320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Saksamaa - Eesti (11.06.2019 @1. FSV Mainz 05 Arena)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Väita, et Reim on ainuisikuliselt süüdi ja mõne teise peatreeneriga oleks eile mängu olnud... ei mehed. Individuaalsed oskused. Reim ei õpeta meestele tehnikat. Praeguse tsükli koosseisus on üks mees kes oskab palliga mängida- Käit. Teised üritavad sellest võimalikult kiirest lahti saada. Muidu oleks Klavan ka, aga see selleks. Kus õppis Käit jalgpalli mängima? Inglismaal. Kus teised tolgused jalgpalli õppisid mängima? Eestis. Ma väidan, et koer on siia maetud. Rohujuure tasandis on palli käitlemine kohalikel olematu. Lisaks ka töövõime. Inglismaal paljud noored saavad sellepärast otsa, et trennis rassides põlved annavad alla ja peavad pensionile minema. Eestis pole sellist asja kuulnud. Tulemuseks ongi see, et Mets ei jõua vastasele järgi joosta.

    Samas, Rüütlil oli analoogne sats kasutada... go figure. Pehrson ei toitnud. Reim ei toida. Kes saaks üldse hakkama?

    Lepmetsale kõvasti propsi.

    Kommentaar


      Algselt postitas Rudy Vaata postitust
      Väita, et Reim on ainuisikuliselt süüdi ja mõne teise peatreeneriga oleks eile mängu olnud... ei mehed. Individuaalsed oskused. Reim ei õpeta meestele tehnikat. Praeguse tsükli koosseisus on üks mees kes oskab palliga mängida- Käit. Teised üritavad sellest võimalikult kiirest lahti saada. Muidu oleks Klavan ka, aga see selleks. Kus õppis Käit jalgpalli mängima? Inglismaal. Kus teised tolgused jalgpalli õppisid mängima? Eestis. Ma väidan, et koer on siia maetud. Rohujuure tasandis on palli käitlemine kohalikel olematu. Lisaks ka töövõime. Inglismaal paljud noored saavad sellepärast otsa, et trennis rassides põlved annavad alla ja peavad pensionile minema. Eestis pole sellist asja kuulnud. Tulemuseks ongi see, et Mets ei jõua vastasele järgi joosta.

      Samas, Rüütlil oli analoogne sats kasutada... go figure. Pehrson ei toitnud. Reim ei toida. Kes saaks üldse hakkama?

      Lepmetsale kõvasti propsi.
      Meil on üks suur miinus - eestlane pole võistkondlik mängija. Jah, mõni üksik indiviid särab, kuid erandeid ikka juhtub.
      Eestlasele sobivad pigem individuaalsed alad.

      Pall peabki kiirelt liikuma (eriti veel siis, kui tehnika kolme venda ette ei kannata võtta), ent seda peavad tegema ka teised mängijad.
      Kiireks liikumiseks on vaja mõista hetke ja sellele järgnevat - mida kaaslased, kui ka vastased väljakul teevad.

      Ehk siis ühiskondlikult oleme perses. Kui see ei muutu, siis seni on ikka veel mõistlikum jälgida neljandat liigat või tatilapakaid.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Meil on üks suur miinus - eestlane pole võistkondlik mängija. Jah, mõni üksik indiviid särab, kuid erandeid ikka juhtub.
        Eestlasele sobivad pigem individuaalsed alad.

        Pall peabki kiirelt liikuma (eriti veel siis, kui tehnika kolme venda ette ei kannata võtta), ent seda peavad tegema ka teised mängijad.
        Kiireks liikumiseks on vaja mõista hetke ja sellele järgnevat - mida kaaslased, kui ka vastased väljakul teevad.

        Ehk siis ühiskondlikult oleme perses. Kui see ei muutu, siis seni on ikka veel mõistlikum jälgida neljandat liigat või tatilapakaid.
        Võrkpallurid ei oska ka võistkondlikult tegutseda?

