320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ratas on ikka naljamees. Mõnusa inteka lasi AK-s.

    Kommentaar


      Kas Rumm oligi see roolijoodik, kelle menetlus lõpetati "ta sõitis hõreda liiklusega kellaajal ja üksinda" stiilis põhjendustega?
      Elu on lühike, pidu on pikk.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99

        mis puudutab nüüd vaheri teemat, siis on need helmed, mis nad on, aga teoorias see ei saa olla normaalne, et asutuse juht sekkub poliitikasse. ja veel sellisel moel, et konkreetselt räägib valitsuse plaanidele vastupidist juttu. konkreetselt see koondamise keiss näiteks. siin on selgemast selge, et vaher asus oma tööandjat valitsust lihtsalt töötlema ja peenestama.

        kogu see "kärpekava" on avalikus sektoris olnud teemaks juba 3-4 aastat ning iga jumala aastal peavad asutused tegema ministeeriumile samasuguse ülevaate kokkuhoiu võimaluste ja võimalikkuse kohta. täiesti olematu teema tegelikult ning vaheri selline käitumine on vägagi küsitav.
        Kas see oli päriselt põhjuseks üldse?
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99
          see ei ole mingi jokk skeem, vaid täiesti tavaline praktika avaliku sektori asutuste dokumentides, mis lähevad allkirjastamisele, et blanketil on juba automaatselt "allkirjastatud digitaalselt" osa olemas. fundamentaalselt täiesti olematu teema, aga ikka vahutatakse.

          mis puudutab nüüd vaheri teemat, siis on need helmed, mis nad on, aga teoorias see ei saa olla normaalne, et asutuse juht sekkub poliitikasse. ja veel sellisel moel, et konkreetselt räägib valitsuse plaanidele vastupidist juttu. konkreetselt see koondamise keiss näiteks. siin on selgemast selge, et vaher asus oma tööandjat valitsust lihtsalt töötlema ja peenestama.

          kogu see "kärpekava" on avalikus sektoris olnud teemaks juba 3-4 aastat ning iga jumala aastal peavad asutused tegema ministeeriumile samasuguse ülevaate kokkuhoiu võimaluste ja võimalikkuse kohta. täiesti olematu teema tegelikult ning vaheri selline käitumine on vägagi küsitav.
          Ma PPA juhina tunneks samuti kohustust võidelda asutuse eest kui kästakse 6 miljonit kärpida ja samal ajal luuakse mingit värdüksust 20 miljoni eest sama ministeeriumi haldusalas.
          Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

          Kommentaar


            Millist valitsust siis siinsed torisejad ootavad, igatsete reformierakonda?
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas kaala Vaata postitust
              Millist valitsust siis siinsed torisejad ootavad, igatsete reformierakonda?
              ...Jah...
              Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99
                vot näed, PPA juhina on sul ka ülemused ning selle, millises suunas PPA liigub, määravad ka sinu ülemused. Ei ole nii keeruline mõista.

                See oleks sama kui sul on ettevõte, sa ühes osakonnas teed majandussurutise ajal koondamisi (õigupoolest palud hinnata, ehk on võimalik mõned ametikohad liita jne ning efektiivsust parandada) ning siis selle üksuse juht hakkab avalikult igalpool piltlikult öeldes räuskama ja valetama. Et järgmine päev bisnex as usual ja vaatate üksteisele viisakalt silma? doubt.

                Ja mis puudutab PPA 6 miljonit "kärpimist", siis see ei ole ok kui asutus paneb järgmine päev siseveebi, et "see tähendab 150 töötaja koondamist", samal ajal kui NÄITEKS on võimalik kärpida INVESTEERINGUTE plaani (olgu selleks kasvõi mingi uus maja või remont). infoks, et PPA eelarve oli 3 aastat tagasi 165 mln eur, täna on see 220 mln eur. 6 mln maha võtta 220 mln juures - täiesti teostatav.

