320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Häid mehi ostetakse ikkagi ja kui vaadata viimaste koondisemängude nimekirjasid, siis miskipärast me Flora mehi seal enam ei näe. Miks?
    Kui ma vaatan mängijaid, keda on Floral koondisele pakkuda, siis Rüütli ilmselgelt eelistab kogemusi ja mängutarkust väledatele jalgadele. Nõmme Kalju saab jah öelda, et näe, selliseid poisid on meil koondises, sest teie koosseisus ongi vanad ja kogenud mängijad.
    Teine põhjus on kindlasti positsioonides. Mets oleks ju pakkuda aga peame arvestama inimestega, kes sellel positsioonil praegu mängivad ning kui hästi nad koos hakkama saavad. Ütleme, et kui kõik plussid ja miinused kokku panna ning leida, et Mets on täpselt samahea kui Rähn, siis mis põhjusel peaks tekitama segadust ja mängija välja vahetama. Rähni meeskonnakaaslased juba tunnevad.

    Neemelo koondisekutse jääb ka minule arusaamatuks. See, et ta Kuressaarele väravaid suudab lüüa, ei näita mitte midagi. Sellise esitlusega ei kõlba Kure väravavaht ka mõnda rahvaliiga satsi.
    Aga olen rahul mängupildiga mida on suutnud Meistriliiga tandem Sisov ja Morozov pakkunud. Eriti veel viimane.
    Eelistan Eesti vutti võõrale. Olgu see siis koondisemängud või ka meie oma ML. Kui hakkaksin ManU fänniks, siis ei muutuks sellest põhimõtteliselt mitte midagi. Oleksin üks kübe ookeanitäiest poolehoidjatest. Rooneyl on rohkem kui ükskõik, kas sa istud oma kulunud ManU särgiga pubis või mitte. Siin on iga fänn kullahinnaga ja kohalike klubisid toetades saad reaalselt midagist korda saata. Ja kui välismaalastel kõlbab siin mängida, siis mis perse pärast mul ei kõlba mänge vaatamas käia? - Myrgel

    Kommentaar


      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
      Kolme aastaga kaks tiitlit, kahtlemata suuepärane tulemus ning kindlasti on selles suur roll ka Reimil, aga... kui me vaatame mängijaid individuaalselt, siis mitme mängija puhul me viimase kahe hooaja jooksul mingitki arengut näeme? Olgu, on mehi, kes on tõusnud esile (Luigend, Mets) ning seeläbi ka mängutasemes teinud sammu edasi, aga seda eelkõige seetõttu, et sellises vanuses toimuvadki kõige suuremad muutused ning see periood ilma arenguta on üpris erakordne.
      Ära florakatele tähelepanu pööra, nendega ei saagi millestki rääkida, sest kohe hakatakse süüdlasi otsima, teistele näpuga näitama ja arusaamatutel teemadel jaurama.

      Aga ma arvan, et sinu küsimusele on võrdlemisi lihtne vastus: sellisel tasemel pallides peabki sein mingi hetk ette tulema ja järgmist sammu ei saa siin teha. Ma isegi ütleks, et kui Ronaldo siia tuua, siis kolme aastaga on ta tasapisi taandarenenud ja võib imestama hakata, et miks ta on nii aeglane.

      Ehk mille pealt Luts või Luigend või ükskõik kes peaks arenema? Okei, ollakse alguses Tulevikus või Lasnamäel ja siis on samm edasi jõudmine Florasse või Kaljusse vms meeskonda, kus ongi Eesti tipptase ja sellele vastavad kiirused jms. Selle pealt kotitakse siis Kuret ja Tammekat jms, kuid kus on väljakutsed? Kaks mängu euroopas? Ära aja naerma.

      Kodus on tõsisemaid mänge 9-12, ülejäänud on jalutuskäigud.

