320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Olümpia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Ma nõus, aga kui mingid kreeka-rooma maadluseid (või oli see judo?) tahetakse listist ära võtta, siis avansina "alles lapsekingades oleva ala" olümpiale lisamine tundub jällegi Paffi mõtet toetavat (ma ise alustasin teemat just selle nurga alt).

    aa ps: pafi mõte oli ka, et see olümpiamedal on siis devalveerumas kui sellised alad ka listis.
    Nende aladega on alati üks kiun olnud ju - mõnele ei meeldi bmx, teisele lumelaud ja kolmandale ratsutamine - devalveerimise jutt on muidugi vähe imelik.

    Kommentaar


      Algselt postitas Pints Vaata postitust
      Nende aladega on alati üks kiun olnud ju - mõnele ei meeldi bmx, teisele lumelaud ja kolmandale ratsutamine - devalveerimise jutt on muidugi vähe imelik.
      Ma tegelikult oskan seda pointi näha. Üks kiun, mis tõesti mõttetu, kas BMX või lumelaud peaks olema või mitte.

      Teine aga on konkreetselt see, et... kui sul on olümpial ikkagi tänasel päeval ala, kus sa tead, et see on selline mõttetu pusimine (tõsi, sellel on potentsiaali tulevikus), kus tuhat vellot saaksid tiitli kätte kui viitsiks natukenegi keskenduda (aga ei viitsita, sest oma põhiala on lihtsalt 100x olulisem). Et see veidi teistsugune diskussioon. Las ala areneb ja saavad olümpiale based on merit, mitte avanss. Nagu ta praegu just konkreetses valguses tundub.

      Noh a la kui naistekandmine oleks jube lahe ja oleks ala puhul näha pikaajalist perspektiivi, siis 2000 olümpial selle lisamine tundub kaunis imelik kui mingi 100 000 venda maailmas oleksid mingi 4 kuu treeningu pealt paremad kui eestlased, kes toona tulid maailmameistriks.

      Aga ma niisama jauran.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        Ma tegelikult oskan seda pointi näha. Üks kiun, mis tõesti mõttetu, kas BMX või lumelaud peaks olema või mitte.

        Teine aga on konkreetselt see, et... kui sul on olümpial ikkagi tänasel päeval ala, kus sa tead, et see on selline mõttetu pusimine (tõsi, sellel on potentsiaali tulevikus), kus tuhat vellot saaksid tiitli kätte kui viitsiks natukenegi keskenduda (aga ei viitsita, sest oma põhiala on lihtsalt 100x olulisem). Et see veidi teistsugune diskussioon. Las ala areneb ja saavad olümpiale based on merit, mitte avanss. Nagu ta praegu just konkreetses valguses tundub.

        Noh a la kui naistekandmine oleks jube lahe ja oleks ala puhul näha pikaajalist perspektiivi, siis 2000 olümpial selle lisamine tundub kaunis imelik kui mingi 100 000 venda maailmas oleksid mingi 4 kuu treeningu pealt paremad kui eestlased, kes toona tulid maailmameistriks.

        Aga ma niisama jauran.
        Ma muidugi mõistan ka sinu seisukohta, lihtsalt ei nõustu, et neid saali omi oleks hetkel sadu tuhandeid, kes peale intensiivsemat treeningut mingi perioodi vältel võiksid kulla eest juba võidelda - paraku puudub mul igasugune võimalus seda vääramatult tõestada, seega on mul ainult kaks varianti kas sind persse saata(sest noh foorum ja värki) või jääda lihtsalt eriarvamusele - valin viimase.

        Kommentaar


          Kui nii võtma hakata, siis ega need olümpiapoksijad ka midagi Joshua või Fury vastu ei teeks... Mägirattasõit on ka mõttetu, Podgacar aasta treeniks, kotiks ilmselt kogu olümpia esikolmiku ära.