                Ja ärge tulge väitma, et avalikus sektoris ei ole sarnase kvaliteedi säilitamiseks võimalik 2,5% kokku hoida.
                Siis on valitsusel kõik võimalused töösuhe lõpetada. Aga vot, Ratas toetab Vaherit hoopis. Ja üleüldse - siseminister on olnud ametis 3,5 kuud ja kohtunud PPA peadirektoriga vaid ühe korra tunniks ajaks, et arutada viimase magistritööd - täiesti ebanormaalne.
                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99
                  see, et helmed on ..... ei ole nagu eriti teemaks nagunii. kogu see olukord on debiilne sellepärast, et valitsus ei saa olla koos kui peaminister hakkab vastu siseministri otsustele. samamoodi ei saa siseminister olla oma kohal "kasulik" kui peaminister tõmbab tema otsustele vee peale. Samamoodi ei saa aga minister olla minister, kui tema alluvate üksuste juhid töötavad talle vastu, eksole.

                  Ja sorry, aga minu jaoks ei ole helme või ratase järjekordne beef üleüldse teemaks. tavaline poliitiline kemplemine ja ei midagi uut päikese all. homme juba uued teemad. küll aga on minu arvates väga ohtlik, kui reaalselt politseijuhid hakkavad taustal poliitikat tegema. seda ei tohiks nii keeruline olla mõista, et kui PPA juhi persooniküsimus ja tegevus hakkab siin valitsusi kukutama, siis...
                  See oli ju ilmselge, et mingi hetk keegi ametnikkonnast läheb tõsiselt raksu EKREga. Selle rumaluse ja lollusega, mis sealt tuleb on ikka väga keeruline kaasa minna. Ja uuesti - Vabariigi valitsusel on kõik õigused Elmar Vaher ametist vabastada. Nii kaua kui seda pole tehtud, seisab PPA juht oma ära nägemise järgi oma asutuse ja inimeste eest. Ja minu arust väga hästi teeb seda.

                  Full disclosure: Olen töötanud 4 aastat PPA-s ja olen ka praegu riigiametnik ühes Isamaa ministri hallatavas ministeeriumis.
                  Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99
                    mind see põhjus ausalt öeldes ei huvita. üldiselt ma olen selle mentalideedi pooldaja, et juht valib endale tiimi. Poliitikas on see veidi erinev, tõsi, aga mitte väga palju. Kujutate ette nüüd olukorda, kus valitsus moodustaks praegu RE ja SDE ja siis eelmise valitsuse (EKRE/KE ja I) määratud PPA juht lihtsalt käiks ja ajaks AK-s kelbast RE ja SDE poliitika ja otsuste suunas välja?

                    Et see on fundamentaalselt vale ning puhtloogiliselt võttes on valitsusel (olgugi, et tegemist on helmega) täielik õigus neid otsuseid teha. Praegu lihtsalt jürka oli vastu ja helmete poolt tough luck, aga kui ei oleks olnud, siis... mis vahet sel on, mis see tegelik põhjus on. valitsusel või ministril ei ole võimalik selle juhiga oma poliitikat ellu viia ning sellest põhjusest peaks täiesti piisama.
                    Selle kohta oli Yes, Minister's hea koht. Et kui iga ametnik käituks nagu valitsevale partei hetke soovid on, siis võiks ta ka bipolaarse häirega kinni panna. Lisaks on valitsuse ambitsioonid peaaegu eranditult järgmiste valimiste juures. Seega ei saa üldse planeerida.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99
                      Ja mis puudutab PPA 6 miljonit "kärpimist", siis see ei ole ok kui asutus paneb järgmine päev siseveebi, et "see tähendab 150 töötaja koondamist", samal ajal kui NÄITEKS on võimalik kärpida INVESTEERINGUTE plaani (olgu selleks kasvõi mingi uus maja või remont). infoks, et PPA eelarve oli 3 aastat tagasi 165 mln eur, täna on see 220 mln eur. 6 mln maha võtta 220 mln juures - täiesti teostatav.

                      Ja ärge tulge väitma, et avalikus sektoris ei ole sarnase kvaliteedi säilitamiseks võimalik 2,5% kokku hoida.
                      Olemegi kuskilt naftat leidnud? Kas see on umbes teada ka kuhu see kasv läinud on? Idapiiri rahad on sellest mingi osa, aga see on ju täiesti algusjärgus asi veel, seega mingi muu PPA liin peaks olema väga palju kvaliteeti juurde saanud?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99
                        ma ei üritagi sulle vastu väidelda, et valitsuselt sellist õigust vabastamiseks ei ole, samuti ei ürita ma vastu väidelda selle EKRE rumaluse ja lolluse osas.