      Mingit individuaalset tööd võib ju teha, kuid kui trennis on kõrval ikka samasugused jorsid, kes on endaga ülimalt rahul ja ei tahagi kuhugi liikuda, siis polegi mingit hüpet teha. Sellest ka kodumaiste võlurite põrumine mujal.

      Ehk kokkuvõttes: mida kiiremini minema saab, seda suurem tõenäosus on, et lõpuks võib midagi tulla. Neid mehi, keda sina nimetasid, võib tasapisi hakata maha kandma. Luigendil ja Metsal aasta-paar on äkki jäänud. 20-aastased ja ikka Eestis pallivad mehed? No ei näe, et hakkaks järsku õitsema.

      Otsi Operi, Kingi, Klavani ja siis teiste ühisnimetajaid. Peaks kerge olema.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Tõsi. Kamsi võib juba vabalt liigitada samasse lahtrisse koos Kasimiri, Vanna ja mööndusega isegi Vunkiga. Saavutasid Meistriliigas oma lae ja õigel hetkel väljast pakkumist ei tulnud. Tulemuseks taandareng ja olukorraga leppimine.

        Kommentaar


          Martini postitus oli nii pessimistlik (ma ei ütle, et tingimata vale), et kaob üldse igasugune tahtmine edasi mõelda.

          Mis siis on jalgpallinooruri valik, kui ta tahab pürgida? Kuhugigigigi? Loota heale õnnele ja teha individuaalselt trenni, sest muud lootust pole eriti? Ehk keegi korjab üles?

          See masohhistlik "loputatakse Tammekat ja kõik" võrdlus ka ei päde ju päris. Kiidron ja Tenno ju ometi korjati üles (okei, üks ei kasutanud oma võimalust ära). Mille pealt siis? Sisu kiirgas kilomeetri peale? Kahtlane. Pigem näitab see, ka sitast meeskonnast on võimalik kerkida, see ei ol ainult Flora ja Levadia privileeg.

          See järjekordne "florakad on lollid, issakene" kiunatus Martini poolt las jääda talle tänase päeva hailaidiks, ega mul kahju ole.

          Kommentaar


            Algselt postitas Martin Vaata postitust
            Ära florakatele tähelepanu pööra, nendega ei saagi millestki rääkida, sest kohe hakatakse süüdlasi otsima, teistele näpuga näitama ja arusaamatutel teemadel jaurama.
            Kui sinu jaoks midagi arusaamatuks jäi, siis ei tähenda veel, et see jauramine on.

            Sulle ei endale ei tundu natuke naljakas, et ühe teise meeskonna fänn räägib arenguhüppest, toob siin välja Luigendi, Metsa ja co ning vastukaaluks käib välja sellised nimed nagu Jevdokimov, Melts ja Kallaste? Sinu teooriat kasutades on see Kalju "talentide" ešelon juba paras ilma mingi särava tulevikuta utiili saata. Vanuselt juba lootusetu seltskond.

            Ja no rääkida Jevdokimovi puhul mingist kolossaalsest arenguhüppest üldse. Melts? Mis arenguhüppe ta siis teinud on, kui palju -RoMaRiO- teda üldse eelnevatel aastatel mängimas näinud on, et teab esimese hooaja põhjal Kalju ridades temast rääkida kui suure arenguhüppe teinust?

            Tõid küll välja Operi, Kingi ja Klavani, aga jätsid nimetamata näiteks Piiroja. Tuleb tema ka lugeda välismaal põrunute hulka, kuigi ta sai välja alles 23-24-aastaselt? Igor Morozov on hetkel sama vana ja kas tema jaoks ka juba hilja? Miski pole nii üks-üheselt võetav ja kuskil ei jookse vanuselist piiri, kus enam välismaal õnnestuda ei võiks.

