320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
    Aga mina ju ei rääkinudki Saaremaast. Kirjutasin seda oma esialgses postituses. Hiiumaal on viimase kolme nädalaga üks koroonaviirusesse nakatunu. Inimesed ei saa koju ega tööle. See ei ole okei.
    Hiiumaa enda soov suures osas. Kannatust peab olema.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
      Hiiumaa enda soov suures osas. Kannatust peab olema.
      Ma ei viitsi teravmeelitsema hakata, aga kopeerin Hiiumaa kriisikomisjoni liikme värske avalduse:
      Palun vabandust.

      Mul on siiralt kahju, et olen selle segaduse eest kaasvastutav.

      Vabandan, et me ei ole suutnud kokku leppida ega vabariigi valitsusele edastada, mismoodi meie siin Hiiumaal täpselt näeksime piirangute leevendamist.

      Nüüd juhtus see, mis taolises situatsioonis ikka juhtuda võib. Kui sa enda eest piisavalt konkreetselt ei räägi, siis teevad seda teised sinu eest.

      Kui saaksin, vabandaksin ka kriisijuhi eest. Ilmselt ei soovinud ta sellist segadust tekitada, ent tundub, et ta ei saanud piisavalt pädevat nõu.

      Tänane lahendus on mitut pidi ebamõistlik. Näiteks ei ole võimalik piisavalt objektiivselt hinnata, kes peaks sinna 20 inimese hulka kuuluma, et üle mere sõita. Samuti kasvatab see omavalitsuse ja PPA halduskoormust, sest taotlused tuleb registreerida, neid menetleda, teha mingite parameetrite alusel valik, saata taotlustele vastused jne.

      Hiiumaal oleme vallavalitsuse ja kriisikomisjoni tasemel rääkinud piirangute leevendamise kavast, kus esimene samm oleks püsielanike jaoks piirangute kaotamine. Olgu see siis seotud mandril tööl käimise või muu säärasega.

      Tahan uskuda, et tänane otsus oli inimlik aps ning see esimesel võimalusel parandatakse.
      Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
      Algselt postitas taku*
      Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

      Kommentaar


        Hiiumaa valla juhid ja vist kogukond oli veel poolteist nädalat tagasi hoopis teisel arvamusel, et võiks ikkagi olla mai lõpuni kinni, igaks juhuks, ja leevendused ainult pereliikmeteleliiklemiseks. Nüüd nädal aega peamisi näitajaid/mõõdikuid vaadates tundub kõigile, et mis enam, uksed valla. Teiste saarte, ehk va Saaremaa ja Muhumaa pandi kinni saarte enda soovil, kogu aeg on olnud ka sõnum, et me peame tegema samm-sammult, leevendame, siis vaatame, mis juhtub, kui hästi, siis piirangud maha. Nüüd aga on kohe ja kõik, kui ei, siis kõik on lollid. Aga kui mandrilt suvilasse kippuvad inimesed saarel viiruse valla päästavad kaevamistöid tehes, siis pole ju enam tagantjärele tarkusega midagi peale hakata. Nagu ühel võrkpallimängul vms.
        Rahvastikuregistri/ kinnisvara olemasolu alusel saarele lasta on juba tegelikult samm, mis sisuliselt on piirangute kaotamine. tehti etevaatlik samm nädalaks või pisut rohkemaks, aga ikka halvasti.,
        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Kas Sa oled Arnold Rüütli sugulane?
          Ei, ma olen sinu sugulane. Või ema. Teen seda õigesti?
          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

