320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti - Saksamaa (13.10.19 @ A. Le Coq Arena)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eks Käidiga on see "mure", et ta lõi ühes tsüklis neli väravat. Aga samas unustati ära, et kolm neist tulid Gibraltari vastu, kellele kahe mängu kokkuvõttes peksti kümme. Kui Joonas Tamm lõi ühes mängus Gibraltari vastu kübara, siis polnud keegi "omg, Tamm on Eesti ründetulevik ja asendaja Operile olemas". Aga Käidi kahes mängus löödud väravate baasil tekkis miskipärast kõigil tunne, et poiss ongi ulmeline väravamasin ja lähitulevik on Hollandi liigas jne. Reaalsuses on tegu ikkagi poolkaitsjaga, kes teeb esimese samme meeste mängus ja kääbustiimide vastu tehtud soorituste põhjalt ei tasuks liigseid õhulosse looma hakata.

    Kommentaar


      Kõige parem on statistikat uurida ikkagi Soccerway abil. Käit asub siin:

      Kommentaar


        Algselt postitas midfielder Vaata postitust
        Kuule võta rahusteid mees. Ma mainisin vaid paari lausega Käiti mitte kõige õnnestunumaid esitusi ja seda mainisid ka teised foorumlased. Aga ühel ajakirjanikul ilmselt tekkis pikem vaidlushimu kui pool 3 öösel pikema postituse tegi ja kõike ümber lükkama, õigustusi otsima jms ettekäändeid otsima kukkus. Võimalik, et temal on detailsem teave, miks see areng niimoodi on läinud, aga tavalise foorumi kasutajana on ju ilmselgelt põhjendatud mainida, et tema puhul pole areng olnud loodetud (mis ei tähenda, et see nii ei või minna). Aga 2 a jooksul 1 värava ametlikes mängudes on ikka paganama vähe. Temast ju loodeti siin paari aasta eest Vassiljevi mantipärijat ja Delfi vist paari päeva eest nentis, et pole hetkel kedagi, kes Kostja saabastesse astuks. Võimalik, et teda just selle asendaja all silmas peetigi.
        Sul on õigus. Meie jalgpallis on suur probleem, et erudeeritud teadjaid on rohkem, kes on õppinud kuskil ülikoolis ajakirjandust ja mingitel hetkedel arvavad, et nad teavad kuidas jalgpalli peaks tegelikult mängima ja mis peaks oleme loogiline seletus asjadele, miks keegi käitus nii. Üsna tihti need samad ajakirjanikud unustavad ära, et nad ei suuda aduda hetke, mis peaks olema reaalne olukord mängule. Ma näen seda üsna tihti Järvela puhul, ma näen seda Kanguri puhul mõnedel hetkedel. Ma näen seda Sarapi puhul Seria A mänge jutustades. Ma näen seda Dannari puhul, kus analüüs on mängule on emotsionaalne, aga mitte arusaav. Sest noh, lahmida on tore, aga mängimine ise olles selles olukorras pole nii tore. Veidi piinlik on seda paska siin lugeda, mida siin mõned" erudeeritud" ajakirjanikud räägivad, omamaks mitte ühtegi tähendust sõnades: pall ja kehamäng reaalses olukorras.

