320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma kahjuks kohe uuringut või selle kirjeldust ei leidnud, aga siin on selle reegli ajaloost väikene ülevaade. Eelnes 2 aastat konsultatsioone ja siis otsus: https://www.uefa.com/news/newsid=943393.html.

    Fännide kohta tsitaat: Fans responding to a UEFA.com user survey gave their backing – more than 80% wanted clubs to maintain a local identity.

    Arvestades, et reegel toodi sisse ja, et Noorte Meistrite Liigas on see veel karmim, siis ma näen pigem selle reegli implementeerimist kui, et mitte implementeerimist. Tõsi võib-olla ta tuleb läbi KTM/ETM numbri suurendamise, mis puhtalt matemaatiliselt eeldab, et mõni neist käib ka platsil, mitte nii sõnaselget reeglit, et peab olema koosseisus.

    Eesti kontekstis ma arvan, et puudub parem võimalus, kuidas mitte-rahaliselt stimuleerida klubisid tegelema noorte süsteemiga. Ma arvan, et "maksta" klubidele, kes kasutavad oma noori ei ole see lahendus, mis pikas plaanis oleks jätkusuutlik. Liit on tegemas niigi järgmist sammu, olles aru saanud, et mitte kõik klubid ei hooli noortest. Nii on rakendunud noorte stipendium, nüüd rakendus täiendava palgalehe lisamine (ka seal on vanuse piirangud peal), järgmiseks tuleb noortetöö juht UEFA ja Liidu toel ja lõpuks hakatakse ka noortesüsteeme hindama ja seeläbi suunama vanemaid valima oma lastele parim keskkond. See kõik võtab aega, aga kui keegi protsessi ei juhiks ja laseks minna omasoodu, mina arvan siis läheks asi pigem metsa ja vahe klubide vahel kasvaks liiga suureks ja see muudaks liiga vähem atraktiivsemaks.

    Ma ei nõustu väitega, et meie liiga on peale KTM/ETM reegli kehtestamist läinud kehvemaks.

    Kommentaar


      Jah, see krdi Bosman….
      Tulemuseks globaalne äri noortega, võidab see klubi, mis suudab enim talendikaid verinoori endale hankida, ka Eesti siseselt.
      Eestile on ehk kasuks, et nii mõnelgi meie talendikamal noorukil on parem võimalus pääseda rikkamate välisklubide akadeemiatesse või noortesatsidesse.

      Kommentaar


        Ei tea jah, miks telefonis link ei avane. Proovi arvutiga.

        Esiteks ma ei oleks kindel, et fännid rahul oleks lastetusmaksuga. Teiseks, kas sa tahaksid, et siia tuleks keegi rahadega “hiina investor”, ostaks iga aasta kokku Eesti mõistes tippsatsi, aga kellel puuduks igasugune side kohaliku kogukonnaga ja maksaks muudkui neid trahve? Mina ei tahaks.

        Eks ta selline kiire tulemus vs. pikaajaline töö vaidlus ole. Väide, et Eestisse ei saa tuua talendikaid välismängijaid ei päde, sest limiit lubab. Kas neid on nüüd vaja koosseisu jagu? Mina ei poolda.

        Kommentaar


          Algselt postitas irvitaja Vaata postitust
          Fännide kohta tsitaat: Fans responding to a UEFA.com user survey gave their backing – more than 80% wanted clubs to maintain a local identity.
          .
          Uskumatult rumala sõnastusega küsimus. Sõnastusega mängides võib 80% fänne soovida oma hinge saatanale ka müüa.

          Muide, UEFA definitsioon HG mängijast:

          Definition. UEFA defines locally-trained or 'homegrown' players as those who, regardless of their nationality, have been trained by their club or by another club in the same national association for at least three years between the age of 15 and 21.
          Natuke erinev meie definitsioonist või kuidas?

          Kommentaar


            Mis asi on erinev? Meil veel pehmem, kuni 23, mitte 21.

            “ Mängija, kes olenemata vanusest, rahvusest ja kodakondsusest, alates hooaja algusest, mil ta sai 12aastaseks, kuni hooaja lõpuni, mil ta sai 23aastaseks, on mänginud klubi eest või on olnud klubisse registreeritud vähemalt kolm (3) hooaega.”

            Lihtsalt jääb mulje, et mölisetakse mölisemise pärast, aga süvakuti oskavad teemapüstitusel kaasa rääkida vähesed.

            Kommentaar


              Neil 80% fännidel on soov näha klubis/liigas rohkem oma rahvusest/kodakondsusest mängijaid, mitte otseselt oma külameestest koosnevat satsi.
              Seda tõestavad viimasel ajal sagenenud nn. rassisimiintsidendid. mis ei ole suunatud ainult tumedanahaliste mängijate vastu.
              Fännide vastureaktsioon üha võõramaisemaks muutuva mängijate seltskonna vastu klubijalgpallis.

