320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas maanus Vaata postitust
    Jällegi, ilus tore pikk lause ja ei muhvigi lahti seletamist. Tohib küsida , et mille põhjal sa saad väita , et elu läheb koledaks ja me leiamegi kapist tondi ?
    Elulisi näiteid ei pea kaugelt otsima. Käin tihti Ungaris ja seal on elu ikka oluliselt koledamaks läinud sarnaste tegelaste pärast. Suheldes igapäevaselt inimestega idumaailmas võin kindlalt väita, et ka meie maine on juba kahjustada saanud ja mõeldakse oluliselt põhjalikumalt enne kui siia miljon või kaks nüüd investeeritakse. Isiklikult olen juba väsinud seletamast, et me pole pisikene natsiriik ja et Ruuben sai ainult 500 häält.
    Selle kohta on minult hiljuti uurinud soomlased, ameeriklased, sakslased ja jaapanlased.

    Kommentaar


      Algselt postitas Pints Vaata postitust
      Elulisi näiteid ei pea kaugelt otsima.
      Ilmselt käid palju välismaal? Räägi parem kas seal on laialt levinud sooneutraalsed peldikud? Või on see üldsegi EKRE taoliste väljamõeldis?

      Kommentaar


        Kogu aeg loen haritlaste jutte, kuidas kõik on pettunud jne. Kuidas seletada PM uudiste kommentaariumis valitsevat totaalset toetust uuele võimule? Üks näide:

        Jaanus Betlem 3 tundi tagasi
        Henn Põlluaas esines hästi: asjalikult, tasakaalukalt, argumenteeritult.

        Muidugi on EKRE puhul konservatiivseid, traditsioonilisi väärtusi kaitstes muutuda liialt kitsarinnaliseks või liialt radikaalseks ja siin on opositsiooonil oma tasakaalustav roll täita.

        Aga üldiselt paanikaks põhjust ma ei näe. Demokraatia seni toimib.
        VASTA
        +101 -25

        Võibolla on see isegi kehv näide, tihti on plusside ülekaal suuremgi. Ja sama on Delfis ÕLis ja mujalgi. Ei ole ju võimalik, et mingi vähemus lihtsalt pidevalt käib spetsiaalselt plussimas.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Kogu aeg loen haritlaste jutte, kuidas kõik on pettunud jne. Kuidas seletada PM uudiste kommentaariumis valitsevat totaalset toetust uuele võimule? Üks näide:

          Jaanus Betlem 3 tundi tagasi
          Henn Põlluaas esines hästi: asjalikult, tasakaalukalt, argumenteeritult.

          Muidugi on EKRE puhul konservatiivseid, traditsioonilisi väärtusi kaitstes muutuda liialt kitsarinnaliseks või liialt radikaalseks ja siin on opositsiooonil oma tasakaalustav roll täita.

          Aga üldiselt paanikaks põhjust ma ei näe. Demokraatia seni toimib.
          VASTA
          +101 -25

          Võibolla on see isegi kehv näide, tihti on plusside ülekaal suuremgi. Ja sama on Delfis ÕLis ja mujalgi. Ei ole ju võimalik, et mingi vähemus lihtsalt pidevalt käib spetsiaalselt plussimas.

          Ma käisin 10a tagasi Postimehe ja Delfi kommentaariumites mingit immigratsioonivastast möla ajamas põhinedes mingitele psühholoogia raamatutele mida tollal olin lugenud ja tuli ka sarnase jaotusega plusse ja miinuseid.

