320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    direktori kommentaar asjale isegi parem, et see väljamõeldis, et koolis kehva käia oli

    Kommentaar


      Ma ei taha ette ka kujutada kui raske võib tänapäeva noorel olla, keda kiusatakse. Ma arvan, et suure enamuse lapsepõlv sattus siin aega, kus vähemalt kodu oli turvatsoon, kuid täna noortel lihtsalt... lähed koolist koju ja kiusamine on veel hullem tänu sotsiaalmeediale.

      Ja lapsevanemana sa ka sittagi teha ei saa tänases ühiskonnas. Vähemalt midagi sellist, mis reaalselt ka aitaks, sest need arutelud koolis lapsevanemate vahel... Kui sul on ikka laps, kes peksab tüdrukut, siis no mida asja on sellise lapse ema või isaga rääkida? Kust mujalt see käitumine tulnud siis on? Mäletan kui endal kooliajal algklassis mitu klassi kõrgemad kutid kiusasid meie satsi. Piisas vanematele rääkimist ning päeva pealt asi lõppes. Alles hiljem sain teada, et papsil oli vähe tõsisem jutuajamine poiste isadega. Olid 90ndad, ajad olid teised. Praegu jääb sellistel aga õigust ülegi.

      Ühte kunagist sõpra kiusati ka päris tugevalt piirini, kus ta gümnaasiumi esimesel aastal läks koolist ära ja oli mitu aastat erakuna kodus. Alles hiljem suutis järgi teha ning tänaseks on tal doktorikraad. Just hiljuti sattusin kokku ning eks see valu kuma läbi tänaseni. Vähemalt läks selles kontekstis hästi.

      Kommentaar


        Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
        Who the fuck is Hensugusta?

        Aga see lugu ajas ikka korralikult kettasse, raske oli lugeda.
        Mingi noorte infulencer oma mingite ma ei tea vlogide v muude nalja videode kommimisega, pole väga kursis, aga vahepeal oli tal isegi kanal kahes ka oma saade.

        Aga igatahes jah, tahaks isegi öelda, et mind kiusati ka omal ajal aga samas, kui vaadata praeguse aja kiusamist, siis ikka väga ei saa öelda, et kiusati aga no eks mul joppas ka, et linna koolis esimesel aastal 6. klassis mõned üksikud olid sellised debiilid ja kohe aasta hiljem tehti selliste jaoks nö tasandusklass ja see päästis. Aga jah praegu see sotsiaalmeedia ajastu, noor võib olla ikka üsna jube, kui oled kiusatav, siis pole kuskil rahu.
        Ela ja tunne, et elad
        see on kõige lihtsam
        filosoofia, mis toimib
        sule silmad ära vaata
        tagasi, hinga sügavalt ja
        hüppa üle iseenda varju
        tule koos minuga.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          Ma ei taha ette ka kujutada kui raske võib tänapäeva noorel olla, keda kiusatakse. Ma arvan, et suure enamuse lapsepõlv sattus siin aega, kus vähemalt kodu oli turvatsoon, kuid täna noortel lihtsalt... lähed koolist koju ja kiusamine on veel hullem tänu sotsiaalmeediale.
          Üldiselt ikka kiusatakse neid, kellel kodu ei ole turvatsoon. Primitiivne, ent vägagi inimloomuses paraku. See vanad ajad vs sotsiaalmeedia on kahtlane teooria. Varem oli see kiusamine paljuski sõna vs sõna ja vabalt võis enamus näiteks paar klassikaaslast täiesti tümaks teha karjamentaliteediga (vahest ka õpetajate vaikiva heakskiiduga). Siis oli seda praktiliselt võimatu tõestada kuid sotsiaalmeedia ajastul jääb iga bitt ja bait aastateks kättesaadavaks.

          Kommentaar


            See oli päris ränk artikkel.

            Kommentaar


              Meenutades enda kutse- ja põhikooli, siis mul on ikka päris häbi teatud asjade pärast. Olin ka kiusaja rollis ning kiusasin enda klassivendasid. Füüsiliselt küll mitte (eriti), kuid siiski. Enamjaolt jäid ette kas vaesemast perest või siis vähe teistsugused klassikaaslased. Olen mõelnud ka mitmele kirjutada ja vabandust paluda, kuid sinnamaani pole (veel) jõudnud. Kodus oli mul kõik enam-vähem korras, õppisin ka 4-5'tele. Ise arvan, et kiusamisele põhikoolis lükkas võibolla see, et algklassides kiusasid põhikooli õpilased (vist ca 9.klass) mind sellega, et pidin neile raha tooma. Kordagi me neile seda ei andnud (vist), kuid koolis ei tahtnud enam käia. Lahenes siis sellega asi, et ema sai aru, et midagi juhtus ning kiusajatele siis selgeks tehti, et nii pole ilus.

