320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Spordikell

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Odavama poole kelladest pakub Garmin Forerunner 30 ka GPS+pulss kombot ja selle saab tänapäeval juba ~100€ kanti kätte. Naine on veidi üle aasta kasutanud selle veidi rohkemate funktsioonidega sõsarmudelit (35) ja minu teada on ta igati rahul.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      #32
      Aga rääkige, kas kõik need kellad rattaga sõitmisel ka toimivad?

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
        Aga rääkige, kas kõik need kellad rattaga sõitmisel ka toimivad?
        No GPS ja pulsikas töötavad kõigil.
        Vivoactive'le peab vändapöörete lugemiseks selle jala-junni juurde ostma, kui nii peeneks tahad ajada.

        Kommentaar


          #34
          tänud eelnevate kommentaaride eest kõigepealt!

          nüüd siin hommikupoole on asja rohkem vaadatud ja päris suure dilemma ees. Peamine dilemma on et kas võtta spordikell, mis vahetaks välja mu praeguse armsaks saanud tavalise käekella. Kui jah, siis tuleks mängu juba rohkem välimus ja siin tekib kõhklusi. Hetkel mis silmanud netis paistab kõige normaalsem välja Garmini Vivoactive 3- enam-vähem välimus juba, kellal osutid numbrite asemel, Garmin Pay võimaldab pangakaardid koju jätta. Samas see "enam-vähem välimus" mind kahtlema panebki. Saan aru et minu maitsega kellad algavad kusagil 500 eurost, aga sellist hinda ma ei pea hetkel mõistlikuks maksta. Tegelikult hakkasin siin vaikselt isegi vaatama alternatiivina aktiivsusmonitori, millel siis oleks GPS peal, mis mõõdaks liigutud vahemaad, näitaks aega, pulssi. Kui keegi oskab soovitada mõnda sellist, siis väga tänulik!

          edit. eelkõige oleks vajadus nii sees kui väljas jalgpalli mängida, vahest rattaga sõita, kus hea meelega jätaks telefoni koju (pulsikell, mis ainult pulssi näitab, on olemas, Endomondo on telefonis ka olemas)
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            #35
            mis te sellest muidu arvate?

            Nutikell on rohkemat kui ainult ajanäitaja! Hansapostist leiad Samsungi nutikellad, Apple Watch seeriate mudelid ja teised nutikellad eriti heade hindadega. Vaata!
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              Samsungide puhul tuleks review'st vaadata, mis see aku tegelik kestvus on.
              Kui ma 2-3a tagasi otsisin, siis neil kippusid akud max 2 päeva vastu pidama. Mulle meeldisid need nädalase vastupidamisega rohkem, muidu vea seda juhet kaasa kogu aeg.
              See eest neil muidugi ekraanid edevad, need vist söövadki seda akut.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                Mõtlesin ka, et on aeg esimene spordikell endale vaadata, mida ehk kannataks ka spordivälistel hetkedel peal hoida (poodi piima järgi minnes). Ei oleks aga osanud arvata, et spordikella valimine sihuke nuhtlus võiks olla. Ilmselt soovin liiga paljut liiga vähese eest (hind võiks jääda alla 500€, pigem 300-350€ kanti -- hetkel ei tea veel ka kust üldse mõistlik tellidagi).

                Nii palju kui uudistada jõudnud olen, siis tundub Garmini poole kiskuvat. Garmin Fenix 5 Plus tundub vahva, aga esimeseks kellaks liiga suurte poiste liiga.

                Eelkõige peaks kell olema kõlbulik jooksmiseks, mingeid lisavidinaid (rihmasid) hetkel endale külge pookimas ei näe. Prosportlane pole, randmelt pulss ja gps vist juba nagunii by default kõigil. Võiks ka vett kannatada, et ujuma minnes ära unustades draamat poleks. Teinekord ehk jätaks kella peale ka jalkatrennis või jõusaali külastades, kuid see statistika pole nii oluline, peamiselt peaks ikka aitama mind jooksmisel (5, 10, 21 km, võimalik et millalgi ka 42 distantsil).

