320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti karikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Selle Rahvaliiga teema jätkuks lisan veel omalt poolt äsja meelde tulnud näite.

    Mul on töökaaslane üks tüdruk, noh ta on miskit minuvanune. Kusagil 30 ringis. Ta on Venemaalt pärit ja töötab siin umbes 3-4 aastat. Paar aastat tagasi tekkis tal täiega suur huvi jalka vastu. Algselt me mängisime firmasiseselt ja talle täiega meeldis. Ta polnud varem mänginud, aga nautis ja kõik oli chill. Firmatrenn vajus sohu, aga tüdruku huvi jalka vastu säilis. Niisiis leidis ta tutvustega endale tüdrukute trenni. Ta läks tiimi, mis mängib ka mingis Rahvaliigas vms. Tüdruk on nii pühendunud, et treenib iseseisvalt, et teistele naistele järgi jõuda ja mitte häbistada tiimi.

    Ja siis üks päev ma nägin, et ta istus nukralt ja sõi köögis. Küsisin, mis värk on. Ütles, et nende tiimi treener/juhendaja ei pannud teda isegi hetkekski Naiste Rahvaliigas mängu, kuna võit on ju oluline ja ta nõrgem kui teised.

    Te ei kujuta ette ka, kui kurb mul sel hetkel hakkas. Ma ütlen ausalt - Rahvaliiga väljub oma mõttest hetkel, samal ajal on madalamad liigad kvaliteetsetest jalgpalluritest ja võistkondadest välja suremas. See on mõttekoht!
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
      Ärge üldse tõmmake mind käima rahvaliiga osas. See võistlus on absoluutselt minetanud oma algse eesmärgi ja ma räägin seda juba mitmendat aastat.

      Sealjuures ei ole probleem enam ainult selles, et tasemelt selgelt kõvemad vennad käivad rahvaliigas amatööre peksmas, vaid viimasel paaril aastal on uus tendents: tugevad satsid sätivad end mitmeks aastaks mõnusalt sisse B-tasandile ja lammutavad seal, ehkki tasemelt on selgelt tegemist A-taseme satsidega, kui mitte hoopiski kõrgemate liigade omadega. Ehk et teema on lihtsalt võitmises, ei milleski muus: rahvaliiga on nö spordiks kätte ära läinud. Tegemist ei ole enam ammu amatööride mõnusa pühapäevaliigaga, vaid paljudes kohtumistes valatakse sõna otseses mõttes verd võidu nimel.

      Minu jaoks oli selle aasta tipp ikkagi see, kuidas üks tore, meeldiv ja väga spordimehelik sats laksutas B-tasandil oma alagrupivastasele kümneka taha, kasutades selleks endise noortekoondislase, mullu ELB-s mänginud ja mõne aasta eest Premium Liigas pallinud mehe abikätt. Tehnilisest pääseti, kui asi välja tuli, sest vastane oli (mingil põhjusel) nõus kordusmänguga, aga MENTAALSUSE, millega too sats on (jälle) tulnud Rahvaliigasse mängima, näitab see kenasti ära.

      Rahvaliiga on sellises formaadis oma aja ära elanud ja neilt, kellele ta algselt mõeldud oli - rahvalt - ära võetud. Minu jaoks jääb tänavune igatahes viimaseks aastaks RL-s. Istuge sisse endale need esiliiga ja premmivennad - selleks, et teada, et nad on minust jalgpallis osavamad, ei ole mul vaja nendega 90 minutit võidu joosta kaheksa korda suve jooksul. Rahvaliigas ma tahan omasugustega mõõtu võtta.
      "Printsiip: kõik saavad võimalused!" On üsna optimistlik eeldada, et need mängijad kes Esiliigast (või ELB-st) erinevatel põhjutel kaugemale ei jõua, soovivad jätkata madalamates liigades, kus on ikkagi üsna palju trenne ja mänge hooaja jooksul. Mugav on ju korra nädalas kokku saada, lükata üks hea tempoga mäng ja siis jälle laiali minna. Ning omast kogemusest tean väita, et need kõvemad vennad on tihtipeale enda jalad noorena juba ribadeks mänginud ja kellelgi polegi enam mingeid ambitsioone madalaid või kõrgeid liigasid taguda.