                        Ma lisasin kaks senti selles osas, et PPA juhilt mina kodanikuna, mitte ministeeriumi töötajana ning mitte ka PPA-s töötanuna, ei sooviks, et PPA juht oma ameti olulisest ja valdkonnast tulenevalt teeks ühte järgnevast:

                        1. oleks poliitiline tööriist sellisel skaalal
                        2. valetaks - sa ministeeriumi töötajana ilmselt tead väga hästi, et see "allkirja võltsimise" väide on puhas vale ning never-ever ei arvanud lp PPA juht, et tegemist oli võltsinguga. Küll aga võttis ta nõuks sellist retoorikat avalikult kasutada ehk siis konkreetselt valetada. +
                        3. töötaks vastu üleüldisele valitsuse kärpekavale - järjekordne olukord kus oli tegemist üsnagi lihtlabase valega (okei, max level demagoogiaga - 150 töötaja koondamine).

                        jne

                        Vaher eksis minu silmis kõigi kolme punkti vastu.

                        Seega uuesti - ma rohkem keskendun praegu Vaherile, mitte EKRE-le või Helmetele, sest ma arvan, et oleme viimaste osas küllaltki tugevalt ühel nõul.
                        1. ma leian, et see ei ole poliitika mis ta ajab. Siin on tegemist kuude pikkuse jama kuhjumisega mida EKRE ajab - sõjaväestatud piirivalve loomine, siis PPA sisse mingi iseseisva piirivalve struktuuri loomine, nüüd mingi 20 miljoniline värdüksus. Kunnas laseb täiesti ajuvabasid artikleid nagu vändrast saelaudu. Inimesel, kes reaalselt jagab asjas biiti viskas nüüd kopsu üle maksa aga samas patrioodina ei taha ta lihtsalt alla ka anda. Siin jääme lihtsalt eriarvamusele - mina toetan teda, sest keegi peab sellele jamale vastu hakkama, muidu oleme varsti nagu Poola ja Ungari.
                        2. nõus
                        3. väidetavalt teavitas ta sellest eelnevalt ministeeriumit. Suht dick move aga ma saan temast aru, tõenäoliselt on ta väga pissed off ministri peale.
                        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                          ...Jah...
                          Riigiametnikult teist vastust ei oodanudki
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
                            Kas Rumm oligi see roolijoodik, kelle menetlus lõpetati "ta sõitis hõreda liiklusega kellaajal ja üksinda" stiilis põhjendustega?

                            Sotsiaaldemokraat ja endine Riigikogu liige Hannes Rumm jäi joobes juhtimisega vahele. Asi ei tulnud avalikuks. Jaak Madison kahtlustab varjamist.



                            Tore ju, härrassotsidel ikka omad seadused.

                            Tervitan Maris Jesset!
                            Omal mees alkoholist nõrgem, siis tuleb kõigil teistel normaalsetel inimestel ka alkoholi tarvitamine ära keelata või võimalikult ebamugavaks teha. Klassika.

                            Kommentaar


                              President Ilves laseb Twitteris hullu igatahes, seega me likey! Helmed keetsid seekord päris korraliku supi kokku. Ausalt eriti ei huvita, kas Vaheril oli õigus teha mida ta tegi või mitte, sest nende ministrite poliitiline kommunikatsioon on täiesti masendav

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99
                                ja norm on muidugi see ühiskondlik hala praegu. aegade algusest aegade lõpuni on jahutud, kuidas "riik on ennast täis söönud" ning siis kui valitsus reaalselt võtab (küll olude ja eelarve puudujäägi tõttu) ette ja hakkab analüüsima (tegelikult esmalt lihtsalt paluti asutustel endil hinnata) neid kohti, kust oleks võimalik kokku hoida, jooksevad esimese asjana PPA juhid ja what not barrikaadidele ja karjuvad, kuidas "toompead rünnatakse".
                                https://www.err.ee/885517/eesti-inim...-ja-kaitsevage

                                See ühiskondlik hala algabki sellest, et jälle kõige valemast otsast alustatud ju. Et otsime võimalusi kärpida eelarvet inimeste poolt enimusaldatutest ametites, aga las mingi maireaunasted parasiteerivad edasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X