          Rannavolle on kalegit võrdlus. Kas peale Vesikut ja Kaisi ei ole kõik vähegi arvestatavad Eesti rannavollepaarid olnud teise-kolmandajärgulised saalimängijad?

          Kommentaar


            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
            Kui nii võtma hakata, siis ega need olümpiapoksijad ka midagi Joshua või Fury vastu ei teeks...
            Ilmselgelt ega ei teegi ju. Vaata Joshuat, Wilderid jne millised nad olid kui Olümpial medaleid võtsid ning kuhu nad pidid arenema selleks, et profipoksijatena tippu tõusta. Samas see poks ei sobi näitena üldse, sest olümpiapoks (amatöörpoksi tippsündmus) on lihtsalt suure poksi üks vaheetapp enamasti.

            Kommentaar


              Samas eks arvamusi kujundavad tulemused. Oleks meie koondis 3x3 korvpallis olümpial olnud ja tegusid teinud oleks nad rahvuskangelased, aga kuna me ei pääsenud, siis noh mis see Läti võit ikka ära on mingi niššispordiala lapsekingades kuigi Lätis on see korvpall veel suurem kui meil ja seal on hype korralik.

              Kui Discgolf olümpiale pääseks ja meil Kristin Tattar naistest täiesti reaalselt medali võidaks, siis vaadates meil selle ala maaniat oleks Eestis ka konkreetselt megahype ja real deal ja mingid lätlased või leedukad mõtleks, et milleks sellist lambiala üldse vaja on, mis alles lapsekingades.

              Kommentaar


                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                Kui nii võtma hakata, siis ega need olümpiapoksijad ka midagi Joshua või Fury vastu ei teeks... Mägirattasõit on ka mõttetu, Podgacar aasta treeniks, kotiks ilmselt kogu olümpia esikolmiku ära.

                Rannavolle on kalegit võrdlus. Kas peale Vesikut ja Kaisi ei ole kõik vähegi arvestatavad Eesti rannavollepaarid olnud teise-kolmandajärgulised saalimängijad?
                Väga täpselt ma olümpiapoksist aru ei saa. Samas ma ei saa sellest rannavolle küsimusest aru. Teemaks oli ju alade võrdlus ja see, kui kiirelt siis n.ö. "põhialalt" switchides adaptiks "kõrvalalaga". Saalikossus, sain aru, et see pigem kiire täna (tulevikus võib muutuda). Keegi tõi välja võrdluse võrkpalliga. Tõin juurde, et saalivollest rannavollesse nii kiirelt vast üle minna ei saa, et oleksid world beater.

                Ehk sa ise ei pruugi teada, aga näiteks Kollo ja Venno on sellised, kes rannavollesse sisse vaadanud, ei peaks neid väga teise ja kolmandajärguliseks saalimängijaks. Isegi maailmameistritiitli võitsid rannavolles juuniorites... Täna läheksid platsile, teeksid 6-12 kuud trenni ja võidaksid rannavolles olümpia (sealjuures omades varasemat kogemust ka teise distsipliiniga)?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                  Kui Discgolf olümpiale pääseks ja meil Kristin Tattar naistest täiesti reaalselt medali võidaks, siis vaadates meil selle ala maaniat oleks Eestis ka konkreetselt megahype ja real deal ja mingid lätlased või leedukad mõtleks, et milleks sellist lambiala üldse vaja on, mis alles lapsekingades.
                  Ma omalt poolt toon teemapüstituse sisu ikka uuesti välja - kas on veel üks spordiala, mille osas on maailmas reaalselt väga suur hulk inimesi, kes, kui neid pandaks 6 kuuks "vangi" konkreetset ala harrastama, tuleksid seejärel olümpiavõitjaks?

                  Ehk - teema ei ole see, kas diskgolf peaks olema olümpial või mitte. Vaid selles, et sul ei ole palju spordialasid, kust saaks inimene tulla, 6 kuud harjutada ja on teada, et ta suure tõenäosusega oleks vähemalt võrdväärne konkurent. Pigem isegi võidaks.

