320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Sõbrad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Sõbrad

    Tänapäeva kiires ja egoistlikus maailmas on raske leida sõpru. Ma ei pea silmas tuttavaid või inimesi, kellele tänaval lihtsalt \"hei\" hõikad või pead noogutad, vaid neid, kes sulle tõesti midagi tähendavad ja kellele sinagi tähtis oled. Suur osa hallist massist on lõpuks ikkagi oma kasu peale väljas ning hädas või pärast raha laenamist ja laenu tagasimaksmist oodates kaovad nad märkamatult silmapiirilt. Kui ilmas veel selliseid, noh, altruistlike iseloomuomadustega inimesi leidub, siis kahjuks küll väga vähesel määral...

    Mis on juhtunud? On palju ka neid, kes jätavad mõnda aega hea sõbra mulje ning siis järsku petavad, valetavad ja mõtlevad vaid omakasule. Kas maailm, kus elame, on tõesti nii julm, et egoism ja omakasupüüdlikkus on vältimatu? Võibolla ei olegi midagi juhtunud ja olukord on alati selline olnud? Küllap vist..

    Lihtsalt üks öine küllaltki laialivalguv mõttelend.. kuid tore oleks, kui keegi mu mõtet mõistaks ja/või edasi arendada oskaks.


    #2
    Replying to Topic \'Sõbrad\'

    Originally posted by wiiner


    Tänapäeva kiires ja egoistlikus maailmas on raske leida sõpru. Ma ei pea silmas tuttavaid või inimesi, kellele tänaval lihtsalt \"hei\" hõikad või pead noogutad, vaid neid, kes sulle tõesti midagi tähendavad ja kellele sinagi tähtis oled. Suur osa hallist massist on lõpuks ikkagi oma kasu peale väljas ning hädas või pärast raha laenamist ja laenu tagasimaksmist oodates kaovad nad märkamatult silmapiirilt. Kui ilmas veel selliseid, noh, altruistlike iseloomuomadustega inimesi leidub, siis kahjuks küll väga vähesel määral...

    Mis on juhtunud? On palju ka neid, kes jätavad mõnda aega hea sõbra mulje ning siis järsku petavad, valetavad ja mõtlevad vaid omakasule. Kas maailm, kus elame, on tõesti nii julm, et egoism ja omakasupüüdlikkus on vältimatu? Võibolla ei olegi midagi juhtunud ja olukord on alati selline olnud? Küllap vist..

    Lihtsalt üks öine küllaltki laialivalguv mõttelend.. kuid tore oleks, kui keegi mu mõtet mõistaks ja/või edasi arendada oskaks.
    hhe...lahe lugeda sellist mõttelendu täitsa ´õiget juttu räägid.Arvasin kah et mul on palju sõpru,aga ei nad ei ole mu sõbrad nad on mu tuttavad,õigeteks sõpradeks ma pean neid keda võib usaldada,kellega võib kõigest rääkida,kes sind toetavad ja neid on vähe kui päris tõsiselt mõelda.
    ei oskagi praegu rohkem rääkida.
    huvitav on et siin foorumis üks selline tõsisem teema kah
    mõistan

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Sõbrad\'

      (haha, ma mõtlesin alguses, et teema alla on mõeldud seda sarja \"Friends\" aga näe tegelikult on igati hea ja vajalik teema )

      Nii:

