320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas MNa Vaata postitust
    Fakt on see, et kõike ei hakataks tegema päevapealt kolm korda paremini ja efektiisvsemalt kui enne. Balti liiga näitas, et eestlasi ei koti mängud lätakate-litakatega ning see on fakt. Proovitud asi. Ja mis puudutab turundust/reklaami jms, siis olen raudsel seisukohal, et inimene peab siiski ise leidma tee staadionile. Aga inimene on kahjuks nii kuradi mugav, et talle peab kõik info vastu vaatama tänaval suure tabloo peal, ei saa ju teha netis kaks klõpsu ja sealt ise vaadata. Keda ikka jalka huvitab ja korda läheb, see ka teab kust infot leida.
    Mul on siis teemassepuutuv offtopic. Aasta oli siis 2004 ja varem ning ma poleks mitte mingi ime läbi otsustanud, et nüüd mulle meeldib jalgpall- vaataks, millisele staadionile minna. Jalgpall oli minu jaoks täiesti tundmatu ala. Koss oli vist popp ja meie kooli poisid olid ässad, natuke siis silmanurgast jälgisin seda. Huvi tekkimiseks pidi ikka mingi alge olema. Ma ei kujuta mitte ette, kuidas ma oleksin lambist tulnud selle peale, et hakata jalkast huvituma.

    Minul vedas, et kohtusin jalkafanaatikuga, kes ühtegi ManU mängu naljalt vahele ei jätnud. Ning kuna me hakkasime ka koos elama, siis ega mul erilist valikut polnud, et mitte jälgida seda koos temaga. Läks aastake-kaks ja olingi täitsa valmis jalgpallihuviline. Ainult, et loogiliselt valisin endale meelepäraseks meeskonnaks Chelsea, et noh...teinekord oleks põhjust kodutüli korraldada.

    Koondise mänge vaatasime ka otse loomulikult, aga mitte staadionil. Mul tekkis siis suurem huvi koduse jalka vastu. Läksin ise staadionile vaatama, et kuidas see tunne seal kohapeal siis on. Ja hakkas meeldima nii väga, et välismaine jalka jäi aja jooksul kus see ja teine. Aga meie liigadest ei teadnud ma siis veel halligi ning ega kuskilt seda infot minuni tol ajal ei jõudnudki.
    Siis tuli paari aastakese pärast ka töine seotus and the rest is history...or rather present, no vahet pole.

    Lolliks ei tasu muidugi midagi turundada aga elementaarset huvi peab inimestes tekitama ning info peab olema kättesaadav. Seda jalkast mitte midagi teadvat inimest on raskem püüda, kuid seda, kes juba on tuttav sellega, mis spordialaga tegu on ning Eesti koondise mänge vaatab ta ka, siis temale tuleks ikkagi püüda infot kohale toimetada- millal, kus ja kelle vahel mängud toimuvad. Ma tunnen neid jalgpallihuvilisi, kes jälgivad suure huviga välismaist jalgpalli. Eestis toimuvast ei tea tuhkagi, on kuulnud, et "mingi Kalju" ja "mingi Flora" on olemas.
    “I don’t know whose brilliant idea that was, but it wasn’t mine, that’s for sure.” ― Ozzy Osbourne

    Kommentaar


      Olen sellega loomulikult nõus, et igasugu reklaame ja värki ja särki peaks palju palju rohkem olema, sest siis ehk hakkab mõni huvi tundma kes varem pole jalkaga sina peal olnud. Aga minu laiskuse-kriitika läks justnimelt nende pihta keda sa kirjeldasid oma viimases lõigus. St Barcat ja ManU ja Zeniti(venekeelse elanikkonna seas populaarne vist?) fännavad küll, aga kodumaisest vutist ei tea ega tahagi teada.

      Kommentaar


        Algselt postitas MNa Vaata postitust
        Olen sellega loomulikult nõus, et igasugu reklaame ja värki ja särki peaks palju palju rohkem olema, sest siis ehk hakkab mõni huvi tundma kes varem pole jalkaga sina peal olnud. Aga minu laiskuse-kriitika läks justnimelt nende pihta keda sa kirjeldasid oma viimases lõigus. St Barcat ja ManU ja Zeniti(venekeelse elanikkonna seas populaarne vist?) fännavad küll, aga kodumaisest vutist ei tea ega tahagi teada.
        Aga mina olin ju ka see, kes lihtsalt ei teadnud Näe, kohe, kui teada sain, siis nüüd ei tea ma jälle välisklubidest eriti midagi. Küsimus polegi ehk teada mittetahtmises (kuigi esineb muidugi ka seda), vaid lihtsas teadmatuses.

