PDA

View Full Version : WRC

Leheküljed : [1] 2 3 4

fc mongoolia
30.11.04, 19:09
on ainult teema marko märtinist aga võiks olla ikka kõike wrc maailmas hõlmav teema.

budu
30.11.04, 19:16
Škoda avalikustas tuleva hooaja sõitjad
30.11.2004

Škoda rallimeeskond kinnitas, et tuleval hooajal osaleb tiimi Fabia WRC auto roolis kõikidel MM-rallidel Armin Schwarz ning teist autot jagavad omavahel Jani Paasonen, Janne Tuohino ja Alex Bengue.

Bengue osaleb Schwarzi meeskonnakaaslasena kõikidel asfaldirallidel ning kruusarallidel jagavad teist autot soomlased.

„Armin kasutab oma kogemusi, et Fabia WRC autot veelgi edasi arendada,“ lausus Škoda rallimeeskonna juht Martin Mühlmeier. „Janne, Jani ja Alex on tõestanud ennast võitlejatena ning loodame näha tuleval hooajal nende parimaid esitlusi.“

Škoda kinnitas ühtlasi, et valitud MM-rallidel tuuakse starti kolm Fabia WRC autot. Rootsi MM-rallil istub tõenäoliselt kolmanda auto rooli DTM-sarja meister Mattias Ekström

budu
30.11.04, 19:23
Sainz hüvastijättu jälgis 150 000 inimest
30.11.2004

Kahekordne autoralli maailmameister Carlos Sainz jättis nädalavahetusel ametlikult hüvasti oma fännidega kodulinna Madridi tänavatel, kus hispaanlasele oli toetust tulnud avaldama 150 000 inimest.

Sainz teatas oma loobumisotsusest tänavusel Hispaania MM-rallil ning tänavune hooaega jäi viimaseks tema 17 aasta pikkuses karjääris.

budu
01.12.04, 12:27
Markko Märtin sõidab järgmise hooaja Peugeot’s (3)
01.12.2004 11:21
PM Online

Kommenteeri | Loe kommentaare

Peugeot’ rallimeeskond teatas täna, et sõlmis järgmiseks hooajaks lepingu Markko Märtini ja kaardilugeja Michael Parkiga, vahendab worldrallynews.com

Leping Märtiniga on sõlmitud üheks aastaks ning Peugeot´ jätkab koostööd ka seniste sõitjate Marcus Grönholmi ja Timo Rautiaineniga.

Järgmisel aastal kavatseb Peugeot´ võistlusse asuda uue mudeliga Peugeot 307 ning hakkab kasutama Pirelli rehve.

«Kuigi leping on sõlmitud ainult üheks aastaks, olen ma siiski väga rõõmus Peugeot’ meeskonnaga ühinemise üle ning ootan hea meelega koostööd Marcusega,» kommenteeris Märtin.

«Me saame hästi läbi, ma austan teda väga ning ma usun, et ta on ikka veel kiireim juht võistlusel,» lisas ta.

Hughes
01.12.04, 17:48
Algselt postitas budulojus

Kommenteeri | Loe kommentaare

oleksid võinud siis juba lingid ka anda, kui neid ära ei tahtnud kustutada;)

budu
09.12.04, 15:37
Solberg: “Järgmisel aastal võidame kümme rallit”

Norrakas Petter Solberg sihib enda sõnul tuleval WRC hooajal rekordilist kümmet rallivõitu, lubades esimesena tõsisemalt ette võtta veebruaris toimuva Rootsi ralli. “Olen tuleva aasta osas väga optimistlik,” ütles Solberg oma Norra fännklubile.

“Saame Mehhikos uue auto, mis on detsembris Rootsis testimisel. Auto juures on mitmeid uuendusi ja ma ootan väga selle rooli asumist.”
“Järgmisel aastal võidame kümme rallit. Esimene võit tuleb Rootsis. Olen väga kõvasti keskendunud just Rootsi rallile,” põles Solberg enesekindlusest.

Enda arvates kaotas Solberg 2004. aasta WRC tšempioni tiitli Citroenile just Mehhikos, Türgis ja Küprosel kaotatud punktide ning mitmete katkestamiste pärast. Asfaldirallid Hispaanias ja Korsikal ei mänginud tema arvates siin erilist rolli.

Noonik
09.12.04, 16:39
Algselt postitas budulojus

Solberg: “Järgmisel aastal võidame kümme rallit”

Norrakas Petter Solberg sihib enda sõnul tuleval WRC hooajal rekordilist kümmet rallivõitu, lubades esimesena tõsisemalt ette võtta veebruaris toimuva Rootsi ralli. “Olen tuleva aasta osas väga optimistlik,” ütles Solberg oma Norra fännklubile.

“Saame Mehhikos uue auto, mis on detsembris Rootsis testimisel. Auto juures on mitmeid uuendusi ja ma ootan väga selle rooli asumist.”
“Järgmisel aastal võidame kümme rallit. Esimene võit tuleb Rootsis. Olen väga kõvasti keskendunud just Rootsi rallile,” põles Solberg enesekindlusest.

Enda arvates kaotas Solberg 2004. aasta WRC tšempioni tiitli Citroenile just Mehhikos, Türgis ja Küprosel kaotatud punktide ning mitmete katkestamiste pärast. Asfaldirallid Hispaanias ja Korsikal ei mänginud tema arvates siin erilist rolli.

Puhas Solbergi loba - hea kui ta tuleval hooajal 5 võitugi saab.

budu
13.12.04, 18:28
Suzuki osaleb 2005. aastal kõikidel rallidel

Suzuki rallimeeskond osaleb 2005. aastal kõigil 16 MM-etapil. Jaapani autotootja saadab igal MM-etapil starti tänavuse Junior WRC maailmameistri, rootslase Per-Gunnar Anderssoni ja samas arvestuses teise koha pälvinud britt Guy Wilksi, teatab wrc.com.

Junior WRC sarja kuuluvatel etappidel lisanduvad neile eestlane Urmo Aava ja soomlane Kosti Katajamäki. Kui hooaega alustatakse tänavugi kasutusel olnud Ignisega, siis hooaja keskel saavad Suzuki piloodid istumise alla uue Swift Super 1600 nime kandva ralliauto.

Suzuki otsus osaleda lisaks Junior WRC sarja etappidele ka teistel rallidel, annab alust spekuleerida teemadel, et meeskond kavatseb juba 2006. aastal liituda WRC-sarjaga.

Karla
25.01.05, 17:48
Sebastien Loeb soovib esiautode lubamist (http://sport.etv.ee/index.php?049388)

budu
10.03.05, 17:34
teehöövel rajal (http://auto.delfi.ee/autosport/rally/article.php?id=9939152)

marcello
08.04.05, 03:28
Nunii,hakkas pihta.MM nagu ikka-tasa ja targu

Splitid siit (http://www.nuclear.pri.ee/wrc) kui WRC.com jamab

Anfield
08.04.05, 12:00
Märtinil ei lähe siis väga hästi..Avapäeva järel 7.

Tanel
10.04.05, 11:52
Märtin lõpetas viiendana ning sõitjate üldtabelis langes kolmandaks. Peugeot on igatahes konstruktorite karikas 12 punktise vahega esimene. Grönholm on sõitjatest neljas. :)

Anfield
11.04.05, 11:42
Jah,Peugeot näitab, et nende autoon väga vastupidav, ning aastaga on tehtud suht suur hüpe. Alguses olin ma väga vastu sellele, et Märtin Peugeoti läheb, Aga nüüd olen ma täiesti rahul sellega. Uus Meremaa rallyl oli see kahju, et Markko kaotas esimese päevaga juba minuti.Kuid siiski hea algus Märtini poolelt. Väga stabiilselt on alustanud, Märtin on igalt etapilt punktie kogunud.

marcello
01.05.05, 00:05
No ei saa MM ja Peugeot sinasõbraks...;(

Oll
01.05.05, 00:14
Märtin enne viimast päeva Sardiinias viies:
http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=69331

Ise arvan, et lõpetab 3. või 4. kohaga:)
Sina peale pole saanud Pegoga, aga staabilne on küll!

Oll
01.05.05, 19:01
Algselt postitas Oll

Märtin enne viimast päeva Sardiinias viies:
http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=69331

Ise arvan, et lõpetab 3. või 4. kohaga:)
Sina peale pole saanud Pegoga, aga staabilne on küll!

Ennustus läks täppi-Märtin neljas.

Oll
13.05.05, 13:24
Peugeot meeskonna jaoks ei alanud Küprose ralli hästi. Seekord reedesele päevale sattunud 13. kuupäeval purunes Marcus Grönholmil mootoririhm ja soomlase sõiduvahend jäi seisma juba esimesel katsel. Markko Märtin lõhkus kohe avakihutamisena kavas olnud kuuenda MM-etapi pikimal, 38 km pikkusel katsel tagumise vasaku rehvi. Poole distantsist katkise rehviga läbi ajama pidanud eestlane langes seetõttu juhtkolmikust pooleteise minuti kaugusele.

Hoolimata pikast katsest mahtus kolm kiiremat vähem kui 10 sekundi sisse, kusjuures keskmine kiirus ei ületanud oluliselt linnasõidu tempot. Liidriks tõusis Petter Solberg (Subaru), kes edestab MM-võistluste üldliidrit Sebastien Loebi (Citroën) 2,7 ja Toni Gardemeisterit (Ford) 8,7 sekundiga. Märtin kaotas norralasele 1.39,8 ja oli 14. Punktikohast oli eestlast 17 katset enne ralli lõppu lahutamas 1.08. Mootoriprobleemide tõttu andis üle 20 minuti ära ka Gilles Panizzi (Mitsubishi).

Teisel, 15 km pikkusel katsel lõi Loeb tosina sekundiga Solbergi ja tõusis ise juhtima. Oma tänavust neljandat etapivõitu püüdlev prantslane omas nüüd Solbergi ees 9,2 edusekundit. Hästi alustanud Gardemeister oli seekord Loebist üle poole minuti aeglasem ja langes Francois Duvali (Citroën) järel neljandaks. Märtin kaotas teisel katsel parimale 24,9 sekundiga, mis andis neljanda aja. Kokkuvõttes kerkis eestlane 13. kohale, kaheksanda kohani maad veel 40 sekundit.