              Tüdruku juhtumi juurde tulles: kuna artiklit pole lugenud, siis kas tõesti sai asi sellest Grete Paia loost alguse? Vaatasin seda videot ning ei tundunud, et oleks midagi sellist, mille pärast kiusata.
              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

              Kommentaar


                Ma tinderdeitisin kunagi ühe neiuga, kes umbes teise veini ajal hakkas rääkima, et tema klassi juhtum oli filmis Klass näidatud rannastseen. Ehk nad meelitasid ka enda klassi gaynoormehe randa, kus siis nõmetseti. Kõik kambas, kuna koos on ju toredam. Hiljem sai sellest kiusatud noormehest linnaametnik, kes tuli linna jõulupeolt, kõndis Kalaranna poole ja leiti hiljem sealt veest surnuna. Ütleme nii, et ka see neiu kandis kogu seda nooruspõlve taaka sealt kuskilt Sütevakast väga kaasas.

                Kommentaar


                  Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                  Tüdruku juhtumi juurde tulles: kuna artiklit pole lugenud, siis kas tõesti sai asi sellest Grete Paia loost alguse? Vaatasin seda videot ning ei tundunud, et oleks midagi sellist, mille pärast kiusata.
                  mul jäi artiklist mulje et selle video/tüdruku mõnitamine sai mingil ajal mingiks meemiks mida kõik tegid ja mõned selle netist ka pärisellu viisid

                  Kommentaar


                    Aus mjaasa. Tean ka ühte väga lähedast sõpra kes väga kahetseb milline munn ta oli kooliajal.
                    Kuna ma ise olin veidi suurem poiss koolis, siis just 3 käskkirja sain selle eest et panin vastu hambaid kolmele kiusajale, nii aus see värk ongi. Ilmselt paneks veel tänagi, kui näeks seda pealt.
                    Väga karm lugu tüdrukust, sõitke ikka reaalselt vittu. Isegi lugedes tekib ihukarvad püsti.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Ma tinderdeitisin kunagi ühe neiuga, kes umbes teise veini ajal hakkas rääkima, et tema klassi juhtum oli filmis Klass näidatud rannastseen. Ehk nad meelitasid ka enda klassi gaynoormehe randa, kus siis nõmetseti. Kõik kambas, kuna koos on ju toredam. Hiljem sai sellest kiusatud noormehest linnaametnik, kes tuli linna jõulupeolt, kõndis Kalaranna poole ja leiti hiljem sealt veest surnuna. Ütleme nii, et ka see neiu kandis kogu seda nooruspõlve taaka sealt kuskilt Sütevakast väga kaasas.
                      oot-oot. Selles lennus on mõned päris tuntud inimesed...päris nn veinijutt see nüüd ka pole.
                      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        Üldiselt ikka kiusatakse neid, kellel kodu ei ole turvatsoon. Primitiivne, ent vägagi inimloomuses paraku. See vanad ajad vs sotsiaalmeedia on kahtlane teooria. Varem oli see kiusamine paljuski sõna vs sõna ja vabalt võis enamus näiteks paar klassikaaslast täiesti tümaks teha karjamentaliteediga (vahest ka õpetajate vaikiva heakskiiduga). Siis oli seda praktiliselt võimatu tõestada kuid sotsiaalmeedia ajastul jääb iga bitt ja bait aastateks kättesaadavaks.
                        Turvatsooni all ei mõelnud siin koduste toetust või kodukeskkonda vaid seda, et kui 20 aastat tagasi last koolis kiusati, siis koju minnes teda vähemalt ei kiusatud. Täna jätkub läbi sotsiaalmeedia see ka kodus.

                        Ja see bitt ja bait aastateks kättesaadavateks - mis sellest kasu on? fb eravestlustes, kuskil grupichattides ja kommentaarides toimuv kiusamine - mida sa teed selle 12 aastasega siis? vastutusele nagunii ei võta.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                          oot-oot. Selles lennus on mõned päris tuntud inimesed...päris nn veinijutt see nüüd ka pole.
                          Nuvot.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Nuvot.
                            hee, uuriv ajakirjandus...
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                              hee, uuriv ajakirjandus...
                              Edastasin instantsidesse. Ehk ajakirjanikuna pole seda uurinud, ei teagi miks, aga praegu tuli meelde.

                              Kommentaar


                                Mõnele kes hiljem peole jõudis ka artikli linki?
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X