320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Olulised uudised

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    Delfi jättis muidugi kajastamata et piima ja juusturiiuli juures saab rahulikult võtta. Lambiasju ei tohi juustuks ja piimaks nimetada.
    Ma arvan, et kui sa peldiku või majapidamispaberit poes piima/juustu pähe müüma hakkad, siis on sul hunnik muid probleeme lisaks.

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      Delfi jättis muidugi kajastamata et piima ja juusturiiuli juures saab rahulikult võtta. Lambiasju ei tohi juustuks ja piimaks nimetada.

      Eranditena kinnitati kookospiim ja pähklivõi.

      https://www.dw.com/en/european-parli...ges/a-55373087
      See on isegi mõistetav muudatus, noh nagu valge šhokolaad pole õige šhokolaad kui kakao sisaldus pole teatud % või termin "Paraben-free" on tarbijat eksitav, sest parabeenidel pole häda midagi + "säilitusainetevaba" termin millega enamus tootjad hämavad, sest tehniliselt võib selleks komponendiks ka sool ja/või suhkur olla.

      Aga vabandan siiralt off-topicu pärast, sest see alateema on eelkõige saate "Rannamaja" tarvis.

      GALERII | „Rannamaja: raju reede“ on avapauguks valmis: ööelu köetakse taas kuumaks ja ees on uued seiklused.

      Kommentaar


        There’s Drama in the Queer Penguin Community
        "Two gay penguins with a reputation for trouble stole an entire nest of eggs from a neighboring lesbian couple at the same zoo"

        Kommentaar


          Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
          There’s Drama in the Queer Penguin Community
          "Two gay penguins with a reputation for trouble stole an entire nest of eggs from a neighboring lesbian couple at the same zoo"

          https://www.thecut.com/2020/10/gay-p...&utm_source=tw
          Sellega meenus kohe episood seriaalist "Parks and Recreation".

          Kommentaar


            Algselt postitas Pints Vaata postitust
            +1

            Sama siin, eelistan mune otse talunikult ja liha/kala saadab kala/jahi-mehest isa Saaremaalt aga vahel patustan poe kaubaga (juustud põhiliselt), kuigi olen seda teadlikult piiranud peale seda kui nägin mis tingimustes loomi/linde mõnes meie suurfarmis koheldakse. Vegan kaupade kvaliteet on ka aastatega oluliselt kvaliteetsemaks läinud, mis aitab toidulauda mitmekesisema hoida. Hetkel 3 päeva nädalas on menüüs ainult veganroad - abiks ikka vast.
            Esimese asjana võiks saada parema kontrolli alla tarbimishimu ja siis vaadata, kas ja kellelt on vaja piima lüpsta.
            Seni on kogu see teema lihtsalt kapitalismo zwo.uno
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Esimese asjana võiks saada parema kontrolli alla tarbimishimu ja siis vaadata, kas ja kellelt on vaja piima lüpsta.
              Seni on kogu see teema lihtsalt kapitalismo zwo.uno
              Olen tänulik kui võtad vaevaks oma mõtet rohkem avada, sest hetkel jääb võimalus seda mitmeti mõista (asi võib muidugi ka ainult minus hetkel olla).

              Kommentaar


                Algselt postitas Pints Vaata postitust
                Olen tänulik kui võtad vaevaks oma mõtet rohkem avada, sest hetkel jääb võimalus seda mitmeti mõista (asi võib muidugi ka ainult minus hetkel olla).
                Veganlus, taimetoitlus - ei peaks olema eesmärgid. Eesmärk peaks olema toidu raiskamise vähendamine, liigtarbimise piiramine. Esimene, teine ja kolmas loosung. Neljandaks teadlik(ult) toitumine ja siis vaatame, kas on vaja veel silte.

                Liigtarbimise vähendamist ei saa/taheta müüa. Küll aga saab veganlust, taimetoitlust jne, sest maailm kärbub... liigtarbimise ja raiskamise pärast.
                Anname tarbimisele lihtsalt uue kuue, nime ja tõstame hinda - tarbime, maksame ja ikka raiskame, kärbume.

                Eestis visatakse kodudes aastas ära 75 tonni veel söödavat toitu... võiks pigem mingi ajakiri ja/või saatesari olla.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Veganlus, taimetoitlus - ei peaks olema eesmärgid. Eesmärk peaks olema toidu raiskamise vähendamine, liigtarbimise piiramine. Esimene, teine ja kolmas loosung. Neljandaks teadlik(ult) toitumine ja siis vaatame, kas on vaja veel silte.