Hommikupoolikusel viimasel, 7,5 km kihutamisel venitas taas kiireimaks osutunud Loeb Solbergi ees vahe veel 3,1 sekundi võrra suuremaks. Alla 10 sekundi kaotasid valitsevale maailmameistrile veel Gardemeister, Manfred Stohl (Citroën), Henning Solberg (Ford) ja Märtin. Eestlasele andis kaotus 8,1 sekundit kuuenda aja. Teenindusse läks üldjärjestuse kolmandal kohal taas Gardemeister, sest Duval langes ka Märtinist tahapoole. Kokkuvõttes on Märtin tõusnud kümnendaks, vahe liidriga on 2.10 ja viimase punktikohaga vaid kaheksa sekundit.

Minu ennustus 3-5 koht:lahe:

Karla
13.05.05, 19:52
Essa päev siis läbi.Eesotsas on veits kahtlased sõitjad.
Esimene kindlalt Loeb,Teine Austria rallisõitja Manfred Stohl,tema kaotab loebile 2.04,kolmas on Henning Solberg kaotus loebile koguneb 3.01 ja temast 15 sekundit taga on Markko.
Märtin peaks vast teiseks saama,sest Stohli ja Solbergi alistamisega ei peaks eriti probleemi olema ja tema taga olev Warmbold on 29.sekundi kaugussel,tema ei peaks ohusatma,ta igal kiiruskatsel sõidab Märtinist aeglasemini.

Anfield
13.05.05, 20:21
Stohl ja Solberg on päris hea üllatuse teinud. Kuid Märtinil suht head võimalused siit rallylt kõrget kohta saada. Kahju muidugi et Markkol rehv purunes. loodame et järgmised 2 päeva on paremad.:õnnelik:

Karla
14.05.05, 20:44
Teine päev ka siis läbi.
LOeb ikka juhib,Teine ja kolmas ikka Stohl ja Solberg.(Henning),neljas ikka Märtin
tundub et märtin ei saa stohli ja solbergi kätte.solberg 15 .sekundi kaugusel aga stohl on juba üle minutiga ees.

Oll
15.05.05, 00:30
Algselt postitas Karla

Teine päev ka siis läbi.
LOeb ikka juhib,Teine ja kolmas ikka Stohl ja Solberg.(Henning),neljas ikka Märtin
tundub et märtin ei saa stohli ja solbergi kätte.solberg 15 .sekundi kaugusel aga stohl on juba üle minutiga ees.

No Solberg ei tohiks probleem olla, kui auto vastu peab ja ise lolle vigu ei tee.
Ennustus optimistlikum-2. koht:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

Anfield
15.05.05, 12:04
Rally 15. kiiruskatsel läks siis Märtin Solbergist mööda,ning asub 3. kohal. Kolm kiiruskatset veel,ning 50 seki vaja tagasi sõita et 2. kohta saada.

Noonik
15.05.05, 13:22
Algselt postitas Anfield

Rally 15. kiiruskatsel läks siis Märtin Solbergist mööda,ning asub 3. kohal. Kolm kiiruskatset veel,ning 50 seki vaja tagasi sõita et 2. kohta saada.

Puhta sõiduga seda vast tasa ei tee ... aga ehk veab.

Täiendus:

ja tuligi 3-s koht ära.

Oll
15.05.05, 15:43
Autoralli maailmameistrivõistluste hooaeg jätkus Vahemere ääres kuuenda etapi - Küprose ralliga. Võistlust valitses valitsev maailmameister, prantslane Sebastien Loeb Citroenil, kes edestas lõpuks sama automarki kasutanud austerlast Manfred Stohli 4.09,5-ga. Markko Märtin Peugeot\'l sai kolmanda koha. Kaotust Loebile kogunes 4.41,9.

13. kiiruskatse - Vavatsinia 1 (25,2 km)

Ralli otsustava päeva avakatse kiireim oli taas liider, prantslane Sebastien Loeb Citroenil. Teisel kohal olev austerlane Manfred Stohl Citroenil kaotas 4,1 ja Markko Märtin Peugoet\'l 6,2 sekundiga. Üldarvestuse kolmas, norralane Henning Solberg Fordil jäi parimast 18,3 sekundit ning oli kuues. Kokkuvõttes jääb neljandat positsiooni hoidev eestlane Solbergist nüüd 7,4 sekundit.

14. kiiruskatse - Machairas 1 (12,9 km)

Jällegi ei saanud keegi vastu Loebile, kes on 14-st kiiruskatsest võitnud 13. Teise aja sõitis Märtin, edestades kolmandat meest, Henning Solbergi 5,5 sekundiga. Kokkuvõttes püsib Solberg veel kolmandana, kuid eestlane jääb maha vaid 1,9 sekundit.

15. kiiruskatse - Kellaki 1 (9,5 km)

Loebi järjekordne katsevõit tuli 1,5 sekundilise eduga Fordi rooli keerava soomlase Toni Gardemeisteri ees. Kolmandat aega näidanud Märtin oli Henning Solbergist kiirem 15,6 sekundit ja kerkis kolmandaks. Teisel kohal olevast Stohlist jääb Märtin 53,2, kuid edetsab Solbergi 13,7 sekundiga.

16. kiiruskatse - Vavatsinia 2 (25,2 km)

Katse võitis Gardemeister. 0,2 sekundit jäi Henning Solberg ja Loeb kümnendiku võrra rohkem. Solberg ei kavatse seega Märtinile kolmandat kohta võitluseta loovutada. Norralane oli katsel eestlasest kiirem 8,6 sekundit ning Märtinit ja Solbergi lahutab nüüd 5,1 sekundit.

17. kiiruskatse - Machairas 2 (12,9 km)

Esimese katsevõidu tänavusel Küprose rallil sai Märtin, edestades Loebi 8,9 sekundiga. Eestlase peamine konkurent Henning Solberg oli seitsmes ja kaotas 16,8 sekundiga. Kokkuvõttes jätkab kindla liidrina Loeb, teine on Stohl. Märtin jääb austerlasest 36,4, kuid edestab Solbergi 21,9 sekundiga.

18. kiiruskatse - Kellaki 2 (9,5 km)

Viimane kiirsukatse, mille võitis Gardemeister, ei muutnud midagi. Ralli võit Loebile, teine oli Stohl ja kolmas Märtin. Seejuures võitis prantslane 18-nest kiiruskatsest 14.

estone
15.05.05, 16:34
Markko kõige stabiilsem, kuigi tahaks näha vaid võittu!!!

Oll
16.05.05, 22:15
Käivad jutud, et Fordi bossid tahavad Duvalist lahti saada...
Duval see hooaeg vist ainult 5 punkti teeninud.

ek
16.05.05, 22:49
Algselt postitas Oll

ma olen jällegi kuulnud et Fordi bossidele täiesti meeldib vaadata kuidas Duval endiselt iga etapp üle katuse laseb. meenutavad vanu aegu või nii... :D

Oll
16.05.05, 23:00
Algselt postitas ek

Algselt postitas Oll

ma olen jällegi kuulnud et Fordi bossidele täiesti meeldib vaadata kuidas Duval endiselt iga etapp üle katuse laseb. meenutavad vanu aegu või nii... :D

Jah, ek, sul on õigus. Fordi bossid otsivad paaniliselt taga Duvali mahasalatud kaksikvenda, et siis Gardemeistrile kinga anda ja mõnuga vaadata, kuidas Duvalid Forde sandistavad.

Vabandan oma eelmises postituses oleva vale info kohta nagu Fordi issid tahaksid Duvalist hoopis lahti saada.

:õlu:

Mitte lihtne pang!:keel2:
:D :D :D

Duval endiselt Fordis-tubli olen! Peaks vist lausa endale diplomi kirjutama:(
No nii valesti ei saaaaa aru saada. Ek, lähen ja seisan veits nurgas

Noonik
17.05.05, 12:49
Nujah, ma ei tea kuidas nende Fordi bossidega on, aga Duvalli asendab Türgi rallil vanameister Carlos Sainz. :)

vaikiv mees
26.06.05, 22:18
Urmo Aava juunior wrc arvestuses 3.,
imetore! suzuki nelikv6it

Loebi 5 j2rjestikust v6itu peaks kah miskine rekord olema

Sv8
27.06.05, 12:37
Loeb ajab päris närvi juba rsk..perse ta kogu aeg v6idab :viha:

Muidu usun, et martin panex enamus s6idud kinni kui ta veel olex Fordis

AlwaysRed
27.06.05, 13:04
kahju et Märtin Fordi Peugeot\' vastu vahetas...Ford praegu ikka kiirem

Pilt
27.06.05, 16:13
Algselt postitas /Romaldo/

kahju et Märtin Fordi Peugeot\' vastu vahetas...Ford praegu ikka kiirem

ei tea midagi ,varsti asjaolud muutuvad.ikkagi 3-t kohta hoiab märtin kokkuvõttes.
loeb ajab tõsiselt närvi,nagu m.schumacher,kogu aeg ainult võidab.õnneks shumi sel hooajal natukene sakib:lahe: saab võite ainult siis kui 6 autot stardivad;)

marcello
27.06.05, 20:43
Eelnevad on nii asjalikud kommentaarid,et ei tea kas tasubki midagi lisada...
tundub,et pesooo ongi nagu ferru ,ühe mehe tiim.Bosse ümber ehitatud ja kõik.MM kui üks paremaid auto arendajaid võib mehhaanikele öelda mida iganes aga muutusi ei ole:(

anDi-anDi
28.06.05, 00:01
Seesuhtes kuna järgmine aasta siis mingilmääral saab märtini leping pesooga otsa kuna see pidi lõpetama ralli:P Siis olen ka kuulnud et ka Ford tahb Markkot tagasi :) Aga eks näis meedia puhub ikka oma mulli:D

Tanel
28.06.05, 18:54
Algselt postitas pillureinger

loeb ajab tõsiselt närvi,nagu m.schumacher,kogu aeg ainult võidab Kas see on siin Loebi viga, et tal on teistest mäekõrguselt paremad sõiduoskused? Peaks vist hakkama meelega rallisi kaotama, et keegi teine meistritiitli saaks, on ju nii?

Epic
28.06.05, 18:58
Loeb Loebiks. Citroen on teistest lihtsalt peajagu üle.