                  Poks toodi siin välja, mulle tuleb kohe peast ainsa spordiala ehk pähe mingi bobisõit, kus sprinter viskab liibukad jalga ja 4ses saab ehk hakkama kui teised vähe suurema kogemusega.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Ma omalt poolt toon teemapüstituse sisu ikka uuesti välja - kas on veel üks spordiala, mille osas on maailmas reaalselt väga suur hulk inimesi, kes, kui neid pandaks 6 kuuks "vangi" konkreetset ala harrastama, tuleksid seejärel olümpiavõitjaks?

                    Ehk - teema ei ole see, kas diskgolf peaks olema olümpial või mitte. Vaid selles, et sul ei ole palju spordialasid, kust saaks inimene tulla, 6 kuud harjutada ja on teada, et ta suure tõenäosusega oleks vähemalt võrdväärne konkurent. Pigem isegi võidaks.

                    Poks toodi siin välja, mulle tuleb kohe peast ainsa spordiala ehk pähe mingi bobisõit, kus sprinter viskab liibukad jalga ja 4ses saab ehk hakkama kui teised vähe suurema kogemusega.
                    See teema valgus laiali ma ei sihtinudki discgolfi näidet reaalselt sinna, et kus saaks lühiajalise ettevalmistusega konkureerida medalitele. Pigem sinna, et mis spordialad peaksid olema mis mitte.

                    Poks oleks selline, aga noh see näide ei päde, sest see suur hulk inimesi lihtsalt ei kvalifitseeruks pro litsentsi tõttu ja teised poleks siiski suutelised.

                    3x3 korvpall ongi natukene selline erilisem ala, et ega olümpial tegelikult ei ole selliseid kõrvalharusid, mis on nii tugevas seoses emaalaga nagu seda on 3x3 korvpall ja tavaline korvpall. Eks see 3x3 toodi ilmselgelt sportlikus võtmes liiga vara olümpiale, aga tänu sellele, et mängud on kiired/atraktiivsed ning kõikidel riikidel on ikkagi eeldused hetkel olemas (väga arvestatav 3x3 korvpallis on ju Mongoolia), siis ma usun, et ROK lihtsalt loodab, et see spordiala hakkab laialdasemalt köitma ja hakkab tulevikus rahvast tooma ja eks selle hind on hetkel see, et medali väärtus võib olla küsitav.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      +1
                      Kunagi mängisin koos vanaga, kes tuli Baltikumis 1:1 mängus meistriks aga saalis 5:5 oli täiesti kasutu.
                      Mario Polusk?

                      Ei hakka siin 3x3 spetsiifikasse laskuma, aga 3x3 finaal oli ju jubeäge - murtud jalaluu, katkine kets (Zion type beat), lõpus kõik mehed sellise näoga, et pilt läheb kohe tasku... vot see on sport rsk!

                      Ise olen varasemalt mõelnud, et lätlaste 3x3 edu põhjuseks võib olla sealne korvpalli populaarsus ja üsna suur tasemel mängijate arv, kuid samas vähese raha hulk kohalikus tippkorvpallis. Eelmisel hooajal osales EstLat liigas Lätist 6 meeskonda Eesti 7 vastu (kuigi Läti rahvaarv on ca 1,5x meist suurem), tuleval hooajal tuleb juba 6 vs 8. St keskmisel tasemel lätlastel on suht suur konkurents kuhugi normaalse palgaga mängima saada. On ju ka viimastel hooaegadel põhimõtteliselt igas Eesti klubis paar lätlast koosseisus olnud. Sellise seisu pealt on arusaadav, et mõned vennad mõtlevad, et "nahhui ma selle tonnise kuupalga eest võimlen, ehk õnnestub 3x3 turniiride auhinnarahadega paremini ära elada". Seevastu iga vähegi tasemel eestlase eest käib meie klubide vahel korralik oksjon, ei saagi ju samasugust mõtet tekkida.
                      Viimases "Mängumeeste" podcastis räägiti, et kohaliku suvise värbamisralli kuumim nimi on hetkel Taavi Jurkatamm (olnud viimased 4 hooaega USA ülikoolis pingipoiss), keda pmst kõik klubid endale saada tahavad, v.a Rakvere, kellel pole ilmselt tema telefoninumbrit.

