb kui mõned aastad tagasi ei suutnud Flora isegi mängijatele palka maksta. (ei mäleta täpselt millal see oli aga minuarust paiknes see periood kuskil 2010 või edasi) Eelarve on tohutu aga mingisuguseid euroedusid ega suurt mängijate müüki pole toimunud enne eelmist kahte aastat. Vaadates jorquera poolt uuritud aruandeid, siis paneb kukalt küll kratsima, et kuidas Flora oma eelarvet kokku ajab. Kui päriselt ka on enamus rahad tulnud jalgpalliliidu toetustest, siis on ikka tegemist päris suure tragöödiaga Eesti maastikul. Mitmeid aastaid Euroopas heidelnud ja sealt raha kogunud Kalju võimalusi jalgpalliliidu poolt ainult vähendatakse koduliigas tänu KTM reeglitele jne aga jalgpalliliit otseselt toetab Florat eelarve kokkuajamisel kuigi Eesti jalgpalli esindamisel Euroopas oli antud klubi ikka päris halvasti esinenud enne üleeelmist aastat. Kui Kaljut või Levadiat ka samasugust rahapatakatega jalgpalliliidust toetataks, siis ilmselt suudetaks ka sama hästi või isegi paremini mängida kui Flora hetkel. Tegelikult peaks mingisuguse uuringu tõesti tegema kuidas on Flora oma rahad saanud ja mis alustel kuna hetkel jääb väga halb mulje sellest kõigest.

            Kommentaar


              Ma lihtsalt mängijate müügi poolest lisan, et vahepealsel perioodil on müüdud Karol Mets, Joonas Tamm, Erik Sorga ja Maksim Paskotši väga väga korralike summade eest, ja see on ka aidanud kaasa eelarvele.
              FC Flora

              Kommentaar


                Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                Ma lihtsalt mängijate müügi poolest lisan, et vahepealsel perioodil on müüdud Karol Mets, Joonas Tamm, Erik Sorga ja Maksim Paskotši väga väga korralike summade eest, ja see on ka aidanud kaasa eelarvele.
                Tamm, Sorga ja Paskotši läksid rahaks viimase 2 aasata jooksul, ehk see kuidagi nagu ei muuda seda asjaolu, et enne üleeelmist aastat on kuidagi ikkagi väga palju raha tekkinud Flora arvele. Lisaks sellele ei ole ju teada mis summade eest need mängijad välismaale liikunud on. Oleks muidugi väga põnev kui sa neid numbreid tead ja saaksid avaldada siin.
                Kui vaadata Flora 2017 eelvaadet soccernetis, siis on eelarve 1.9 miljonit terve klubi peale aga sisuliselt ei müüdud ühtegi mängijat(Transfermarketi kohaselt läks ainult Baranov circa 55 tuhande euro eest Kristiansundi), ei tuldud Eestis isegi top 3 kohtadele ja Euroopas oli 2016 ebaõnnestumine. Tekib lihtsalt küsimus, et kust see raha reaalselt tuleb ja hetkel osutavad kõik tõendid jalgpalliliidu poole. Floral oli suurim eelarve kõikide klubide peale aga puhtalt sportlikust printsiibist ei oleks tohtinud kuidagimoodi neil nii palju raha eelarves olla.

                Kommentaar


                  Liit ostiski ju Floralt staadioni ja kuni 2019. aastani makstigi selle staadioni eest väga kopsakas summa, kuniks kõik nüüdseks tasutud sai (ei makstud kogu raha korraga välja, vaid statka osteti maakeeli järelmaksuga). See ei ole kunagi mingi saladus olnud. Nüüd kuulub staadion liidule ja lisaks Florale on sellel pinnad ka Levadial ja Paidel. Ja Flora pole ise ka sellest mingit saladust teinud, et viimastel aastatel võetigi jõuline suund noorte Eesti mängijate ja euroedu peale, et hakata teenima tulu olukorras, kus staadioni eest enam midagi ei laeku.
                  Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                  Algselt postitas taku*
                  Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                    Nüüd kuulub staadion liidule ja lisaks Florale on sellel pinnad ka Levadial ja Paidel.
                    Et siis Levadial on Alehopil kontro? Kui nii, siis seda ma kuulen esimest korda. See et neil seal looži*on,*see on ammu teada, aga et ka kontor. Seda kuulen esimest korda.

                    PS. Kas keegi teab detailsemalt, et kuidas FCF staadioni ehitamist alguses finantseeris? Osa tuli KOVilt ja osa riigilt, aga kui suur osa tuli FCFilt ja kuidas FCF seda omaosalust finantseeris.*

                    Kommentaar


                      Algselt postitas tpx Vaata postitust
                      Et siis Levadial on Alehopil kontro? Kui nii, siis seda ma kuulen esimest korda. See et neil seal looži*on,*see on ammu teada, aga et ka kontor. Seda kuulen esimest korda.

                      PS. Kas keegi teab detailsemalt, et kuidas FCF staadioni ehitamist alguses finantseeris? Osa tuli KOVilt ja osa riigilt, aga kui suur osa tuli FCFilt ja kuidas FCF seda omaosalust finantseeris.*
                      Mu teada pangalaenuga, mis tekitas klubi eelarvesse pikaks ajaks rämeda augu. On olnud aegu, kui kontoria polnud interneti ja dushiruumis sooja vett.
                      FC Flora

                      Kommentaar


                        Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                        Mu teada pangalaenuga, mis tekitas klubi eelarvesse pikaks ajaks rämeda augu. On olnud aegu, kui kontoria polnud interneti ja dushiruumis sooja vett.
                        Ok, makes sense, aga laen tuleb ka tagasi maksta ja selleks tuleb kuidagi vahendeid teenida. Jutt on miljonitest ja ma ehk olen kallutatud ja ei taha näha, aga sama ka ei näe, kust sellises mahus omatulu laenu teenindmiseks sai tulla.

                        Kui staadion müüdi EJLile siis saadud vahendite eest tasuti ehituseks võetud laenu, aga klubi eelarve on samas aastast aastasse kasvanud nagu pärmitaigen. See asi ei näi päris korrektsena.

                        Kommentaar


                          Niikaua kui võlad on tehnilised ja seosed juriidiliselt õhkõrnad jne ei kao ka skeptikud ja kahtlejad.

                          Kommentaar


                            Nagu Kalju kaotusmäng Paidega, nii sai ka Floraga otsustavaks asjaolu, et vastastel oli tuua pingilt otsustavaid lisakäike (täna Floral Reinkort-Alliku, Paidel Camara-Mošnikov), kes mängu lõpuks enda kasuks kallutasid.

                            Kalju mängis tegelikult ju korraliku mängu, aga nagu Frantsev ütles, siis kvaliteeti napib. Tõenäoliselt pidas ta silmas eeskätt ründekvaliteeti. Ega esimese kahekümne minuti Kalju surve südant kiiremini põksuma ei pannud, väravat ei löödud ja oli enne mängugi selge, et Floral piisab väravaks palju vähemast kui tänasel vastasel. Lihtsalt ründeosakondade kaaluvahe on erinev.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Kõlab juba pisut nagu Juventus anno 2006.
                              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                              Kommentaar


                                Ja märkamatult mängis Rauno Alliku Kalju vastu oma 300-da Meistriliiga mängu Flora eest.
                                Skooris 88-da värava, 12 väravat veel ja 100 väravat Flora eest Meistriliigas koos.

                                Krt küll, et juubelimäng peeti tühjade tribüünide ees.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X