                Mis mind Garmini poole veel tõmbab on muusika võimalus. Nõnda saaks telefoni koju jätta ja õhtust jooksmist mõnusamalt nautida. Spotify kellast bluetoothiga tulemas tundub tänapäevane, kuigi ma saan aru, et päris striimida ei kannata, aga kodus varem playlisti läbi wifi peale timmida ajaks juba asja kenasti ära. Kui gps ja muusika režiimis vähemalt 5h ära kestab nagu reklaamitud, siis peaks mulle juba küll olema.

                Keegi midagi kommenteerida, soovitada või laita oskab, siis olen tänulik. Hetkel enda eelarve piiri vaadates tundub, et jääb lauale Garmin forerunner 245 ja 645 (mõlemad siis music). Samsung Galaxy watch vist pole päris see mis konkureeriks? Garmin vivoactive 3 music tundus ka tore variant justkui, aga puutetundlikkus heidutab. Nuppudega isend ilmselt meie kliimas ikka sõbralikum variant sportides.


                Kõnedest ja sõnumitest on mul üsna kama kaks. Kaarti ka otseselt vaja pole kuna orienteeruma ei plaani hakata ning kui vahel harva matkata, siis nagunii telefon kaasas. Aga kas Garmin pay toimib meie mail? Keegi oskab ehk öelda ka, et kuidas uuemad spordikellad kuuma taluvad (nt juhul kui peaks unustama sauna minnes peale)?
                Mitte, et see üldse oleks minuasi, aga kas me elame tõesti nii hästi, et spordikellale taotakse sellised summad alla? Ansipil oli vist õigus! Olemegi jõudnud viie rikkaima riigi hulka!

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  Mitte, et see üldse oleks minuasi, aga kas me elame tõesti nii hästi, et spordikellale taotakse sellised summad alla? Ansipil oli vist õigus! Olemegi jõudnud viie rikkaima riigi hulka!
                  +1000
                  Once a Gooner, always a Gooner

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                    Mitte, et see üldse oleks minuasi, aga kas me elame tõesti nii hästi, et spordikellale taotakse sellised summad alla? Ansipil oli vist õigus! Olemegi jõudnud viie rikkaima riigi hulka!
                    Mitte ainult kellale! Mine käi mõnel rahvaspordiüritusel ja näed, et ka suurema osa tagumise otsa lõpetajate varustus on selline, millega kannataks täisproffidel toimetada. Mul näiteks kolleeg ostis hiljuti 3500 € eest jalgratta. Vaatasin siis huvi pärast viimase 5 aasta rattavõistluste protokolle, kus ta osalenud ja eranditult leidsin tema nime tabeli teisest poolest. Aga noh, eks igaühe enda asi, kuhu oma raha kulutab, aga natuke imestama pani küll.

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      Mitte, et see üldse oleks minuasi, aga kas me elame tõesti nii hästi, et spordikellale taotakse sellised summad alla? Ansipil oli vist õigus! Olemegi jõudnud viie rikkaima riigi hulka!
                      Ega sa ju ilmselt tavalist kella ka randmele ei pane, mis alla 100€, kui enam päris tiinekas pole (vähemalt raske uskuda, et midagi soliidset alla selle hinnapiiri leiab, mille kohta juba 15 meetri pealt võlts ei ütleks). Eks muidugi kõik maitse asi ja kõigil omad kiiksud ja hobid, millele ollakse valmis tegema suuremaid kulutusi kui mõnele kõrvalseisjale ratsionaalne tundub. Ma pole kunagi näiteks autopedesid mõistnud, aga see selleks.

                      Iseenesest tänapäevane spordikell 300 kandis ju spordikellade mõistes täiesti keskpärane klass, ei midagi erilist (need kellad on ju oma funktsionaalsuselt hulga palju rohkem kui pelgalt ajanäitaja ja stopper). 700-1000+ eurise tippkella puhul ehk küsiks, et kas igal amatööril tõesti tarvis. Ja nende kahe vahele jääb veel hunnik kellasid.

