320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Sul küsimärke ei tekkinud? Või, sarnaselt nt jalgpalluritega, kuna tegevus pakub huvi/toob rõõmu, siis osa totrusi saab free passi?

    Edit: Täpsustan ennast. See oma rekordid vs teiste omad on ju konkreetne nonsenss? Ja see veganluse teemas mainitud B12 puudus kõlab nagu valesti tehtud veganlus. Või on reaalne, et mingid inimesed mingil põhjusel toidulisanditest oma B12 kätte ei saa, aga loomsest tuleb nagu võluväel?
    Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

    Kommentaar


      Dekameron, ldo

      Kommentaar


        Vaadates täna dokki Salman Rushdie-st,tekkis huvi,et kas keegi siinsetest on kunagi seda "Saatanlikud värsid" lugenud,või teab midagi natukene sellest teosest rääkida täpsemalt?

        Kommentaar


          Tundub, et kaotasime järje | Tasuta transport alates 39 €. Tarne alates 24 h. Rahva Raamatu e-poes on müügil raamatud, mängud ja kingitused.


          Soovitan. Väga hea raamat sellest, kuidas meie maailma vaade pole fakti põhine ja pigem kaldub negatiivsusele. Väga head võrdlused ja hästi kirjutatud.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Lugesin koroonaaega ära kasutades lõpuks läbi Silver Anniko 830 lk telliskivi eepose "Rusikad " . Olles meelega mitte eriti eeltööd teinud ( teades küll kirjaniku enda saatust ) ,et mitte sisu või lõppu teada saada ,oli korralik üllatus ,et teos oli mõeldud triloogia esimese osana ja sellest tulenevalt jäid otsad lahtiseks . Aga no jõhkralt mastaapne teos on küll ja meeldis väga .

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Arno osutub gayks
              selgub, et Arno Tali on mitte ainult emo ja homo,
              vaid ka Jeesus Kristus ja Tõnisson tema jünger Peetrus



              25. peatükis esitab Luts Arno nägemuse kaudu hingestatuna võrdlemisi ulatusliku ümberjutustuse sündmustest, mida on kirjeldatud Uues Testamendis. «Kevade» seisukohalt püsib episood huvitav mitte ainult selle poolest, et on jutustuse eestikeelsetes väljaannetes seitsmendast kümnenda trükini välja kärbitud ja ilmub alles a. üheteistkümnendas trükis taas päevavalgele /--/

              Ei taheta järgnevalt vedada liiga raskeid paralleele evangeeliumimotiivi ja Lutsu «pildikeste» vahele, kuid ometi on huvipakkuv, et 25. peatüki Ketsemani aia sündmustele vahetult eelnevat osa, mis algab Arno ja Tõnissoni uinumiseelse kahekõnega [««Tõnisson, kas magad?» küsib Arno tasa ja müksab naabrile küünarnukiga külge»; vrd. «Siimon, kas sa magad?» (Mk. 14,37)], võib vaadelda kui sellist, milles mängitakse Kristuse vangistamisele eelnev tundehetk (nii, nagu see on kirjeldatud kahe esimese sünoptiku, Matteuse ja Markuse poolt) Paunvere koolimajas lahti, seda muidugi «Kevade» poeetilise süsteemi raames. Õpetaja rollis (aga just Õpetajaks nimetatakse Jeesust evangeeliumi eeskujul ka Lutsu Ketsemani-loos) esineb siin Arno, unise esijüngri Peetruse osas aga Tõnisson.
              (ptk. "Melanhoolne Luts")
              Lisatud failid
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                Mul endal maaleht pole tellitud, aga kas jutt käib Erik Terki "Mehed teisel pool malelauda" raamatust? Kui jah, siis seda vabamüügis väga ei ole, aga Tallinna Ülikooli poest saab näiteks ja mina tean Erikut ka hästi ning ostan ise talt kolmapäeval selle ehk võin vajadusel aidata ostuga. Hind on 25€, tegemist korraliku tellisega - 700+ lehekülge. Käisin ka raamatuesitlusel, tunnen Erikut isiklikult ja tegemist on kindlasti väga väärt lugemisega, aga Keresest seal väga palju juttu pole.
                Loetud. Male- ja ajaloohuvilistele väga põnev ja soovitan, samas Keresest endast polnud tõesti midagi, mida oleks lootnud, aga see selleks.