          Kommentaar


            Algselt postitas urmar Vaata postitust
            Ilmselt käid palju välismaal? Räägi parem kas seal on laialt levinud sooneutraalsed peldikud? Või on see üldsegi EKRE taoliste väljamõeldis?
            Palju on suhteline, sest võrreldes mõne teisega idumaailmast reisin ikka üsna harva aga põhiliselt Helsinki või Budapest, mõned korrad aastas ka München, Brüssel ning Tarragona.
            Sooneutraalseid tualette ei ole väga märganud, unisex omi küll aga neid meil Tallinnaski juba palju: Kultuurikatel, Tallinna Teletorn jne. Ise nende suur fänn ei ole, sest mul on tihti gaasid (kipun "rämpsu" sööma reisidel palju) ja siis on pärast veidi piinlik kui paned korraliku kärtsu nii et terve ruum kajab ning pärast pead silmad häbi täis käsi preilide kõrval pesema. Lohutan end sellega, et vanaisa kunagi ikka teadis lausuda: parem hais õhus, kui valu kõhus (vanaema seda heaks ei kiitnud).

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99
              mis sulle segadust ja imestust valmistab hetkel? see, et ma ei saada 100 K inimest kollektiivselt ja virtuaalselt uttivisse? Ei näe väga pointi. Olen seda juba korduvalt maininud vähe pehmemalt, kuid tänases situatsioonis vastandumine on suurim viga ever.

              et.. ma ise valisin sotse, seega ma olen päris kaugel EKRE maailmavaatest, kuid tulevastele opositsioonierakondadele (ja ka pmst endale) ütleks küll, et you've made your bed, now lie in it. Tundub aga, et mingi endale ise külge liidestatud moraalse üleoleku pärast ei suuda suur osa ühiskonnast kuidagi aru saada, et sa ei lähe rusikatega noavõitlusesse. Ja nüüd on oma vaate ja eelkõige tegevusplaani ümberhindamise koht. Ja ma reaalselt sooviks, et see juhtuks. Senikauaks kuniks mingid Trallad ja muud self-proclaimed intellektuaalid endale pilti ette ei tõmba, ma ei näe, et me suudaks mingit progressi ühiskonna lõimumise osas luua. Senimaani on see olnud selline low level shit, kus mingi opositsiooni erakond plõgiseb koos Varroga, üks kiilakas muliseb raadios vastu ja mõnuagendi kolleegid hõõruvad käsi, et jälle said ilgemalt hea pealkirja mõeldud ning nüüd klikkide pealt epic boonus tulemas. Et.. nüüd on tõehetk ja eks näeb, kas nendes intellektuaalides on reaalselt olemas ka sisu mõelda ühiskonnas toimuvatele protsessidele sisukamalt ja paar sammu ette või jätkatakse oma ingroupile mett mokale määrimisega.

              ma võiks ka siin EKRE-t heitida, koos Pintsi, Leeromeno ja teistega üksteisele blõukarit ja kaalepit heitida, kuid mis oleks selle reaalne positiivne outcome? Inimestel soovitaks tuua olukord kuskile pubitasandile, kus istute kõrvuti laudades EKRE vendadega ning ülesandeks on luua tänasest parem keskkond. Kui nad karjuvad sulle, et "kuradi liberaal pedearmastaja, parem tütar lits kui sots" (lüües ise klaase kokku, et hear-hear), siis kui tark on neid nüüd vittu saata? nagu päriselt?
              Ma pole kordagi väitnud, et ma vihkan EKREt, olen korduvalt kirjutanud, et mõistan nende valijaid ja kõik nad pole kindlasti natsid, pedofiilid või lollid maakad. Küll aga ärritab, et mingi Kaalepi sugune arvabki, et on OK juute või üldse teisi inimesi mõnitada, ilma et sellele miskit järgneks.

              Kommentaar


                Debiilik oled.

                edit: Nats oleks ilusam olnud öelda, vabandan.

                Nats oled.

