320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aivar mainis, et nii temal kui ka Voolaidil on juurdepääs FC Flora scouting listidele. Kas neil on ligipääs siis kõikide klubide omale või on FC Flora oma mingi avalik dokument kuskil ?

    Aivar lasi 99% saatest.

    Kommentaar


      See on väga huvitav tagasiside, et külalisega saates oleksid inimesed tahtnud kuulata ajakirjanikke, mitte külalist. Kui Kanguriga enne saadet plaani arutasime, olime täiesti veendunud, et inimesed tahaksid kuulata Pohlakut, mitte meid, kes me neil teemadel iganädalaselt rääkinud oleme.

      Ma selgitan tausta. Viimastel nädalatel on käinud jube möll teemadel KTM, Tunjov jne. Foorumis ja kommentaariumis iga vend arvab midagi, kõigil on mingid seisukohad. Inimesi huvitab, miks on nii ja kuidas on nii. Kes suudaks neid teemasid selgitada? No Aivar Pohlak suudaks. Me küsime talt, miks viis aastat hiljem ikka osa klubisid pole KTM-iga rahul; miks kaks tüüpi alustama peavad; kas Eestis üldse on piisavalt ETM-e, et maailmaga konkureerida; kas Tunjov peaks A-koondises olema; kas Tunjovi ei ole, sest Pohlakul on vaja, et Flora vennad mängiksid jne.

      Ja tüüp räägib. Suhteliselt otsekoheselt ja avameelselt. Ja siis tuled foorumisse ja mingid tüübid ütlevad, et tegelikult me ikkagi ei taha teada, miks liit või Pohlak tegelevad mingite asjadega, mis osa inimeste jaoks tundub jaburus. Tahaks hoopis, et ajakirjanikud ei laseks Pohlakul oma demagoogilist juttu rääkida, et ta ei selgitaks seda vaatenurka, mida tegelikult enne justkui teada tahtsin.

      Mulle tundub huvitav, et jutusaates ei lase rääkida inimesel, kelle oled kutsunud rääkima. Et kui Ivar eelmisel nädalal Tekkoga rääkis, siis oleks pidanud ka sisse sõitma, et kuule ära räägi praegu oma vaatenurgast, sest sa oled saates, aga tegelikult ei huvita, mida sul öelda on? Huvitav lähenemine sellele ˛anrile.

      Aga ma olen tänulik tagasiside eest. Nüüd ma tean, et kui seni on öeldud, et laske intervjueeritavatel rohkem rääkida, siis meil on olemas ikkagi ka selgelt teise eelistusega tarbija, kes ei taha, et intervjueeritav vahutada saaks.

      Jormmale lihtsalt infoks: ei mul ega Kanguril polnud paberi peal kirjas paraku mitte ühtegi küsimust. Meie eesmärk oli suunata juttu ja küsida nende asjade kohta, mille kohta inimesed on huvi tundnud. Isiklikult oli ka huvitav kuulata.
      Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
      Algselt postitas taku*
      Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

      Kommentaar


        Algselt postitas QRkood Vaata postitust
        Aivar mainis, et nii temal kui ka Voolaidil on juurdepääs FC Flora scouting listidele. Kas neil on ligipääs siis kõikide klubide omale või on FC Flora oma mingi avalik dokument kuskil ?

        Aivar lasi 99% saatest.
        Karelil puudub juurdepääs FC Flora skautimissüsteemile. Seda saates ei väidetud.

        Kommentaar


          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
          See on väga huvitav tagasiside, et külalisega saates oleksid inimesed tahtnud kuulata ajakirjanikke, mitte külalist. Kui Kanguriga enne saadet plaani arutasime, olime täiesti veendunud, et inimesed tahaksid kuulata Pohlakut, mitte meid, kes me neil teemadel iganädalaselt rääkinud oleme.