        Kommentaar


          Mulle meenub kui Käit vist Fulhami duublis mõne värava lõi, siis seda presenteeriti kui mingit tohutut uudist (vist ei olnud soccernet, äkki õhtuleht vms). Eks meedia ise aitab teatud määral kaasa ebarealistliku ootuse tekkele ja siis kui päris meeste mängudes väravaid ei tule, tekib ikkagi õigustatud kriitika ja pahameel. Ehk ei peaks jalgpalli ajakirjandus meie nn. noorte (Jürgens, Śapovalov) saavutusi liiga suureks tegema kuna tegemist on ikka väga noorte meestega ja ei tekiks põhjendamatut ootust, et kui mõne tippriigi akadeemias väravaid lööb, siis kohe tulevane tipptegija sirgumas. Kahjuks meie vutimeedia keskendub liiga palju ainult top5 liigade kajastamisele ja siis haibitakse sealsetes riikides mõne meie noore värav või väravad nende noorteliigades suuremaks kui asi tegelikult väärt oleks.
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Eks Käidiga on see "mure", et ta lõi ühes tsüklis neli väravat. Aga samas unustati ära, et kolm neist tulid Gibraltari vastu, kellele kahe mängu kokkuvõttes peksti kümme. Kui Joonas Tamm lõi ühes mängus Gibraltari vastu kübara, siis polnud keegi "omg, Tamm on Eesti ründetulevik ja asendaja Operile olemas". Aga Käidi kahes mängus löödud väravate baasil tekkis miskipärast kõigil tunne, et poiss ongi ulmeline väravamasin ja lähitulevik on Hollandi liigas jne. Reaalsuses on tegu ikkagi poolkaitsjaga, kes teeb esimese samme meeste mängus ja kääbustiimide vastu tehtud soorituste põhjalt ei tasuks liigseid õhulosse looma hakata.
            "Kõigil tekkis tunne" ja sellised epiteedid on nüüd küll kena ilukirjanduslik liialdus. Mul pole kunagi sellist tunnet olnud, aga ju ma pole ka siis need kõik. Asi pole sugugi ainult löödud väravates.

            Ma pole isegi kunagi Käiti ühegi klubi särgis mängimas näinud, seega mina ei tea, kui hästi või halvasti tal seal Sloveenias hetkel läheb. Mina lähtun ainult koondise mängude pinnalt ja on ju selge, et Käit ei ole viimasel ajal seal hea olnud. Või no ütleme ilma keerutamata, on isegi kehv olnud.

            Võib olla on sel kõigel mingid täiesti objektiivsed põhjused ja akadeemiast meeste mänguga liitumisel on mingid omad tagasilöögid. Kõik arusaadav. Aga vaatame lihtsalt hetkel tõele näkku, et koondise särgis on ta viimasel ajal õnnetu välja paistnud.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              Mõnes päris vutiriigis ei võtaks mitte keegi tõsiselt ajakirjanikku, kes siin eespool üritab ilustada, vabandada jms jama ajada (isegi kui foorumis kirjutab) kui faktid räägivad ilmselgelt keelt, et see on taandareng.
              Algselt postitas midfielder
              Aga ühel ajakirjanikul ilmselt tekkis pikem vaidlushimu kui pool 3 öösel pikema postituse tegi ja kõike ümber lükkama, õigustusi otsima jms ettekäändeid otsima kukkus.
              Naer. Postituse kellaaeg on muidugi igas vaidluses absoluutselt kõige olulisem argument. Mul puudub nii ajakirjaniku kui ka eraisikuna vähimgi huvi Käiti või kedagi muud õigustada või ettekäändeid otsida (üleüldse läbinisti arusaamatu teemapüstitus minu jaoks), lihtsalt minu meelest aeti "allakäigust" rääkides jama seekord ja reageerisin omapoolse seisukohaga. Kui sa mu jutu mõttest aru ei saanud, nagu ilmselgelt on eelnevatest postitustest näha, ja sul tekkis ületamatu soov selle pealt isiklikuks minna, on see ikka pigem sinu, mitte minu probleem. Aga vähemalt saime kõik teada, kui tõsiselt sinu "ilmselgeid fakte" võtta tasub. Tegin muide huvi pärast transfermarkti lahti, seal on selgelt kirjas, et Ross County eest kuus mängu, kolm neist algkoosseisus. Küll eraldi ridadel välja toodud, aga neli põhiturniiril ja kaks pärast tabeli poolitamist väljalangemisringis.