                Kui küsida võib, siis mis sulle ekre poliitika juures meeldib? On mingid lubadused mis sind meelitasid? Millega nad hakkama peaks saama mis sulle meeldib.
                Tore, et oled õhtu jooksul kainemaks saanud. aga vastused sinu küsimustele
                1. EKRE poliitika juures meeldib, et julgetakse rääkida laenu võtmisest(mis minu meelest oleks normaalne), slaavi immigratsioon(sellele ei pöörata tähelepanu, jahutakse aafriklastest jne, aga neid on 50) ja eestikeelne haridus(mis oli ka isamaal)
                2. Ei valinud EKRE-t, kuna see, kuidas nad ennast väljendavad mulle ei sobi ja majandusplaani neil pole ollagi.
                3. Vanad Rahvaliidu valijad tunnevad, et keegi seisab nende eest. Eesti ei ole ainult Tallinn, Harjumaa ja Tartu, meil pole toimivat regionaalpoliitikat olnud pea 30 aastat, mul on hea meel, et ääremaa pani end kuulama ja nende jaoks peab nüüd midagi ära tegema(ja arvan, et ekre teeb, sest kaotavad muidu oma tuumivalija)

                Küsimused sulle

                1. Kas sa arvad, et see, kuidas sa end väljendad aitab olukorra lahendamisele kaasa või eskaleerib seda?
                2. Mida sa oled teinud, et enda maailmavaadet tutvustada(mitte internetis, vaid päriselt näost näkku inimestele, kas oled neile selgitanud, miks ekre ei ole mõistlik valik?)
                3. Miks tekitada endale ettekujutus, et kõik EKRE valijad on debiilikud? Kas see pole mitte enesepettus?
                4. Mis sa arvad, kas teiste debiilikuks sõimamine pigem paneb neid veel tulihingelisemalt ekret toetama või mitte?

                Minu meelest me iga päev loome ise sellist poliitilist kultuuri nagu me tahame ja sina Linnupoja, oma maneeridega sa ületad enamik foorumi ja tavalisi ekrelasi, ning toodad kelbast, mille pärast mul oleks isiklikult häbi.

                Ja tagasi vana küsimuse juurde. Päris ausalt, kas sa tänaval julgeksid ka inimesi debiilikuteks sõimata või on see midagi, mida sa teed ainult internetis. Internetis on seda lihtne teha, me ei tea su identiteeti ja sa saad valimatult seda teha, kuid tänaval sa peaksid seda tegema avalikult, küsimus, kas sa teeksid seda?

                Kommentaar


                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Kogu aeg loen haritlaste jutte, kuidas kõik on pettunud jne. Kuidas seletada PM uudiste kommentaariumis valitsevat totaalset toetust uuele võimule? Üks näide:

                  Jaanus Betlem 3 tundi tagasi
                  Henn Põlluaas esines hästi: asjalikult, tasakaalukalt, argumenteeritult.

                  Muidugi on EKRE puhul konservatiivseid, traditsioonilisi väärtusi kaitstes muutuda liialt kitsarinnaliseks või liialt radikaalseks ja siin on opositsiooonil oma tasakaalustav roll täita.

                  Aga üldiselt paanikaks põhjust ma ei näe. Demokraatia seni toimib.
                  VASTA
                  +101 -25

                  Võibolla on see isegi kehv näide, tihti on plusside ülekaal suuremgi. Ja sama on Delfis ÕLis ja mujalgi. Ei ole ju võimalik, et mingi vähemus lihtsalt pidevalt käib spetsiaalselt plussimas.
                  Sellest on varem juba räägitud, et need kommenteerijad kindlasti ei esinda nn. "keskmist eestlast" või "rahva arvamust".
                  Kipuvad olema ikka keskmisest oluliselt veidramad inimesed: lapsed, töötud, kibestunud riigitöötajad, trollid (EKREL väidetavalt oma pisikene grupp, kes sellega tegeleb), erivajadustega inimesed, seniilsed pensionärid jne. On ju "keskmise" kommenteerija profiile jagatud varemgi, kui solvajad oma nime ja näoga on läbi kohtu välja nõutud. Kõige tuntum vast Reimo Metsa juhtum, kus õnnestus ka ise nende isikutega tutvuda.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas matys Vaata postitust

                    Minu meelest me iga päev loome ise sellist poliitilist kultuuri nagu me tahame ja sina Linnupoja, oma maneeridega sa ületad enamik foorumi ja tavalisi ekrelasi, ning toodad kelbast, mille pärast mul oleks isiklikult häbi.