          Ma selgitan tausta. Viimastel nädalatel on käinud jube möll teemadel KTM, Tunjov jne. Foorumis ja kommentaariumis iga vend arvab midagi, kõigil on mingid seisukohad. Inimesi huvitab, miks on nii ja kuidas on nii. Kes suudaks neid teemasid selgitada? No Aivar Pohlak suudaks. Me küsime talt, miks viis aastat hiljem ikka osa klubisid pole KTM-iga rahul; miks kaks tüüpi alustama peavad; kas Eestis üldse on piisavalt ETM-e, et maailmaga konkureerida; kas Tunjov peaks A-koondises olema; kas Tunjovi ei ole, sest Pohlakul on vaja, et Flora vennad mängiksid jne.

          Ja tüüp räägib. Suhteliselt otsekoheselt ja avameelselt. Ja siis tuled foorumisse ja mingid tüübid ütlevad, et tegelikult me ikkagi ei taha teada, miks liit või Pohlak tegelevad mingite asjadega, mis osa inimeste jaoks tundub jaburus. Tahaks hoopis, et ajakirjanikud ei laseks Pohlakul oma demagoogilist juttu rääkida, et ta ei selgitaks seda vaatenurka, mida tegelikult enne justkui teada tahtsin.

          Mulle tundub huvitav, et jutusaates ei lase rääkida inimesel, kelle oled kutsunud rääkima. Et kui Ivar eelmisel nädalal Tekkoga rääkis, siis oleks pidanud ka sisse sõitma, et kuule ära räägi praegu oma vaatenurgast, sest sa oled saates, aga tegelikult ei huvita, mida sul öelda on? Huvitav lähenemine sellele žanrile.

          Aga ma olen tänulik tagasiside eest. Nüüd ma tean, et kui seni on öeldud, et laske intervjueeritavatel rohkem rääkida, siis meil on olemas ikkagi ka selgelt teise eelistusega tarbija, kes ei taha, et intervjueeritav vahutada saaks.

          Jormmale lihtsalt infoks: ei mul ega Kanguril polnud paberi peal kirjas paraku mitte ühtegi küsimust. Meie eesmärk oli suunata juttu ja küsida nende asjade kohta, mille kohta inimesed on huvi tundnud. Isiklikult oli ka huvitav kuulata.
          Ärme nüüd mine äärmuslikuks. Keegi pole öelnud et nüüd üldse ei tohiks aivaril rääkida lasta. Täiendavad küsimused puudusid lihtsalt ja kohati tundsin ära sellist paberilt lugemist(vb eksin). Põhirõhk minu tagasisidel on ikka intervjueeritava jutu sisul. Muidu väga tublid et ära tegite ja teravad teemad letti panite.
          Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

          Kommentaar


            Kasper, sa oled ajakirjanik. Harju ära sellise taha saamisega. Sellist solvumist poleks küll sinult oodanud.

            Kommentaar


              Algselt postitas asdf Vaata postitust
              Karelil puudub juurdepääs FC Flora skautimissüsteemile. Seda saates ei väidetud.
              Eksisin. Aga EJL presidendil on ligipääs kõikide klubide scouting listidele või on EJL ja FC Floral kuidagi teistmoodi suhe?

              Kommentaar


                Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                See on väga huvitav tagasiside, et külalisega saates oleksid inimesed tahtnud kuulata ajakirjanikke, mitte külalist. Kui Kanguriga enne saadet plaani arutasime, olime täiesti veendunud, et inimesed tahaksid kuulata Pohlakut, mitte meid, kes me neil teemadel iganädalaselt rääkinud oleme.

                Ma selgitan tausta. Viimastel nädalatel on käinud jube möll teemadel KTM, Tunjov jne. Foorumis ja kommentaariumis iga vend arvab midagi, kõigil on mingid seisukohad. Inimesi huvitab, miks on nii ja kuidas on nii. Kes suudaks neid teemasid selgitada? No Aivar Pohlak suudaks. Me küsime talt, miks viis aastat hiljem ikka osa klubisid pole KTM-iga rahul; miks kaks tüüpi alustama peavad; kas Eestis üldse on piisavalt ETM-e, et maailmaga konkureerida; kas Tunjov peaks A-koondises olema; kas Tunjovi ei ole, sest Pohlakul on vaja, et Flora vennad mängiksid jne.

