320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
    Siin ju esiteks pole tegu viimase kaitsjaga ning no see viga oli ka väga soft, andis keha ja mängis palli.
    Ma ei tea, mida sa siin "viimase ründaja" all silmas pead, sellist reeglit pole olemas.
    See kas ta on viimane kaitsja ei oska ma öelda, mulle tundub, et on. Ise ma punast selle eest ei annaks, aga saan aru kui kohtunik annab.

    Viimane kaitsja/Viimane ründaja läksid jah mul segamini, aga mõte on sama.

    Soft või mitte ei loe kui oled viimane kaitsja ja ründajal on puhas tee väravani.
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Jep. Põhjuse leiab alati.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Jep. Põhjuse leiab alati.
        Mis tobe komme see on, et arvatakse, et vea tegemine kuulub jalgpalli juurde? Kui sa ikka spets võtad ründaja maha, et ta väravat ei lööks ongi vastav karistus soolas.

        Kollaseid antakse ikka liiga vähe, iga kontra meelega peatamise eest peaks kollase andma ja jalgpall võidaks oi kui palju.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Teemaks on/oli, et olukordi võib mitmeti tõlgendada.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
            Teemaks on/oli, et olukordi võib mitmeti tõlgendada.
            "Põhjuse leiab alati" kommentaar jättis sellise mulje, et sina oled objektiivsuse jumal ja teavitad kõigile, et see polnud mingil juhul punane. Minu arust karm, aga jätaks VARina ka otsuse jõusse. (Juhul kui dive polnud, ei näinud head videopilti)
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99
              ma ei tea, kas seda kirjutati siin lõimes või mitte, aga kuskilt kuklas (võin ka eksida) hea näide ka, et tippkiirusel joostes frame'de vahele jääb 20-30 cm liikumist.
              Kas sa tead kindla peale, et mis fps-iga nende serverid pilti salvestavad? Oled kindel, et see on 25fps(50i)? Ma tahaks uskuda, et neil on olemas ligipääs ülekandejaama serveritele nendele materjalidele, kus mitmed kaamerad töötavad nii superslomos kui ka ultra superslomos. Viimane ilmselt suluseisuda jms. jaoks pole. Aga 100fps-i võib pilt vabalt olla.

              Kui väidad, et 1fps jooksul liigutakse 20-30 cm (ma pole seda matemaatikat ise teinud ja kontrollinud, ent kahtlustan, et see on 0-30, sõltub liikumise algusest jne.), siis superslomo 100fps tähendaks vahe 4x vähenemist. 30cm tundub ikka palju, see mingi max kiiruse puhul? See tähendaks, et 1 sekundiga liiguks inimene 25x30cm=7,5 meetrit.

              Samas mulle pole tehniline dokumentatsioon näppu jäänud. Kui sul on täpseid andmeid, võid julgelt mind nende juurde suunata

              Kommentaar


                Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                Kas sa tead kindla peale, et mis fps-iga nende serverid pilti salvestavad? Oled kindel, et see on 25fps(50i)? Ma tahaks uskuda, et neil on olemas ligipääs ülekandejaama serveritele nendele materjalidele, kus mitmed kaamerad töötavad nii superslomos kui ka ultra superslomos. Viimane ilmselt suluseisuda jms. jaoks pole. Aga 100fps-i võib pilt vabalt olla.

                Kui väidad, et 1fps jooksul liigutakse 20-30 cm (ma pole seda matemaatikat ise teinud ja kontrollinud, ent kahtlustan, et see on 0-30, sõltub liikumise algusest jne.), siis superslomo 100fps tähendaks vahe 4x vähenemist. 30cm tundub ikka palju, see mingi max kiiruse puhul? See tähendaks, et 1 sekundiga liiguks inimene 25x30cm=7,5 meetrit.

                Samas mulle pole tehniline dokumentatsioon näppu jäänud. Kui sul on täpseid andmeid, võid julgelt mind nende juurde suunata
                mul on konkreetne näide (see 20-30cm)meeles kuskilt ja see on konkreetselt selle hooaja mingi shity mängu ühest konkreetsest olukorrast ning sterlingu kohta. Kahjuks ei suuda allikat kuidagi meelde tuletada. võis vabalt olla info ka siit foorumist mingi suvalise jorsi hinnanguna, mitte tõsiteadus. Samas võis ka mingi lingitud scientific data olla. tõepoolest ei meenu ja hetkel ei ole aega surfata

                Kommentaar


                  See ei ole üldse mingi teadusteema. Lihtne matemaatika. Kui inimese maksimaalne kiirus on 45 km/h (ehk 12,5 m/s) - siis 25 fps puhul oleks lag 50 cm. Edasine on juba salvestustehnoloogia - kui on 50 fps - siis 25 cm, kui 100 fps siis 12,5 cm jne.