Karla
28.06.05, 19:03
Algselt postitas Tanel

Algselt postitas pillureinger

loeb ajab tõsiselt närvi,nagu m.schumacher,kogu aeg ainult võidab Peaks vist hakkama meelega rallisi kaotama, et keegi teine meistritiitli saaks, on ju nii?

võiks küll nii teha, siis oleks huvitavam

Tanel
28.06.05, 19:08
Algselt postitas Epic

Loeb Loebiks. Citroen on teistest lihtsalt peajagu üle.Ei ütleks. Teistest ollakse paremad vast küll, kuid kindlasti mitte peajagu. Huvitav, miks Sainz (ka McRae) võitlesid Märtin, Grönholmi ja teistega, kui Loeb tihti etappe võitis? Loeb on hetkel kõige unikaalsem ja puhtaima stiiliga sõitja WRC\'s. Tänu sellele ta võidabki. Hoiab auto ilusti korras, kuid samas on kiireim mees katsel ja ka lõpparvestuses.

Devil
28.06.05, 19:42
noh sainzi ja mcrae näited olid nyyd küll kehvad, ralli ei koosne vaid autosse istumisest ja autost. Eeltöö peab tegus olema.
Ma ei laida Loebi, kuid ma ei pea ka tema sõiduoskusi millekski eriliseks. Unikaalsest stiilist rääkida on lollus, sorri.

eston maravilha
28.06.05, 22:51
kui kellegil on vana hea ralliraadio ülekannetest lindistusi, siis kuulaks heameelega..

SleepWalking
26.07.05, 10:31
FIA tegevus tuletab mulle meelde Reagani omaaegset filosoofiat selle kohta, et kuidas valitsuste tegevus on lihtsalt kokkuvõetav. Et kui midagi liigub, siis maksusta, kui sellele vaatamata endiselt liigub, siis reguleeri ja kui enam ei liigu, siis subsideeri. Usun, et pole kaugel aeg, kui FIA hakkab tiimidele maksma selle eest, et mingisugune rallisari ikkagi toimiks.

SleepWalking
26.07.05, 10:58
F1\'s on juba näha, milleks FIA võimeline on. Üks mootor üle kahe nädalavahetuse, üks jooks kumme jne jne. Lisades sinna mootori võimsuse piiramise ja veel nipet-näpet ja ongi käes Max Mosley nägemus ideaalsest sarjast.

ballack
31.07.05, 17:13
kas keegi soome rallile ka läheb? ise lähen sõpradega neljapäeval kell 13:00 väljuva autoexpressiga. mida rohkem jalkafänne koos seda uhkem minna.

SleepWalking
04.08.05, 21:00
soome ralli on alanud, seega soomekeelne ralliraadio friikidele:
radiokeskisuomi.fi (http://www.yle.fi/radiokeskisuomi/jralli.asx)

marcello
18.09.05, 13:44
Puus.Beefil ribid puru
Tsitaat delfist: Kohapeal olevad eestlased ei julge ka eriti spekuleerida aga faktid on et: Park ei olnud kontaktivõimeline kui teda autost välja tõsteti, Markko ei saanud omal jalal eriti liigutud (šhokk), kiirabiauto toodi võistluste arsti telgi juurde umbes kaks minutit peale Markko telki viimist.

Hoidkem pöialt,et kõik ok

SleepWalking
18.09.05, 13:56
http://www.yle.fi/cgi-bin/tekstitv/ttv.cgi/?PAGE=272&x=0&y=0

marcello
18.09.05, 13:58
R.I.P. Beef:(

Epic
18.09.05, 14:00
uskumatu :(

BBC (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/motorsport/world_rally/4257438.stm)

vaikiv mees
18.09.05, 14:05
:sega5: \"operatiivsed\" raadiouudised raporteerisid esialgu vaid 6nnetusest ja hospitaliseerimisest....
ei tahaks Markko nahas olla

Silver
18.09.05, 14:12
Sõnatu..:(

waluswend
18.09.05, 14:19
:( :( :( R.I.P:( :( :(

Juveman
18.09.05, 14:20
totaalne šokk...

riks12
18.09.05, 14:23
Väga kahju :(
R.I.P.

U2
18.09.05, 14:23
On Markko ikka elus?

Puhka rahus Michael!:(

Tanel
18.09.05, 14:24
Nii minu tegemised on nüüd täiesti sassis. Suur kaastunne Parkile! R.I.P!:kurb9:

Aga pöidlad pihku, et vähemalt Markoga on kõik hästi. See hooaeg kindlalt läbi ning ei imesta, kui ka karjäär. Vähemalt mina enam edasi ei sõidaks. :(

Pealik
18.09.05, 14:27
Algselt postitas Tanel

See hooaeg kindlalt läbi ning ei imesta, kui ka karjäär. Vähemalt mina enam edasi ei sõidaks. :(

Ma kardan küll, et ta enam edasi ei sõida. R.I.P. Beef

Neth
18.09.05, 14:28
Puhka rahus Michael! :(

H.M Murdock
18.09.05, 14:31
kohutav.puhka rahus Michael. :kurb10: :kurb6:

Raivo19
18.09.05, 14:38
jube rängad on sellised asjad.elu on ikka nii karm ja ebaõiglane.väga kahju,kaastunne:(

Noonik
18.09.05, 14:48
Sügav kaastunne Beef\'i lähedastele, Markkole ning suurepärase duo fännidele.

See on väga ränk hoop, kuid ma loodan siiski, et Märtin ei lõpeta oma karjääri. Elu peab edasi minema.

:kurb4:

waluswend
18.09.05, 14:54
Arvatavasti Märtin siiski lõpetab karjääri imo. Sest kes ikka tahaks talle kaarti lugeda, ning tal sai arvatavasti jälle nägemine kahjustada:(

eika
18.09.05, 15:02
Märtinil varemgi nägemine perses olnud ja ikka on tagasi tulnud, see hooaeg ehk tõesti enam mees sõitma ei tule. Ja Parkile sooviks siis hääd elu taevases kuningriigis...

-Loom-
18.09.05, 15:03
:kurb10: R.I.P Michael Park

eesti rallilegi palju andnud mees...kaardilugejate koolitusegagi n2itex..

don
18.09.05, 15:03
R.I.P. Michael Park
You will be missed...

Jyrka
18.09.05, 15:06
ˇˇˇan angel too beautiful for this worldˇˇˇˇ

SoccerWorld
18.09.05, 15:07
Asi pole selles, et kes tahaks enam kaarti talle lugeda, kindlasti leiduks. Aga ei usu, et Märtin suudaks enam jätkata.

Tanel
18.09.05, 15:09
Ralli ka lõpetatud.

rooney
18.09.05, 15:16
:( RIP Michael \"Beef\" Park RIP:(

Stiivi
18.09.05, 15:26
R.I.P :(

Epic
18.09.05, 15:55
Eesti rallifännid plaanivad pühapäeval kell 18.00 korraldada hukkunud kaardilugeja Michael Parki mälestuseks leinasõidu.

Sõit peaks plaanide kohaselt algama Tallinnas Sõpruse puiesteelt Peugeot\' esinduse juurest.

Sir. Nuutu
18.09.05, 15:56
R.I.P. Michael Park
:( :( :( :(

kaala
18.09.05, 15:58
oeh:kurb3:

manitaaz
18.09.05, 16:03
tõsiselt kahju. R.I.P

Kas te seda teatsite, et Park oli Eestimaal lausa tuntuim kui Inglismaal.

EgoTrip
18.09.05, 16:05
täielik shokk ikkagi
puhka rahus Park, we will miss u

marcello
18.09.05, 16:10
http://www.fcflora.ee/index.php?idb=uudised&selected=a306970cc18580600dc 71c25a1cb9354

marcello
18.09.05, 18:07
http://tbk.fameflame.dk/temp/Michael_Park-2005_WRC_Wales_SS15_02.jpg
http://personal.inet.fi/surf/jako/martin2.jpg

taku*
18.09.05, 18:15
halb. vägagi halb.

kaastunne Parki perele ja sõpradele ning kõikidele, kellel ralli südames.

symbio
18.09.05, 18:17
Väga kurb uudis..Puhaku ta rahus!

Even
18.09.05, 18:24
Kahju küll! Puhaku rahus.

Pilt 1 (http://www.zone.ee/wrc2006/1/WRC_Michael_Park-2005_WRC_Wales_SS15_01.jpg)
Pilt 2 (http://www.zone.ee/wrc2006/1/WRC_Michael_Park-2005_WRC_Wales_SS15_03.jpg)

sibierski
18.09.05, 18:42
ikka väga karm! Sügav kaastunne Markkole, Peugeot\'i teamile ja Michaeli lähedastele. valus hoop!

TeeleS
18.09.05, 18:52
tõepoolest täielik šokk:(
Minupoolne kaastunne Michael Parki perekonnale ja lähedastele ning kõigile autospordi pooldajatele:(

Raivo19
18.09.05, 19:00
Park oli ka tulihingeline jalgpallur ja Leoki toetaja...nagu me kõik,kes vähem,kes rohkem.Karm shokk,vägisi tuleb Dunlopi mats meelde...kurvad lood sellised...eesti fännide südamesse jääb ta alatiseks:(

RVN
18.09.05, 19:02
Algselt postitas Evu

Kahju küll! Puhaku rahus.

Pilt 1 (http://www.zone.ee/wrc2006/1/WRC_Michael_Park-2005_WRC_Wales_SS15_01.jpg)
Pilt 2 (http://www.zone.ee/wrc2006/1/WRC_Michael_Park-2005_WRC_Wales_SS15_03.jpg)

õudne:S

budu
18.09.05, 19:14
:( :( :(

realmadridfan
18.09.05, 19:30
R.I.P:(

mikc
18.09.05, 20:11
:kurb10: R.I.P:kurb8:

Maarek
18.09.05, 21:03
http://www.tdl.ee/~raxz/park/index.php

R.I.P.:(

Nathan
18.09.05, 21:57
Kurvem kui mõne oma rahvuslase surm!!!!:kurb9:

Märtin peaks just nimelt edasi sõitma, usun et Michael oleks kah sellega nõus!:(:(

SDK
18.09.05, 22:31
ma ei tahaks kindlasti kedagi süüdistada, ka Markkot kindlasti mitte!, aga kas meenub veel kellegile peale minu Markko sõnad Peugeot inseneride soovimatusest tegeleda tema auto juhitavuse probleemidega?