                    Ja tagasi vana küsimuse juurde. Päris ausalt, kas sa tänaval julgeksid ka inimesi debiilikuteks sõimata või on see midagi, mida sa teed ainult internetis. Internetis on seda lihtne teha, me ei tea su identiteeti ja sa saad valimatult seda teha, kuid tänaval sa peaksid seda tegema avalikult, küsimus, kas sa teeksid seda?
                    +1 (n)etiketi poolt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99
                      aa ei, polnudki suunatud sinu arvamuste üle, vaid tõin näite, et võiksin ka vaadetelt mõistliku vennaga üksteist kiita, aga overall outcome sellest ei parene küll.
                      No siis oleme ühes paadis, sest ma ka ei arva, et 100.000 inimese otsust võiks naeruvääristada või neid kõiki valimatult sõimata.
                      Küll on mulle vastumeelne EKRE poliitikute käitumine, lausvaled ja ähvardamine. Nii nagu mulle ei meeldinud kunagi roppusi pilduv Michal, üleolev Saar, keskmist eestlast lolliks pidav Ergma või end puutumatuna tundev Ligi. Kurb kui inetult käituvad poliitikud saavad ennast erakonna taha peita teadmisega, et valijad pimesi neid õigustada püüavad, sest just sellise kultuuri on nad oma vastandamistega loonud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Pints Vaata postitust
                        No siis oleme ühes paadis, sest ma ka ei arva, et 100.000 inimese otsust võiks naeruvääristada või neid kõiki valimatult sõimata.
                        Küll on mulle vastumeelne EKRE poliitikute käitumine, lausvaled ja ähvardamine. Nii nagu mulle ei meeldinud kunagi roppusi pilduv Michal, üleolev Saar, keskmist eestlast lolliks pidav Ergma või end puutumatuna tundev Ligi. Kurb kui inetult käituvad poliitikud saavad ennast erakonna taha peita teadmisega, et valijad pimesi neid õigustada püüavad, sest just sellise kultuuri on nad oma vastandamistega loonud.
                        no see suht implied. nüüd ongi see, et me võime selle peale nad ja 100K inimest perse saata või vähe ratsionaalsemalt mõelda, et... kas ikka peaks nii. Mu 75 aastane vanaema, kelle Eesti-aja ministrist onu koonduslaagris tapeti, on kahjuks infoväljas mis pani teda valima EKREt. Mis ma nüüd teen, jõululaua taga saadan perse või? Puhtalt minu perekonna enda tegemata töö, et ei ole suutnud teda ümber veenda (ta muidugi selline isepäine ka!). Mul maal naabertalust vend, kes kusjuures selline ehe eluaegne maapoiss ning kes ei ole üldse halb või kuri inimene, valis EKRE-t. Mis ma teen nüüd? lähen panen tal metsa põlema või? või panen postkasti sitajunni? sa ei saa sellistele inimestele nii läheneda, et kuskil uhkel galal saadad televusseris vittu (ja seda ka selliselt peenelt. et kui paberil juttu loed, siis nagu ei olekski midagi halba öeldud). Eriti kui nt penskarid sõbranjedega pikalt oodanud, et oh... nüüd laupäeval võtame shampapokaalid ja vaatame neid kõrgelt hinnatud ja austatud teatriinimesi. no ei saa. Mingi lambioss stati parklast valis EKRE-t, lähen kütan molli nüüd? ei küta ju.