                Ja tüüp räägib. Suhteliselt otsekoheselt ja avameelselt. Ja siis tuled foorumisse ja mingid tüübid ütlevad, et tegelikult me ikkagi ei taha teada, miks liit või Pohlak tegelevad mingite asjadega, mis osa inimeste jaoks tundub jaburus. Tahaks hoopis, et ajakirjanikud ei laseks Pohlakul oma demagoogilist juttu rääkida, et ta ei selgitaks seda vaatenurka, mida tegelikult enne justkui teada tahtsin.

                Mulle tundub huvitav, et jutusaates ei lase rääkida inimesel, kelle oled kutsunud rääkima. Et kui Ivar eelmisel nädalal Tekkoga rääkis, siis oleks pidanud ka sisse sõitma, et kuule ära räägi praegu oma vaatenurgast, sest sa oled saates, aga tegelikult ei huvita, mida sul öelda on? Huvitav lähenemine sellele žanrile.

                Aga ma olen tänulik tagasiside eest. Nüüd ma tean, et kui seni on öeldud, et laske intervjueeritavatel rohkem rääkida, siis meil on olemas ikkagi ka selgelt teise eelistusega tarbija, kes ei taha, et intervjueeritav vahutada saaks.

                Jormmale lihtsalt infoks: ei mul ega Kanguril polnud paberi peal kirjas paraku mitte ühtegi küsimust. Meie eesmärk oli suunata juttu ja küsida nende asjade kohta, mille kohta inimesed on huvi tundnud. Isiklikult oli ka huvitav kuulata.
                Ma hakkasin jõleda jauru peale kohe huviga kuulama, et misasi see seal on

                Et see kriitika pool oleks selgem, siis need olid esimesed viis küsimust:

                1) Aivar, see tänavune talv on olnud selline, et Eesti mõttes on saanud mängida jalgpalli aastaringselt. Praegu mõned külmad ilmad on olnud, ilma sellisesse miinusesse läinud pole, kuid kui algab meil jalgpallihooaeg, seda ta sel nädalal teeb, ilmateade ikkagi lubab ka, et talv taeva ei jää ja tuleb luna ja külma. Kas oleme selleks valmis superkarika mõttes, kui pühapäeval on vaja väljakule minna, siis väljaku saame puhtaks ja saame jalgpalli mängima ilma, et ilm meid segama tuleks?

                2) On natuke trotsi ka, et terve tal on olnud ilus, kui just siis kui on vaja hakata jalgpalli mängima, siis see talv kohale tuleb?

                3) Sel aastal peaks liiga tõsiseltvõetavust juurde saama, EJL on võtnud kasutusele täiendavad solidaarsusmehhanismid, need klubid, kes jäid eurosarjakohtadest ilma, kes jäävad UEFA solidaarsusrahadest ilma, need saavad EJLilt eraldi toetust, et palgata endale mängijaid see aasta. Kui vaadata seda üleminekuturgu, on olnud kõva andmine, et enne hooaja algust tundub, et tänavuse põnevus saab olema erakordselt laes ja huvitav ning eelkõige just võrdne hooaeg, on raske pakkuda, kes võidab ja kes jääb tabeli keskele ja kes lõppu. Kas selle nurga alt sa ise ootad seda aastat ja hooaeg kuidagi eriliselt, et näha mingeid vilju sellele tööle ja panusele, mis on sisse pandud?

                4) Kas võib öelda, et aastal 2020 on Premium liiga parem kui ei kunagi varem?

                5) Sa enne ütlesid ja kirjeldasid ka kui pikk on see mehhanismide protsess olnud ja kui palju aastaid on neid reegleid juba tehtud. Ütleme, see KTM reegel on viis aastat kehtinud. Kuidas on võimalik, et viis aastat hiljem endiselt näeme, et mingid klubid ei ole sellega rahul ja nad tõstavad valjult häält sellel teemal. Miks see nii on ja kuidas see on nii läinud?