              edit: kuna vist IKKA veel ei jõudnud kohale: ma ei ole kordagi väitnud, et Käidil oleks praeguses ajahetkes hästi. Viimased koondisemängud on olnud kehvad ja klubis võiks minna märksa paremini. Aga ma ütlesin, et annaks talle aega, enne kui läbikukkuja silti asuda külge kleepima. Sest just seda siin tehti.
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                Algselt postitas vincent Vaata postitust
                Naer. Postituse kellaaeg on muidugi igas vaidluses absoluutselt kõige olulisem argument. Mul puudub nii ajakirjaniku kui ka eraisikuna vähimgi huvi Käiti või kedagi muud õigustada või ettekäändeid otsida (üleüldse läbinisti arusaamatu teemapüstitus minu jaoks), lihtsalt minu meelest aeti "allakäigust" rääkides jama seekord ja reageerisin omapoolse seisukohaga. Kui sa mu jutu mõttest aru ei saanud, nagu ilmselgelt on eelnevatest postitustest näha, ja sul tekkis ületamatu soov selle pealt isiklikuks minna, on see ikka pigem sinu, mitte minu probleem. Aga vähemalt saime kõik teada, kui tõsiselt sinu "ilmselgeid fakte" võtta tasub. Tegin muide huvi pärast transfermarkti lahti, seal on selgelt kirjas, et Ross County eest kuus mängu, kolm neist algkoosseisus. Küll eraldi ridadel välja toodud, aga neli põhiturniiril ja kaks pärast tabeli poolitamist väljalangemisringis.

                edit: kuna vist IKKA veel ei jõudnud kohale: ma ei ole kordagi väitnud, et Käidil oleks praeguses ajahetkes hästi. Viimased koondisemängud on olnud kehvad ja klubis võiks minna märksa paremini. Aga ma ütlesin, et annaks talle aega, enne kui läbikukkuja silti asuda külge kleepima. Sest just seda siin tehti.
                Sorri, sa ei müünud seda pirukat maha. Ei tasu päris langeda nii madalale. Käiti probleem üleüldiselt pole tema klass hetkel, käiti probleem maksab kätte, kus ta on tulnud algklubist ja mida on tehtud temaga noorteklassis. Aga see ei oma ju tähtust, las see pseudoprobleem olla! Las ta olla!

                Kommentaar


                  Kui siin Käiti personaalküsimuseks juba läks, siis lisan ka mõne kopika. See "mure" ehk pole isegi selles, et ta A koondises kohe Gibraltari vastu skoorima hakkas ja muidu vahvalt esines, vaid pigem selles, et kui ta Fulhamist hakkas noortekoondistes käima, siis oli ta võrreldes teiste meie poistega nagu teiselt planeedilt. Ja selline asi tekitab tõesti väga kõrgeid ootuseid ühe konkreetse mängija suhtes või toob siis väga selgelt reaalsusesse, et miks me regulaarselt noortekoondiste tasemel peksa saame.

                  Ja kui sel konkreetsel mängijal (kes peaks siis meie jalgpalli ära päästma ja kõike muud head) või kasvõi Liivak, kelle puhul on haipi olnud kordades rohkem kui tegusid, mingil perioodil asjad ei õnnestu, siis on pettumus seda suurem, sest neid mängijaid, kellest võiks midagigi loota on lihtsalt nii vähe. Minu jaoks oli ka Domžalesse minek pettumus. Ilmselt olin talle ka ise pannud ebarealistlikud ootused, eelkõige olukorras, kus juba nii noores eas on nii palju probleeme olnud vigastustega ja meestevutti põhimõtteliselt mänginud ei olnud, aga mulle tundub, et Sloveenia liiga maine on Eesti jalgpallisõprade seas tänu Vassiljevile kõrgem kui ta tegelikult olema peaks. Nagu hiljutises Betsafe podcastis Pohlak tõdes vestlusest Sappineniga, et kui ajaloolised klubid kõrvale jätta, siis meenutab kõik jalgpalli ümbritsev meie kohalikku liigat. Ilmselt pole väga üldteada fakt, aga ka näiteks Tallinna Kalevist on ajaloos otse Domžalesse siirdutud. Aladin Šišic aastal 2013. Ja kui sajandi lõpu meie kõige andekam mängija seda teed käib, siis eks see vast võtabki meie hetkeseisu väga hästi kokku.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                    Üsna tihti need samad ajakirjanikud unustavad ära, et nad ei suuda aduda hetke, mis peaks olema reaalne olukord mängule. Ma näen seda üsna tihti Järvela puhul
                    +1
                    Nii on. Kompromissitu tõemonopol...
                    Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      Ma näen seda Sarapi puhul Seria A mänge jutustades.
                      Mismõttes sa Sarapit ajakirjanikega võrdled?
                      INTER ARMA CARITAS

                      Kommentaar


                        Algselt postitas marcello Vaata postitust
                        Mismõttes sa Sarapit ajakirjanikega võrdled?
                        Ma ei võrdle kedagi kellegiga. Mu point oli, et eesti vutiajakirjandus vajab rohkem inimesi, kes ise on mänginud jalgpalli teatud tasemel, et arusaamaks, et asi ole nii must ja valge. Järvela puhul mind sitaks häirib selles ühes liivakastis mängime. Sarapi puhul Seria A mängu kommenteerides ma näen sama mustrit, kus tehakse must valgeks.