        Kommentaar


          Meie jalgpalliajakirjanikud ja ka teised räägivad eilse mängu kohta, et meeskond oli tahtejõuetu. See jutt näitabki, et meil on veel väga pikk tee minna, et saada sellest mängust aru, et tekiks elementaarne jalgpallikultuur. Sest see on jama jutt.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Võrkpallurid ei oska ka võistkondlikult tegutseda?
            Kaks täiesti erinevat mängu. Ei?
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Kaks täiesti erinevat mängu. Ei?
              Jah, aga seal ka ei saa individuaalselt asju teha. Lihtsalt see "eestlased ei oska koos tegutseda" on veidi iganenud klishee.

              Kommentaar


                Kasutades Marek Strandbergi stampväljendit, seisnes asja kurbloolisus selles, et eestlased ei osanud maailma tippjalkaga midagi peale hakata. Sakslased kasutasid esimesest minutist peale meeskondlikku pressi palliga mängijale, mis tähendas seda, et kui eestlane kaitses palli võitis, ei tagunud ta seda ette või minema (ilmselt oli see treenerite poolt rangelt keelatud), vaid üritas sellega midagi peale hakata, kaotades ta viie sekundiga. Ja saigi järgmine sakslaste rünnak alata 25 meetri kauguselt Eesti väravast. Nii lakkamatult kuni 5:0 eduseisuni.
                Mul tekkis tunne, et Eesti A-koondis on umbes samas seisus nagu enne Teituri tulekut. Mis see siis oli, 1996? Rumal oleks samamoodi jätkata, aga paistab, et Pohlak annab Reimile veel terve sügise.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Jah, aga seal ka ei saa individuaalselt asju teha. Lihtsalt see "eestlased ei oska koos tegutseda" on veidi iganenud klishee.
                  Võrkpall on pigem staatiline, jalgpall dünaamiline. Jalgpallis käib väljakul ca kuus võrkpallimängu korraga.

                  Eestlased oskavad koos tegutseda spetsiifilisel liinil. Jalgpallis on neid liine lihtsalt mitu.

                  Klishee või mitte - nii lihtsalt on.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mattis98 Vaata postitust
                    Samuti käigu p**** meie meedia kes paneb kaotuse puhul suure artikkli avalehele, aga võidu puhul kaotavad väikse artikkli kuhugi sügavusse ära. Hiljem kirjutate, et ei tea küll miks Eesti rahvas ei toeta omasi?
                    Ongi noh! Tra kõigepealt oli vaja hakata suusatajate verd vahetama, nüüd löödi veel jalkameestele ka kaheksa tükki tuppa. Häbi peaks olema! Boikoteerime kõiki ajalehti ja telekanaleid ja raadiojaamu!

                    Kommentaar


                      Enamik on juba ära öeldud. Lühidalt probleem: sellel meeskonnal (keel ei paindu hästi küll "meeskond" ütlema, mune pole enamikel) puudus võitlustahe.

                      Miks see puudus, seda peaks analüüsima. Kas probleem on treeneris ja staffis? Ilmselt päris suures osas. Kuulates Reimi enne mängu intervjuusid ja eriti seda irvel mänhujärgset intervjuud, siis on selge, et võitlusvaimu sealt küll ei süstitud. Tema nautis Saksamaa mängu. Orjamentaliteet.

                      Oleme ju enne suutnud võidelda, eile seda polnud. 5 viga 90 min jooksul...

                      Ma ise kardan, et probleem on veel sügavam. Kogu see jutt heade inimeste kasvatamisest tundub ju hea ja üllas aga tippsportlane peab olema piltlikult öeldes tapja. Ta peab tahtma iga hinna eest vastane hävitada. Mentaliteet, lähme lükkame veidi söötu, oleme head ja cillid, see sobib IV liigasse aga tippsporti ei sobi.