                Noh, paaris kohas võinuks tšurr öelda ja ikka küsida juurde, sest sageli on saatan ikkagi detailides. Näiteks miks lasta Pohlakul vuristada mingist noorteliiga reeglist, kui jutt käib, et meistriliigas kuskil maailmas pole sellist reeglit? Et ta viib teema ju kõrvale.

                Aga kuulan edasi, väga huvitav, et mis sealt Tunjovi kohta tuleb.

                Edit: miks ma esimesed viis küsimust üles kirjutasin, siis üldiselt tekib eelhäälestus kohe alguses, et kui keegi arvab, et pehme ja jama, siis seda tunnet on edasi väga keeruline murda.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  Kasper, sa oled ajakirjanik. Harju ära sellise taha saamisega. Sellist solvumist poleks küll sinult oodanud.
                  Ma olin lihtsalt üllatunud, sest antud žanri point ongi lasta külalisel rääkida ettevisatud teemadel ja enne foorumisse tulekut olin teisi kanaleid pidi saanud täpselt vastupidist tagasisidet.
                  Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                  Algselt postitas taku*
                  Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                  Kommentaar


                    Mul eile hakkas kummitama seal Podcastis see järsk Levadia tunnustamine, et kuidagi nagu oleks seal kõik paigas ning noortetöö juht teeb aastaid väga tugevat tööd ning mudel on selline, et võetakse paar oma mängijat, paar mängijat ostetakse eesti siseselt ja ülejäänud tuuakse nii head leegionärid kui vähegi saaks ning see asi toimib.

                    Samas sügisel https://www.youtube.com/watch?v=Z1EcvhH2T6M alates 35.00 minutist rääkis Pohlak, et Viktoriga on olnud pikki jutuajamisi ning Levadiat huvitab ainult esindusmeeskonnast saadav positiivne emotsioon ning neid noortetöö ei huvita.

                    Kuidas saab paari kuulise vahe ajal täiesti vastupidist juttu ajada mõne klubi kohapealt.

                    Kommentaar


                      Ma ütleks saatejuhtide toetuseks, et Pohlak ongi nonstop mees ja las ta räägib, see mees ei oska muudmoodi. Sellest jutuvadast tuli mõndagi huvitavat, mida nüüd saab siin analüüsida ja võrrelda eelnevalt räägitu ja selle muutlikusega (vt Nasfali posti). Demagoogiat ja häma ta oskab.

                      Mingi a la johannestrallalik nõme inisev enda arust "ohjahaaramis stiil" on ka päris haige. Ajakirjanikud tunnetasid oma külalist ja toimisid õigesti.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        Kui endal midagi tarka lisada ei ole, siis parim variant on alati vastasleeri arvamust naeruvääristada. Loeksin meeleldi sinu nägemust, et kuidas praegused reeglid on seni aidanud kaasa Eesti jalgpall (kõik selle kihid) arengule ja kuidas need peaksid tulevikus veel paremini arengut soodustama, siis ei pea ainult Nõmme fanboyde kraaksumist kuulama
                        kuule ausalt ei huvita see, kuidas nõmme kalju oma asjadega hakkama ei saa
                        eesti liiga ei saa olema kunagi inglise ja muude tippliigade sarnane ja selleks, et siin džunglis hakkama saada, tulekski liiga ehitada ülesse teistele väärtustele nii nagu seda on oma mängijate kasvulava ja oma kogukonna identiteedi loomine

                        ehe näide sellest, kuidas on püksid alla lastud kommertsile, on est-lat korvpalliliiga, mille loomise ajendiks oli see, et vastasel juhul polnuks suursponsorit sellisel kujul nagu täna see olemas on (paf)
                        reaalsus on see, et kedagi ei huvitagi see est-lat liiga, pooled liigasse kuuluvad mansad on endale juba nööri vaikselt kaela riputanud (tänaseks on valgal on tool täiesti alt ära löödud) ja üleüldse ei tea, mis tulevik toob, sh tuleks ära mainida, et isegi korvpalliringkondades räägitakse noortele tuginevast poolamatöörlikust eesti liigast kui võimalikust tulevikuvariandist