                        Kommentaar


                          Sarap ju ongi mänginud teatud tasemel ja eluaeg jalgpalli sees olnud!
                          INTER ARMA CARITAS

                          Kommentaar


                            Käit. Kui mängijal on mängus teiste (Eesti) koondislastega võrreldes korduvalt kehva palli surmamine (pall põrkab eemale või ei saa üldse näsale pihta), jookseb tuimalt ummikusse (vastasele otsa), ei anna korduvalt ilmselget söötu vabale mängijale ning liigutused, petted on aeglased ning ebakindlad, siis... kas äkki või nii võiks alustada sellest, et uurida mängijalt, et mis teda häirib?

                            Palli surmamine, söötmine, platsi nägemine, liikumine... tegevmängijal need oskused lihtsalt ei haihtu. Selleks on põhjus. Praegusel juhul võib eeldada, et olukord kupli all on perses. Taoline jõuetus viitab ühele trendikale häirele.

                            Võttes arvesse, et eestlastel on noortest üleminek alati olnud suure riskifaktoriga, siis... võib olla asi on lihtsalt selles, et vaim vajab tuge ja suunda, selgust.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Ma ei tea, mulle tundub, et Käidil polnud kahes viimases mängus häda midagi. Ta on üks vähestest poolikutest, kes otsib pilguga üles ja edasi ning seetõttu plähmerdab veidi rohkem. Kostja on ka valesööte ja pallikaotusi mõnes mängus päris hulgaliselt teinud just täpselt sellel põhjusel. (minu meelest)

                              Valgevene mängus ei ütleks ma Käidi kohta midagi halba. (muide, kommentaator mängu alguses ajas teda korduvalt Kreidaga segamini, eriti siis kui Kreida paar korda valesööte andis)

                              Saksamaa mängus sekkus vahetusest keerulises olukorras ja tõesti ei õnnestunud tal suurt midagi (aga tõele au andes, ega näiteks Ojamaalgi parem päev polnud).


                              Romario (vist) märkis õigesti, et pole ju teda isegi üheski liigamängus näinud. Mis analüüsi ja oskuste mandumist saab siin kuulutada, kui pole teda korralikult palliplatsil näinudki...

                              Kommentaar


                                Mul oleks selle arutelu taustal üks konstruktiivne ettepanek soccernetile. Te võiks oma iganädalases taskuhäälingus (oli vist esmaspäeviti) hakata iga nädalaselt kajastama lisaks Eesti liigale ka välismaal pallivate eestlaste esitusi (ja teha seda sama põhjalikult kui koduliigat kajastades). Nt. võiks iga nädal olla vähemalt kahe mehega ca 5-7 minutine intervjuu (skype, fb, telefoni teel), kus saaks põhjalikumalt avada tausta,kuidas neil seal läheb ja miks nad mänguaega ei saa (juhul kui konkreetne mängija ei saa).

                                See aitaks palju paremini mõista ka nende mängijate esitusi koondises. Kuna enamikul (peale ajakirjanike) puudub täpsem ja detailsem info nende tegemiste osas (va. statistika meedias), siis oleks igati kohane kuulda vahetut infot mängijalt endalt. Samas võiks sealt taskuhäälingust välja visata täiesti tarbetu arutelu tippliigade tabeliseisude üle, mille puutumus Eesti vutiga on 0,0 protsenti. Klavani (kes ainsana tippliigas mängib) tegemisi saaks kajastada just selles eestlased välismaal erirubriigis.
                                Wij komen terug met de cup in de hands

                                Kommentaar

                                Working...
                                X