              Kommentaar


                Algselt postitas irvitaja Vaata postitust
                Mis asi on erinev? Meil veel pehmem, kuni 23, mitte 21.

                “ Mängija, kes olenemata vanusest, rahvusest ja kodakondsusest, alates hooaja algusest, mil ta sai 12aastaseks, kuni hooaja lõpuni, mil ta sai 23aastaseks, on mänginud klubi eest või on olnud klubisse registreeritud vähemalt kolm (3) hooaega.”

                Lihtsalt jääb mulje, et mölisetakse mölisemise pärast, aga süvakuti oskavad teemapüstitusel kaasa rääkida vähesed.
                Õpi inglise keelt või õpi lugema. Vastasel korral ära mölise.

                Näe, teen lihtsamaks sulle, pööra sellele osale tähelepanu:

                by their club or by another club in the same national association

                Kommentaar


                  Selleks on meil ETM, mis vastab samuti sellele definitsioonile.

                  Ka UEFAs on club trained ja association trained, mis ma valesti ütlesin?

                  Kommentaar


                    UEFA reegel ütleb, et euroliiga mänguks registreeritud kuni 25 mängija hulgas peab olema vähemalt 8 ETM-i, kellest vähemalt 4 KTM-i

                    Kommentaar


                      Ma juba sain aru, mida ta mõtleb. Kirjutas, et definitsioon on erinev, aga mõtleb line-up’i reeglit, nii siis öelgugi.

                      Ja selles osas ei ole ma öelnudki, et meil sama, mis UEFA, selles osas väljendasin arvamust, et selline reegel tulevikus võib tekkida, mis meil juba sees. Ja seda justnimelt nende intsidentide valguses.

                      Oma rahvusest/riigist mängijate reegel aitab ka koondist, väidan mina.

                      Kui lasta reegel lõdvemaks, siis ongi 25st mehest 8 kohaliku ja oht, et varumeeste rollis, selliselt aga läheb koondisel veeL kehvemini.

                      Kommentaar


                        Kusjuures UEFA reeglis on punkt, et ETM/KTM ei pea olema konkreetse riigi, kuhu klubi kuulub, rahvusest/kodakondsusest.
                        Ühest küljest tore nõue, et klubid kasvatage mängijaid aga teisest küljest, ega see kohaliku päritolu mängijate kasvatamist otseselt stimuleeri, eriti rikkamate riikide klubidel.
                        Lihtsam lihvimata talendid (jalgpalli)arengumaadest kohale vedada ja siis, kes ei kõlba...üle parda.
                        Samas meile see sobib, ennustan, et varsti Eesti koondis peamiselt neist mängijatest koosnebki, kes võõrsil noorukina vähem-rohkem jalgpallihariduse saanud.

                        Kommentaar


                          Ega Eestiski ei pea olema kodanik, lihtsalt oluliselt vähem tõenäoline, et me hakkame võõrriigi noori importima.
                          Last edited by irvitaja; 22.02.20, 13:26. Põhjus: Kirjaviga

                          Kommentaar


                            Algselt postitas irvitaja Vaata postitust
                            Ega Eestiski ei pea olema kodanik, lihtsalt oluliselt vähem tõenäoline, et me hakkame võõrriigi noori importima.
                            Ega kunagi tea, must manner on põhjatu.
                            Ja teoreetiliselt võime ka ise koondise mõttes kaotada mõne supertalendi kui tal valikus suurriigi koondis ning teise riigi kodakondsuse saamiseks tingimused täidetud. Alles hiljuti andis sellisest võimalusest aimu Liivaku Hollandi koondise fantaasia.

                            Kommentaar


                              Seda küll, põhjatut Aafrikat katsetab praegu paide, aga koondise vahetamise teema on miskit muud kui KTM/ETM.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas irvitaja Vaata postitust
                                Seda küll, põhjatut Aafrikat katsetab praegu paide, aga koondise vahetamise teema on miskit muud kui KTM/ETM.
                                Jasper juba oli 2016 -2017 a. hooaegadel Paide KTM

                                Koondise osas tõin välja lihtsalt teoreetilise ohu, mis kaasneb noorukite varajases nooruses mujale KTM-ks värbamisega.
                                Samas ei imestaks, kui mõni end Eesti kodanikuks tinistanud "KTM Jasper" millalgi Eesti koondisesse kutsutakse.
                                KTM Beglarishvilit juba nõuti koondisesse.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X