                Kas keegi on soetanud või lugenud Allegri. See on lihtne? Hind on ääretult kõrge, sellist raha see ilmselt väärt pole?

                Kommentaar


                  Nagu reaalselt küsitakse sellise raamatu eest sellist hinda :O

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Ega Fitti e-raamatut välja lase?

                    Kommentaar


                      Hea teada, loodame parimat.
                      Hargla igatahes pidi viha pidama e-raamatute maksustamise peale (mis on tõesti jabur), nii et tema viimaseid asju polegi saanud lugeda.
                      Algselt postitas Stok
                      Igatahes ISBN kood on epub formaadile eraldatud. Kas see ka midagi tähendab, ei oska öelda.

                      Kommentaar




                        Esialgu püüti taganemist organiseeritult korraldada, järgmiseks päevaks kaevuti ajutiselt, et pealetulijate hoogu vaos hoida. Teise päeva õhtul algas aga juba kaootiline põgenemine, mille hoog ja segadus kasvas tund-tunnilt./-/Ka minul kadus ajataju, kõik toimus nagu painajalikus unenäos. Mehi valdas paanika ja hirm. Oma pataljoni staabi juurest eksisin juba teisel ööl. /-/Nii et puhuti moodustasid põgenike rühmad üksikuid mitmesajalisi piklikke edasisööstvaid inimmoodustisi, tugevamad ees, nõrgemad tilkumas sabas. Üksustesse jaotumine oli täiesti segi.
                        Sel varahommikul nägin pealt lahingut, mida oli isegi omamoodi ülev vaadata. Sattusin üksipäini kõrgema kingu otsa, kust avanes vaade mitmele külale. /-/ Vaatasin seda pealt, nagu oleksin filmivõtetel. Venelaste tuli oli ülitabav. Nende tankid tulid teele ja paari lasuga panid sakslaste transportöörid lõõmama.
                        Brigadir tõi oma meeste leivaportsjonid juba väljakaalutult lamedas puukastis. Leivakast teel barakini oli püha. Ei kuulnud kordagi, et brigadiri ka pimedas õues oleks rünnatud. Kui leib oli aga jagatud käest kätte, siis ei kaitsnud seda enam miski. Kõige kindlam oli leiba mitte käest ära panna ja see kohe korraga ära süüa.
                        Ühel päeval tuli meid vaatama lähema kesklaagri «kulturvospitatel». See oli tähtis tegelane, nn. liikumisvabadusega vang. Vaatas ka üht minu põletatud plaati, ei öelnud sõnagi ja läks minema. Järgmisel päeval oli ta jälle kohal ja käskis mul enesega kaasa tulla leivakaptjorkasse. Olin poolpimedas kambris leivalõhnast uimane. Ülemus rebis ühe jõupaberist koti küljest tüki pruuni paberit, andis mulle kätte väikese pliiatsijupi ja käsutas: Nu, narisui menja! Mees oli jässakas, pea paljaks aetud ja tal oli jämedate vormidega heatahtlik venelase nägu. Prille mul polnud, kissitasin silmi ja püüdsin teda joonistada. Sain valmis, ta vaatas, hakkas naerma ja andis mulle paari pläru jagu head tubakat, mitte mahorkat./-/
                        Paari päeva pärast tuli too kultuuriline kasvataja jälle meile. Astus ligi ja ütles, et ta võtab mind enese juurde kesklaagrisse kunstnikuks. /-/Nüüd tuli Kussok oma originaalse plaaniga. Ta asutas autahvli eesrindlikele töölistele. Istusin siis nende tubades nagu omamees ja joonistasin neid. Venelane imetleb ja austab kunstnikku palju rohkem kui keskmine eesti talumees või kodanlane. Oskuses teise inimese nägu «järele teha» oli neile midagi müstilist. Peaaegu iga pildi valmimise puhul anti mulle pealekauba mõni pudrujääk või pontšik.
                        Nad seisid teine teise vaguniukse juures, jalad sõidu suunas harkis, kõvendasid haaret vööst ja pükste värvust ja hoidsid mind nõnda kahe vaguni vahel õhus. /-/ Siis tegid nad äkilise pöörde, nõnda et mu pea kukkus otse alla, lasksid vööst lahti ja lasksid mul kukkuda, libistades mu jalasääri läbi pihkude — kämblad sulgusid kederluude ümber ja ma jäin kõlkuma, pea alaspidi rippu; pea riivas mingit serva. Tasapisi lasksid nad mind jalapöidadest hoides allapoole, nii et mu pead haaras tugev tuul ning tolmu ja keerleva prahi äge hoovus. Käsuvastaselt ei pigistanud ma silmi kinni, nägin hetkeks veel rataste ja vaguni alaosa mustavaid kontuure, auruvedurist mööda maapinda lenduvaid sädemeid ja kaotasin nägemise, tolm ja praht lõid mu silmad pimedaks.

