320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Nagu prokuratüür ütles, siis on see Mia Belle lugu juba aegunud. Karistatav oleks ka ainult siis, kui leiab vöimupositsiooni omamine töestust. Ma arvan, et üldsusel pole vahet, kas see "mul on 14 aastase vastu tunded ja meil on seksuaalsuhe" 56a. vanamees oli treener vöi naabrimees, üldsuse jaoks on see ikkagi jälk ja mitte vastuvöetav igatpidi.

    Öigem oleks küsida, et miks sellest vanusepiirist 14 nii pingsalt kinni hoitakse - Naaberriikides oleksid pedofiil, aga Eestis olid lihtsalt tunded
    On väga suur vahe kas "vanamees" on õpetaja/treener või naabrimees, seda ka seaduse silmis.

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      Mu jaoks on jällegi arusaamatu, miks see õiguslik hinnang niivõrd määrav on. Minu arusaamist mööda ei ole ohver antud juhul mingit seaduse ees karistamist taga ajanud ja ei ole vist ka kriminaalasja algatatud?

      Aga. Paralleelselt kirja pandud seadustega on ühiskonnas ka kirjutamata reeglid. Nimetagem neid normideks. Ühiskonna võrdlemisi valulik reaktsioon viitab sellele, et meie ühiskonna normide piires ei ole see aktsepteeritav, kui lastega tegelev treener magatab samal ajal last, olenemata viimase tahtest või sidemetest nimetet treeneriga. Treeneril on alati võimalus selg sirgu lüüa ja öelda, et olengi ilge kepivend, tooge oma lapsed minu juurde trenni. Klubil on võimalus öelda, et kõik oligi juriidiliselt okei, toetame oma treenerit, tooge oma lapsed meie juurde trenni. Seaduse ees on (oli) see fain, aga kas ühiskond selle ära seedib?
      Nende samade ühiskonna normide ja kirjutamata reeglite pöhjal tehaksegi seaduseid. Vöi vastupidi, seadus ongi ühiskonna norm, mis esindab väärtushinnanguid
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Algselt postitas $$$ Vaata postitust
        Ka eratreener on võimupositsioonil.
        +1

        Just, täpselt nii ongi ja seal pole oluline kas ohver on/oli 14 või 16.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          On väga suur vahe kas "vanamees" on õpetaja/treener või naabrimees, seda ka seaduse silmis.
          Mis vahe? Kas üldsus arvaks, et "mis siis? köik ok ju, seadus lubab", kui 56. aastane vanamees Kapa-Kohilast oleks vaevu 14. aastast seksutanud?
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Algselt postitas kaala Vaata postitust
            Mis vahe? Kas üldsus arvaks, et "mis siis? köik ok ju, seadus lubab", kui keegi Gunnar Kapa-Kohilast oleks vaevu 14. aastast seksutanud?
            Treeneri/õpetaja suhtes on kõrgendatud ootused, treener/õpetaja on võimupositsioonil.

            Ma ei hakka üldsuse nimel võtma sõna aga minu tõekspidamiste järgi ei käituks ka "Gunnar Kapa-Kohilast" õigesti, kui seda tahad teada.

            Kommentaar


              Algselt postitas Pints Vaata postitust
              Treeneri/õpetaja suhtes on kõrgendatud ootused.
              Treener/öpetaja lisab vunki juurde, aga 56a. 14 aastasega seksuaalsuhtes ei ole ok
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                Treener/öpetaja lisab vunki juurde, aga 56a. 14 aastasega seksuaalsuhtes ei ole ok
                Kas 56 aastane 16 aastasega on OK?

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Treener/öpetaja lisab vunki juurde, aga 56a. 14 aastasega seksuaalsuhtes ei ole ok
                  Samas ma arvan, et kui on 19 ja 14 siis inimestel ei tuleks okserefleksi. Kuigi seaduse silmis on tegu sama olukorraga.
                  Inter - ausaim klubi Itaalias.

                  Kommentaar


                    Paf tegi ainuvõimaliku otsuse.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas jaanmae Vaata postitust
                      Paf tegi ainuvõimaliku otsuse.
                      Võibolla, võibolla mitte, Eesti jalkale on see igatahes päris valus pauk, eriti kui Nõmme Kalju peaks oma kotid kokku pakkima.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas jaanmae Vaata postitust
                        Paf tegi ainuvõimaliku otsuse.
                        +1

                        Kalju toetajatest on mul inimlikult muidugi kahju.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Pints Vaata postitust
                          Kas 56 aastane 16 aastasega on OK?
                          14 on tunduvalt rohkem lapseiga kui 16. Suurt vanusevahet korrigeerib mitmes riigis ka seadus. https://jakubmarian.com/age-of-conse...try-in-europe/

                          Ma pigem mötlesin, et Getu jälgis kindlasti vanust, et asi oleks seaduse piires (see käis ka meediast läbi, et paljude juhtumite puhul lähebki teemaks kohe peale 14ndat sünnipäeva) ja üldsuse hoiak tekkis sellest, et üks oli 14 ja teine 56, mitte et üks teise treener.
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Pints Vaata postitust
                            +1

                            Kalju toetajatest on mul inimlikult muidugi kahju.
                            Mul ka.
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaala Vaata postitust
                              14 on tunduvalt rohkem lapseiga kui 16. Suurt vanusevahet korrigeerib mitmes riigis ka seadus. https://jakubmarian.com/age-of-conse...try-in-europe/

                              Ma pigem mötlesin, et Getu jälgis kindlasti vanust, et asi oleks seaduse piires (see käis ka meediast läbi, et paljude juhtumite puhul lähebki teemaks kohe peale 14ndat sünnipäeva) ja üldsuse hoiak tekkis sellest, et üks oli 14 ja teine 56, mitte et üks teise treener.
                              Arvad et võttis KaRSi ette kui isegi keelt ei valda? Või käis jurid. nõustamisel? Või kutid saunas rääkisid?

                              Eh, pigem lihtsalt ei suutnud ahvatlusele vastu panna
                              Inter - ausaim klubi Itaalias.

                              Kommentaar


                                Eesti jalgpall pole ainuke sport, muid alasid toetavad edasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X