      Mis puudutab mentaalsust, siis karikad ja diplomid pannakse rahvaliiga puhul samamoodi lauale. Midagi ikka. Ja no neil Helmi poistel võis magus tunne olla muidugi. Minu arust on positiivne, et meil on nö head jalgpalli ka kõige madalamal tasemel. Olgu tegemist rahvaliiga või maakonna lahtistega, amatöörlust peale sundida on veidi jabur. Vaevalt, et jalgpalliliit tahab määrama hakata, kes on see kõvem vend ja mis kriteeriumitele vastab amatöör ja keda platsilt minema tirida, sest ta on A või B tasandi jaoks liiga hea mängumees.

      Ja kui siin vahepeal jõudsin juba su järgmist postitust lugeda, siis võib-olla neile Vello ja Vallo meeskondadele sobibki korraldada aeg-ajalt mõni ühepäevane turniir, kus isu täis mängida ja pärast kuskile edasi minna. Ma näitaks näpuga pigem nendele madalamatele (alates III) liigadele, mis on üks suur hall mass ja mis ongi absoluutselt ebaatraktiivsed mis tahes tasemega mängijatele. Siinne kommuun ja kambavaim suudab ühe kaikaliiga kokku panna küll kui vaja.

      Kommentaar


        Algselt postitas mboopi Vaata postitust
        Vaevalt, et jalgpalliliit tahab määrama hakata, kes on see kõvem vend ja mis kriteeriumitele vastab amatöör ja keda platsilt minema tirida, sest ta on A või B tasandi jaoks liiga hea mängumees.
        Eem... seda juba tehakse ju? Ja peale seda on asi läinud paremaks küll. Mängud on võrdsemad ja kõigil on lõbus. Ma natuke isegi kiidaks Rahvaliiga vedajaid, sest mu meelest on Tallinnas B-tasemel asi korda saadud. (või siis on lihtsalt gruppidega vedanud)

        Kommentaar


          Algselt postitas mboopi Vaata postitust
          Ja kui siin vahepeal jõudsin juba su järgmist postitust lugeda, siis võib-olla neile Vello ja Vallo meeskondadele sobibki korraldada aeg-ajalt mõni ühepäevane turniir, kus isu täis mängida ja pärast kuskile edasi minna. Ma näitaks näpuga pigem nendele madalamatele (alates III) liigadele, mis on üks suur hall mass ja mis ongi absoluutselt ebaatraktiivsed mis tahes tasemega mängijatele. Siinne kommuun ja kambavaim suudab ühe kaikaliiga kokku panna küll kui vaja.
          Kuna siin lugude pajatamiseks läks, siis lisan ka mõne kopika. Vutiliit korraldas karikafinaali raames 5vs5 turniiri (väga tänuväärne idee), mis justkui oligi mõeldud inimestele, kes jalgpalliga nii palju kokku pole puutunud. Kuna ma viimastel aastatel üle mõne korra aastas palli pole puutunud ning füüsiline vorm kiita ei ole, siis tundus täpselt ideaalne keskkond, et lõbusas keskkonnas veidi võistlusmomenti saada ning ehk ka mõni spordijook mängu kõrvale ära libistada. Reaalsus oli see, et väga lõbus ei olnud, sest meie tase ning füüsiline vorm lihtsalt ei vastanud turniirile, kus osalesid ka endised noortekoondislased, futsali kõrgliiga mängijad jne. Ma ei taha uskuda, et minusugused jalgpallisõbrad, kes iseenesest veidi pallile pihta saavad, aga kes praegu meeleldi mõne korra aastas rahulikus tempos palli mängiks, täiesti puudu siinsest jalgpalliskenest oleks, aga igatahes sellistest üritustest on nad pigem eemale peletatud, sest hobijalgpalli tase ongi märgatavalt sportlikumaks läinud. Ainsad kohad, mida ma tean, ja mis vastavad eelmainitud kriteeriumitele on Soccerneti suvepäevad ja Aastalõputurniiri fänniturniir, ja see on see fun, mida mina isiklikult hetkel jalgpalli mängimisest otsin.

          Olid ajad, kui sai enne rahvaliiga mängu kolm õlut alla valatud ning väljakul selle peale kübar löödud, aga mu "rahvaliigakarjäär" lõppes mõned aastad tagasi, kui endine kõrgliiga mängumees (aastaid küll tagasi) mu pealt niimoodi ära keeras ja minema pani, et Gert Kams Mainzis ütleks, et polnud võimalik isegi viga teha, siis ma sain aru, et see pole enam minu jaoks.