R.I.P Michael! :(

-Loom-
18.09.05, 23:35
Algselt postitas SundanceKid

ma ei tahaks kindlasti kedagi süüdistada, ka Markkot kindlasti mitte!, aga kas meenub veel kellegile peale minu Markko sõnad Peugeot inseneride soovimatusest tegeleda tema auto juhitavuse probleemidega?

R.I.P Michael! :(

toyota klubi foorumis sai just samal teemal r22gitud....ja see oli ka p6hjus mix t2na peugeoti esinduse juurde ei l2inud ja leinakolonniga juba seal ei yhinenud vaid hiljem.
kaudselt v6ib siin syydistada ma ei tea keda/mida k6ike, aga see m6ttetu ja ralli on v6tnud veel yhe ohvri.

ei tundnud parki kyll isiklikult, aga hirmus s6bralik vend tundus:D ja paistab et eesti (ralli)rahvale on ta sydamesse l2inud.

a kellegi surma yle n2nnutada ei ole kah viisakas/hea... kuigi ma pole usklik, siiski rahu tema hingele ja mina sel teemal enam s6na ei v6ta.

*chobram - leinalint autol

Sir Tamme
19.09.05, 00:17
:kurb9: :kurb9: R.I.P :kurb9: :kurb9:

Oll
19.09.05, 02:23
Rest in peace, Michael...

marcello
19.09.05, 08:47
Kaljuveerile jalaga kubemesse ja mitte üks kord.Eile uudistest tema sõnad:Sarnane juhtum juhtus viimati 12 aastat tagasi kui Possum Bourne SÕITIS SURNUKS oma kaardilugeja ja sõbra Austraalia rallil.
Lammas,öelnud siis,et samalaadne õnnetus juhtus kui Bourne vastu puud sõitis ja kaardilugeja hukkus aga SÕITIS SURNUKS...

Ise nõus Nathaniga,et MM peaks edasi sõitma aga kahtlen kas ta suudab pärast sellist pauku

Tembu
19.09.05, 09:14
Sellised asjad on peaet paratamatud, kui kihutatakse kitsal, libedavõitu metsateel nii kuis torust tuleb. Mõttetu kihutamine, i say!

AndreK
19.09.05, 11:29
Kaastunde avaldused....

Marduk
19.09.05, 12:52
Algselt postitas Tembu

Sellised asjad on peaet paratamatud, kui kihutatakse kitsal, libedavõitu metsateel nii kuis torust tuleb. Mõttetu kihutamine, i say!

Meelelahutus?

eston maravilha
19.09.05, 13:43
mis kuradi oksa autosse tungimisest ajalehed kirjutavad. vaadaku millised need puud seal on..

sitt lugu muidudi. puhka rahus

norsk
19.09.05, 16:01
:(

marcello
19.09.05, 16:20
Algselt postitas eston maravilha

mis kuradi oksa autosse tungimisest ajalehed kirjutavad. vaadaku millised need puud seal on..

sitt lugu muidudi. puhka rahus

Äksäkli
Puu murdus ja tüvi tungis autosse on bullshit.Pildilt näha,et puukoor on maas aga puu ise täitsa terve.Meie meedia...

Nathan
20.09.05, 02:18
Kas tõesti see oli nyyd ainuke viga??

Michael elas veel nii kaua kuni Rovanpera nendeni jõudis!
Kiirus ei olnud 200km/h nagu mõnes kohas mainitud vaid oli hoopis 150 km/h

TARTU Eedeni Kõrval oleva SILLA Nimeks saab MICHAEL PARKI SILD, kuna sillalt maha tulles on ringtee mis kujutab rooli ja kes teab siis yles hiinalinna poole minnes tuleb mingi kujutis kopterist vaadates mis tähistab Parki legendil teatud märki!!!!:kurb9:

yheksa
23.09.05, 13:52
Selline (http://rallyeshots.free.fr/MichaelPark_hommage(www.rallyeshots.com).mpg) asi, eksju. Aga öelge mulle keegi mis lugu see on mis seal taustaks mängib.
Ilus lugu on.

Edit: Jah, juba tean. Tänan tähelepanu eest!

Sir Tamme
25.09.05, 02:05
Kes siiski tahavad laulu nime teada siis - Evanescence-Immortal

:doh:

Oll
26.09.05, 16:19
Algselt postitas yheksa

Selline (http://rallyeshots.free.fr/MichaelPark_hommage(www.rallyeshots.com).mpg) asi, eksju.

Ei saa seda lahti. M6nest teisest kohast ei leia asja?

Mikusiku
26.09.05, 17:02
Algselt postitas Oll

Algselt postitas yheksa

Selline (http://rallyeshots.free.fr/MichaelPark_hommage(www.rallyeshots.com).mpg) asi, eksju.

Ei saa seda lahti. M6nest teisest kohast ei leia asja?
Tee parem klikk ja Save target as;)

Nathan
29.09.05, 14:56
KAS KEEGI SELLE VIDEO AADRESSI TEAB MILLE ON EESTLANE TEINUD JA TAGA ON TANEL PADAR JA THE SUN??????????????

Jyrka
11.10.05, 17:41
http://img406.imageshack.us/img406/3017/cawkpit2oc.jpg

17
22.10.05, 12:45
Pole küll just päris WRC, aga hetkel käimas siis 38. Saaremaa Ralli. Sedakorda küll vaid kolme WRC masina osavõtul. Peale seitsmendat katset on ralli liidrid S. Popov - T. Perosti Mitsubishi Lancer EVO VIel. Soomlased Hänninen - Sallinen kaotavad oma Lancer EVO VIIIga neile 25,8 sekundiga. Kolmandat positsiooni hoiavad põhjanaabrid Pulkkinen - Mietinen EVO IIIel. Kaotus Popovile 29,7 sekundit. Minu kauaaegne lemmik rallipaar Kimmo Jalava - Mikko Lukka on hetkel, kui seitsmenda kiiruskatse on lõpetanud 25 autot üldkokkuvõttes 18nendal positsioonil kaotades liidrile juba 2,20. Eestlaste noor tulevikulootus Jaan Mölder Jr. koos Tõnu Vunniga on alles kümnendal positsioonil kaotust 1,21. Parim WRC auto hetkel alles 17nes. Ford Focus WRCga Matyukhin - Kozlova. Teiste WRC autode (Mezaks-Ronis ja Tamm-Kuzmin) kohta info puudub. Parimate saarlastena hoiavad hetkel 22. positsiooni Lembit Soe - Ahto Pihlas. Nemad oma Toyota Starletil kaotavad Popovile juba pea kolme minutiga. F1 kuulsus Mika Salo on selleks korraks ralli lõpetanud katkestamise tõttu. Praeguseks hetkeks on katkestanud juba suhteliselt palju, 18 ekipaaži, nende seas ka vennad Ago ja Kalle Ahu. Kaheksas kiiruskatse algab 12:07 ja seda juba Oriküla paarisrajal. Ralli esimese auto finiš peaks kõigi eelduste kohaselt olema Kuressaare kesklinnas kell 18:10.

Pealik
10.11.05, 14:27
Kopipeist sportnetist:

Fordi autorallimeeskonna 2006. aasta MM-i teiseks sõitjaks saab kas Markko Märtin või soomlane Mikko Hirvonen. \"Tõepoolest, teiseks sõitjaks saab kas Markko või Mikko,\" ütles Fordi boss Malcolm Wilson ajakirjale Autosport.

Wilsoni sõnul teeb ta otsuse pärast sel nädalavahetusel Austraalias toimuvat tänavuse MM-i viimast etappi. Märtin sõitis Fordi tehasemeeskonnas aastatel 2002-2004, võites viis MM-rallit. Ford palkas oktoobris meeskonna esisõitjaks kahekordse maailmameistri soomlase Marcus Grönholmi.

Oleks äärmiselt meeldiv näha Märtinit taas Fordis!

marcello
10.11.05, 14:47
Marko saab Peugeotist nagunii palka järgmine aasta või siis leppetrahvi terve aasta eest,seega võiks Fordist piskut küsida.Kui oleks ühe ja sama palganumbriga siis poleks vist kahtlust kelle poole Wilson kalduks

eika
10.11.05, 16:08
Algselt postitas marcello

Kui oleks ühe ja sama palganumbriga siis poleks vist kahtlust kelle poole Wilson kalduks
Kas valida noor perspektiivikas sõitja, kes viimasel ajal on väga heas hoos või siis sõitja, kellel pole veel kaardilugejat, kes pole pool aastat ühtegi sõitu teinud ja kelle psüühika korrasolek on küsimärgi all...Hmmm, ei tohiks jah kahtlust olla.

Tegelikult ikka loodame parimat.

Epic
10.11.05, 22:46
Iff rääkis, et Markko minek Fordi oleneb sellest kuidas uus masin Austraalias vastu peab. Kui suuremaid vigu küljes pole, ei pea uuel aastal nende likvideerimisele palju pappi kulutama ja jääb rohkem raha üle sõitjatele palga maksmiseks.

Zlatan
11.11.05, 14:35
Lõpuks pani ka Loeb matsu. ;)

Noonik
12.11.05, 13:21
Algselt postitas Zlatan

Lõpuks pani ka Loeb matsu. ;)

ja mitte ainult Loeb - ka Sollu

ääremärkusena ... ei tahaks eriti et Duval võidaks, pigem siis juba Colin

sibierski
18.11.05, 12:38
kas tõesti eelistab ford hirvoneni märtinile? kamooon malcolm poiss, mida sa selles noores ja andetud näed? kas tõesti aind sponsorraha, mida noor põder endaga kaasa toob?

Pealik
18.11.05, 12:43
Algselt postitas SunSeeker

kas tõesti eelistab ford hirvoneni märtinile? kamooon malcolm poiss, mida sa selles noores ja andetud näed? kas tõesti aind sponsorraha, mida noor põder endaga kaasa toob?

Tõsi ta on...kui just Iltalehti p.... ei aja Link (http://www.iltalehti.fi/2005/11/18/200511173745029_ur.shtml)

SleepWalking
18.11.05, 17:21

andetuks hirvoneni nüüd küll pidada ei saa.

vaikiv mees
18.11.05, 21:36

gets a taste of his own medicine....

soomlane pole v2ga andetu, aga samas tunduvalt odavam arvatavasti,
sama, mis eksmaailmameistritega juhtus, kui nad hoobilt pensioneeriti ja Markko nr3-st esimeseks t6usis,
ja vaata- praegu on McRae ka Skodaga rahul (kusjuures hea esinemine viimasel rallil, kui ainult hooldusalas poleks selliseks kammiks l2inud..mida nad vahetama hakkasidki viimsel hetkel)

eestimees
26.11.05, 11:18
Suri autoralli eksmaailmameister Richard Burns

http://etvsport.ee/index.php?0524677

Noonik
26.11.05, 11:24
Puhka rahus Richard Burns! Sümpaatne sõitja oli

Silver
26.11.05, 12:28
Tõesti oli sümpaatne. Puhka rahus.