        Kuidagi lõppeb mul kõik alati selle looga, et kui me oletame, et on olemas inimene, kes ei tea Jaapanist mitte midagi. Ta pole sellest midagi kuulnud, talle pole keegi Jaapanist rääkinud, talle pole kunagi antud raamatut ega võimalust lugeda raamatut, milles oleks juttu Jaapanist ning tal ei ole ka telekat ega arvutit. Ühesõnaga, ta ei tea. Kas saab siis teda süüdistada selles, et ta ei tea, et Jaapan on olemas?
        Ja siis, kui keegi talle ka ütleb, et see on olemas, siis on ju üsna loogiline, et ta suhtub sellesse uude teadmisse teatava ettevaatlikkusega. Kuidas ta saab kindel olla, et miski, millest ta pole kunagi midagi teadnud on alati olemas olnud...
        “I don’t know whose brilliant idea that was, but it wasn’t mine, that’s for sure.” ― Ozzy Osbourne

        Kommentaar


          Vaat mina tahaksin oma silmaga näha inimest kes jälgib küll välismaa vutti, aga EI TEA, et seda mängu mängitakse ka Eestis, et on olemas selline asi nagu Eesti liiga. Ma oleksin valmis maksma, et näha sellist inimest Vb kuueaastane laps kes on näinud telekast Messit ja Ronaldot ei tea mitte midagi Eesti liigast ega selle olemasolust, aga tsipa vanem inimene ikka teab ju. Seega see Jaapani võrdlus nagu ei sobi hästi siia

          Kommentaar


            Seega lühikokkuvõte: reklaam ja promo on väga vajalikud asjad, aga vähegi jalgpalli väärtustav inimene teab vajadusel ka ise kust infot ja muud vajalikku otsida.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Miks siis ei toonud need vastasseisud lätlaste-leedulastega tribüünidele oluliselt suuremat publikut kadunud Balti liiga raames? Isegi play-off faasis mitte! Kus siis kõik need "tahan näha Eesti-Läti-Leedu vastasseise" tegelinskid olid?
              Kui mu mälu mind ei peta siis balti liiga mängud ei toimunud suvel. Kui paljud inimesed viitsivad lumehanges jalkat vaadata? Samuti ei keskendunud klubid sellele liigale vaid oma ML-le pigem.

              Kommentaar


                Ma ise üks päev mõtlesin, et kui a.la Veebireporter Tammsaare pargis uuriks 100 inimese käest, kes on näiteks Tanel Melts või Jüri Jevdokimov, siis seda, et üle 10% vastanutest teaks, oleks vast palju pakutud? Või noh räägitakse, et isegi Aastalõputurniiril on ML päevadel võimalik siseneda mängijate uksest suvalisel jalgpallihuvilisel, kui öelda mõne MLs palliva mängija nimi

                Kommentaar


                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  Ma ise üks päev mõtlesin, et kui a.la Veebireporter Tammsaare pargis uuriks 100 inimese käest, kes on näiteks Tanel Melts või Jüri Jevdokimov, siis seda, et üle 10% vastanutest teaks, oleks vast palju pakutud?
                  Ma julgen veelgi kaugemale minna ja väita, et üle 10% ei ole midagi kuulnud näiteks Tarmo Neemelost või isegi enamusest välismaal pallivatest koondislastest.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Warren Vaata postitust
                    Kui mu mälu mind ei peta siis balti liiga mängud ei toimunud suvel. Kui paljud inimesed viitsivad lumehanges jalkat vaadata? Samuti ei keskendunud klubid sellele liigale vaid oma ML-le pigem.
                    Kas see uus "superliiga" toimuks siis ainult suvel? Vastus on ju ei. Ja pealegi, suvine ML publikuarv ei ole oluliselt suurem kui kevadine või sügisene. Ei viitsi faktiraamatut üles otsida, aga nii on.