                      Kommentaar


                        Kui juba softball on olümpial, võib 3x3 ka olla. Jalgpallis võiksid ka riigid enda parimad pojad mängima saata, aga kuna see pole nii tõsiselt võetav sündmus, siis lihtsalt saadetakse suva sats kohale sest päris mängjad vajavad puhkust.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                          Rannavolle on kalegit võrdlus. Kas peale Vesikut ja Kaisi ei ole kõik vähegi arvestatavad Eesti rannavollepaarid olnud teise-kolmandajärgulised saalimängijad?
                          Sisuliselt küll jah. Kollo-Venno tulid küll juunioride maailmameistriks rannavolles, kuid pärast seda keskendusid saalile ja tuiskavad nüüd välisklubides ringi.

                          Aga üldiselt on rannavolle ja saalivolle on kaks väga eri maailma. Kui tahta olla maailma mõistes tipus, pead varakult ühele distsipliinile keskenduma ja treenima hakkama.

                          Tänased rannavolle tipud Nõlvak, Tiisar, Korotkov ja Lõhmus olid saalis keskmine Eesti meistriliiga tase, kuniks otsustasid ka puhtalt rannavollele keskenduda.
                          308

                          Kommentaar


                            Soomlastel ka enne rootslasi päris vinge medal käes, aga varsti hakkab ka päästev kergejõustik. Üldiselt muidu näidisala maik on kallal pesa/softballil ning karatel, korraks astuvad need läbi, Pariisis enam neid ei näe.

                            Kommentaar


                              3x3 koss on sportlikust vaatest ikka 10x rohkem legit kui rula (või lainelaud), kus enamasti lihtsalt hängitakse ja lüüakse patsu ebaõnnestunud ürituste vahele.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                                Seevastu iga vähegi tasemel eestlase eest käib meie klubide vahel korralik oksjon, ei saagi ju samasugust mõtet tekkida. Viimases "Mängumeeste" podcastis räägiti, et kohaliku suvise värbamisralli kuumim nimi on hetkel Taavi Jurkatamm (olnud viimased 4 hooaega USA ülikoolis pingipoiss), keda pmst kõik klubid endale saada tahavad, v.a Rakvere, kellel pole ilmselt tema telefoninumbrit.
                                Jurkatamme puhul on see ju arusaadav, et oksjon käib? Veel suhteliselt noor kohalik pikk, kes
                                a) oli enne USAsse minekut nö kuldse Audentese põlvkonnas (kus oli Hermet, Post, Raieste, Kullamäe, Pehka, Jürgens, Drell) tiimi üks liidreid. Tõsi, oli osadest ka nõksa vanem, aga siiski.
                                b) Toijala võttis ta suvekodus näidatu põhjal koondisse.
                                c) oleks praegu Kalev/Cramos, kui ta ise tahaks. Aga ei tahtnud ja laseb parem teistel oksjonit teha.

                                Et muu jutuga oli nõus, aga Jurkatamme näitega mitte.

                                Üldiselt muidugi maru kahju, et Eestis paar aastat tagasi 3x3 nö profisatsi ei tekkinud. Oleks kunagi sarnase lükke teinud (täiesti puusalt mitte-koondislaste nimesid loopides) vennad Kaldred, Erm ja Järvelainen, siis võinuks meiltki vabalt Tokyost medal tulla.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X