2mSööt3mMööda
26.11.05, 13:06
täitsa lõpp. puhka rahus

Refieus
26.11.05, 13:37
R.I.P

Kahju, väga kahju.

marcello
26.11.05, 20:40
http://www.inforally.sibiul.ro/foto/richard_burns_health_problems.jpg

Üks väga kõva ralli paar teeb teispoolsuses puhta töö,annaks jumal,et neile nii pea konkurente juurde ei teki

R.I.P

noname
27.11.05, 13:24
krt, mis toimub. kõik tegijad saavad surma

puhka rahus Richard Burns

budu
14.12.05, 13:02
krt nyydloobus mitsu ka ja kas töesti hakkab ralli mm läbi saama tehase meeskondade jaoks

vincent
14.12.05, 14:23
Mõtsin algul, et jälle mingi soomlaste pläma, aga näe (http://media.mitsubishi-motors.com/pressrelease/e/motorsports/detail1389.html) :( Loodetavasti mitte viimane pauk Markko võimalustele. Ja järgmise aasta MMi puhul on ilmselt kaks varianti - kas tihe andmine tänu erinevatele erasõitjatele või siis täielik kollaps.

Hunt
14.12.05, 17:40
kardetavasti tuleb järgmisel aastal suht igav hooaeg!:kaval:

Jyrka
14.12.05, 17:49
hmm ma ei teadnudki, et:
1)burnsil oli mingi haigus
2)ta ei sõida enam
3)ta on surnud?!

malagar
14.12.05, 18:44
RIP WRC

golo
14.12.05, 21:50
wrc läheb käest ära...nüüd ei osale ei pea keegi enam..aind ford ja subaru:S...

svennson
14.12.05, 21:54
Väga mõttetu aind kahe tehasemeeskonnaga.

dreyd
15.12.05, 10:11
Aava Suzukiga 2009 maailmameistriks!

Raivo19
15.12.05, 12:22
Ei teagi,kas nimetada seda kriisiks või hakkab alal lagi kätte jõudma ,kuid rallysport sai tugeva hoobi.Kes selle kokkukuivamise eest vastutab?Minu arvates küll rahvusvaheline autospordiliit FIA,kes viimaste aastate jooksul pidevalt vaidlusi ja pahameelt üles kutsunud.Peaks vähe paindlikum olema uuenduste,reeglite ja raha nõudmisega,vastasel juhul seistakse lõhkise küna ees nagu praegu.

vincent
15.12.05, 13:11
Asi pandis p..se sellega, kui hakati täiesti korralikult toimivat süsteemi kuratteabmispõhjusel paar aastat tagasi reformima. St. \"uuendused uuenduste pärast\". Ja saigi jälle kinnitust see vana tõde, et if it\'s not broken - don\'t fix it! :viha:

Mõnuagent 007
15.12.05, 14:43
Algselt postitas Raivo19

Ei teagi,kas nimetada seda kriisiks või hakkab alal lagi kätte jõudma ,kuid rallysport sai tugeva hoobi.Kes selle kokkukuivamise eest vastutab?Minu arvates küll rahvusvaheline autospordiliit FIA,kes viimaste aastate jooksul pidevalt vaidlusi ja pahameelt üles kutsunud.Peaks vähe paindlikum olema uuenduste,reeglite ja raha nõudmisega,vastasel juhul seistakse lõhkise küna ees nagu praegu.

F1 ülekannetes süüdistati kõiges Max Mosley\'t kui mai eksi

vincent
15.12.05, 14:55
No on tahtmine WRC-s samuti ainult ühte meest peksta, siis on selleks kahtlemata David Richards - tema oligi see, kes tuli ja kukkus suure hurraaga kõike uuendama, nüüd on tulemused käes. Aga ega ta samas üksi seda teha saanud, kõik need otsused on ka tiimide poolt heaks kiidetud. Ise süüdi...

luutik
15.12.05, 20:42
WRC püüdis kõiges vormelit ületada, püüti toota iga päev ülevaateid jne. Kuid pole midagi parata, võitlus polnud võrdsete vaheline. Rally on pigem metsas orienteerumine ja dünaamilise F1-ga võistelda polnud reaalne. Nüüd veel murti F1-s Ferrari ülemvõim ja ala vastu hakkasid taas huvi tundma need, kes MSi ei sallinud.
Ei oskagi kohe öelda, kas toimus suur pauk või lagunes WRC vaikse susinaga?

K6IV
20.12.05, 19:09
Loodame et televisioon hakkab meile junior wrc rohkem näitama, kuna 2 tehasemeeskonna duell pole just kõige põnevam

golo
22.12.05, 16:12
go mölder go aava:D

golo
22.12.05, 16:12
see on hea et aava osaleb kõigil etappidel..aga keegi teab mispärast mölder ei osale asfaldi sõitudel??

sibierski
05.01.06, 23:47
et siis täna sain teada, et markko lõpetab oma rallikarjääri. see pole küll veel ametlik, aga suure tõenäosusega! loodame, et saab oma talenti tõestada mõnes muus autospordi alal, kuid ootame homse ära, siis on kindel, mis edasi saab...

2mSööt3mMööda
06.01.06, 00:55
Homme õhtul kell 20 annab Kanal 2 saates «Happy Hour» Urmas Otile eksklusiivintervjuu rallisõitja Markko Märtin. See on Märtini esimene pikem intervjuu Eesti meediakanalile pärast traagilist õnnetust Suurbritannia rallil, kus hukkus tema kaardilugeja Michael Park. Muu hulgas avalikustab Märtin saates oma otsuse sportlaskarjääri jätkamise kohta. Saate teine külaline on praegu Tallinnas viibiv malelegend Anatoli Karpov.
vot nii.

Karla
06.01.06, 21:20
Krt Märtin enam ei sõidagi:kurb5: :(

Epic
06.01.06, 21:22
kurb... :(

vincent
06.01.06, 22:30
No aga see ongi ju tegelt paras kreisiraadio, mis WRC-s praegu toimub. Kurb muidugi, aga samas täiesti mõistetav, et mees tahab millegi mõistlikuga tegeleda, kuni veel energiat jagub. Ja Markko on meile tegelikult pakkunud hetki, millest poleks kümmekond aastat tagasi unistadagi osanud. Ongi teistel aeg teatepulk üle võtta. Edu talle uutes tegemistes igatahes.

2mSööt3mMööda
06.01.06, 22:36
Selle koha pealt ajas Märtin natuke lolli juttu, et üle 30 aastane inimene ei peaks enam spordiga tõsisemalt tegelema.

SleepWalking
06.01.06, 23:09
Algselt postitas daywalker
Selle koha pealt ajas Märtin natuke lolli juttu, et üle 30 aastane inimene ei peaks enam spordiga tõsisemalt tegelema.

anna inimesele võimalus omada isiklikku arvamust.

luutik
06.01.06, 23:12
Meeldiv saade oli. Märtingi oli avameelne ja ei keerutanud ega varjanud justkui midagi. Vaesed ajakirjanikud olid loonud halva fooni, nüüd vähemalt hetkeks see purunes. Kuna ma saate algust ei kuulnud, siis ei teagi, kas Monacost, kui oletatavast resideerumiskohast ka räägiti ja kas juttu oli sellest, et tal justkui seegi aasta veel palk jookseb.

skint
07.01.06, 00:27
Minu arust oli tegu just üsnagi mitte-midagiütleva ja vastukäivate ütlustega intervjuuga, mille juures olid positiivseid emotsioone tekitavateks vaid mõned ilusad vastused, mis sealkohal tegelikult ainuvõimalikud olid.

Vastukäivused aga:

* raha pärast selle spordialaga ei tegele. Tema agent aga ütles miski aeg tagasi suht selge sõnaga, et kuna tehasetiimid polnud nõus pakkuma sellist lepingut, mis Märtinit rahuldaks, siis nähtavasti Märtin sel hooajal ei sõida. Tehasetiim ja pealemaksmine oleksid mõeldamatud. Järelikult aga pole armastust ala vastu ega õiget sportlase hinge. Enam. Või üldse (kahtlen).

* see 30-aastaselt lõpetamise teema - no ei kõlanud usutavalt. On keegi kuulnud sellest midagi enne? Üldjuhul ei saa ju pidada normaalseks või tavapäraseks, et tippvormis olev tippsportlane lõpetab oma karjääri 30 aasta vanuselt. Seda veel alal nagu autoralli ning ilma konkreetse ja/või asjaliku põhjenduseta. Plaanid juba augustikuus, kui veel Peugeoti (mitte)jätkamine kindelgi polnudd veel (vist?)? Jajah, võite rääkida suuremast siseinfost ja värgist, ent minuarust puhas BS.

* \"Ma arvan, et MM-karussellis ma ei sõida.. enam\" - esialgne avaldus. Hiljem saate teises pooles kõlas vastus Oti pinnimisele hoopis teises valguses a la \"arvan, et MM-il ma vähemalt nii suures mahus elik 16 etappi aastas kindlasti sõita ei taha\". Ehk siis võta sa kinni. Sobiva pakkumise peale on Soomes või Kreekas sel või mõnel järgmisel aastal puldis ja edu puhul miskit muud? Äkki?

* jutt, et MM on omadega läbi ja seal ei arvestata enam sõiduoskust, vaid rahakoti suurust. Blä-blä-blä. Ehk kui palju saab sel aastal olema mehi, keda enne pole olnud ja kui palju saab olema neid, kes eelmisel hooajal olid, aga nüüd mitte? Kindlat statistikat ei tea, aga arvan, et vahe on minimaalne. Seega taaskord BS. Ja kui vaadata esimest punkti, siis tuleb ju ka välja, millised sõitjad on vähemalt osaliselt selles süüdi, et WRC-ga nii läheb, nagu läheb.