            Prins on öelnud, et 19-aastaselt pead sa juba Eesti Meistriliigas tegija olema ja ma olen sellega täiesti nõus. Siit välja saamine aga ei pruugi sugugi nii üks-üheses seoses talendi ja oskustega olla. Seal tulevad mängu ikka väga paljud faktorid, sealhulgas ka õnnefaktor.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Muu jutt on enam-vähem, aga kui näiteks mõnel koondislasel tekib välismaal palga kättesaamisega probleeme, siis sel teemal Flora fännid ei tohi sõna võtta või Tammeka fännid näiteks koondislaste kehva esituse üle, sest Tammeka pallurid on ise palju sitemad, nii eks?

              Kommentaar


                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                Muu jutt on enam-vähem, aga kui näiteks mõnel koondislasel tekib välismaal palga kättesaamisega probleeme, siis sel teemal Flora fännid ei tohi sõna võtta või Tammeka fännid näiteks koondislaste kehva esituse üle, sest Tammeka pallurid on ise palju sitemad, nii eks?
                Ja tõidki servapidi välja selle, miks on üha raskem siit mehi välja müüa. Rahalised raskused on tabanud kõikjal Euroopa jalgpalli (ja ma ei räägi siin kõige teravamast tipust) ning enne mõeldakse 10 korda kui rahakoti raudu avatakse.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Ma üldiselt mängijate arengu kohapealt ei näe asju nii mustades värvides kui Martin. Iseenesest mõista on tal õigus, et konkurents on hõre ja mänge, kus endast 100% anda, vähe.

                  Tekib küsimus, et mis peaks EML-i prioriteet olema? Iga vähegi andekas mängija iga hinna eest piiri taha saata või teha tööd selle nimel, et kodune liiga annaks rohkem võimalusi arenguks?
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Sa ei jaga ikka biiti, herr Mario. Sõnavõtuks oled alati teretulnud, aga kui sa oma sellekohast õigust praktiseerides meigast välja ajad, siis oponeerimise peale solvuda on ka lollakas. Minumeelest on Martini ja Zazi ja Nahkpea kaasabil juba päris kenake mitmedimensiooniline ja multipositsiooniline keskustelu tekitet. Või mis?

                    Nahkpea - Myrgel ju juba viitas sellele, et turuolukord ei soosi ka mängijate liiklust.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Tõid küll välja Operi, Kingi ja Klavani, aga jätsid nimetamata näiteks Piiroja. Tuleb tema ka lugeda välismaal põrunute hulka, kuigi ta sai välja alles 23-24-aastaselt? Igor Morozov on hetkel sama vana ja kas tema jaoks ka juba hilja? Miski pole nii üks-üheselt võetav ja kuskil ei jookse vanuselist piiri, kus enam välismaal õnnestuda ei võiks.
                      Kuhu Piiroja siis jõudis? Norra meistriliiga keskmik-lõpumeeskond. Pole päris sama tase. Morozovile oleks veel üks hooaeg MLis täielik katastroof ja erandeid võib muidugi alati otsida ja leida, kuid trend on üldiselt kenasti näha, kuigi võib alati muidugi eitada ja proovida selle ühe erandi järgi tegutseda. Kui mõttekas see on...noh, mina ei panustaks.

                      Mis Romariosse ja Meltsi puutub, siis neid nõudsite temalt teie, kui ta julges Flora kohta midagi öelda. Jäänuks teema piiridesse, poleks ka sellist jama. Aga ei saanud jääda. Loomulikult.
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Ma üldiselt mängijate arengu kohapealt ei näe asju nii mustades värvides kui Martin. Iseenesest mõista on tal õigus, et konkurents on hõre ja mänge, kus endast 100% anda, vähe.

