320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kesa Vaata postitust
    Hakkame keelama

    Martti Pukk on hambus - keelame Kuressaare ja Flora mängude vilistamise.
    Eiko Saar - keelame Pärnu Vapruse mängude vilistamise
    Kristo Külljastinen - keelame Paide LM
    Roomer Tarajev - Paide LM kahtlane, mängis Kumakeses
    Siim Rinken - Tammeka
    Dmitri Kuikov, Levadia, Kuressaare, Flora
    Dmitri Kirilov - Levadia, Tallinna Kalev
    Grigori Ošomkov - Tallinna Kalev (ei suutnud Kalevit langemisest päästa)
    Reelika Turi - Pärnu Vaprus
    Miko Puppart - ilmne seos Kuressaarega

    Joonas Jaanovits - FC Kose (teadagi, kellele kuulub FC Kose)

    Tõuseks Premmi Nõmme United, oleks probleem Tanel Üprusega.
    jne. jne.
    Parem vist kui kutsuks kohtunikud välismaalt
    Reelika Turi - lisaks Vaprusele ka Tallinna Kalevis oli noortetreener
    Jaanus Mutli(vist enam ei liputa) - FC Levadia(poeg mängis seal, nüüd on vist Kaljus treener äkki?
    Aron Härsing - Legion

    Kommentaar


      Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
      Jep, sest Podholjuzin on kohtunik.
      Ma ei saa aru kas sa trollid või puudub funktsionaalne lugemisoskus või üldse loogiline mõtlemine. Päris huvitav on neid postitusi lugeda ja ei oska ausalt öeldes vastata inimesele, kes päris lihtsast teoreetilisest stsenaariumist aru ei saa. Levadia teemas suutsid ka päris huvitava kommentaariga särada. Mulle üldiselt Flora tegelikult meeldib viimasel ajal aga kui fännid sellised on, siis ma ei teagi enam ausalt öeldes.

      Kommentaar


        Kesa-

        Mis on sinuarust kõigist neist võrreldav Martti Pukkiga?

        Eiko Saar - keelame Pärnu Vapruse mängude vilistamise
        Kristo Külljastinen - keelame Paide LM
        Roomer Tarajev - Paide LM kahtlane, mängis Kumakeses
        Siim Rinken - Tammeka
        Dmitri Kuikov, Levadia, Kuressaare, Flora
        Dmitri Kirilov - Levadia, Tallinna Kalev
        Grigori Ošomkov - Tallinna Kalev (ei suutnud Kalevit langemisest päästa)
        Reelika Turi - Pärnu Vaprus
        Miko Puppart - ilmne seos Kuressaarega

        Joonas Jaanovits - FC Kose (teadagi, kellele kuulub FC Kose)

        Ja seda küsin täitsa huvilisena, et kus on samamoodi nii läbi põimitud klubi ja mängu eest vastutav kohtunik?

        Kommentaar


          Algselt postitas plain Vaata postitust
          Ma ei saa aru kas sa trollid või puudub funktsionaalne lugemisoskus või üldse loogiline mõtlemine. Päris huvitav on neid postitusi lugeda ja ei oska ausalt öeldes vastata inimesele, kes päris lihtsast teoreetilisest stsenaariumist aru ei saa. Levadia teemas suutsid ka päris huvitava kommentaariga särada. Mulle üldiselt Flora tegelikult meeldib viimasel ajal aga kui fännid sellised on, siis ma ei teagi enam ausalt öeldes.
          Liigne emotsionaalsus aegajalt on tõesti asi, millega ma endale vahel auku kaevan. Endale tuhka pähe raputamise oskus on vähemalt positiivne.
          FC Flora

          Kommentaar


            On väljas või ei ole? Tundub, et on.


            sigpic

            Kommentaar


              ma ütleks, et terve pall ei ole väljas, aga reaalselt ei ole võimalik öelda ilma tehnoloogiata.

              Kommentaar


                Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                ma ütleks, et terve pall ei ole väljas, aga reaalselt ei ole võimalik öelda ilma tehnoloogiata.
                Jep, isegi kui on täiesti väljas napilt, siis seda kohtunikule pahaks panna ei saa.

                Kommentaar


                  Alljärgnev on mu viimase paari päeva uurimise viimane ja enda arvates kõige olulisem avastus. See teeb mind siiralt kurvaks, sest minu hinnangul on see korralik hoop Premium Liiga tõsiseltvõetavusele.