          Kommentaar


            Algselt postitas mboopi Vaata postitust
            "Printsiip: kõik saavad võimalused!" On üsna optimistlik eeldada, et need mängijad kes Esiliigast (või ELB-st) erinevatel põhjutel kaugemale ei jõua, soovivad jätkata madalamates liigades, kus on ikkagi üsna palju trenne ja mänge hooaja jooksul. Mugav on ju korra nädalas kokku saada, lükata üks hea tempoga mäng ja siis jälle laiali minna. Ning omast kogemusest tean väita, et need kõvemad vennad on tihtipeale enda jalad noorena juba ribadeks mänginud ja kellelgi polegi enam mingeid ambitsioone madalaid või kõrgeid liigasid taguda.

            Mis puudutab mentaalsust, siis karikad ja diplomid pannakse rahvaliiga puhul samamoodi lauale. Midagi ikka. Ja no neil Helmi poistel võis magus tunne olla muidugi. Minu arust on positiivne, et meil on nö head jalgpalli ka kõige madalamal tasemel. Olgu tegemist rahvaliiga või maakonna lahtistega, amatöörlust peale sundida on veidi jabur. Vaevalt, et jalgpalliliit tahab määrama hakata, kes on see kõvem vend ja mis kriteeriumitele vastab amatöör ja keda platsilt minema tirida, sest ta on A või B tasandi jaoks liiga hea mängumees.

            Ja kui siin vahepeal jõudsin juba su järgmist postitust lugeda, siis võib-olla neile Vello ja Vallo meeskondadele sobibki korraldada aeg-ajalt mõni ühepäevane turniir, kus isu täis mängida ja pärast kuskile edasi minna. Ma näitaks näpuga pigem nendele madalamatele (alates III) liigadele, mis on üks suur hall mass ja mis ongi absoluutselt ebaatraktiivsed mis tahes tasemega mängijatele. Siinne kommuun ja kambavaim suudab ühe kaikaliiga kokku panna küll kui vaja.
            See on nii mõngel jutt. Mis siis on atraktiivne mis tahes tasemega mängijale? Käia 10 aastat tipptasemel mänginuna amatööre tagumas? See ongi see atraktiivne propaganda mida sa peale surud? Rahvaliiga ei ole mingi amatöörluse pealesurumine, vaid see ongi amatööridele mõeldud liiga. Reegel võiks olla lihtne, et oled Premmis, Esiliiga A-B-C-D-Z mänginud või noorte meistrikatel, siis 10 aastat sina rahvaliigasse ei roni ja mine mõõda kodus oma sepikutega saunataga, kellel pikem noku on.

            Kommentaar


              Algselt postitas mboopi Vaata postitust
              "Printsiip: kõik saavad võimalused!" On üsna optimistlik eeldada, et need mängijad kes Esiliigast (või ELB-st) erinevatel põhjutel kaugemale ei jõua, soovivad jätkata madalamates liigades, kus on ikkagi üsna palju trenne ja mänge hooaja jooksul. Mugav on ju korra nädalas kokku saada, lükata üks hea tempoga mäng ja siis jälle laiali minna. Ning omast kogemusest tean väita, et need kõvemad vennad on tihtipeale enda jalad noorena juba ribadeks mänginud ja kellelgi polegi enam mingeid ambitsioone madalaid või kõrgeid liigasid taguda.

              Mis puudutab mentaalsust, siis karikad ja diplomid pannakse rahvaliiga puhul samamoodi lauale. Midagi ikka. Ja no neil Helmi poistel võis magus tunne olla muidugi. Minu arust on positiivne, et meil on nö head jalgpalli ka kõige madalamal tasemel. Olgu tegemist rahvaliiga või maakonna lahtistega, amatöörlust peale sundida on veidi jabur. Vaevalt, et jalgpalliliit tahab määrama hakata, kes on see kõvem vend ja mis kriteeriumitele vastab amatöör ja keda platsilt minema tirida, sest ta on A või B tasandi jaoks liiga hea mängumees.