Need siis minu arvamused seoses selle intervjuuga. Muidu on Märtin ikka muhe olnud.

PS. Fck Monaco, go-go Cockermouth!

luutik
07.01.06, 01:44
Algselt postitas skint

Minu arust oli tegu just üsnagi mitte-midagiütleva ja vastukäivate ütlustega intervjuuga, mille juures olid positiivseid emotsioone tekitavateks vaid mõned ilusad vastused, mis sealkohal tegelikult ainuvõimalikud olid.

Vastukäivused aga:

* raha pärast selle spordialaga ei tegele. Tema agent aga ütles miski aeg tagasi suht selge sõnaga, et kuna tehasetiimid polnud nõus pakkuma sellist lepingut, mis Märtinit rahuldaks, siis nähtavasti Märtin sel hooajal ei sõida. Tehasetiim ja pealemaksmine oleksid mõeldamatud. Järelikult aga pole armastust ala vastu ega õiget sportlase hinge. Enam. Või üldse (kahtlen).

PS. Fck Monaco, go-go Cockermouth!
Su jutt on ka nats segane, vastukäiv kui soovid. On ikka vaks vahet, kas teha sporti raha parast ( saad palka), ilma palgata või siis maksad ise kinni. Eratiimis sõitmine oleks see kolmas variant. Otsi aga sponsor ja siis sõidad. Selle tee on ta ju juba ammu läbinud.

skint
07.01.06, 02:01
Kaugeltki mitte. Pole öelnudki, et peale maksma peaks. Aga olen kindel, et kui oleks soovitavat summat veidi (või veidi veel) alla lastud, oleks Märtin Gröne kõrval Fordis sõitma saanud tuleval hooajal. Märtin aga agendi sõnade kohaselt ei olnud nõus alla oma senise palga töötama (intervjuu TV3-s Kalkunile ja agendi vastuküsimus Kristjanile, kas tema oleks nõus poole raha eest sama tööd edasi tegema). Eeldan, et selliseid mehi, kes armastusest ala vastu ja mitte niivõrd võidulootusest vms, on pidanud karjääri edenedes karjääri edendamiseks ka palgakärbetega leppima, on küll ja veel olnud. Carlos Sainz nähtavasti kindlasti üks. Kuigi tema on liiga ekstreemne näide.

luutik
07.01.06, 02:15
Algselt postitas skint

Kaugeltki mitte. Pole öelnudki, et peale maksma peaks. Aga olen kindel, et kui oleks soovitavat summat veidi (või veidi veel) alla lastud, oleks Märtin Gröne kõrval Fordis sõitma saanud tuleval hooajal. Märtin aga agendi sõnade kohaselt ei olnud nõus alla oma senise palga töötama (intervjuu TV3-s Kalkunile ja agendi vastuküsimus Kristjanile, kas tema oleks nõus poole raha eest sama tööd edasi tegema). Eeldan, et selliseid mehi, kes armastusest ala vastu ja mitte niivõrd võidulootusest vms, on pidanud karjääri edenedes karjääri edendamiseks ka palgakärbetega leppima, on küll ja veel olnud. Carlos Sainz nähtavasti kindlasti üks. Kuigi tema on liiga ekstreemne näide.
Sellega olen küll täiesti nõus. Raha on talle liiga tähtis olnud. Kuid eks avarii vähendas Märtini võimalusi tunduvalt. Kes riskiks palgata sellises seisus sõitja?Kusjuures tahab palka ka saada.

luutik
07.01.06, 02:17
Tehasetiim ja pealemaksmine oleksid mõeldamatud.
Kas ei peaks olema eratiim ja pealemaksmine?

skint
07.01.06, 02:23
Jah, peaks olema küll. Loogiline.

SleepWalking
07.01.06, 08:24
Algselt postitas skint
Plaanid juba augustikuus, kui veel Peugeoti (mitte)jätkamine kindelgi polnudd veel (vist?)? Jajah, võite rääkida suuremast siseinfost ja värgist, ent minuarust puhas BS.

?
Peugeoti lõpetamine oli ametlik juba alates 2004 novembrist (http://www.psa-peugeot-citroen.com/en/psa_espace/press_releases_details_d1.php?id=395) ehk enne Märtini minekut peugeot\'sse. Toona läks ta sinna seetõttu, et leping oli eelnevalt allkirjastatud ja katkestamine ei olnud mõeldav (ilmselt rahaliselt aga ka seetõttu, et muud tiimikohad olid jagatud).

Aga muidu, raske on vaielda vastu Markko sellele väitele, et rohi pole enam roheline. Kui vaadata lõpetanud tiimide nimekirja, siis MM-sarjast edaspidi rääkida mõtet pole. Tõepoolest, MM-sari on ka varem elanud üle raskeid aegu. Esimese hooga tuleb meelde Lancia lõpetamine tipus - kuid toona püsis sari siiski paari suurkorporatsiooni rahadel. 2006 sari, kus pole enam taga Peugeot\', Citroeni, Mitsubishi, Skoda tehaste panust, ei vääri eelnevate aastate taustal maailmameistrivõistluste nime.

skint
07.01.06, 11:01
Oot-oot, Sleep, kui Peugetti-Citröeni lõpetamine juba novembris 2004 nii kindel oli, siis miks sõlmiti märtiniga 2-aastane leping? Kui vastus on, et leping oli enne allakirjutatud, siis muutub vääraks sinu seisukoht, et \"enne Märtini minekut...\". Kuigi minumeelest sai Märtini minek Peugeot\'sse selgeks alles detsembri alguses.

Ühesõnaga tahan öelda, et see link ei tõenda ega muuda minu jaoks midagi, kuna terve hooaeg või vähemalt oluliselt üle poole hooaja oli ju Peugeot\' ja Citröeni meeskondade poolt kuulda igasugu fussi, et jätkame-võib-olla-äkki-ei-jätka.

Rohelisuse suhtes sinuga nõus, aga paraku ei väljendanud Märtin end niimoodi. Tema väide kõlas nii, nagu mul eelnevalt välja toodud ja seetõttu ei ole minu arust põhjendatud.

luutik
15.01.06, 23:48
Mida selles nn Märtini skandaalist ka arvate? Ajakirjanikud tegid boikoti ja alguses tunnistasid seda ka. Nüüd siis hakkavad juba keerutama. :D Ilmselt peale lugematute kommide lugemist püütakse nüüd väita, et boikotti polnudki.
Ja tuntud libekeel Martinson püüab väita, et keegi polnud Märtini peale solvunud, kuigi alguses nii mõnigi tunnistas solvumist.
Näe, mis tähendavad ikka netikommentaarid. Nendega võib paljutki teistmoodi toimima panna. Mäletan, aastate eest püüti rahvale pähe määrida elektrikontrollidele kümnise maksmist, mis aga peale netikommide ehmatavat tooni ümber vabatahtlikuks muudeti. Nüüd võib oletada midagi taolist. Tunnistan, et mina pole neid Märtini stoori kommisid üldse lugenud, kuna mina isiklikult ei kuulunud Märtini fännide hulka, eeskätt seetõttu, et ta valis omale fiktiivse elukoha teise riiki, et mitte makse maksta. Kui see Monaco elukoha lugu üldse korrektne ongi?

marcello
16.01.06, 00:01
Sinnamaale kuulusid fännide hulka aga kui MM Monacosse kolis siis enam mitte?Ta karjäär WRC-s hakkas ikka varem kui lõpuks see \"kolimine\" tuli.Mina küll ei leia,et ma millestki ilma jäin,et ta siia makse ei maksnud.Sõitis ikkagi õige lipu all!!!
Ja mis boikotti kuulub siis Raimo valgustab sind võib olla ajakirjenike poole pealt.Mina saan mõlemast osapoolest aru (ajakirjanikest kindlasti vähem,sest tõesti esitatakse vahest ikka väga lolle küsimusi ja ükski sportlane ei ole kohustatud suhtlema kui ta ei taha.Väita,et rallisõbrad tahavad uudiseid lugeda siis-kamoon,ka promo üritust kajastati vastavates portaalides) Samas Pahv Oti saates küll kindlat muljet ei jätnud.Arusaadav,et tiim oli juba loodud ja see oli promo autofirmale aga siis jäägi selle juurde,mitte ära hakka sisse toppima \"Märtini käest taheti suvel teada kus ta oma karjääri jätkab aga ta ei olnud nõus vastama\" Jutt oli siis eelmisest hooajast kui sahinad Peugeoti lepingu ümber käisid aga kinnitust ei olnud (kui aga sellest suvest siis on see ajakirjaniku suust lauslollus).Sry aga Pahv peaks teadma,et on ka kokku lepitud millal osapooled avalikustavad ja Märtin ei oleks tohtinudki seda öelda.See suvi oli aga täielik segadus rallimaailmas pluss veel õnnetu inglise ralli.
Õhtuleht ei suuda ju midagi enda teada hoida (Kreutzwaldi tänava väidetavad tapjad) kuigi on palutud,et veel ei avalikustataks midagi.
Ja üldse puhus asja suureks Kanal kes leidis,et on võimalus teistele kanalitele keerata.Siis see pall veerema hakkaski.Muidu oleks asi sinna jäänudki(ja tesied kanalid oleksid omaette mossitanud,et MM esimese intervjuu kanal 2-le andis) ja poiste tegemisi rallidel oleks kajastatud ja ka MM oleks kindlasti sõna võtnud.
edit:Sümpaatia kaldub igatipidi MM-i poole ja ajakirjanikud tegid ennast lihtsalt täis oma väikluses.

http://www.mm-motorsport.ee/rallyteam/

SleepWalking
16.01.06, 00:24
Algselt postitas skint
Oot-oot, Sleep, kui Peugetti-Citröeni lõpetamine juba novembris 2004 nii kindel oli, siis miks sõlmiti märtiniga 2-aastane leping? Kui vastus on, et leping oli enne allakirjutatud, siis muutub vääraks sinu seisukoht, et \"enne Märtini minekut...\". Kuigi minumeelest sai Märtini minek Peugeot\'sse selgeks alles detsembri alguses.