                        see kui nõmme kalju kogukond ei saa aru reaalsusest ja elatakse mingis mullis ja aetakse mingit hapet täis vahtu suust välja, siis selline klubi ja selle kogukond ongi määratud välja surema

                        p.s.! mulle ka ei meeldi see, et eesti klubid eurosarjades hakkama ei saa jne muu pask ja sitt ka otsa, aga hakata vinguma asja üle, mis pole veel hoogugi sisse saanud ning selles teisi süüdistada, on ka lapsik ja häbematu

                        p.p.s.! flora on näidanud väga hästi, kuidas on võimalik luua korralik süsteem ja ma ei imesta kui klubi, kes varem sai eurosarjades nagu tuppa lasknud kass, võib olla esimene eesti klubi, kes mängib eurosarja alagrupiturniiril
                        Last edited by ekspert; 26.02.20, 15:37. Põhjus: post scriptum

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ekspert Vaata postitust
                          kuule ausalt ei huvita see, kuidas nõmme kalju oma asjadega hakkama ei saa
                          eesti liiga ei saa olema kunagi inglise ja muude tippliigade sarnane ja selleks, et siin d˛unglis hakkama saada, tulekski liiga ehitada ülesse teistele väärtustele nii nagu seda on oma mängijate kasvulava ja oma kogukonna identiteedi loomine

                          ehe näide sellest, kuidas on püksid alla lastud kommertsile, on est-lat korvpalliliiga, mille loomise ajendiks oli see, et vastasel juhul polnuks suursponsorit sellisel kujul nagu täna see olemas on (paf)
                          reaalsus on see, et kedagi ei huvitagi see est-lat liiga, pooled liigasse kuuluvad mansad on endale juba nööri vaikselt kaela riputanud (tänaseks on valgal on tool täiesti alt ära löödud) ja üleüldse ei tea, mis tulevik toob, sh tuleks ära mainida, et isegi korvpalliringkondades räägitakse noortele tuginevast poolamatöörlikust eesti liigast kui võimalikust tulevikuvariandist

                          see kui nõmme kalju kogukond ei saa aru reaalsusest ja elatakse mingis mullis ja aetakse mingit hapet täis vahtu suust välja, siis selline klubi ja selle kogukond ongi määratud välja surema

                          p.s.! mulle ka ei meeldi see, et eesti klubid eurosarjades hakkama ei saa jne muu pask ja sitt ka otsa, aga hakata vinguma asja üle, mis pole veel hoogugi sisse saanud ning selles teisi süüdistada, on ka lapsik ja häbematu

                          p.p.s.! flora on näidanud väga hästi, kuidas on võimalik luua korralik süsteem ja ma ei imesta kui klubi, kes varem sai eurosarjades nagu tuppa lasknud kass, võib olla esimene eesti klubi, kes mängib eurosarja alagrupiturniiril
                          Inimene, kellest on tunda, et ta jagab jalgpalli süstemaatikat, lasta välja selline veksel on muidugi harukordselt piinlik. Kaljut on vaja täpselt samamoodi nagu Florat, Läänemaa JK või kasvõi Raasiku Jokerit.

                          Kommentaar


                            Suures pildis on kahju, et selline kemplus üldse käib. Mõlemal poolel on oma argumendid ja kumbki ei taha kuulata teist poolt. Kahju, muud midagi. Ma saan nii Aivarist kui Kunost väga hästi aru, aga see vägikaika vedamine ja teineteise torpedeerimine ei vii kuhugi. Kalju on väga palju Eesti jalgpalli jaoks ära teinud, seda on ka Flora. Mõlemal klubil omad plussid ja miinused. Mõlemad Eesti jalgpalli jaoks vajalikud nagu Sambaz mainis. Intervjuu oli täitsa okei, Aivar jääb Aivariks ja vaevalt siin Kasparil suurt midagi oleks muuta. Eks selle Flora-EJL voodooga on mindud natukene üle piiri ja keskendutakse ainult ühele asjale, mis on küll probleem teatud nurga alt, aga mitte ainus.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ekspert Vaata postitust
                              kuule ausalt ei huvita see, kuidas nõmme kalju oma asjadega hakkama ei saa
                              eesti liiga ei saa olema kunagi inglise ja muude tippliigade sarnane ja selleks, et siin džunglis hakkama saada, tulekski liiga ehitada ülesse teistele väärtustele nii nagu seda on oma mängijate kasvulava ja oma kogukonna identiteedi loomine