      Eks süüdlasteks ole kindlasti isekus ja omakasupüüdlikus, kuid igatahes eestlaste ja ka teiste rahvaste viga on kindlasti see, et inimestele meeldib see, kui kellegil teisel midagi ebaõnnestub, meeldib nokkida teiste kallal ja ikka leida üles mingi vana viga ja see uuesti esile tuua. Näiteks valitakse uus peaminister ning järgmisel päeval on ajalehes tema kohta mingi vana vana asi, kus ta tegi midagi halvasti. Ma usun, et selles on süüdi see, et inimesed ei andesta üksteistele, andestamine on ju ometigi nõrkus, ainult \"softid\" vennad andestavad... alati tahetakse kätte maksta, kuid on ka võimalus ju andestada...(mis tegelikult tekitab \"vastasele\" arusaamatusi, sest meie kurjas ühiskonnas ju ei tehta nii ning tegelikult teeb see tal enesetunde hoopis nigelamaks, kuid ehk õpib ja saab \"vastasestki\" hea inimene )
      See selleks, igatahes julgen ma kindlalt öelda, et tänapäeval ON veel inimesi/sõpru, kes ei ole isekad ja omakasupüüdlikud.
      Kui aus olla, siis ei ole ju tegelikult sõprus mitte lihtsalt sõpradeks \"kujunemine\" vaid see on otsustamise taga. Tuleb teha see otsus, et ma hoolin sõbrast ja ma ei reeda teda (nt ei räägi saladusi välja). Selles suhtes on mul ka endal häid kogemusi. Ma mäletan, et mõne aasta eest oli mul tihti see probleem, et ma rääkisin välja sõprade saladusi ja vahel rääkisin lihtsalt enda sõpradest taga. Ega see ju iseenesest halb tundunudki, kuid vahel ikka pani mõtlema, et võiks ju ka teisiti... Hiljem ma enam sellega ei leppinud ning enda sõprade suhtes võtsin ma kokreetselt vastu otsuse, et ma hoolin temast. Pärast seda oli saladusi juba palju kergem salajas hoida (sest see eelnev otsus oli mõnes mõttes ju nagu ka eesmärk) ning tagarääkimist hoidumine on ka nüüd palju kergem.
      Ma usun, et iga inimene võib öelda, et (tõeline) sõprus on hea asi. Sõpruse nimel tasub ju pingutada, kelle teise, kui mitte sõbraga jagad sa enda muresid ja rõõme?
      Õnneks on mul endal ka vähemalt 3 väga head sõpra ja võibolla just nimelt selle pärast, et ma olen otsustanud ise olla neile usaldusväärne.

      Igal juhul loodan, et motiveerisin kedagi olema hea sõber ja kindlasti ka otsima häid sõpru.
      Ma usun, et sõpruse juures on andestamine tõesti väga tähtis asi. Kui inimene lihtsalt otsustab mitte andestada teisele inimesele teatud asja, siis esiteks tähendab see seda, et tal püsib see kogu aeg meeles (mis pole ka ju tegelt hea?), kuid tegelikult on ta suure koorma ja pettumuse all ning vabaks saab ta sellest alles siis, kui ta andeks annab (andestamine tähendab ka asja unustamist!).
      Lõpetuseks, ühte asja ma mitte ainult ei julge väita, vaid olen selles ka kindel - andestamine ei ole mitte inimese nõrkus, vaid vastupidi, see on hoopis inimese tugevus ja kindlasti on andestamine alati õige tegevus!

      Olge siis tugevad ,
      kõike head!

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Sõbrad\'

        selle jaoks on olemas üks imemagus emakeelne ütlus: emantsipeeru!

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Sõbrad\'

          Nõustun Oti seisukohtadega. Väga tugev ja ilus jutt

          Kui sõpradega on muresid, siis üritage vaadata probleemile mõlema osapoole seisukohast. Teise silmas võib olla pind, mis ei luba märgata palki enda omas...

          Muideks, inimese komme esmalt iseendale mõelda (ehk siis egoismialge) on tema loomuses, seda ei saa ega ole mõtet proovida muuta, see on ka täiesti loogiline. Kuid kõigel peavad olema piirid.
          Which ship has never docked at Liverpool?
          The Premiership.

          "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Sõbrad\'

            Originally posted by Ott
            Ma usun, et sõpruse juures on andestamine tõesti väga tähtis asi. Kui inimene lihtsalt otsustab mitte andestada teisele inimesele teatud asja, siis esiteks tähendab see seda, et tal püsib see kogu aeg meeles (mis pole ka ju tegelt hea?), kuid tegelikult on ta suure koorma ja pettumuse all ning vabaks saab ta sellest alles siis, kui ta andeks annab (andestamine tähendab ka asja unustamist!).
            Jah, andestamine ning kindlasti ka sallivus on voorus, kuid andestamise koha pealt - täieliku usaldamise järel petta saada ning siis seda andeks anda ning unustada (!) on siiski ääretult raske ning kas ka mitte naiivne? Sallivuse kohta ütles mu psühholoogiaõpetaja kunagi hästi: \"Teadvusta endale, et inimesed on erinevad ning sinu kriitika alla sattunud omadus ei ole ju sinu, vaid tema probleem..\"

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Sõbrad\'

              On vähe inimesi kellel on rohkem sõpru kui ühelkäel on sõrmi.
              Vaikne.....