                        [1]
                        [2] [3]
                        Lisatud failid
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          Keegi Ayn Randi loominguga on tuttav? Kumba raamatut esimesena lugeda kas The Fountainhead või Atlas Shrugged?




                          Kommentaar


                            Algselt postitas fitti Vaata postitust
                            Sest seni kui ühes kuus müüdud e-raamatuid saab ühe käe sõrmedel üles lugeda (mul on neid viis, mõnel on vb rohkem), ei tasu selle sindrima epub-faili tootmine ja serveerimine end ära.
                            Tauno Vahter Tänapäevast kirjutab kirjastamise hetkeseisust, sh e-raamatu käekäigust

                            Nii nagu uus mood või revolutsioon ei teki päris tühja koha pealt, on ka Eesti 2010. aastate kirjastamiselu enim defineerinud hetk pisut varasemast ajast, kirjutab Tauno Vahter Vikerkaares.


                            2009–2010 hakkasid üle maailma liikuma jutud e-raamatute edust USA turul ja äkitselt hakkas pea iga nädal pöörduma kirjastuse poole mõni tegelane sooviga teha koostööd e-raamatute alal. Kuulujutud selles valdkonnas leiduvast rahahulgast olid tugevasti liialdatud, sest e-raamatute valdkond huvitas äkitselt isegi neid, kes varem olid tegelenud naistepesu müügiga või töötasid kuskil ettevõttes itimehena. Kui taksojuht hakkab börsil mängima, on aeg sealt lahkuda. Kuna Eesti oli omandanud maailmas e-riigi kuulsuse, oli mõnda aega üsna tavaline, et Eestis käisid kirjastustes oma äriplaani tutvustamas erinevate suurte välismaa IT- ja telekomiettevõtete esindajad. Kui nad numbrid kokku lõid, siis enamasti selgus, et see ei tasu kuidagi ära. 2010 siiski e-raamatud turule jõudsid, kuid optimistlikud prognoosid, et viie aastaga saaks vähemalt 5% või 10% turust, ei ole täitunud. Pigem on kümne aastaga suudetud saada umbes 3% ning domineerib endiselt paber. Uued lootused on seotud audioraamatute tulekuga 2020. aasta lõpus, aga midagi selles optimismis meenutab digiraamatute tulekuga kaasnenud jutte. Kindlasti mõlema turuosa siiski kasvab, aga vaevaliselt, ning natuke masinapurustajalikult tuleb nentida, et võib-olla see polegi üldse halb, et paberraamat püsib. Võrdlused teiste riikidega on näidanud, et e-raamatute kasutajad on väga entusiastlikud oma eelistuse osas, kuid väikese rahvaarvuga riikides on väga raske leida majanduslikult toimivat mudelit nende suurema edu jaoks. USA, Suurbritannia või isegi Soome asemel on meil selles osas märksa rohkem ühist näiteks Sloveeniaga, kus olukord on meiega väga sarnane.
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              See e-raamatute äri Eestis on muidugi ka erakordselt alaarenenud. Lihtsaim näite on, et e-raamat tuleb müügile kolm kuud pärast paberraamatut. Nahhui tõesti keegi seda enam siis ostab, ainult minusugused, kes põhimõtteliselt paberit endale koju ei tassi.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Joh. Käbin pajatab oma mälestustes, et tegeles nooruses aktiivselt jalgpalliga: "Osalesime rajooni jalgpallivõistlustel. Võistlusriietuse soetas igaüks omal kulul. Jalgpallisärke müügil ei olnud. Otsustasime tavalised sitsist alussärgid rukkilillesiniseks värvida ning meist sai rukkilillemeeskond, kuhu kuulusid nii külanõukogu esimees (Käbin), kooperatiivi esimees (Käbini parim sõber Georgi Nellis) kui ka teised noored. Ma mängisin jalgpalli 1931. aastani, siis läksin tööle partei Gattshina rajoonikomiteesse ja kolisin külast ära."
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X