320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuna siin Gallacheri veale tähelepanu juhiti, siis palun nüüd definitsiooni käsitööõllele. Ja kas see on kusagil kokku lepitud või lihtsalt kõhutunne?
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      Algselt postitas elx Vaata postitust
      Kuna siin Gallacheri veale tähelepanu juhiti, siis palun nüüd definitsiooni käsitööõllele. Ja kas see on kusagil kokku lepitud või lihtsalt kõhutunne?
      Kõik, mis ei ületa teatut kogust aastas. Või midagi sellist.
      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

      Kommentaar


        Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
        Kõik, mis ei ületa teatut kogust aastas. Või midagi sellist.
        USA käsitööõlle tootjad on suuremad kui meie gigandid. Kui meie gigandid teevad eripruule?
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Algselt postitas elx Vaata postitust
          Kuna siin Gallacheri veale tähelepanu juhiti, siis palun nüüd definitsiooni käsitööõllele. Ja kas see on kusagil kokku lepitud või lihtsalt kõhutunne?
          Kui saab 0,33 l pudeli eest vähemalt 2,50 + pant poes küsida ning pole import kraam.

          Kommentaar


            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
            USA käsitööõlle tootjad on suuremad kui meie gigandid. Kui meie gigandid teevad eripruule?
            Ma välismaa kohta ei tea, pigem mõtlesin Eesti sisest.
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Mida rohkem soovitusteemasid lugeda, seda selgemaks saab, et õllede, naiste, muusika, seriaalide ja filmide osas ei saa kellegi maitset peale iseenda usaldada. Huvitaval kombel on ainult söögisoovitustest kasu

              Kommentaar


                Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                Nonii. Avasin just pudeli õlut mille võin konkurentsitult nimetada oma ca 20 a õllemekkimiskogemuse kõige halvemaks maitseks.
                3 lonksu ja kraanikaussi.
                Youngs Double chocolate stout.
                Õnneks on tavalist alexanderit kapis, saab maitse vähemalt suust ära loputada.
                Mind huvitab, kas seda üldse veel tuuaksegi maale? Või müüdi sulle mingi vana jääk? Ma jõin seda asja viimati küll mõne aasta eest ja see polnud "nii hea kui mäletasin", aga mitte kraanikausi kraam. Young's on vahepeal liikunud Marstons'i alla, mis võib tähendada üht teist kvaliteedis.

                Mis on kräft pruulikoda ja mis mitte on umbes sama teema nagu kas Pluuto on piisavalt suur et olla planeet või on ta ikka mingi suvaline kivi mis päikse ümber siblib? Toodangu maht ei ole kohe kindlasti siin teemaks, sest nagu mainitud toodavad USA "microd" siukese portsu, et meil ei jõua Sakud ja Coqid lähedalegi.
                Mina olen enda jaoks, tõsi mööndustega, defineerinud selle nii, et kui esmane kirg on ikka õlut pruulida ja alles siis raha pruulida siis oled kräft. Osad "lipulaevad" kasutavad seda kurja moodi ära (näiteks: Mikkeller, Brewdog kes on pigem brändid, kui kirg õlle vastu), aga nad on pigem siiski kräftid.
                Muidugi tootmise tehnoloogilise poole pealt saab defineerida nii: kas ma teen oma tooteid HG (high gravity) baasil või mitte. Mida see tähendab on see, et alguses tehakse kange kraam (u 14%) valmis ja nüüd erinevates mahtudes vedeltatakse/segatakse sinu lemmikõlu valmis. Meil on isegi ütlemine, et Pilku on tünnipesuvesi eks?

                Beerville on jah toodetud kuskil läti/leedu pruulikojas, kes on pakkunud kõige odamat teenushinda.

                Kommentaar


                  käsitööpruulijad teevad sama edukalt pilsnerit, lager-tüüpi õlle. eks see määratlus mis on käsitööpruul ja mis mitte on päris hägune. pigem ehk see, et suurtootja on rohkem orienteerunud keskmisele tarbijale ühiskonnas, käsitööpruulija on rohkem nishi tootja
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Ok, kuna senised vastused on nagu eeldasin, et tegelikult vahet polegi, sest piiri on raske tõmmata. Siis jätkan küsimust - milleks üldse välja tuua, et tegemist on käsitööõluga? Tegemist on puhtalt elustiili müümisega ehk samuti branding. Reaalsus on see, et kui suu toodang on juba Prisma letis, siis käsitööks on seda raske nimetada, mahud peavad olema selleks juba liiga suured.
                    BVB - Vaprus

                    Kommentaar


                      Eesti seadusest lähtuvalt on siiski pruulikoja mahupiirang see, mis eristab käsitöö muust valikust. Lihtsalt maailma mõistes see ei päde. Samas proovi enda pruulikoda üleval pidada, kui Prismasse ei paiska? Sellistes tingimustes saakski vaid kodus enda rõõmuks pruulida. Eks ta veidi bränding ole, aga ma pakun, et siiski küsimus on mahus. A le coq-ki nimetab oma väiksemaid partiisid käsitöö õlleks.
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas elx Vaata postitust
                        Ok, kuna senised vastused on nagu eeldasin, et tegelikult vahet polegi, sest piiri on raske tõmmata. Siis jätkan küsimust - milleks üldse välja tuua, et tegemist on käsitööõluga? Tegemist on puhtalt elustiili müümisega ehk samuti branding. Reaalsus on see, et kui suu toodang on juba Prisma letis, siis käsitööks on seda raske nimetada, mahud peavad olema selleks juba liiga suured.
                        Minu postitusest:
                        Muidugi tootmise tehnoloogilise poole pealt saab defineerida nii: kas ma teen oma tooteid HG (high gravity) baasil või mitte. Mida see tähendab on see, et alguses tehakse kange kraam (u 14%) valmis ja nüüd erinevates mahtudes vedeltatakse/segatakse sinu lemmikõlu valmis.
                        Käsitööõlle puhul nii ei tehta. Nemad sihivad pruulides kohe seda mida nad saada tahavad.

                        Kommentaar


                          Ma ei tea, mulle tundub alati see käsitööõlle ostmine paras edvistamine. Olen proovinud ja üle 2 lonksu ei suuda ära juua, kraanist ilusti alla. Aga noh, ma olen lihtne inimene ka.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                            Ma ei tea, mulle tundub alati see käsitööõlle ostmine paras edvistamine. Olen proovinud ja üle 2 lonksu ei suuda ära juua, kraanist ilusti alla. Aga noh, ma olen lihtne inimene ka.
                            Eks oma osa on kellegil ka kindlasti edvistamisel. Rohkem siiski maitse küsimus. Selle pärast kindlasti ei tasu end sitemini tunda et lager-tüüpi ehk siis nn. tavainimese õlu meeldib või et oled lihtne inimene
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Päris paljud ikkagi arvestavad, et õlu on oder, humal, vesi ja pärm.
                              Igasugu suitsu-šokolaadi-jalaloputusveega käsitsi pruulitud delikatessid võiks kanda nime
                              õllelaadne toode.

                              Kommentaar


                                Peale Pulsi ja Krieki on veel mingeid sorte häid ja mahedaid kirsiõllekesi? Kuidagi eriti hästi lähevad need tooted viimasel ajal kurgust alla.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X