              Ja kui siin vahepeal jõudsin juba su järgmist postitust lugeda, siis võib-olla neile Vello ja Vallo meeskondadele sobibki korraldada aeg-ajalt mõni ühepäevane turniir, kus isu täis mängida ja pärast kuskile edasi minna. Ma näitaks näpuga pigem nendele madalamatele (alates III) liigadele, mis on üks suur hall mass ja mis ongi absoluutselt ebaatraktiivsed mis tahes tasemega mängijatele. Siinne kommuun ja kambavaim suudab ühe kaikaliiga kokku panna küll kui vaja.
              Tänud asjaliku seisukoha eest, millega ma küll absoluutselt nõus ei ole.

              "Mugav on" ei saa olla argument. Rahvaliiga on KA liiga, omade reeglitega ja mõeldud teistsugusele kontingendile kui see, kes koos oma mõtteviisiga tänast Rahvaliigat üle on võtmas. Samamoodi ei päde absoluutselt väide "amatöörluse pealesurumine on jabur", kuivõrd Rahvaliiga mõte on algusest peale olnud olla just nimelt nii amatöörliiga, kui üks liiga üldse olla saab, ja mida saab mängida sisuliselt ükskõik millisel platsil ükskõik millises külas.

              Aga mis neid EL ja ELB katkiste jalgadega vendi takistab oma turniiri või sõltumatut liigat kokku panna, nagu sa Vellodele ja Vallodele soovitad? Miks Vellod ja Vallod peavad NEILE loodud alaliidu egiidi all mängivast süsteemist loobuma (sest üha enam loobutakse, see on fakt ju) ja seal ruumi tegema vendadele, kes neile igast asendist ära teevad absull igas jalgpallilises elemendis?

              -edit- Ehkki mõtet, ma ei salga, olen mõlgutanud küll, et panna järgmisel aastal käima Lõuna-Eesti Pühapäevaliiga. Teises formaadis kui RL ja RLB, ja märksa karmimate nõudmistega igasuguste "ma olen väga katki ja põmst ei oskagi mängida, mis siis, et mullu Esiliigas kümme sanga panin"-vennikeste vältimiseks.

              Kommentaar


                Algselt postitas eika Vaata postitust
                Eem... seda juba tehakse ju? Ja peale seda on asi läinud paremaks küll. Mängud on võrdsemad ja kõigil on lõbus. Ma natuke isegi kiidaks Rahvaliiga vedajaid, sest mu meelest on Tallinnas B-tasemel asi korda saadud. (või siis on lihtsalt gruppidega vedanud)
                See oli mõeldud rohkem nende kohta, kellel puuduvad igasugused liigatemplid passides. On võib-olla trennides käinud, aga pole võistelnud jne. Neid mängumehi on ju keeruline kuidagi piirata või määrata.

                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                See on nii mõngel jutt. Mis siis on atraktiivne mis tahes tasemega mängijale? Käia 10 aastat tipptasemel mänginuna amatööre tagumas? See ongi see atraktiivne propaganda mida sa peale surud? Rahvaliiga ei ole mingi amatöörluse pealesurumine, vaid see ongi amatööridele mõeldud liiga. Reegel võiks olla lihtne, et oled Premmis, Esiliiga A-B-C-D-Z mänginud või noorte meistrikatel, siis 10 aastat sina rahvaliigasse ei roni ja mine mõõda kodus oma sepikutega saunataga, kellel pikem noku on.
                Rahvaliiga ongi atraktiivne. Sõpradega mängimine ilma, et peaks nädalas mitu trenni tegema ongi atraktiivne. Rohkelt väravaid taguda ja võita ongi atraktiivne. See on reaalsus, et kõvematele vendadele on see igati mugavam valik kui hakata jebima reaalse meeskonnana kusagil III liigas. Rahvaliiga on mõeldud ükskõik mis sõpruskondadele. Nii nagu tahavad amatöörid kusagil palli lükata, tahavad ka need kõvemad vennad ilma, et peaks madalamate liigadega seotuid kohustusi kandma.

                edit: "Rahvajalgpalli liiga eesmärk on kaasata jalgpalli mängima neid mehi, naisi ja noorukeid, kes ei soovi või ei saa erinevatel põhjustel mängida kaasa Eesti meistrivõistlustel – olgu põhjuseks liiga suur koormus meistrivõistlustel, vähesed oskused või lihtsalt soov pingevabas õhkkonnas jalgpalli mängida."