          Kommentaar


            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
            Hiiumaa valla juhid ja vist kogukond oli veel poolteist nädalat tagasi hoopis teisel arvamusel, et võiks ikkagi olla mai lõpuni kinni, igaks juhuks, ja leevendused ainult pereliikmeteleliiklemiseks. Nüüd nädal aega peamisi näitajaid/mõõdikuid vaadates tundub kõigile, et mis enam, uksed valla. Teiste saarte, ehk va Saaremaa ja Muhumaa pandi kinni saarte enda soovil, kogu aeg on olnud ka sõnum, et me peame tegema samm-sammult, leevendame, siis vaatame, mis juhtub, kui hästi, siis piirangud maha. Nüüd aga on kohe ja kõik, kui ei, siis kõik on lollid. Aga kui mandrilt suvilasse kippuvad inimesed saarel viiruse valla päästavad kaevamistöid tehes, siis pole ju enam tagantjärele tarkusega midagi peale hakata. Nagu ühel võrkpallimängul vms.
            Rahvastikuregistri/ kinnisvara olemasolu alusel saarele lasta on juba tegelikult samm, mis sisuliselt on piirangute kaotamine. tehti etevaatlik samm nädalaks või pisut rohkemaks, aga ikka halvasti.,
            Ma nüüd lisan siis, et ma olen hiidlane ja osa kogukonnast. Mu kodu on seal. Oma maksud maksan ma sinna. Su väited ei ole päris tõesed. Tänased otsused on mõistlikud. Eilne oli totaalne pask. Sellest saadi ka õnneks kiiresti aru.

            Aga tuua siia hinnangud "kohe ja kõik, kui ei, siis kõik on lollid" ... Teema nimi on "Mis teid närvi ajab?" ja mind hiidlasena ajavad eilsed nõukaaegsed erilubade otsused närvi. Ent ma ei heida ette, kui sa sellest aru ei saa. Mandri-Eestis pole täheldanud, et ühegi omavalitsuse piirid kinni oleks pandud.

            Ja veel tausta mõistmiseks, et sa ei elaks arvamusega "mandrilt suvilasse kippuvad inimesed saarel viiruse valla päästavad kaevamistöid tehes", siis Hiiumaa on 1000 ruutkilomeetrit suur ning isegi suvehiidlastega ei tekiks tänasel päeval seal rahvastikutihedusega suuri probleeme ehk kontakte teiste inimestega on vähe. Kui Hiiumaal näed 20-minutilise autosõidu jooksul näiteks kuut vastutulevat autot, on see juba tavapärasest tihedam liiklus. Näiteks A. Le Coq Arenat hiidlastega ära ei täidaks. Ehk enne kui jubedalt targutama hakkad, tunneta palun kohalikku keskkonda.
            Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
            Algselt postitas taku*
            Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

            Kommentaar


              Algselt postitas Kasper Vaata postitust
              Ma nüüd lisan siis, et ma olen hiidlane ja osa kogukonnast. Mu kodu on seal. Oma maksud maksan ma sinna. Su väited ei ole päris tõesed. Tänased otsused on mõistlikud. Eilne oli totaalne pask. Sellest saadi ka õnneks kiiresti aru.

              Aga tuua siia hinnangud "kohe ja kõik, kui ei, siis kõik on lollid" ... Teema nimi on "Mis teid närvi ajab?" ja mind hiidlasena ajavad eilsed nõukaaegsed erilubade otsused närvi. Ent ma ei heida ette, kui sa sellest aru ei saa. Mandri-Eestis pole täheldanud, et ühegi omavalitsuse piirid kinni oleks pandud.

              Ja veel tausta mõistmiseks, et sa ei elaks arvamusega "mandrilt suvilasse kippuvad inimesed saarel viiruse valla päästavad kaevamistöid tehes", siis Hiiumaa on 1000 ruutkilomeetrit suur ning isegi suvehiidlastega ei tekiks tänasel päeval seal rahvastikutihedusega suuri probleeme ehk kontakte teiste inimestega on vähe. Kui Hiiumaal näed 20-minutilise autosõidu jooksul näiteks kuut vastutulevat autot, on see juba tavapärasest tihedam liiklus. Näiteks A. Le Coq Arenat hiidlastega ära ei täidaks. Ehk enne kui jubedalt targutama hakkad, tunneta palun kohalikku keskkonda.
              Mind ajas närvi ka. Kordan, Hiiumaa pandi kinni saarte endi soovil, et kaitsta saarelisi kogukond, kus, kui üldse, arstiabi kättesaadavus on vähene ja keeruline, kus kogukondlikult inimesed käivad tihedalt läbi ehk kui keegi kogukonnast haigestub, siis levib kontrollimatult ja haiglakapatsiteet on väga piiratud. Ja selles mõttes ei päde see väide, et mandri-Eestis ei pandud ju küll ühtegi omavalitsust kinni-justnimelt, keegi ei ole nagu palunud ka.