                    Kommentaar


                      Tohoh, viimase paari tunni arutelu tuletab natuke meelde kuudetagust vaidlust, kui arutleti 14-liikmelise ML üle. Nüüd taas Balti Liiga. Ja mida revolutsionoomilisem idee, seda vägevamad on vastuargumendid.
                      Huvitav, milline võiks olla senistest veel parem plaan, mis veelgi enam Eesti jalgpalli rikastaks? Ise mõtlesin praegu välja süsteemi, et kuna Eestis on 15 maakonda, võiksid just nemad moodustada Meistriliiga. Seega võiks Meistriliigas olla 15 pluss 1 klubi, kõik eri maakondadest. Kõik mängiksid omavahel kaks korda läbi ja selgitaksid meistri. Ainuke probleem, et kellele peaks 16-a koha andma. Budulojus, mis sa arvad?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                        Ise mõtlesin praegu välja süsteemi, et kuna Eestis on 15 maakonda, võiksid just nemad moodustada Meistriliiga. Seega võiks Meistriliigas olla 15 pluss 1 klubi, kõik eri maakondadest. Kõik mängiksid omavahel kaks korda läbi ja selgitaksid meistri. Ainuke probleem, et kellele peaks 16-a koha andma. Budulojus, mis sa arvad?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                          Tohoh, viimase paari tunni arutelu tuletab natuke meelde kuudetagust vaidlust, kui arutleti 14-liikmelise ML üle. Nüüd taas Balti Liiga. Ja mida revolutsionoomilisem idee, seda vägevamad on vastuargumendid.
                          Huvitav, milline võiks olla senistest veel parem plaan, mis veelgi enam Eesti jalgpalli rikastaks? Ise mõtlesin praegu välja süsteemi, et kuna Eestis on 15 maakonda, võiksid just nemad moodustada Meistriliiga. Seega võiks Meistriliigas olla 15 pluss 1 klubi, kõik eri maakondadest. Kõik mängiksid omavahel kaks korda läbi ja selgitaksid meistri. Ainuke probleem, et kellele peaks 16-a koha andma. Budulojus, mis sa arvad?
                          Ühel ilusal veebruarikuu päeval, mõni nädal enne hooaja algust, saadetakse EJL-ist välja taoline kõlav ja ilusate sõnadega pressiteade.

                          Eesti jalgpallitipp laiendab kandepinda

                          Eesti Jalgpalli Liidu juhatusele ning toetajatele on alati korda läinud see, et Eesti jalgpall oleks võimalikult laia haardega - et tribüünidele tuleks üha rohkem erineva sotsiaalse ja rahvusliku taustaga inimesi, et meie armastatud mängu harrastaksid ka ise inimesed nii linnas kui ka maal, et iga meediakanali kaudu elaksid meie vutisangaritele kaasa nii mehed kui naised, nii poisid kui ka tüdrukud. Seetõttu ongi Eesti Jalgpalli Liit tulnud vastu meieni jõudnud tulihingeliste Eesti jalgpalli austajate soovidele ning laiendab otsustavalt Eesti jalgpalli kandepinda.

                          Kui varem on räägitud seni kümnemeeskonnalise Meistriliiga laiendamisest 14 meeskonnani, siis tegelik samm võeti ette veelgi suurem - uuest hooajast hakkab Eesti kõrgliigas, mis hakkab kandma nime Meistrite Liiga, pallima 16 meeskonda. Üks igast 15 maakonnast ning üks lisaks pealinnast Tallinnast.

                          "See on tõsi, et oleme sellist plaani juba mitmeid aastaid haudunud," selgitas uut liigakorraldust Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. "Uue kava tooruse tõttu pole me aga sellest veel kellelegi ei avalikult ega omavahel rääkinud. Tähtis on aga see, et uuest aastast saavad jalgpallisõbrad hoolimata oma elukohast oma nina all tunda tõelise jalgpalli maitset ja hõngu."

                          Ühtlasi avaldab Eesti Jalgpalli Liit mõned maakonnad, mille esindaja on juba ka selge. "Liigade koostamisel vaatasime üle meeskonnad eelmise aasta Meistriliigast kolmanda liigani ning vaatasime, kas mõnel pool oli mõni võistkond selgelt teistest enda maakonna omadest üle," jätkas Pohlak. "Kui ei olnud, jätsime koha hetkeseisuga vabaks. Kui oli, pälvis antud klubi koha Meistrite Liigas."

                          "Uuteks tähtedeks Eesti jalgpallitaevas on FC Hiiumaa ja FC Rohuküla, mis loodi põhiliselt tegevuse lõpetanud FC Viljandi mängijatest," selgitas kogenud jalgpallijuht uusi nimesid kaardil. "FC Hiiumaa püsib Meistrite Liigas nii kaua, kuni HÜJK Emmaste muutub jalgpalli armastavast sõpruskonnast tõsiseltvõetavaks klubiks ning pürgib reaalselt kõrgliiga poole. FC Rohuküla on FC Hiiumaa duubelmeeskonnaks - kes Hiiumaa praamile ei jõua, see saab ka mandril omad mängud peetud."