                  Eesti klubid on peaaegu kõik MTÜ-dena ennast registreerinud. MTÜ-l otseselt omanikke pole, vaid on liikmed, kes valivad juhatuse, otsustavad uute liikmete vastuvõtmise üle ja otsustavad üldkoosolekul muid olulisi küsimusi. Kuna liikmed omavad kontrolli MTÜ üle, siis sisulise poole pealt võib neid ka omanikeks pidada. Näiteks Burdakovi ja Tehvat kutsutakse ka tihti oma klubide omanikeks kuigi tehniliselt on nad lihtsalt oma klubide MTÜ liikmed (lisaks juhatuse liikme positsioonile kuhu nad ise ennast valivad). Seda enam võib omanikeks pidada, et tihti on klubidel ainult üksikud hääleõiguslikud liikmed, kes saavad üldkoosolekul klubi küsimuste üle otsustada ja kontrollida klubi tegevust. Jalgpalliliit on MTÜ liikmetest teadlik, sest litsentseerimisprotsessi raames tuleb esitada vorm „Litsentsi taotleja juriidiline struktuur ja lõplikku kontrolli omav isik“, kus tuleb esitada füüsilisest isikust klubi liikmed, juriidilisest isikust klubi liikmed, tütarettevõtted jne.

                  Tuleb välja, et Anni Rahula ja Tomi Rahula pole Floraga seotud mitte ainult sugulussidemete kaudu, vaid tegemist on täiesti hääleõiguslike Flora liikmetega, kes osalevad klubi tegevuses ja otsustavad näiteks juhatuse valimise üle. Kokku on Floral 12 liiget.

                  Üldkoosoleku protokoll: https://i.imgur.com/uoAMPus.jpg
                  Üldkoosolekul osalejad: https://i.imgur.com/Bvvfsaw.jpg

                  Originaaldokumendi võib igaüks ise Äriregistrist kahe euro eest võtta. Protokoll pärineb aastast 2016, aga liikmete arv on olnud muutumatu alates sellest ajast (aastaaruannetes kajastatud info põhjal). Olen võrdlemisi kindel, et nad on jätkuvalt Flora liikmed.

                  Käesoleval hooajal on Anni Rahula olnud abikohtunik kahel Levadia mängul, sealhulgas näiteks Levadia - Transi mängul.

                  Levadia – Transi protokoll: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/96652

                  Mängu lõpus oli Trans 3-2 taga ja ründas viigiväravat. Rahula oli teisel poolajal Levadia väljakupoolel äärekohtunik. Aga kui Rahula otsuse tagajärjel oleks Trans viigivärava löönud? Kas ei jätaks natuke kummalist muljet?

                  Tomi Rahula on olnud neljas kohtunik ühel Flora mängul. Ning koos on nad olnud Flora – Kuressaare mängul.

                  Flora – Tammeka karikamäng: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/96530
                  Kuressaare – Flora: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/96667

                  Kui keegi arvab, et see on kuidagi eksitus, enam ikkagi liikmed pole ja seega pole Flora liikmeks olles mänge vilistanud, siis mõlemad on osalenud ka Flora jalgpallikooli üldkoosolekul 2017. aasta jaanuaris. Meil on kaks tõendatud osalemist Flora üldkoosolekul (26. märts 2016 ja 9. jaanuar 2017) ja nende vahel on Tomi Rahula vilistanud peakohtunikuna näiteks Nõmme Kalju – Pärnu Linnameeskond mängu ja ca 2 kuud pärast hilisemat üldkoosolekut Flora – Pärnu Vaprus mängu.

                  Üldkoosoleku protokoll: https://i.imgur.com/xjuA7hR.jpg
                  Üldkoosoleku osalejad: https://i.imgur.com/ZJtMjIM.jpg

                  Nõmme Kalju – Pärnu Linnameeskond (24. juuli 2016): http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/64602
                  FC Flora vs Pärnu Vaprus (18. märts 2017): http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/67320

