320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kõik paugutavad lihtsalt seepärast, et olla septembris kohal, kui II samba tüübid tulevad. Ehk kütta sisse ja oodata septembrit ja siis välja.
    Kui palju sellest reaalselt börsile jõuab? Mingi pool protsenti?

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Kõik paugutavad lihtsalt seepärast, et olla septembris kohal, kui II samba tüübid tulevad. Ehk kütta sisse ja oodata septembrit ja siis välja.
      Jah, sellega ka nõus.
      Hetkel sisuliselt 2 nädalaga 30 protsenti tootlust. Pole paha.

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
        Kui palju sellest reaalselt börsile jõuab? Mingi pool protsenti?
        Eestis piisab sellest, et mingi lühiajaline surge tekitada.

        Kommentaar


          Tegelikult tekib küsimus ka sellest, millal otsustatakse hakata kasumeid välja võtma. Balti börsi eelis on muidugi see, et siin ei saa lühikeseks müüa, mistõttu pole hind negatiivses suunas manipuleeritav. Hind hakkaks langema siis, kui keegi paiskaks suure koguse aktsiaid korraga müüki ja poleks enam piisavalt ülesostjaid. Saab igatahes näha, kaua see pidu kestab. Mõtlen siis eelkõige Coopi ja LHV valguses. Ilmselt septembris miskit muutub, samas on sinna veel üksjagu aega. Hetkegainid on tulnud igatahes väga lühikese aja jooksul, poleks oodanud.

          Kommentaar


            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
            Kui palju sellest reaalselt börsile jõuab? Mingi pool protsenti?
            Kas sa selle muidu arvestasid sisse, et näiteks mingid tüübid hakkavad selle eest kinnisvara ostma, mistõttu mingid teenivad müügi pealt korralikult vahelt ja siis panevad ise selle börsile? Ehk kui selline kogus rahhi tuleb ringlusesse, siis otsapidi peaks aktsiaturgudele või börsifirmade käibesse tulev summa ikka kõvasti poolest prossast suurem olema?

            Kommentaar


              Mäletan, kui LHV aktsia veel 12 euri juures oli ja hind tundus liiga kallis, et suurtes kogustes osta...

              Kommentaar


                Keegi Tallinkit plaanib võtta? Ühtpidi on selline sideways aktsia, teisalt to big to fail... ja hind tundub ka liiga hea.

                ROHE-VALGE SURMANI

                Kommentaar


                  Pikaajalist head tootlust ma Tallink'ilt küll otsima ei läheks. Neil pole sellist historyt ka ette näidata.

                  Kommentaar


                    Kui saaks Infortari kuidagi Tallinki asemel osta oleks toredam aga küll siis sinna ka mingi uus puuk tekiks.

                    Kommentaar


                      Selles osas elame imelisel ajal, et coop pank juba flirtis 400emmise market capiga. Mulle väga meeldib kasvule orienteeritud investeerimisteesid. Samas küsimus, et mitu aastat me ette "elame" ka, on juba väga tugevalt kuklas. Et sellised valuatsioonid, mis on stiilis 2029. a käive x 29... (okei, mitte coop...) Ei taha nagu vtp rolli ära varastada siin teemas, aga something's gotta give ju...

                      Kommentaar


                        Ma ise olen selles faasis, kus teen oma investeeringuid OpenTTD-s, sest tulemus on realistlikum.
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vtp Vaata postitust
                          Ma ise olen selles faasis, kus teen oma investeeringuid OpenTTD-s, sest tulemus on realistlikum.
                          Mul endal lihtsalt liiga palju küsimusi, millest ma COOP puhul aru ei saa. Et nagu hästi lihtsustatult Coop on mingi 30 PE, eksole, kui ma ei eksi. Et mis see oodatav PE pangal olla võiks Eesti turul? BIG teeb mingi 25 milli, lhv mingi 40-50 milli kasumit? Coop projektsioon mingi 7-10 milli 2021. a?

                          Ma panen numbrid suht mälu järgi. Nii, LHV on grõuth stokk, London ja kõik seksikad sõnad ja kohad. Coop jõuab siis mingi hetk platoo peale, ütleme, et on nii 50 milli kasum. See peab juhtuma, sest see on täna pmst juba hinnas sees. Nii, mis siis saab 5 aasta pärast edasi? Mis on investori arvamus täna? Milline on ootus, mis aktsia ja ettevõtega juhtub 5 aasta pärast? Siin neid investoreid on, ehk jagaksite oma mõtteid, miks hindate täna panka nii pikalt ette?

                          Ma saan sellest loogikast kõigest aru scalable äri puhul. Aga vot panga puhul... Ma lihtsalt ei saa. Ja siinkohal ma rohkem väljendan oma rumalust selles osas ja kahetsen, et ise ei ostnud.

                          Täna on pmst selline olukord, et a la BIG, mis teenib päriselt ka stabiilselt seda 20-25 milli aastas kasumit on räigelt odavam pmst kui pank, millel on mitme aasta pärast lootus sama kasumit teha. Või kasvõi SAB. Või kasvõi mis iganes pank maailmas, mis päriselt on reaalset turuosa omav.

                          TLDR - ma saan aru kui keegi ostab kasvuettevõtet valuatsioonide pealt, mis on a la 5 aastat ette arvestatud, sest muudmoodi ei ole lihtsalt loogiline. Aga sellist kasvuettevõtet ostetakse täna eeldusel, koos riskiga, et 5 aasta pärast kasv jätkub pmst sama eksponentsiaalselt. Muudmoodi see ei saa olla kasumlik asi. Kas COOP on see? Mulle tundub COOP olevat pank, mis on täna ostetud 5. aasta valuatsiooni pealt ja sealt edasi on platoo kasumi osas. Turuosa on lihtsalt selleks hetkeks saavutatud. Või on neil mingeid muid asju pipelines? Kogu Eesti ainuke pank? Välismaale minek?

                          Ma nüüd magama.

                          Kommentaar


                            Müüsin eile Coopi ära ja võtsin 25 protsenti kasumit välja. Reliseerimata jäi umbes 15 lisaprotsenti. Natuke kahju. Aga ega midagi, ostan end uuesti 2.50-2.60 peal sisse

                            Näis, kas tuleb siiski nii alla, USA turul karistataks muidugi kiire hinnatõusuga tekkinud gapid ära ja siis oleks hinnakukkumine sellele tasemele igati reaalne.

                            Kommentaar


                              Käis täna 2.75 ära, aga üsna kiirelt liikus üles tagasi. Hetkel on formuleerumas korralik roheline haamer. Eesti keeles kõlab see igatahes kahtlaselt. Enivei, saab näha, kas hind kappab uuesti üles.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas allars Vaata postitust
                                Käis täna 2.75 ära, aga üsna kiirelt liikus üles tagasi. Hetkel on formuleerumas korralik roheline haamer. Eesti keeles kõlab see igatahes kahtlaselt. Enivei, saab näha, kas hind kappab uuesti üles.
                                Sain 2,85 pealt sisse. Eks näis, mis nädalaga teeb... Kauem ei plaani hoida.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X