                              ehe näide sellest, kuidas on püksid alla lastud kommertsile, on est-lat korvpalliliiga, mille loomise ajendiks oli see, et vastasel juhul polnuks suursponsorit sellisel kujul nagu täna see olemas on (paf)
                              reaalsus on see, et kedagi ei huvitagi see est-lat liiga, pooled liigasse kuuluvad mansad on endale juba nööri vaikselt kaela riputanud (tänaseks on valgal on tool täiesti alt ära löödud) ja üleüldse ei tea, mis tulevik toob, sh tuleks ära mainida, et isegi korvpalliringkondades räägitakse noortele tuginevast poolamatöörlikust eesti liigast kui võimalikust tulevikuvariandist

                              see kui nõmme kalju kogukond ei saa aru reaalsusest ja elatakse mingis mullis ja aetakse mingit hapet täis vahtu suust välja, siis selline klubi ja selle kogukond ongi määratud välja surema

                              p.s.! mulle ka ei meeldi see, et eesti klubid eurosarjades hakkama ei saa jne muu pask ja sitt ka otsa, aga hakata vinguma asja üle, mis pole veel hoogugi sisse saanud ning selles teisi süüdistada, on ka lapsik ja häbematu

                              p.p.s.! flora on näidanud väga hästi, kuidas on võimalik luua korralik süsteem ja ma ei imesta kui klubi, kes varem sai eurosarjades nagu tuppa lasknud kass, võib olla esimene eesti klubi, kes mängib eurosarja alagrupiturniiril
                              EstLat liiga keskmine publikuarv oli 2018/19 hooajal 340, Premium Liigal mullusel aastal 364. Kui võrrelda Euroopa jalgpalli ning korvpalli publikunumbreid, siis su kriitika on pehmelt öeldes absurdne.

                              See, et väikses riigis peab publiku staadionile meelitamiseks ainult omadega mängima ning KTM reegleid tegema, on veel lollakam väide. Küprose liiga keskmine pealtvaatajate arv on sel hooajal ca 2800. Viimases voorus alustas algkoosseisus 12 klubi peale 28 kohalikku mängijat. Viiel klubil oli see arv üks või null.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                                Inimene, kellest on tunda, et ta jagab jalgpalli süstemaatikat, lasta välja selline veksel on muidugi harukordselt piinlik. Kaljut on vaja täpselt samamoodi nagu Florat, Läänemaa JK või kasvõi Raasiku Jokerit.


                                tänaseks on siiski näha, kuidas nõmme united on sealpool sood ilmselgelt asjadest aru saanud ja hakanud oma protsesse süstematiseerima

                                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                                EstLat liiga keskmine publikuarv oli 2018/19 hooajal 340, Premium Liigal mullusel aastal 364. Kui võrrelda Euroopa jalgpalli ning korvpalli publikunumbreid, siis su kriitika on pehmelt öeldes absurdne.

                                See, et väikses riigis peab publiku staadionile meelitamiseks ainult omadega mängima ning KTM reegleid tegema, on veel lollakam väide. Küprose liiga keskmine pealtvaatajate arv on sel hooajal ca 2800. Viimases voorus alustas algkoosseisus 12 klubi peale 28 kohalikku mängijat. Viiel klubil oli see arv üks või null.
                                seal on erinevaid põhjuseid, miks mänge käiakse vaatmas ning mida Eestis ei harrastata
                                Last edited by ekspert; 26.02.20, 16:01. Põhjus: vastus larabla'le

                                Kommentaar

                                Working...
                                X