                        okei, keegi molli ei küta, sest ei olda ju "samal tasemel". Selle asemel hoopis peedistatakse eriti peenelt mentaalselt.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          no see suht implied. nüüd ongi see, et me võime selle peale nad ja 100K inimest perse saata või vähe ratsionaalsemalt mõelda, et... kas ikka peaks nii. Mu 75 aastane vanaema, kelle Eesti-aja ministrist onu koonduslaagris tapeti, on kahjuks infoväljas mis pani teda valima EKREt. Mis ma nüüd teen, jõululaua taga saadan perse või? Puhtalt minu perekonna enda tegemata töö, et ei ole suutnud teda ümber veenda (ta muidugi selline isepäine ka!). Mul maal naabertalust vend, kes kusjuures selline ehe eluaegne maapoiss ning kes ei ole üldse halb või kuri inimene, valis EKRE-t. Mis ma teen nüüd? lähen panen tal metsa põlema või? või panen postkasti sitajunni? sa ei saa sellistele inimestele nii läheneda, et kuskil uhkel galal saadad televusseris vittu (ja seda ka selliselt peenelt. et kui paberil juttu loed, siis nagu ei olekski midagi halba öeldud). Eriti kui nt penskarid sõbranjedega pikalt oodanud, et oh... nüüd laupäeval võtame shampapokaalid ja vaatame neid kõrgelt hinnatud ja austatud teatriinimesi. no ei saa. Mingi lambioss stati parklast valis EKRE-t, lähen kütan molli nüüd? ei küta ju.

                          okei, keegi molli ei küta, sest ei olda ju "samal tasemel". Selle asemel hoopis peedistatakse eriti peenelt mentaalselt.
                          Just, tulebki rahulikult selgitada ja püüda mõista valikute tagamaid, sest ainult nii on võimalik miskit muuta.
                          Sellest tingituna olengi püüdnud EKRE valijate sildistamist vältida, vahel õnnestunult, vahel mitte nii edukalt.
                          Aga ma tean, et kui ma lasen reaalse inimesega vesteldes enda emotsioonidel ka võimust võtta, siis see vaid kinnistab tema arusaamu ja veendumusi. Paar aastat tagasi sain ka siin naljatledes kirjutatud, et meil on vaja riikliku-selgitajat, sest paljudel oli veendumus - kui aru ei saa, siis oled ise rumal. Nüüd näemegi kuhu selline üleolev suhtumine meid on viinud. Kindlasti on tekkinud olukorras ka minul oma osa ja vastutus.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas urmar Vaata postitust
                            Ilmselt käid palju välismaal? Räägi parem kas seal on laialt levinud sooneutraalsed peldikud? Või on see üldsegi EKRE taoliste väljamõeldis?
                            Igas Statoilis on ka “sooneutraalne”peldik.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas urmar Vaata postitust
                              Ei ole ju võimalik, et mingi vähemus lihtsalt pidevalt käib spetsiaalselt plussimas.
                              Ära ole naiivne, just nii see asi käibki 😶

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Kogu selle diskursuse mõte oligi ju see, et luua olukord, kus on olemas uus WP märk, aga teha seda nii ambivalentselt, et saaks end alati välja vabandada ja öelda, et selle peale reageerijad on jobud. See on ultimate level troll, aga see on ka väga pahatahtlik troll, kus, tunnistan, ajakirjanduses oleme ka kahvlis. Me saame kõik aru, et miks ta seda tegi ja mida ta näitas, aga samas on tal ka väga hea põhjendus olemas, et ta ei teinud mitte midagi halba.

                                Ehk ma olin täna kogu juhtumi ajal arsti juures, kui tagasi tulin, siis oli toimetus omavahel sõnasõjas, et kumb see õige tõlgendus on. See ongi kogu asja sügavam mõte, et jätta olukord, kus sa saad enda sõpruskonnale näidata, et see on okei ja trollida kõiki, aga kui keegi seda meedias väidab, siis öelda, et ma olin paugu otsas, kui puu käis.
                                Tee seal peaksite sõnasõjas olema, et selgeks teha, kuidas trollidega käituda, mitte neid väetama, kastma ja laikima lüüa.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X