320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Riigikantselei tegi kunagi Eesti lipu äpi, milles mh said panna omale lipupäevade hommikuks meeldetuletuse, aga see ei olnud küll kalendris, vaid lihtsalt telefoni notification'ina.
    308

    Kommentaar


      Kas nutitelekatele või chromecastile mingit head äppi porrisaitidele pole? Et tavalise telefoni ekraanipeegeldusega ei vea väga välja ja HDMIga ei viitsi väga siblida.

      Kommentaar


        Chrome'i pildi peaksid ikka ju chromecasti saama.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Kas Tallinnas leidub veel Terminali stiilis bändisärkide kauplusi? Või muud sarnases stiilis vahvat/loomingulist?
          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

          Kommentaar


            Nailboard müüb kah!

            Kommentaar


              Mõnule või teistele ajakirjanikele : miks peab eestikeelses meedias iga aasta kajastama 9 . mai pronkssõduri juurde kogunevat kampa ja lillemerd ? Juba kl 10 hommikul a' la otseblogi koha pealt . Kui meedia ignoreeriks seda üritust täiega ja lõplikult .Ei ?

              Kommentaar


                Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
                Mõnule või teistele ajakirjanikele : miks peab eestikeelses meedias iga aasta kajastama 9 . mai pronkssõduri juurde kogunevat kampa ja lillemerd ? Juba kl 10 hommikul a' la otseblogi koha pealt . Kui meedia ignoreeriks seda üritust täiega ja lõplikult .Ei ?
                Sekundeerin. "Aktuaalne kaamera" oli isegi eile veel ainult sellele teemale keskendunud: pikk lugu tähistamisest Venemaal ja mujal maailmas.

                Kommentaar


                  Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
                  Mõnule või teistele ajakirjanikele : miks peab eestikeelses meedias iga aasta kajastama 9 . mai pronkssõduri juurde kogunevat kampa ja lillemerd ? Juba kl 10 hommikul a' la otseblogi koha pealt . Kui meedia ignoreeriks seda üritust täiega ja lõplikult .Ei ?
                  Eks kirjutatakse seda, mida loetakse. Millalgi jäi kõrva hea ütlus, mis kõlas kuidagi järgnevalt: "On kaks gruppi idioote. Ühed, kes kirjutavad ja teised, kes kirjutatut loevad."

                  Kommentaar


                    Mis see põhjus peaks olema, et sellest mitte kirjutada?

                    Kommentaar


                      Kinnisvara üürimine vs omamine. Järjest enam jääb kõrvu, et üürimine paljude arvates parem variant kui kinnisvara omada. Et läänes "kõik" elavad nii ja meie oleme pankade orjad jne.
                      Ok kulud väiksemad kuna ei pea remontima ja jebima igast asjadega ning inimese mingi vanuseni saan aru poindist.

                      Aga kui sa oled 60-70-80 aastat vana. Kolid muudkui ühest üürikast teise ning maksad üüri kuni surmani vs see et pangalaen on vanuseks 60-65 makstud? Lapsed ja lapselapsed käivad sind mööda ilma taga otsimas, et kus see taat parasjagu elab?

                      Ma isiklikult ei tea ühtegi pensionäri kes elaks üüripinnal aga huvitaks see loogika, et mis saab vanas eas nendest kes hetkel promovad üürimist parema alternatiivina ostmisele.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
                        Kinnisvara üürimine vs omamine. Järjest enam jääb kõrvu, et üürimine paljude arvates parem variant kui kinnisvara omada. Et läänes "kõik" elavad nii ja meie oleme pankade orjad jne.
                        Ok kulud väiksemad kuna ei pea remontima ja jebima igast asjadega ning inimese mingi vanuseni saan aru poindist.

                        Aga kui sa oled 60-70-80 aastat vana. Kolid muudkui ühest üürikast teise ning maksad üüri kuni surmani vs see et pangalaen on vanuseks 60-65 makstud? Lapsed ja lapselapsed käivad sind mööda ilma taga otsimas, et kus see taat parasjagu elab?

                        Ma isiklikult ei tea ühtegi pensionäri kes elaks üüripinnal aga huvitaks see loogika, et mis saab vanas eas nendest kes hetkel promovad üürimist parema alternatiivina ostmisele.
                        Nad on siis finantsvabad või ei ela selle vanuseni. Igal juhul tüüpiline vastus.
                        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                        Kommentaar


                          Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
                          Kinnisvara üürimine vs omamine. Järjest enam jääb kõrvu, et üürimine paljude arvates parem variant kui kinnisvara omada. Et läänes "kõik" elavad nii ja meie oleme pankade orjad jne.
                          Ok kulud väiksemad kuna ei pea remontima ja jebima igast asjadega ning inimese mingi vanuseni saan aru poindist.

                          Aga kui sa oled 60-70-80 aastat vana. Kolid muudkui ühest üürikast teise ning maksad üüri kuni surmani vs see et pangalaen on vanuseks 60-65 makstud? Lapsed ja lapselapsed käivad sind mööda ilma taga otsimas, et kus see taat parasjagu elab?