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Sõbrad\'

                Palju sa Wiinu joonud olid kui selle teema avasid?!

                Üldiselt on minu arvamus selline,et sõpru pole olemas.On ainult tuttavad ja väga head tuttavad.
                Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Sõbrad\'

                  tahaksin öelda, et tuttavaid on mul palju aga tõelisteks sõpradeks saan nimetada vähe. parimaks sõbraks ei saa kedagi nimetada.
                  veel on nii et sõbrad vahetuvad u 5 a. tagant, aga alati on hea jälle vanade sõpradega kokku saada.

                  veel olen tähele pannud viimasel ajal, et mida rohkem venelastest tuttavaid, seda ohutum on tänavatel ringi käia.
                  tell your mother, we are hooligans!

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Sõbrad\'

                    Originally posted by 13


                    Palju sa Wiinu joonud olid kui selle teema avasid?!
                    vesi peale...

                    Jalgpallihaigla liige
                    Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Sõbrad\'

                      Originally posted by wiiner


                      Originally posted by Ott
                      Ma usun, et sõpruse juures on andestamine tõesti väga tähtis asi. Kui inimene lihtsalt otsustab mitte andestada teisele inimesele teatud asja, siis esiteks tähendab see seda, et tal püsib see kogu aeg meeles (mis pole ka ju tegelt hea?), kuid tegelikult on ta suure koorma ja pettumuse all ning vabaks saab ta sellest alles siis, kui ta andeks annab (andestamine tähendab ka asja unustamist!).
                      Jah, andestamine ning kindlasti ka sallivus on voorus, kuid andestamise koha pealt - täieliku usaldamise järel petta saada ning siis seda andeks anda ning unustada (!) on siiski ääretult raske ning kas ka mitte naiivne? Sallivuse kohta ütles mu psühholoogiaõpetaja kunagi hästi: \"Teadvusta endale, et inimesed on erinevad ning sinu kriitika alla sattunud omadus ei ole ju sinu, vaid tema probleem..\"
                      njah kui inimene on sõpra täielikult usaldanud ning siis petta saanud, on lugu jah väga raske, keegi ei suudaks siis vist kohe andestada aga ma usun, et andestamine võiks siiski lõplik lahendus olla. Ma kujutan ette, et kui ma reedaks head sõpra, kes usaldab mind ning ta ikkagi lõpuks mulle andeks annaks - mul oleks automaatselt ta vastu nagu täielik respect ja ma usun, et see toimiks kõikidega. Ma usun, et inimene, kes suudab andestada sõbrale täieliku käki, ei ole kindlasti mitte naiivne, kuid muidugi eeldusel, et see andestamine ei ole lihtsalt mingi näiline või selline, et \"jaajaa blabla saad andeks jäta mind rahule - sellisel juhul oleks tõepoolest see vast naiivne ning mina pooldaks igatahes ennem kätte maksta kui teha viimast varianti...

                      Igatahes loodan, et ei pane liialt teemast mööda, aga seda ka, et kui inimene teeb sulle järjest head ja andestab sulle, sa lihtsalt ei saa talle enam halba teha... (loodan, et keegi jagas lahti mis ma öelda tahtsin)

                      Originally posted by 13


                      Palju sa Wiinu joonud olid kui selle teema avasid?!

                      Üldiselt on minu arvamus selline,et sõpru pole olemas.On ainult tuttavad ja väga head tuttavad.
                      Millest siis selline arvamus, kui küsida tohib? Halvad kogemused sõpruse/sõpradega?

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Sõbrad\'

                        Sa Ott oled mu arust naiivik.
                        Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Sõbrad\'

                          tsiteerides klassikuid... Sõbrad, ma mahun teile taskusse, armastus mu sydamesse!

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Sõbrad\'

                            Originally posted by 13


                            Sa Ott oled mu arust naiivik.
                            aitäh see oli sinust nii ilus ja sõbralik (oih, tuttavalik!?.)..

                            Kommentaar

                            Working...
                            X