                        Tekib küsimus, et mis peaks EML-i prioriteet olema? Iga vähegi andekas mängija iga hinna eest piiri taha saata või teha tööd selle nimel, et kodune liiga annaks rohkem võimalusi arenguks?
                        Ideaalis võiks asi välja näha umbes nii, et koduliiga arenguks on tehtud nii palju, et mängijad ise iga hinna eest ei taha müüdud saada ja ka sellekohane vajadus puuduks... Unistada on ju ilus...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Martin Vaata postitust
                          Kuhu Piiroja siis jõudis? Norra meistriliiga keskmik-lõpumeeskond. Pole päris sama tase. Morozovile oleks veel üks hooaeg MLis täielik katastroof ja erandeid võib muidugi alati otsida ja leida, kuid trend on üldiselt kenasti näha, kuigi võib alati muidugi eitada ja proovida selle ühe erandi järgi tegutseda. Kui mõttekas see on...noh, mina ei panustaks.
                          Aga kuhu me üldse siis tõmbame piiri välismaal õnnestumise ja ebaõnnestumise vahele?
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Kuhu Piiroja siis jõudis? Norra meistriliiga keskmik-lõpumeeskond. Pole päris sama tase. Morozovile oleks veel üks hooaeg MLis täielik katastroof ja erandeid võib muidugi alati otsida ja leida, kuid trend on üldiselt kenasti näha, kuigi võib alati muidugi eitada ja proovida selle ühe erandi järgi tegutseda. Kui mõttekas see on...noh, mina ei panustaks.

                            Mis Romariosse ja Meltsi puutub, siis neid nõudsite temalt teie, kui ta julges Flora kohta midagi öelda. Jäänuks teema piiridesse, poleks ka sellist jama. Aga ei saanud jääda. Loomulikult.
                            Ma ei tea, see Norra liiga keskmiku halvustamine kah ei kõla kuidagi. Küsime siis Eesti rahvusliku jalgpalli seisukohast: kas Piirojast oleks saanud selline meeskonnahing nagu ta Kostja puhkemiseni oli, kui ta oleks tänaseni kodus toksinud? Kaheldav.

                            Kommentaar


                              jutt on läinud üsna veidraks üksteisega ilkumiseks, nagu tavaliselt siin juhtubki. antud hetkel ei ole absoluudselt ju teemaks palju ja kuidas jevdo ja go nõmmes mängib või väravaid lööb, vaid küsimus on õhus, miks antud olukord on floras selline, nagu ta on ja miks taaskord valis juhtkond sellega tegelemiseks pmst sõnumitoojate hukkamise( kui väga piltlikult öelda). ja suurim küsimus on, kui kaua sedalaadi olukord kestab, kui klubi vajab pidevalt nö päästmist, mis on selleolukorra algne põhjus(kas ainult saamata jäänud palgad või ka mingi muu viga oma süsteemis üldisemalt). ja miks ei ole flora enam selline jõud eesti jalgpallis, kui me harjunud oleme ja kuidas leida tee tagasi selleni? lisaks miks tõesti ei tule flora süsteemist enam selliseid mängijaid, kelle otsa vaadata kui koondist koostama hakatakse või kelle välismaale siirdumisele kaasa elada?

                              Kommentaar


                                [QUOTE=markofkin;1452049]Sa ei jaga ikka biiti, herr Mario. Sõnavõtuks oled alati teretulnud, aga kui sa oma sellekohast õigust praktiseerides meigast välja ajad, siis oponeerimise peale solvuda on ka lollakas.QUOTE]

                                Kuidas? Ma olen mitmes teemas rääkinud probleemidest noorjalgpalluritega. Pidev "vastuargument" on see, et vaata parem, kuidas Kaljus selles vallas lood. Minu jaoks kõlab see kui 3-aastaselt lapselt, kellega ema riidleb ning see vastu, aga vaata, kuidas naabripoiss hullemini tegi.

                                Teie jaoks oleks ju arvamus olnud mõistlik, kui selle oleks esitanud keegi erapooletu vutihuviline.

                                metssiga ütleb kah väga hästi, tüüpiline Flora poolehoidja ongi selline, et kui probleemidele osutada, siis üritatakse miskipärast konkurendi õuele piiluda ning teema sealsetele probleemidele viia, ka õlleklaasi taga.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X