                          Ma isiklikult ei tea ühtegi pensionäri kes elaks üüripinnal aga huvitaks see loogika, et mis saab vanas eas nendest kes hetkel promovad üürimist parema alternatiivina ostmisele.
                          Eesti vs muu maailma (nn Lääs) üüriturg, tegu ikka väga väga erinevate keskkondadega ja tingimustega. Üüritur lihtsalt meil täiesti teistel alustel jms. Teisalt, meil ei ole inimestel nn pärandvara ehk kapitali, seda asendab pangalaen ja eks siin ole see mõttekoht paljude jaoks.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
                            Ma isiklikult ei tea ühtegi pensionäri kes elaks üüripinnal aga huvitaks see loogika, et mis saab vanas eas nendest kes hetkel promovad üürimist parema alternatiivina ostmisele.
                            Eks nendel praegustel pensionäridel on selles suhtes ka omad eelised, sest eluasemed on mingite tagastamiste, EVP'de või mille iganes abil varakult kätte saadud. ENSV ajal käisid ju asjad üsna teistmoodi.

                            Mina noore inimesena sain esimeses üürikorteris elada umbes 2 kuud ning siis leidis omanik, et "sry, vaja maha müüa" ning teises täpselt 2 aastat kuni omanik ütles, et "sry, müün maha, sest poja perel Ukrainas raske". Kolmandat korda ma enam ei viitsinud perega kolida üürikorterisse, kust jälle üsna varsti kuhugi edasi peab kolima ja otsustasime isikliku eluaseme kasuks.

                            Samas ma praegu mõtlen, et võibolla ongi vanemas eas parem olla hoopis kusagi eemal, kus kliima vanadele kontidele vastuvõetavam on
                            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                            Kommentaar


                              Lääne-Euroopaga on meid keeruline võrrelda, sest seal ei tehtud mingil hetkel nõukaaegset käiku ja ei võetud kõike riigi omandusse ja siis ei jagatud neid uue riigi alguses inimeste omandusse. Ehk näiteks Itaalias on noortel sisuliselt võimatu korterit omada, sest, noh, suur osa kinnisvara kuulub omaaegsetele jõukate perekondade võsukestele, kellele see ongi stabiilne sissetulekuallikas.

                              Ehk ses osas on meil lihtsam kinnisvara osta ja omada. Seda lihtsalt tuleb keskmisest rohkem müüki.

                              Mul endal on Tuukri tänaval üks korter ja ise elan Koidu tänava üürikas. Ja, noh, kurat, üürida on ikka sitaks lihtsam. Kui on mingi jama, siis helkan omanikule ja saab asi kiirelt korda tehtud. Ühistu toimib nigu kellavärk ja kui korteriomanik selle müüki tahab kunagi panna, siis, noh, fakit, ostan ilmselt ise ära. Aga praegu ei viitsi, olen samas kohas elanud pea viis aastat ja miskit imeasja pole.

                              Oma korteris elab mul ema. Ja, fakk, see on ilgelt tüütu. Kuna tema helistab pidevalt mulle, et ma võtaks ühistuga ühendust ja tegeleks järgmiste probleemidega:
                              - ilge tuul on, kõrvalasuva maja remondiks tehtud ajutine aed võib autode peale kukkuda
                              - ilge lumesadu on, aga parkimisala on lumine
                              - koristaja on laisk
                              - naabrite kassid kusevad koridori
                              - ema hakkas usinalt korterit remontima, mis on iseenesest tore. Kahjuks tegi ta näiteks vannitoa remondil signe kivit, et lasi enne kõik ära lammutada ja siis hakkas remontijat otsima. Hetkel on turul seis selline, et ehitajad tulevad, vaatavad ja ütlevad, et nad ei viitsi. Ehk küll olevat objekt liiga väike või siis ei saavat seal sellist tulemust nagu nad enda kõrgele reputatsioonile tahavad. Küll olla mingi sein vale ja nii edasi. Või kui saadetakse arveprojekt, siis küsitakse tuima molliga 6000 eurot suvalise paariruuduse vannitoa remondi eest. Teised ütlevad, et hind oleks max 2000, aga aega pole. Ja nüüd muidugi pean kogu jamaga mina tegelema, sest, noh, ma olen omanik (poeg ka, mis ei lase üürniku välja ka visata, sest, noh, ema). Müüks hea meelega kogu kupatuse maha, buum ju. Aga, noh, siis kukub ema halama, et viskan ta kuuse alla ja ta peaks kohe ära surema, siis oleme mina (ja mu õde õnnelikud).

                              Ühesõnaga viskan emale rahhi peale, et ta vannitoa remondiks klemme leiaks ja nii see läheb. Viis kuud juba ootab asi.

                              Ehk kui ma oleks seal üüriline, siis tõmbaks ma juba sealt ammu nahhui, aga omanikuna peab selle kuradi jamaga tegelema.

                              Ühesõnaga üürimine FTW!

                              Kommentaar


                                üürimine kindlasti mugavam. aga näide. tlnas 2 toaline hrustsovka - 2019 sügis ostetud 71k, 2021. a kevad müüdud 84k. Säästetud üürikulu juurde. Kannatab vast ära selle paar kõnet ja vastutust omandi eest tho. Profits siis 13k + 7k üür, mida muidu oleks maksnud. mõnu, mõtle, oleksid sama teinud eksole, vt kui palju tallinna kaubamaja axjaid oleksid saanud täna! omamine ftw! oleks inimväärse korteri ostnud, oleks summa 3-4x olnud samuti!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X