                      Ehk kõik algab eesmärgist. Jalgpallipüramiid on Eestis ju päris hästi üles ehitatud, harrastajaid on palju, noori poisse käib treeningul palju. MIllegipärast aga ei sirgu päris tippe, kes murraks ülemisse tippu. Kas asi võib olla see heade inimeste kasvatamise eesmärgis, äkki peaks selle ümber sõnastama. Võib-olla peaks algusest peale ikkagi kasvatama võitlejaid? See ei ole mingi postulaat aga viskasin selle mõtte õhku närimiseks.
                      Piraajadel on teravate kolmnurksete hammastega võimsad lõuad, tema hambaread meenutavad saagi. Ohvrit otsivad piraajad lõhna järgi ja tungivad talle kallale. Nad võivad looma või inimese ära süüa või tekitada eluohtlikke vigastusi.

                      http://www.jkpiraaja.ee/

                      Kommentaar


                        Tahaks nii palju tarku ideid välja öelda, aga ütlen vaid, et kurb on. Vahel juhtub.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Edson Vaata postitust
                          Enamik on juba ära öeldud. Lühidalt probleem: sellel meeskonnal (keel ei paindu hästi küll "meeskond" ütlema, mune pole enamikel) puudus võitlustahe.

                          Miks see puudus, seda peaks analüüsima. Kas probleem on treeneris ja staffis? Ilmselt päris suures osas. Kuulates Reimi enne mängu intervjuusid ja eriti seda irvel mänhujärgset intervjuud, siis on selge, et võitlusvaimu sealt küll ei süstitud. Tema nautis Saksamaa mängu. Orjamentaliteet.

                          Oleme ju enne suutnud võidelda, eile seda polnud. 5 viga 90 min jooksul...

                          Ma ise kardan, et probleem on veel sügavam. Kogu see jutt heade inimeste kasvatamisest tundub ju hea ja üllas aga tippsportlane peab olema piltlikult öeldes tapja. Ta peab tahtma iga hinna eest vastane hävitada. Mentaliteet, lähme lükkame veidi söötu, oleme head ja cillid, see sobib IV liigasse aga tippsporti ei sobi.

                          Ehk kõik algab eesmärgist. Jalgpallipüramiid on Eestis ju päris hästi üles ehitatud, harrastajaid on palju, noori poisse käib treeningul palju. MIllegipärast aga ei sirgu päris tippe, kes murraks ülemisse tippu. Kas asi võib olla see heade inimeste kasvatamise eesmärgis, äkki peaks selle ümber sõnastama. Võib-olla peaks algusest peale ikkagi kasvatama võitlejaid? See ei ole mingi postulaat aga viskasin selle mõtte õhku närimiseks.
                          Ma jätkaks siit.

                          Ma olen sellele Reimi asjale mõelnud tõenäoliselt liiga palju ehk rohkem, kui teema väärt on, kuid ma olen toimetuses sees kuskil pool aastat paar korda visanud sporditoimetuse poole mõtet, et kuidas nõutakse võite treenerilt, kes on läbi karjääri õppinud kaotama.

                          Vaatame seda ajalugu, nagu see on tekkinud (statistika kesalt, aitäh talle):

                          Floras mängijana Euroopas: 26 mängu - 3 võitu - 6 viiki - 17 kaotuse * 14 - 44 (väravate vahe)

                          See on siis esimene tase ehk mängijana. Ainuke järeldus on, et Euroopa on raske ja me kaotame.

                          Flora treenerina Euroopas: 6 mängu, nendest 0 võitu, 2 viiki, 4 kaotust, 1-8 (vv)

                          Pole midagi lisada.

                          U21 treenerina valikmängudes: 18 mängu, 3 võitu, 4 viiki, 11 kaotust, 12-41 (vv)

                          Ehk sisuliselt samamoodi edasi, 12 väravat 18st mängust räägib oma keelt, et mis mentaliteediga platsile minnakse.