                          Meistrite Liiga 2013 koosseis:

                          Harjumaa - FC Maardu
                          Hiiumaa - FC Hiiumaa
                          Ida-Virumaa - selgumas (Narva JK Trans või Sillamäe JK Kalev)
                          Jõgevamaa - selgumas
                          Järvamaa - Paide Linnameeskond
                          Läänemaa - FC Rohuküla
                          Lääne-Virumaa - Rakvere JK Tarvas
                          Põlvamaa - Põlva FC Lootos
                          Pärnumaa - Pärnu Linnameeskond
                          Raplamaa - Kehtna FC Flora
                          Saaremaa - FC Kuressaare
                          Tallinn - selgumas (Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora või Tallinna FC Levadia)
                          Tartumaa - Tartu JK Tammeka
                          Valgamaa - FC Otepää
                          Viljandimaa - Viljandi JK Tulevik
                          Võrumaa - Võru JK

                          "Nagu näha, siis on tabelis kolm veel ebaselget kohta. Ida-Virumaa koha peale peavad Trans ja Sillamäe play-off kohtumise, Tallinna kohaga on aga keerulisem - kolm meeskonda ju omavahel korraga mängida ei saa," jäi Pohlak reaalsuse piiridesse. "Seega kasutame siin juba kiviajast pärit printsiipi - kes ees, see mees. Kes neist kolmest klubist esimesena avalikult koha Tallinna piirkonda kinni paneb, saab selle ka endale."

                          "Ainsana jäi täiesti vabaks Jõgevamaa. Ka meie külmapealinna ümbrusega rakendame taolist põhimõtet - kes suudab enda klubi esimesena Jõgevamaale registreerida, saab ka koha Meistrite Liigas."

                          Omad eeskujud sai Eesti Jalgpalli Liit ka suure lombi tagant. "Oleme juba ammu imetlenud Põhja-Ameerika suurliigade edukust ja kuulsust meie globaliseeruvas maailmas," lisas Pohlak imetlusväärse idee ühe põhiarhitektina. "Seal on teadupärast nii, et liigast keegi välja ei lange - liigad püsivad samasuguse koosseisuga. Nii on edaspidi ka Meistrite Liigas - see jätab mõne ebaõnnestunud hooaja järel meeskondadele võimaluse enda vigu parandada ning taas tippu pürgida. Samuti hakkab iga aasta kevadel toimuma noormängijate draft, kus valida saab kõikide Eesti ja välismaa noorteklubide mängumehi."

                          Kõrgliiga laienemise tõttu muutub pisut ka ülejäänud liigasüsteem - kaotatakse ära Esiliiga, mistõttu on ülejäänud klubide kõrgeimaks väljundiks Eesti jalgpallis edaspidi Esiliiga B.

                          "Tean, et mitmed klubid ja meeskonnad võivad muutuste tõttu elu hammasrataste vahele jääda, kuid midagi pole parata - ilu nõuab ohvreid," lisas Pohlak lõpetuseks.
                          Usinasti meilboksi potsatanud uut e-maili vaatama tormanud ajakirjanikud ei olnud jõudnud veel pressiteadet oma väljaande veebilehele üles pannagi, kui juba oli jalgpalliliidu pressiteate kõrvale ilmunud veel teinegi kiri - sedapuhku FC Flora pressiteenistuselt, kirja teemaks "avaldus".

                          Avaldus

                          Käesolevaga kuulutab jalgpalliklubi Tallinna FC Flora ennast uue Meistrite Liiga süsteemi Tallinna piirkonda.

                          "Nägime, et Eesti Jalgpalli Liit on liigasüsteemi muutmas ning otsustasime härjal sarvist haarata ning ennast Tallinna piirkonda sisse kirjutada," sõnas klubi president. "Ei ole midagi paremat, kui meie kodune A. Le Coq Arena. Tore, et saame siin ka jätkata."

                          Teised klubid nii kärmelt vastama ei tõtta. Kuno Tehva ruttab esimese asjana kontoriseinal oleva kalendri juurde, et vaadata, kas mitte juba aprill pole alanud. "Kuramus, ei olegi," mõtleb Tehva. "Paistab, et peab tegutsema. Kus ma selle Aivari numbri nüüd paningi..."

                          Tehva mõtleb juba vaikselt, kuidas TTÜ-le teatada, et uus staadion hoopis Jõgevale ehitatakse. "Hiiu staadionil meil enam niikuinii mängida ei lubata, mis see mõni kilt siis jälle kolida ära pole. Ega meid ju Kadrioruga miski väga ei seganud, äkki ongi Jõgeval rohkem ruumi, saab ka Ott Leplandi esinema kutsuda, kui FC Rohukülaga rinda pistetakse."