Ühesõnaga tahan öelda, et see link ei tõenda ega muuda minu jaoks midagi, kuna terve hooaeg või vähemalt oluliselt üle poole hooaja oli ju Peugeot\' ja Citröeni meeskondade poolt kuulda igasugu fussi, et jätkame-võib-olla-äkki-ei-jätka.

ajaloolise tõe huvides - märtini leping peugeot\'iga oli üheaastane (sest tolleks hetkeks oli juba teada peugeoti lõpetamine), samas oli sõlmitud eelleping 2 aasta peale (seda enne lõpetamisotsust) ning ametlik üheaastane leping sõlmiti märtini ja turneri poolepealt vaid tingimusel, et peugeot käib märtinile välja ka teise aasta palga (peugeoti nõudmisel oli väidetavalt sees tingimus, et palk käiakse välja vaid juhul kui märtin uut töökohta wrc tehasetiimis hooajaks 2006/2007 ei leia). sloleht (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=166339&r=3)

taku*
19.01.06, 21:47
homme hakkab ralli:õnnelik:

god
21.01.06, 04:19
Loeb on ikka hea tussu küll. Mõtles, et jama on sõita nii, et teised jäävad ajaga nii taha, et keeraks kraavi õige. :D see viis minutit on ju lõdva järele teha ;)
aga paras kah talle, mulle ta ei meeldi. Marko Märtin igavesti! :lahe:

Jasper
21.01.06, 04:22
kuidas muidu seal rallidel neid järjestusi katkestajatega arvestatakse...kes varem see halvem ikka jah? küsin niisama statistika mõttes sest silmasin kuskil kihlveo koefitsenti 40 duvali ja loebi kahevõitluses ja mõtlesin, et sinna võiks ju õlleraha investeerida aga kuna vanust napib ja varikontodega jännata ei viici siis jääb minu ülesandeks kõigest spekuleerida.

hassan74
08.02.06, 20:24
Leidsin sellise uudise.Kas isand Märtin nuusutab jälle rallit.Ehk ei ole come back`gi võimatu?

Markko Märtin ja Martin Rauam võistlevad Portugalis
08.02.2006

16.-18. märtsil peetaval Portugali rallil osalevad Subaru - E.O.S. rallitiimi ridades N-rühma Subaru Imprezadel võistluspaarid Markko Märtin - David Senior ja Martin Rauam - Kristo Kraag.

Autoralli MM-võistluste kalendrisse kandideerival Portugali rallil naaseb rallirajale Markko Märtin (fotol). Eestlasele istub Vilamoura ja Algarve regioonis toimuval võistlusel kõrvale varem Alister McRae ja Hamed Al-Wahaibi kaardilugejaks olnud David Senior.

\"Korraldajad kutsusid mind sõitma. Otsustasin minna ning kindlasti tuleb ralli meeskonnale kogemuste hankimise mõttes kasuks,\" vahendas Autoleht Markko Märtini kommentaari.

Markko Märtin - David Senior võistlevad Portugalis autol Subaru Impreza WRX STI Spec C, millega tänavusel rallihooajal tegi Otepääl esimese sõidu Subaru - E.O.S. rallitiimi piloot Rainer Aus.

Noonik
11.02.06, 11:58
Aasta läheks korda, kui Märtin sõidaks Soomes. Siis ma jääks rahule.

vincent
09.03.06, 12:45
Tohoh till ae (http://etvsport.ee/index.php?0530817) :oih:. Aga tegelt muidugi positiivne, et mees sõitmist jätkab, ükspuha siis, mis sarjas.

Martin
09.03.06, 14:40
Algselt postitas vincent

Tohoh till ae (http://etvsport.ee/index.php?0530817) :oih:. Aga tegelt muidugi positiivne, et mees sõitmist jätkab, ükspuha siis, mis sarjas.

Ma juhiks tähelepanu, et Postimehes oli see uudis juba kell 1.46 öösel ja põhjalikumalt - kommentaarid ja lisainfo võistuste esindajalt. ;) Ja isegi vastava auto pilt. :)

LINK (http://www.postimees.ee/090306/esileht/194373.php)

Raivo19
09.03.06, 15:21
Algselt postitas vincent

Tohoh till ae (http://etvsport.ee/index.php?0530817) :oih:. Aga tegelt muidugi positiivne, et mees sõitmist jätkab, ükspuha siis, mis sarjas.Seega siis uus väljakutse ning mees peab oma sõnu sööma,et 30 eluaastat on sportlase lagi ja pensile oleks aeg minna.Mis muud,kui et soovida edu!

ek
09.03.06, 16:31
Kaks eri asja kas on 16 etappi maailma võimalikult erinevais paigus + miljon promoüritust või 9 etappi Taanis ja nagu Märtin on maininud siis ta on piisavalt saavutanud et mitte sõitmise eest peale maksta nagu wrcs oleks pidanud toimima.

sprinter
08.04.06, 18:52
Urmo Aava siis Junior WRC arvestuses Korsika ralli liider

sprinter
12.05.06, 20:52
kas keegi oskab õelda kust leiab Junior WRC punktitabelit

manitaaz
02.06.06, 22:21
Algselt postitas sprinter

kas keegi oskab õelda kust leiab Junior WRC punktitabelit

Siit (http://www.wrc.com/page/JWRCStandings/0,,10111,00.html).

sibierski
22.11.06, 22:36
markko will be back!!!

-Loom-
22.11.06, 23:10
kisa kisa, asi pole ju veel kindel 100%

sibierski
23.11.06, 00:05
kisa kisa, asi pole ju veel kindel 100%

markko will be back????
kas nüüd on veidi tagasihoidlikum?!

-Loom-
23.11.06, 20:11
Njah arvatavasti siis ikkagi ei.

soxx
24.11.06, 08:43
Vat milline uudis;)

http://www.epl.ee/artikkel/363977

sprinter
03.12.06, 02:31
Jaan Mölder juunior juhib siis peale teist päeva JWRC arvestuses
ning meie mehed siis inglismaal head sõitu tegemas, kahju ainult Aavast kelle lootused kohe algus purunesid, muidu oleks isegi võimalus et meie meestel oleks kaksik juhtimine :P

vincent
03.12.06, 17:00
Mölder pani ralli kinni, MM-tiitli saatuse otsustavad aga kraanamehed ja treilajuhid :D. Kurat, no sellist huumorit ei mõtle kõige geniaalsem aju ka välja. Tsirkus kuubis.

sibierski
03.12.06, 17:49
kusjuures aava võib veel MM võitjaks ka tulla

zaz
03.12.06, 17:58
Ma kardan, et need mehed kelle ülesandeks on autod sihtpunkti vedada peaksid mitu korda pea peale kukunud olema, kui neil ei õnnestuks oma ülesandega hakkama saada enne kella 21:00i

EgoTrip
03.12.06, 21:34
20.45 siiski
12 minti aega :D

EgoTrip
03.12.06, 22:04
vittu... :(

vincent
03.12.06, 22:25
Täielik playstation. Sõidad kännu otsa - restart... Ebaterve huumori alla peaks ümber tõstma tegelikult.

budu
30.03.07, 20:14
Aava siis võitnud täna kolm esimest katset

lorenzo
30.03.07, 21:14
Aava siis võitnud täna kolm esimest katset

meil siin need rallimehed tana on paar korda rodu alt labi tiirutanud

Loebi ja teisi kovasid polte kahjuks pildile ei saanud, sest fotoka aku oli tuhi, aga Aava ja Molder jaid kull ekraanile

Aava (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img01&img=/7/3/30/f_IMGP2092m_8d8acb3.jpg)
Aava ees ja Molder jargi (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img03&img=/7/3/30/f_IMGP2093m_6c118b9.jpg)

budu
30.03.07, 21:55
meil siin need rallimehed tana on paar korda rodu alt labi tiirutanud

Loebi ja teisi kovasid polte kahjuks pildile ei saanud, sest fotoka aku oli tuhi, aga Aava ja Molder jaid kull ekraanile

Aava (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img01&img=/7/3/30/f_IMGP2092m_8d8acb3.jpg)
Aava ees ja Molder jargi (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img03&img=/7/3/30/f_IMGP2093m_6c118b9.jpg)

hea töö!!!

lorenzo
31.03.07, 16:01
hea töö!!!

varsked pildid, pooletunni tagused

Gronholm ees, Loeb taga (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img03&img=/7/3/31/f_IMGP2102m_7a86643.jpg)

jaamu
13.04.07, 17:52
Aava ja Sikk osalevad Mitsubishiga neljal MM-rallil (http://etvsport.ee/index.php?0552041)

Epic
13.04.07, 17:59
Aava ja Sikk osalevad Mitsubishiga neljal MM-rallil (http://etvsport.ee/index.php?0552041)

Vägev.

Loodetavasti õnnestub mõni punkt ka võtta

budu
20.05.07, 15:52
Urmo Aava võitis Junior RC klassis autoralli MM-etapi Sardiinias, edestades peakonkurenti Per-Gunnar Anderssoni lõpuks 1.09,4-ga. Kolmandaks jäänud tšehh Martin prokop kaotas Aavale 6.22,8.

Sardiinias võitis Urmo Aava JRC klassis viimase võistluspäeva esimese kiiruskatse. Aava oli 10,66 km pikkusel lõigul 3,9 sekundit rootslasest nobedam ning tema edu pärast seda oli 1.32,4. Kolmandal kohal sõitev tšehh Martin Prokop kaotab 5.33,6.

14. kiiruskatsel kaotas Aava Anderssonile küll 4,7 sekundit, kuid katse hiljem jällegi edestas rootslast 1,9 sekundiga ning kokkuvõttes oli edu kolm katset enne lõppu 1.29,6. Kõigil kolmel viimasel katsel oli Andersson Aavast veidi kiirem, kui kokkuvõttes ei saanud ta eestlasele kordagi ohtlikuks.

Jaan Mölder kaotas Aavale lõpuks 9.40,3 ning tõusis ralli lõpuks pärast Patrick Sandelli katkestamist viiendaks. Esikolmiku ja Möldri vahele mahtus sakslane Aaron Nicolai Burkart.

MM-sarja kokkuvõttes on Junior RC arvestuses Anderssonil liidrina 28 punktiga, kuid Aava jääb talle alla vaid nelja punktiga. Jaan Mölder hoiab 14 punktiga kolmandat kohta.

budu
14.09.07, 13:20
nu Grõnholm lõpetab,ei tea kes tema asemel fordis sõitma hakkab?