                          Koondise treenerina valikmängudes: 12 mängu, 3 võitu, 2 viiki ja 7 kaotust, 14-26 (vv)

                          Ehk juba enne A-koondise tüüri juurde asumist (50 mängu, 6 võitu, 12 viiki ja 32 kaotust, 27-93! vv) on Reimi ainus kogemus Euroopas olnud, et ta kaotab, kaotas mängijana ja kaotas treenerina.

                          Siit tulenevalt tekkiski mul küsimus, et kuidas saab sellise kogemuse pealt hakata mängijatesse süstima mõtet, et lähme võitma ja väravaid lööma (mis väravaid, vaadake seda väravate vahet). Tal puudub selline taustsüsteem, taust on ju see, et "peame kuidagi ära hoidma".

                          Kui ma vaatan neid otsuseid ja põhjendusi, siis see peegeldab täpselt seda mentaliteeti. Kasvõi nüüd Saksamaa vastu: "Ma ka unistasin, et suudame kauem ja kauem hoida nulli, aga nii ei läinud. .... Ma panin ju mängu kõik kõige kogenumad, et nad võtaks targalt otsuseid vastu." (tõsi, ma annan endale täiesti aru, et eks vaatenurgast olenevalt loetakse seda endale sobivalt)

                          Ehk sama jutt, tegin neid samme, et kuidagi midagi ära hoida "panin kõige kogenenumad" jms..., mitte kordagi, et tahtsime murda, leida võimalusi surveks vms

                          Ma olen Edsoniga täitesti nõus, see on orjamentaliteet või siis luusermentaliteet.

                          Kusjuures, mängijaid ma ei süüdista, sest kogu see mõtlemine algabki ülevalt. Küsimus võib pigem tõesti olla, et kui ülevalt.
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Kui siin räägitakse sellest, et Eesti on uuesti vajunud kuskile auku ja eile polnud meil tahet võidelda, siis vaadakem, milline meie koondise tase jalgpalli suurriikide vastu võõrsilmängudes viimaste aastate jooksul on olnud.

                            Lisaks eilsele 0:8 pakile mängisime viimati valikturniiril võõrsil maailma tippvõistkonna vastu 13.11.2016 Belgias. Tulemus 1:8 pakk. Samas tsüklis veel 06.09.2016 BIH vastu. Tulemus 0:5 pakk. Võtame sisse ka 08.06.2016 toimunud maavõistluse Portugaliga. Tulemus 0:7 pakk. Inglismaal läks 2015 oktoobris hästi. Pääsesime 0:2-ga. Šveitsist tuli 2015.a märtsis 0:3. Ehk nelja aasta jooksul oleme mänginud võõrsil jalgpallimaailma suurriikidega kuuel korral ning kaotanud need mängud kogutulemusega 1:26... Tegelikult saaks seda rida veel pikendada.

                            Kommentaar


                              See meedia süüdistamine kõiges, kaasa arvatud enda kasvatamatuses ja sitas koolihariduses, on vist mingi ajastu värk. A mis jalgpalli puutub, siis jube sitt tunne on seda va fänni trummi taguda, et fänni ülesanne on oma koondist toetada nii heas,kui halvas, vihmas ja tuules. Sesmõttes, et kui koondis ei tunne, et nad kedagi esindama peaks, siis mis huvi peaks mul olema tulla sinises, mitte valges särgis sügisel staadionile?
                              MIA SAN MIA!

                              Kommentaar


                                Reimi otsekohesus ja avameelsus on alati olnud imetlusväärsed ja üldiselt on see iga kell parem kui sisutu ilukõne, mida näis ideaalselt valdavat tema eelkäija. Iseenesest ei öelnud ta eile ka midagi valesti, vaid väljendas hetkeseisu armetu realistlikkusega. Küll aga on ilmselt siiski ka olukordi (ja 0:8 lahmaka järgne intekas võiks olla üks neist olukordadest), mil on tõepoolest pigem mõistlik pakkuda reaalsusest natuke ilusamat perspektiivi, et rahustada niigi mutta tambitud koondist ja fänne, hoida moraali ja süstida lootust.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X