                          Just siis, kui Tehva on Pohlaku numbri üles leidnud, heliseb tal käes telefon. Helistajaks on Viktor Levada. "No privett, Kuno!" rõkkab rõõmsameelne Levada. "Spassiiba, et Jõgevamaa meile jätsid. Saatsin juba rekkad meie Maarjamäe baasist soojakuid sinnapoole vedama."

                          Tehva ei oska esiti midagi vastata, pikka juttu ei ole ka Levadal. "Aga pakaa, ma pean minema. Vaatan, et rekkajuhid juhatuse ruumi soojakut riietusruumi alla ei jätaks."

                          Kalju juht on endiselt nõutu ning ta tunneb, kuidas juuksed tema peas halliks tõmbuvad. Õnneks on ta kuulnud Läti-Leedu ühisliigast, mis võib Kalju ainsaks päästerõngaks osutuda. "Sinna! Jah! Äkki ei ole seal ka kuue välismängija reeglit!"

                          Disclaimer: Kogu jutt on üks suur fiktsioon ning ei ürita kedagi laimata või mingitkimoodi tõele pretendeerida. Palun juttu mitte liiga tõsiselt võtta.
                          Last edited by rauulo; 09.01.13, 04:28.
                          Newton Heath 1878

                          Kommentaar


                            Algselt postitas MNa Vaata postitust
                            Ja mis puudutab turundust/reklaami jms, siis olen raudsel seisukohal, et inimene peab siiski ise leidma tee staadionile. Aga inimene on kahjuks nii kuradi mugav, et talle peab kõik info vastu vaatama tänaval suure tabloo peal, ei saa ju teha netis kaks klõpsu ja sealt ise vaadata. Keda ikka jalka huvitab ja korda läheb, see ka teab kust infot leida.
                            Olen 100% kindel, et kui sellise mõtteviisiga turundatakse meie jalgpalli edasi, siis pole lootustki, et Meistriliiga populaarsus kasvaks.
                            Kui avataks sellise turundusega ükspuha milline meelelahutuskoht, olgu ta diskoteek, baar, teater, kino vms, siis võib juba eos öelda, et ettevõtmine on ebaõnnestunud. Ja spordiüritus on samamoodi meelelahutusäri ja konkureerib teiste meelelahutusäridega.
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Nüüd taas Balti Liiga. Ja mida revolutsionoomilisem idee, seda vägevamad on vastuargumendid.
                              Jep, nii on. Mõned näited siit:
                              *Hui see fänlust tõstaks, keda huvitab madistamine mingi Pakruojaga või tibla"lätlastega" Daugavpilsis, söögu seeni, Eesti kodune liiga on peamine.
                              Kaks korda kuus litte-latte vahetada, mega pappi välja käies sadu km rännata logistiliselt olematu ja soodsa ühise rongi-bussi-lennuliikluseta, haistku muna.

                              *See idee on üks hullemaid asju mida ma viimasel ajal kuulnud olen.
                              * Balti liiga näitas, et eestlasi ei koti mängud lätakate-litakatega ning see on fakt. Proovitud asi.
                              *Selliseid erinevate riikide konföderatsioonliigasid on ka varem üritatud mitmes Euroopa nurgas luua, kuid tahes-tahtmata põrkuvad need erinevate alaliitude huvidega kokku.

                              Aga mind tõsiselt üllatab see emotsionaalsus, millega kaitstakse praegust ML-i.
                              Nagu Lorenzo'gi juba märkis, ega enam hullemaks ei saa ju minna. Miks ei võiks siis kas või siinsamas alternatiivseid tulevikuvisioone vaagida.
                              olgem kristlased, vabandused on esitatud

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                                Kas oleksid valmis sedasorti vastasseise sõitma vaatama ka Lätis-Leedus?
                                kui oleks klubi nn. ultrafänn, miks mitte? mis see teistsugune oleks kui näiteks CL või Euroopa liiga mäng?
                                ma vist saan aru mida sa silmas pead- et kas sellised printsipiaalsed vastasseisud tekiksid üldse? samas miskipärast arvan, et Eesti on ehk teiesugustele fännidele ehk veidi kitsaks jäämas/jäänud. kas näiteks Flora fännidele poleks huvitavam vastasseis Zalgirise ultratega kui et näiteks 10-pealise kohalike fännipundiga?
                                Kui aga pead silmas vahemaid, siis tõtt-öelda ei saaks küsimusest aru. Sa ju oled suurtes jalgpalliriikides mängusid vaatamas käinud, kus vahemaad kordi suuremad kui Eestis.
                                P.S. me siin tegeleme esialgu probleemiga, et üldse rahvast staadionile ja klubide juurde saada. Jäägu need nn. välisreisid tulevikuprobleemiks.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X