                      Iseenesest on mul ju päris palju ootusi kellale (nagu mu pikast postitusest lugeda võisid), mis loodan, et teeniks mind truult pikka aega. Ilmselt isegi liigagi palju ootusi selle hinnapiiri juures. Soov kasutada seda ka n-ö 24x7 kellana (miinus pidulikumad üritused jms). Ja kui sa saad sportima minnes telefoni ja rahakoti maha jätta, kuid ikkagi muusikat ja statistikat juhtmevabalt kõrva ning vajadusel ka kuskil kiirelt maksta, siis on ju suurepärane mugavus (kuigi nt see Garmin pay toimib hetkel veel Eestis vaid swediga).


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      Algselt postitas Stok
                      Sportimise ajal Sa küll sealt infot kätte ei saa. Ehk siis nutikell ja spordikell on kaks erinevat asja.
                      Galaxy Watchi eelkäijana, mis uuemast mudelist just ülemäära palju ei erine, peaks saama sportida küll (spordirežiimides ikka teine vaade ees kellal). Nagu ma aga aru saan, siis aga päris spordikellade täpsust ja aku kestvust küll loota ei tasu, samas välimus on kobe.

                      Youtubest ja googlist viskab nende kohta ikka päris palju ülevaateid.

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas check Vaata postitust
                        Mitte ainult kellale! Mine käi mõnel rahvaspordiüritusel ja näed, et ka suurema osa tagumise otsa lõpetajate varustus on selline, millega kannataks täisproffidel toimetada. Mul näiteks kolleeg ostis hiljuti 3500 € eest jalgratta. Vaatasin siis huvi pärast viimase 5 aasta rattavõistluste protokolle, kus ta osalenud ja eranditult leidsin tema nime tabeli teisest poolest. Aga noh, eks igaühe enda asi, kuhu oma raha kulutab, aga natuke imestama pani küll.
                        Ilma oma kalli rattata vb ei suudakski lõpetada distantsi. Varustus algajale imo eriti tähtis, katsu sa naudingut leida 3eurise prisma pinksireketiga toksimises kui vähe kõrgemat hinda tasudes tundud endale nagu semipro.

                        Kommentaar


                          #42
                          All chill man. Mul on endal 30 eurone spordikell, mõõdab samme ja kaloreid ja thats all, neli aastat vastupidanud!

                          Kommentaar


                            #43
                            Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                            All chill man. Mul on endal 30 eurone spordikell, mõõdab samme ja kaloreid ja thats all, neli aastat vastupidanud!
                            See sul siis vast pigem lihtsalt aktiivsusmonitor mitte spordikell?

                            Kommentaar


                              #44
                              Tänud jälle kommentaaride eest! Stokilt iseenesest õige tähelepanek, et nutikellal ja spordikellal on vahe, samas nagu ma ka alguses märkisin, et mul pole suuri vajadusi ja ootusi mis puudutab sportimist, peamiselt ainult distants ja pulss. Kas kellegil on kogemust Samsung Healthiga, on see täiesti mõtetu asi või siiski ajab asja ära? Endal on Samsungi nutitelefon, aga S Healthi ma sellel põhimõtteliselt ei kasuta, ses mõttes kogemus puudub.
                              Tundub et antud kell peab niisama 4 päeva vastu, samas arvatavasti nädalas 2-3 korda heal juhul oleks sport teemaks
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                #45
                                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                                Mitte, et see üldse oleks minuasi, aga kas me elame tõesti nii hästi, et spordikellale taotakse sellised summad alla? Ansipil oli vist õigus! Olemegi jõudnud viie rikkaima riigi hulka!
                                Kui see investeering seda muidu purukstöötavat Eesti keskealist meest veidigi töö ja joomise juurest motiveerib liigutama, siis ma usun, et see on hea ja tasuv investeering.
                                Elumere kaptenil 300 eurtsi kuskil Pärnu Weekendil laiaks lüüa pole ju mingi küsimus. Nii et asjad tuleb konteksti panna.

                                Muu teema - muusika otse kellast - kas kellegil on sellega positiivset kogemust?
                                Mul ühed mingid ujumise kõrvaklapid olid/on - mõte iseenesest hea, et ujud tund aega ja kuulad e-raamatut vms.
                                Aga - see juhtmega muusika või heli peale laadimine tundub nii 2011, mina viitsisin täpselt ühe podcasti sinna laadida. Ja muusikat ma ei oska/taha enam üldse kuskilt tõmmata, nüüd ju iga normaalne inimene striimib seda kuskilt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X