                Kommentaar


                  3-4 liigas võib ka teoreetiliselt korra nädalas kokku saada ja mängida ju, ei? Et kõik taandub lõpuks rahale?
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mboopi Vaata postitust
                    Rahvaliiga ongi atraktiivne. Sõpradega mängimine ilma, et peaks nädalas mitu trenni tegema ongi atraktiivne. Rohkelt väravaid taguda ja võita ongi atraktiivne. See on reaalsus, et kõvematele vendadele on see igati mugavam valik kui hakata jebima reaalse meeskonnana kusagil III liigas. Rahvaliiga on mõeldud ükskõik mis sõpruskondadele. Nii nagu tahavad amatöörid kusagil palli lükata, tahavad ka need kõvemad vennad ilma, et peaks madalamate liigadega seotuid kohustusi kandma.
                    Kogu suvi on tuugalt täis erinevaid turniire üle kogu Eesti, mu enda töömeilikasti tuleb selliseid turniirikutseid igal nädalal; ka foorumis on neid mitmeid. Miks need turniirid ei ole atraktiivsed kõnealusele kõvemate vendade kontingendile? Ka sõpruskondade teema puhtalt ju, reeglina rahalised priisidki laual, medaljonidest kõnelemata.

                    Mentaliteet. Muud midagi. Alles siin Soccernetki kajastas, kuidas mingi Kuressaare hiljutine esindusmeeskonna vana käis ja tagus Rahvaliigas mingil Saaremaa külasatsil pmst üksinda lambid kinni ja igasse väravavõrgu auku ühe palli. Vahva spordimees?

                    Ei ole vahva spordimees, ei ole vahva spordimehe mõtteviis. On märksa genitaalsem nimetus sellise mentaliteedi kohta olemas.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                      3-4 liigas võib ka teoreetiliselt korra nädalas kokku saada ja mängida ju, ei? Et kõik taandub lõpuks rahale?
                      Mõtteviisile taandub, mitte rahale. Siinsamas lõimeski mainimist leidnud Tuleviku III meeskond treenib 1-2x kuus ja mängib neljandas liigas, ehkki võiks samamoodi käia ja põrutada Meleski või Saueaugu Vellodel iganädalaselt istumine valusaks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas mboopi Vaata postitust


                        Nii nagu tahavad amatöörid kusagil palli lükata, tahavad ka need kõvemad vennad ilma, et peaks madalamate liigadega seotuid kohustusi kandma.
                        Nii huvi pärast küsin, et mis need suuremad/ületamatud kohustused sinu arvates on RL vs madalamad liigad?
                        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                        Kommentaar


                          Erinev spordiala, aga tenniseliit on näiteks väga selgelt välja töötanud liigade tasemekirjeldused - millistel tingimustel millises liigas osaleda tohib. Spordialad on erinevad, aga šnitti võtta saab siiski kenasti. See on leitav siit. Kindlasti on nimetet spordialal keskmiselt suurem konsentratsioon inimesi, kes ei taha ise olla debiil ega näida seda ka teiste silmis. Sestap toimib lisaks liidu regulatsioonile hästi nii enese- kui ka kaaskodanike regulatsioon.

                          Jalgpall alana erinev, aga see "3 aastat pole mänginud esiliigat või PL ja võid peale lennata rahvaliigas" - tore oleks seda idee autori mõtteprotsessi veidi lähemalt lugeda.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Rein Vaata postitust
                            Nii huvi pärast küsin, et mis need suuremad/ületamatud kohustused sinu arvates on RL vs madalamad liigad?
                            Üldjuhul on need III ja IV satsid loodud mingi linna(osa), küla või maakonna peale. Paljud neist on üldse erinevad duublid või klubid, mis on juba suutnud mitmeid aastaid tegutseda. Sellist projekti lihtsalt sõpruskonnaga kokku visata ei ole lihtne. Rahvaliigasse paneme sõpruskonnaga minimaalse satsi kokku, teeme mängu ära. Madalamates liigades on meil vaja suuremat stabiilset koosseisu, kes suudaks 20+ mängu (kõik täisplatsil) kodus ja võõrsil kaasa teha. Vastutus on suurem ja ei ole neid eksimisruume stiilis "ah täna paar venda ei tule".