                  Liigtarbimise vähendamist ei saa/taheta müüa. Küll aga saab veganlust, taimetoitlust jne, sest maailm kärbub... liigtarbimise ja raiskamise pärast.
                  Anname tarbimisele lihtsalt uue kuue, nime ja tõstame hinda - tarbime, maksame ja ikka raiskame, kärbume.

                  Eestis visatakse kodudes aastas ära 75 tonni veel söödavat toitu... võiks pigem mingi ajakiri ja/või saatesari olla.
                  Selge, tänud selgitamast, siis mõistsin õigesti.

                  Olen päri, liigtarbimise ja raiskamise lõpetamine peaks tõesti prioriteet olema aga tarbijate harimine aitabki sellele kaasa ning üldplaanis liigutakse Euroopas õiges suunas (küll tasa ja targu aga siiski).

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Selge, tänud selgitamast, siis mõistsin õigesti.

                    Olen päri, liigtarbimise ja raiskamise lõpetamine peaks tõesti prioriteet olema aga tarbijate harimine aitabki sellele kaasa ning üldplaanis liigutakse Euroopas õiges suunas (küll tasa ja targu aga siiski).
                    Vot seda harimist ma küll ühestki otsast ei näe. Küll aga näen hirmutamist, mis on teadupärast kõige-kõige efektiivsem moodus "edu" saavutamiseks.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Veganlus, taimetoitlus - ei peaks olema eesmärgid. Eesmärk peaks olema toidu raiskamise vähendamine, liigtarbimise piiramine. Esimene, teine ja kolmas loosung. Neljandaks teadlik(ult) toitumine ja siis vaatame, kas on vaja veel silte.

                      Liigtarbimise vähendamist ei saa/taheta müüa. Küll aga saab veganlust, taimetoitlust jne, sest maailm kärbub... liigtarbimise ja raiskamise pärast.
                      Anname tarbimisele lihtsalt uue kuue, nime ja tõstame hinda - tarbime, maksame ja ikka raiskame, kärbume.

                      Eestis visatakse kodudes aastas ära 75 tonni veel söödavat toitu... võiks pigem mingi ajakiri ja/või saatesari olla.
                      vb saan valesti aru, aga väidad, et veganlusega ei piirata liigtarbimist rämedalt?
                      Je suis Nasfal

                      Kommentaar


                        Oleneb kust su veganluse tooraine põhimass tuleb. Kui enda või tuttava talumehe peenralt ja põllult, siis küll. Kui aga vead oma veganroogade jaoks üle maailma kokku igasugust moekat kraami, siis mina oma kodumaise segamenüüga olen planeedile kordades väiksem koorem...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                          Oleneb kust su veganluse tooraine põhimass tuleb. Kui enda või tuttava talumehe peenralt ja põllult, siis küll. Kui aga vead oma veganroogade jaoks üle maailma kokku igasugust moekat kraami, siis mina oma kodumaise segamenüüga olen planeedile kordades väiksem koorem...
                          Kui liha tarbid, siis oled siiski kordades suurem koorem. Jättes selle kõrvale, siis enamik veganeid tarbib ikka kohalikku kraami võimalikult palju.
                          Je suis Nasfal

                          Kommentaar


                            Talveperioodil värsket kraami saavad nad siis kuidas? Kohalik liha-kala-munad ei sõltu praktiliselt üldse aastaajast. Kui sa just talv läbi keedukartulit ja tartaputru ei söö on sul veganina kaks variant, kas import või väga energiamahukas kasvuhoonekaup.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Talveperioodil värsket kraami saavad nad siis kuidas? Kohalik liha-kala-munad ei sõltu praktiliselt üldse aastaajast. Kui sa just talv läbi keedukartulit ja tartaputru ei söö on sul veganina kaks variant, kas import või väga energiamahukas kasvuhoonekaup.
                              Veganid on nutikad insenerid. Ükspäev nimetavad oma kartulid sealihaks ja järgmine päev kanalihaks. Iga päev uus ja mitmekesine toit!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                Talveperioodil värsket kraami saavad nad siis kuidas? Kohalik liha-kala-munad ei sõltu praktiliselt üldse aastaajast. Kui sa just talv läbi keedukartulit ja tartaputru ei söö on sul veganina kaks variant, kas import või väga energiamahukas kasvuhoonekaup.
                                Liha, kalad ja munad kasvavad sul talvel armastusest ja õhust?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X