                  Kommentaar


                    50 fpsi on.

                    PGMOL's lead on Video Assistant Referees explains how the Premier League's new system has fared in the two Matchweeks

                    What about tight offside calls and the accuracy of the footage available to the VAR to make judgments. What is the situation here?

                    All that the VARs can use is the technology that’s there for them.

                    At this moment the cameras that the broadcasters operate with have 50 frames per second, so that’s all we can use.

                    So the point of contact with the ball is one of those frames inside the 50 per second.

                    The technology we’ve got, with 3D lines to judge whether a player is offside, is obviously better than the 2D lines of last season, so we’ve progressed.
                    "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
                      50 fpsi on.

                      PGMOL's lead on Video Assistant Referees explains how the Premier League's new system has fared in the two Matchweeks

                      What about tight offside calls and the accuracy of the footage available to the VAR to make judgments. What is the situation here?

                      All that the VARs can use is the technology that’s there for them.

                      At this moment the cameras that the broadcasters operate with have 50 frames per second, so that’s all we can use.
                      Ehk siis ülal toodu matemaatika puhul kui keegi jookseb max kiirusel (mda suluseisu momentides üliharva), siis 1fps max 25cm. Ent need näited mis siin on olnud, on reeglina olnud kas liikuma hakkamise hetked ja/või ajastamised. Seega ma ei usu, et see liikumisdistants nüüd väga puusse on. Pigem ikka jah küsimus, kas projektsioon on korrektne või mitte. Ja ilmselt selgemast reeglist suluseisu puhul oleks ehk abi?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                        Ehk siis ülal toodu matemaatika puhul kui keegi jookseb max kiirusel (mda suluseisu momentides üliharva), siis 1fps max 25cm. Ent need näited mis siin on olnud, on reeglina olnud kas liikuma hakkamise hetked ja/või ajastamised. Seega ma ei usu, et see liikumisdistants nüüd väga puusse on. Pigem ikka jah küsimus, kas projektsioon on korrektne või mitte. Ja ilmselt selgemast reeglist suluseisu puhul oleks ehk abi?
                        Suluseisu reegel on väga selge ja lihtne, mis kellegil arusaamatuks jääb suluseisu reeglis?

                        Aga ei ole vahet kas on liikumise hetk või mitte, sellised millimeetri asjad tuleks selgelt välja jätta ja lahendus ongi olemas. Kohtunikele peaks see iseenesest meeldima, tööd ei kaota, sind on isegi tehnikaga vaja.
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          Tehnika abil subjektiivne arvamus tundub küll parem lahendus kui kohtuniku subjektiivne arvamus.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                            Tehnika abil subjektiivne arvamus tundub küll parem lahendus kui kohtuniku subjektiivne arvamus.
                            Ehk pead õigeks kui näiteks teoorias suluseisu ei olnud ja nad subjetiivselt mõtlevad, et kaenlaauk vist ikka oli sulus, et võtame värava ära?

                            Need kaenlaaugu millimeetrid võiks minu arvates siiski välja jätta, sest reaalselt näiteks eelnevatel lehtedel välja toodud ronaldo sulu puhul olid jooned tõmmatud totaalselt valesti maha, õpeta neid kohtunike 30 minutit ja nad rohkem seda viga ei tee, aga senikaua kuni nad ei suvatse ja ei taha õppida see ei muutu.

                            Ja nagu öeldud, siis suluseisu reegel ei ole subjektiivne.

                            Kui sa mõtlesid nüüd neid pendla ja teisi olukordi kus väidetavalt ei tahetud subjektiivset arvamut muuta kuigi kohtunik olukorda isegi ei näinud, siis olen nõus.
                            Je suis Nasfal

                            Kommentaar


                              Kehtestagu mingi kokkuleppeline vea piir (näiteks 10 või 20 cm), millest väiksema vahe korral ei loeta suluseisu tõestatuks ning ongi probleem lahendatud. Läheks ka suluseisu reegli mõttega paremini kokku, kui mingi paarisentimeetrise erinevuse põhjal väravate tühistamine.

                              Kommentaar


                                Et siis 100 mm pole sulg ja 101 mm on?
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X