320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
    Väide, et Eesti üürihinnad pole kõrged võrreldes euroopaga ja lääne euroopaga on lausvale.
    Eks statistikat on võimalik igat pidi väänata. Peamiselt saab seda teha nii kui sa võrdled Tallinna üürihindu mõne pealtnäha sama suure linnaga, arvestamata fakti, et suurema riigi puhul võib Tallinnaga sama suur linn olla sõna otseses mõttes "shithole". Ma olen kuulnud inimesi väitmas, kuidas nad UKs vähem üüri maksavad kui Eestis. Ja siis küsimuse peale, et aga kus sa elad, tuleb vastuseks a'la Coventry vms. Põhimõtteliselt Narvas on ka üür olematu. Mõned suvalised linnad, mis on minu meelest Tallinnaga võrreldavad ja rendihindade vahe Numbeo.comi statistika põhjal:

    Meist kallimad:
    Lyonis 50% rohkem
    Düsseldorfis 58% rohkem
    Sheffieldis 33% rohkem
    Brnos 8% rohkem
    Nicosias 6% rohkem
    Krakovis 2% rohkem

    Meist odavamad:
    Thessalonikis 32% vähem
    Vilniuses 6% vähem

    Ausalt, nii saab arvata vaid siis kui sa välismaa rendihindadega kursis pole.

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      Eks statistikat on võimalik igat pidi väänata. Peamiselt saab seda teha nii kui sa võrdled Tallinna üürihindu mõne pealtnäha sama suure linnaga, arvestamata fakti, et suurema riigi puhul võib Tallinnaga sama suur linn olla sõna otseses mõttes "shithole". Ma olen kuulnud inimesi väitmas, kuidas nad UKs vähem üüri maksavad kui Eestis. Ja siis küsimuse peale, et aga kus sa elad, tuleb vastuseks a'la Coventry vms. Põhimõtteliselt Narvas on ka üür olematu. Mõned suvalised linnad, mis on minu meelest Tallinnaga võrreldavad ja rendihindade vahe Numbeo.comi statistika põhjal:

      Meist kallimad:
      Lyonis 50% rohkem
      Düsseldorfis 58% rohkem
      Sheffieldis 33% rohkem
      Brnos 8% rohkem
      Nicosias 6% rohkem
      Krakovis 2% rohkem

      Meist odavamad:
      Thessalonikis 32% vähem
      Vilniuses 6% vähem

      Ausalt, nii saab arvata vaid siis kui sa välismaa rendihindadega kursis pole.
      Lyoni aastapalk on googeldades rohkem kui 50% kõrgem tallinna palkadest. Ehk üürihinnad on seal odavamad.

      Lisaks ma arvan, et enamus inimesi ei mõtle üüritava objekti väärtusele. Eestis üürid 100,000 EUR korterit ja maksad selle eest iga kuu 500 euri. Lyonis üürid 300,000 EUR korterit ja maksad selle eest 1000 euri kuus.

      Eestis võtad pangalaenuga korteri ja maksad pangale iga kuu 300 euri (selle asemel, et lihtsalt 450 euri ära anda) ja lõpuks on korter sinu oma ka, tasuta 100k.

      Kõige rumalam asi mis eestis teha on korterit üürida mitte osta.
      Je suis Nasfal

      Kommentaar


        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
        Kõige rumalam asi mis eestis teha on korterit üürida mitte osta.
        Näe, milleski oleme täiesti ühel meelel ka. See on fakt, et Eestis on võrreldes nii mõnegi Lääne-Euroopa riigiga väga lihtne kinnisvara ostmiseks laenu saada.

        Kommentaar


          Päris lill oleks kui pangad annaksid sellise skeemi peale laenu ka, et ostad korteri välja üürimiseks. Käendusena näitad üürilepingut.

          Kommentaar


            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
            Päris lill oleks kui pangad annaksid sellise skeemi peale laenu ka, et ostad korteri välja üürimiseks. Käendusena näitad üürilepingut.
            Ei. Nii ostaks igaüks endale viis korterit üürimiseks, korterite hinnad oleks ulmelised ning need, kes endale kodu tahaksid, maksaksid vigaseks ennast.

            Kommentaar


              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
              Ei. Nii ostaks igaüks endale viis korterit üürimiseks, korterite hinnad oleks ulmelised ning need, kes endale kodu tahaksid, maksaksid vigaseks ennast.
              Korterite hind tõuseks vähe, üürimine muutuks kordades odavamaks.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                Korterite hind tõuseks vähe, üürimine muutuks kordades odavamaks.
                Airbnbga teenib ju rohkem.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                  Korterite hind tõuseks vähe, üürimine muutuks kordades odavamaks.
                  Nõudlus ja pakkumine
                  "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                    Korterite hind tõuseks vähe, üürimine muutuks kordades odavamaks.
                    Ei. See oligi üks põhjustest, miks eelmine kriis USAs alguse said.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                      Päris lill oleks kui pangad annaksid sellise skeemi peale laenu ka, et ostad korteri välja üürimiseks. Käendusena näitad üürilepingut.
                      Üürileping pole hea käendus - satud puuküürniku otsa ning pole ei korterit ega igakuist üüriraha tükiks ajaks. Pank ent tahab laenu igakuiselt endiselt sinult.
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Airbnbga teenib ju rohkem.
                      Enamus ei viitsi linu pesemas käia. Kes teist
                      Om AirBNB rendile andja? Mõned, keda tean tegelevat sellega - neid kas (pool)kodune kaasa või ema möllab sellega.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                        Üürileping pole hea käendus - satud puuküürniku otsa ning pole ei korterit ega igakuist üüriraha tükiks ajaks. Pank ent tahab laenu igakuiselt endiselt sinult.

                        Enamus ei viitsi linu pesemas käia. Kes teist
                        Om AirBNB rendile andja? Mõned, keda tean tegelevat sellega - neid kas (pool)kodune kaasa või ema möllab sellega.
                        Ei soovita oma naisel tegeleda. Läheb mõnelt Nigeeria tudengilt korterit üle võtma ja too tuleb just dushi alt ja....

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                          Korterite hind tõuseks vähe, üürimine muutuks kordades odavamaks.

                          Kommentaar


                            Kui tuleks varamaks, siis tõuseks kindlasti.
                            Inter - ausaim klubi Itaalias.

                            Kommentaar


                              Ma mõtlesin rohkem seda, et eesti võiks toetada eestlasi ja peresi kodusoetamisega. Ala kui sul on ette näidata viimase 5 aasta korralik üürimaksmine ja töökoht, siis sissemaksu pole vaja.

                              Natuke sai valele postitusele vastatud varem.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99
                                et see oleks siis nagu lisaks töötajatele garanteeritud dividendidele?
                                Kasva suureks.

                                Ma ei poolda seda ideed mis teine kasutaja välja tõi, vähemalt mitte sellisena nagu tema seda nägi. Lihtsalt kellegi lolliks sõimamine, sest sinu arvamus tema omaga ei kattu on rumal, miskipärast oled sa väga leilis nüüd sellest.

                                Ma tõsiset ei saa aru kuidas kellegi arust on normaalne, et seadusi kirjutavad maailma kõige rikkamad firmad inimeste huve arvestamata. Kas sa ei saa aru või on sul ego tõesti nii suur?
                                Je suis Nasfal

                                Kommentaar

                                Working...
                                X