              Pluss, nõukaaegsed eriload oli väga suures ulatuses ametkondade soovitus selle pealt, mis nädal tagasi kriisikomisjonides räägiti-soovitati. Osaline avamine, samm-sammult. Läks pool nädalat mööda, siis oli aga hoopis teine jutt, kõik lahti ja kohe mai algusest.
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                Sellist jama on raske kommenteerida.

                https://www.err.ee/1080478/krimmi-venemaa-osana-kujutanud-opik-kutsutakse-tagasi

                Kommentaar


                  Klassikaline puhas uudis on hakanud eesti ajakirjandusest kaduma ja seda on hakanud asendama nõukogulike sugemetega artikkel, kus vasakpoolsete ajakirjanike isiklikud arvamused ja hoiakud kumavad läbi, rääkis ajakirjandusõppejõud ja Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits "Vikerhommikus".


                  See vanamees on ikka päris peast segi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                    https://www.err.ee/1083428/pullerits...vasakule-kaldu

                    See vanamees on ikka päris peast segi.
                    Noh, samal ajal toidab hästi teist poolt: "Vohh, viimane kindlalt seisev kalju sotsliberite ümber"

                    Kommentaar


                      ...kui meedias, chati vms keegi üksik inimene kurdab, kui raske on kriisiajal hakkama saada. Sama käib ka paaride kohta, kellel pole lapsi. Ainus perse, keda sa toitma pead, on su enda ja/või elukaaslase oma ja kui sellega hakkama ei saa, siis no....

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cabron Vaata postitust
                        ...kui meedias, chati vms keegi üksik inimene kurdab, kui raske on kriisiajal hakkama saada. Sama käib ka paaride kohta, kellel pole lapsi. Ainus perse, keda sa toitma pead, on su enda ja/või elukaaslase oma ja kui sellega hakkama ei saa, siis no....
                        Ma just mõtlesin eile, et kuidas nublu elab. Olympic Kasiino jõulupeol sai ta 15 000 esinemise eest, aga praegu ju esinemisi pole. Äkki on ka varsti kuskil Viru Keskuse tunnelis laulmas, müts jalge ees..

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cabron Vaata postitust
                          ...kui meedias, chati vms keegi üksik inimene kurdab, kui raske on kriisiajal hakkama saada. Sama käib ka paaride kohta, kellel pole lapsi. Ainus perse, keda sa toitma pead, on su enda ja/või elukaaslase oma ja kui sellega hakkama ei saa, siis no....
                          Sa mõtled hakkama saamisel all rahalist või vaimset poolt?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                            Sa mõtled hakkama saamisel all rahalist või vaimset poolt?
                            finantsilist ikka. peast soojad oleme kõik enivei juba.

                            Kommentaar


                              filmid kus paned volüümi alguses dialoogi järgi paika vaikselt ning kui mingi tulistamine kusagil siis terve naabruskond üleval

                              Kommentaar


                                Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                                filmid kus paned volüümi alguses dialoogi järgi paika vaikselt ning kui mingi tulistamine kusagil siis terve naabruskond üleval
                                Nende filmide heli on algselt sätitud surroundkõlarite jaoks, nii et Saratovite ja Finluxidega rahvas peabki puldiga regullima terve filmi vältel

                                Kommentaar

                                Working...
                                X