                  Rahulad ei tohiks kohtunikuna tegutseda mitte ühelgi meistriliiga mängul, isegi esiliigas mitte. Täiesti absoluutselt kategooriliselt tuleks see keelatud olla. Kuidas on võimalik, et klubi liige vilistab enda klubi ja konkurentide mänge? Tegemist pole enam pelgalt sugulussidemetega, vaid reaalse liikmeks olemisega. Äkki võiks siis mõni mängija või treener ka oma klubi mänge vilistada aeg-ajalt? Kui klubi MTÜ liikmeks olemine on okei, siis analoogselt võiks kohtunikupaberite olemasolu korral Levada poeg või Tanel Aavik mõnda Flora mängu vilistada. Flora-Kuressaare liikmelisuse kaasuse puhul jalgpalliliit tõdes, et Flora liikmeks olemine Kuressaares pole kõige õigem, aga liikmeks olles oma klubi mängus kohtunikuna on siis okei tegutseda? Kuidas suutis liit otsustada, et neil on okei vilistada mänge meistriliigas? Mul pole Rahulate vastu isiklikult absoluutselt mitte midagi ja usun, et nad on toredad inimesed. Nad võivad ka oma kohtunikutööd teha nii professionaalselt ja hästi kui võimalik, aga see on lihtsalt lubamatu.

                  Võimalik, et ma reageerin räigelt üle, aga eks andke teada siis.

                  Kommentaar


                    Kohtunike teemal - otsiks eesolevaks Rahvaliiga hooajaks kohtunikku vilistama. Jalgpalliliidult võimalike kohtunike kontaktide osas vaikus. Ei leia ka kusagilt midagi stiilis 'Eesti Jalgpallikohtunike Liit'. Keegi teab nõu anda, kust ja kuidas kohtunikke mängudeks vilistama saada?

                    Kommentaar


                      See on ju täiesti ajuvaba ja absurd kuubis. Kuidas selline asi võimalik? Üritad küll eesti jalgpalli fännata aga siis tuleb sellised asjad välja..nutt tuleb lihtsalt peale.
                      Ela ja tunne, et elad
                      see on kõige lihtsam
                      filosoofia, mis toimib
                      sule silmad ära vaata
                      tagasi, hinga sügavalt ja
                      hüppa üle iseenda varju
                      tule koos minuga.

                      Kommentaar


                        Konkreetsed faktid on üllatavad aga ei ole üllatunud. Võtab hästi kokku.

                        Kommentaar


                          Ehk saame ka lõpuks läbi jalgpalliajakirjanduse vastused küsimustele. Harva kui Eesti jalgpallis toimuv suudab mind enam šokeerida olukorras, kus üks huvide konflikt ajab teist taga ja kõik asjaosalised teevad ilusat nägu, aga kui eeltoodu peaks tõele vastama, siis see on tõesti viimane piisk.

                          Kommentaar


                            Saatsin sulle sõnumi SN postkasti

                            Kommentaar


                              Faktid on kõnekad. jorquera leitu aluse jääb täiesti mõistetamatuks, kuidas saab seda kõike õigustada!

                              Viimases "pikk ette..." episoodis, pidas KJK oma viis minutit (vabandust, kui aeg pole täpne, ei mõõtnud stopperiga) monoloogi, mille peamine eesmärk oli naeruvääristada kõike ja kõiki, kes kure-floora mängu ümber toimunut n-ö "perepäevaks" nimetasid ehk siis viitasid just sellele probleemile, mille jorquera täna siin detailideni lahti kirjutas. Saates peamine argument sellise olukorra välja vabandamiseks oli, parafraseerides öeldut "tsill, Eesti ongi nii väike, et põhimõtteliselt kõik on kõigi sugulased". See oli lihtsalt nii absurdne väide, et ma jäin seda kuuldes lihtsalt õhku ahmima. Peale demagoogia meistriklassi, järgnes KJK poolt teist sama palju sõnavahtu, mis proovis esmalt öeldut just nagu pehmendada ja mille sisu oli risti vastupidine a'la "tuleks ikka proovida selliseid määramisi mitte teha". Ehk sai aru, et esimene pool monoloogist läks veidi valesti, läks lappama.

                              Viimati kui ma kontrollisin, siis Eestis oli 1,3M elanikku. Päris kindlasti on võimalik leida kohtunikud ja organiseerida tippliiga mängude kohtumõistmine nii, et ei tekiks sellist huvide konflikti. Pole vahet, kas keegi sellises seoses olija teeb tahtliku otsuse kellegi poolt või vastu, küsimus on selles, et see NÄEB väga vale välja. Ja kui hiljem, mingil põhjusel on vaja tõestada enda sõltumatust, siis selliste juriidiliste sidemete olemasolul on see võimatu.

                              Kommentaar


                                Vahelduseks kiidan - tänase Flora - Kalju vile oli hea. Penalti oli ka aus. Müts maha Seppiku ees, kes ütles aumehena pärast intervjuus et oli käsi.
                                Ojamaa dive'ib iga mäng aga seal ei aita vist miski.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X