                            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                            Kogu suvi on tuugalt täis erinevaid turniire üle kogu Eesti, mu enda töömeilikasti tuleb selliseid turniirikutseid igal nädalal; ka foorumis on neid mitmeid. Miks need turniirid ei ole atraktiivsed kõnealusele kõvemate vendade kontingendile? Ka sõpruskondade teema puhtalt ju, reeglina rahalised priisidki laual, medaljonidest kõnelemata.

                            Mentaliteet. Muud midagi. Alles siin Soccernetki kajastas, kuidas mingi Kuressaare hiljutine esindusmeeskonna vana käis ja tagus Rahvaliigas mingil Saaremaa külasatsil pmst üksinda lambid kinni ja igasse väravavõrgu auku ühe palli. Vahva spordimees?

                            Ei ole vahva spordimees, ei ole vahva spordimehe mõtteviis. On märksa genitaalsem nimetus sellise mentaliteedi kohta olemas.
                            Ma ei hakkagi salgama seda mentaliteedi juttu. Loomulikult käiakse ja tehaksegi nii ja sellist teguviisi peavadki reeglid piirama. Eks neid turnasid käiakse samamoodi lammutamas, aga nõuab jälle orgunnimist, väljasõite jne. Rahvaliigat saad taguda pikema perioodi peale ja nagu näha, siis saad veel Tipneri karikas kah sõna sekka öelda.

                            Üle puusa pakuks välja, et B-tasand võiks arvestada mingit punktilimiiti läbi mitme hooaja. Kui punktid (või mingi keskmine väravate vahe) saavutatud, siis peab meeskond jätkama A-tasandil ja kui ei soovi, siis B-tasandil enam osaleda ei saa.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mboopi Vaata postitust
                              Üle puusa pakuks välja, et B-tasand võiks arvestada mingit punktilimiiti läbi mitme hooaja. Kui punktid (või mingi keskmine väravate vahe) saavutatud, siis peab meeskond jätkama A-tasandil ja kui ei soovi, siis B-tasandil enam osaleda ei saa.
                              Tänavusest (või koguni mullusest juba, ei mäletagi enam) hooajast alates hakati nõudma, et Rahvaliigasse registreerunud mängijate ankeetidel oleks ERISes foto juures. See on okei muuv. Nüüd tuleks järgmise sammuna koguda sarnaselt kõigi teiste liigade mängijatele ka RL mängudest individuaalne lihtstatistika (mängud, kaardid, väravad, ja kõik, rohkem polegi vaja) onlaini.

                              See looks aluse selleks sammuks, mille sa välja käisid ja mida olen isegi juba ammu mõttekaks pidanud: B-tasandi play-offidesse jõudnud satsid ei saa järgmisel aastal enam sama koosseisuga (ehk et nimevahetus ei loe, kui sats jääb samaks) osaleda B-tasandil, vaid peavad siirduma A-tasandile. Simples.

                              Usun ja loodan, et mingi selline liigutus saab mingil hetkel teoks ka. See, et tänavuse hooaja eel kõrgemates liigades osalemise piiranguid tugevdati, ei tulnud tühja koha pealt. Paraku ei ole need meetmed osutunud piisavaks.

                              -edit- Unustasin lisada selle, et A-tasandilt B-tasandile laskumise eelduseks peaks olema kas A- tasandil alagrupis kogutud punktide või võitude/kaotuste suhte alampiir.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Nõus - kui väravad ja võidud on tulnud pingutusega. Kui oled osavalt või õnnega pooleks kaitsjad ja väravavahi üle mänginud, kui pärast mängu tänad vastast (kasvõi mõtteski) hea mängu eest. Ma ise enam vutti ei mängi, aga ma poegadega aegajalt ikka toksin. Minu jaoks ei ole atraktiivne neid lüpsta.

                                Minu esimeses rahvaliiga satsis küsiti alati enne mängu kaks küsimust:
                                1. kes jõi eile vähem kui neli ühikut alkoholi?
                                2. miks?!?
                                Tänapäeval juba tehakse mängu eel ja poolajal paar lonksu kärakat ja kõmmutatakse siis peale seda võrke puru.

                                Olen nõus sellega, et vahemalt B-tasand tuleb mingite reeglitega muuta selliseks et see oleks nagu reaalne pühapäeva jalgpall ja no las siis A-tasandil need endised liigavennad möllavad, saavadki oma vahel mõõtu võtta, mitte iga mang suure skooriliselt võita.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X