Epic
14.09.07, 13:38
nu Grõnholm lõpetab,ei tea kes tema asemel fordis sõitma hakkab?

kuulujutude põhjal ei keegi muu kui Markko Märtin

tauri3000
14.09.07, 15:33
kuulujutude põhjal ei keegi muu kui Markko Märtin

mismoodi ei keegi muu solberg on ka ju üks võimalustest

siim089
16.09.07, 00:40
CNN teatab, et kardetavasti on kopteriõnnetuses hukkunud Colin McRae.

Lisan ka http://www.postimees.ee/150907/esileht/sport/283286.php

^H!ghRoad.
16.09.07, 10:45
R.I.P
http://etvsport.ee/index.php?0559847

Lauri J
16.09.07, 17:46
Tõesti kahju , R.I.P :(

jaamu
08.12.07, 12:38
FIA esialgne otsus jätab Soome ralli 2010. aasta kalendrist välja (http://etvsport.ee/index.php?0564398)

^H!ghRoad.
04.01.08, 15:56
Markko Märtinist sai Subaru WRC meeskonna testsõitja
http://etvsport.ee/index.php?0565642

^H!ghRoad.
19.01.08, 09:10
Urmo Aavast sai Citroeni tehasemeeskonna kolmas number
http://etvsport.ee/index.php?0566340

Mask
18.05.08, 16:51
Urmo Aava sai ka siis see hooaeg esimese punkti kirja, lõpetades Sardiinias kaheksandana.

Epic
30.05.08, 22:27
ning elu esimene katsevõit

http://etvsport.ee/index.php?0573659

budu
01.06.08, 11:43
Aava sis tegemas elusõitu,kuigi jah ebaõnn saadab teda pea igal rallil kui poleks eile neid minuteid kaotanud...

Mask
01.06.08, 16:28
Sai lõpuks 4nda koha ja võitis (kui ma ei eksi) 2 kiiruskatset.
http://etvsport.ee/index.php?0573752

sprinter
01.06.08, 19:44
Aava sis tegemas elusõitu,kuigi jah ebaõnn saadab teda pea igal rallil kui poleks eile neid minuteid kaotanud...

siis oleks kolmanda koha saanud

SleepWalking
01.06.08, 19:46

rehvi purunemine on ralli normaalne osa, mitte ebaõnn.

EgoTrip
01.06.08, 19:50
mille saab liigitada ebaõnne alla

SleepWalking
01.06.08, 19:55
mille saab liigitada ebaõnne alla

samamoodi saaksid ju öelda vanem solberg oma mootorimuredega ja latvala turboprobleemidega langesid ebaõnne küüsi ning ilma selleta oleksid rahulikult urmost eespool lõpetanud. tiba mõttetu on ju spekuleerida teemal, et teistel võiks endiselt ebaõnne olla ja meie onudel mitte.

sprinter
02.06.08, 00:13
World Rally Team Estonia rallimeeskonnas P-WRC arvestuses Akropolise MM-rallil oma elu parima sõidu teinud Martin Rauam - Silver Kütt, kes sõitsid välja klassi teise koha, diskvalifitseeriti kohtunike kogu otsusega peale ralli lõppu.

Eestlastele said saatuslikuks pühapäeva hommikuses hoolduses võistlusautole pandud pidurikettad, mis ei vastanud Rahvusvahelise Autoliidu kehtestatud homologatsiooni nõuetele.

budu
14.06.08, 22:08
Aava näitab ikka väga head minekut aga nagu ikka siis ebaõnn ikka alati temaga kaasa

budu
01.08.08, 23:17
Aaval jälle probleeme.tegelt ju sht hästi täna sõit ja usun et seekord tuleb vähemalt üks katse võit ka

budu
02.08.08, 13:50
Soome MM-rallil võidu kihutav Jaan Mölder jäi reedel ühelt kiiruskatselt teisele sõites Soome politseile vahele kiiruseületamisega - 80 alas sõitis ta kiirusega 115 kilomeetrit tunnis.

"Möödasõidul läks hoog suureks, ralliautod on ju kiired. Karistuse suurus pole veel teada, selle ütlevad mulle võistluse korraldajad," rääkis Mölder Postimehele.

budu
03.08.08, 00:28
kellegil infot on kas ja kui tõsiselt Mölder viga sai.nii palju kui ajakirjandusest lugeda siis auto läks mahakandmisele

vaikiv mees
03.08.08, 13:26
kellegil infot on kas ja kui tõsiselt Mölder viga sai.nii palju kui ajakirjandusest lugeda siis auto läks mahakandmisele

niipalju, kui ajakirjandusest (sport.postimees.ee/?id=24244) on lugeda, siis jalg sai haiget, aga said juba haiglast välja

2mSööt3mMööda
02.09.08, 01:42
According to sources the Colin McRae Gathering broke two Guinness World Records. The first was for the most cars by a single marque to make up a picture for a photograph and beat the previous record by over 800 cars. The sign was up to half a mile long and spelt out Colin McRae with a Scottish Saltire at the end. The mosaic was made up of 1086 Subarus according to the Sun newspaper.
http://www.carandsuv.co.nz/images/colin-mcrae-tribute-convoy-2.jpg/image_homepage_hero
http://www.freeimagehosting.net/uploads/26e1f56001.jpg

guillermo
05.10.08, 19:32
Mis Aavaga juhtus, just oli viiendaks tõusnud?

Mask
05.10.08, 20:09
Lõhkus auto vedrustuse ja katkestas. Nii temalik.

urmar
17.10.08, 16:44
Hirvonen, kes tänu meeskonnakaaslaste trikkidele omab enne kahte viimast etappi veel teoreetilist tiitlivõimalust, lubab võidelda, unustades, et vastane pole mitte Hamilton, vaid raudne Loeb.
http://sport.err.ee/index.php?0581816

Mask
02.11.08, 14:10
Loeb tuli viiendat korda maailmameistriks (http://sport.err.ee/index.php?0582635)

Mask
14.12.08, 14:25
Majanduskriis tegutseb taas. (http://sport.err.ee/index.php?0584798)

2mSööt3mMööda
14.12.08, 15:23
Täna Wembley staadionil Race of Champions. Tundub päris huvitav üritus olevat.

http://www.raceofchampions.com siin livestream kah.

Epic
16.12.08, 14:24
Majanduskriis tegutseb taas. (http://sport.err.ee/index.php?0584798)

Subaru lasi ka jalga. Asi kujuneb Fordi ja Citröeni maavõistluseks.

SleepWalking
16.12.08, 14:27
Subaru lasi ka jalga. Asi kujuneb Fordi ja Citröeni maavõistluseks.

kõlakad käivad pigem selles suunas, et PSA keskendub Peugeot' uuetüübilise loomisele ülejärgmiseks hooajaks ning on võimalik, et selle edukaks läbiviimiseks lõpetab ka Citroen.

Epic
24.12.08, 16:41
Urmo Aava on juhtimas autoralli MM-i kodulehel läbi viidavat küsitlust aasta parima sõitja tiitlile. Aava on kogunud koguni 60 protsenti häältest.

Teisel kohal on 16 protsenti häältest viiekordne maailmameister Sebastien Loeb, kolmas on 5 protsendiga Petter Solberg.

IT-riik Eesti taas oma parimas elemendis. :D

Tofoa
24.12.08, 17:14
massive own !

Shermann
06.01.09, 21:54
Urmo Fordi (http://sport.err.ee/index.php?0585766)

budu
10.01.09, 15:12
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=311219

2mSööt3mMööda
10.01.09, 15:17
irw, valus fail :D

Mask
28.01.09, 14:47
Turun Sanomat: Urmo Aava võib ohustada nelja tehasesõitjat (http://sport.err.ee/index.php?0586946)

lorenzo
30.01.09, 13:51
tundub nii jah et ohustab. ma vist polegi veel näinud et tehasesõitja pole esikohal

Epic
30.01.09, 18:36
Aava roolis, auto kraavis.

Tumba
30.01.09, 19:14
Krt, algus oli paljutõotav aga tegu ikkagi Aavaga. Kuidagi suudab puterdada. Ikkagi suurepärane algus aastale ja hoiatus teistele sõitjatele et tuleb Aavaga ka arvestada.

kala2
30.01.09, 19:29
Krt, algus oli paljutõotav aga tegu ikkagi Aavaga. Kuidagi suudab puterdada. Ikkagi suurepärane algus aastale ja hoiatus teistele sõitjatele et tuleb Aavaga ka arvestada.
teised peavad jah arvestama et aava jälle kraavi sõidab:D

Mask
30.01.09, 20:02
Tüüpiline Aava. Märtini karjääri algus oli suht sarnane.

Epic
30.01.09, 20:17
Tüüpiline Aava. Märtini karjääri algus oli suht sarnane.

Siin juures meenub see, kuidas 2002. aastal Akropolise rallil esikohalt katkestades Märtin WRC kokkuvõtvale saatele ütles eesti keeles, et kui ebaõnn on tema vastu, siis pole mitte midagi teha. :D

budu
18.02.09, 11:18
Nüüd Aaval ikka jama majas kuna Kruudalt ei saa ta enam sentigi

2mSööt3mMööda
18.02.09, 12:01
Peab vist nõustuma enamuste delfi kommentaatoritega.
Selliseid summasid anda Aavale on siiski päris mõttetu. Tulemusi ju vennal pmst ette näidata pole suurelt areenilt.

Mask
15.03.09, 22:49
Kuulsin ma õieti ETV-st ,et Petter Solberg tuli 8 aastat vana Citroen Xsara-ga Küprosel 3ndaks? :eek:
See näitab ikka selle sarja haledat taset see aasta.

vincent
15.03.09, 23:33
Kuulsin ma õieti ETV-st ,et Petter Solberg tuli 8 aastat vana Citroen Xsara-ga Küprosel 3ndaks? :eek:
See näitab ikka selle sarja haledat taset see aasta.
bollocks muidugi. Xsara WRC-d tehti 2001-2006, Solkul on ikka viimase otsa variant.

Mitte et su teine lause siiski kuidagi vale oleks.

vincent
03.04.09, 21:19
Latvala tänane massiivne crash (http://www.katsomo.fi/?progId=11561). Mehed õnneks imekombel täitsa terved.

Shermann
03.04.09, 21:19
Mis Urmost saanud on?

kala2
03.04.09, 21:44
Mis Urmost saanud on?

tõstab kaste kalevi kommivabrikus;)

lorenzo
04.04.09, 20:42
meie mees sõidab täna vist seda superralli süsteemi. tundub et 2. katsel pani välja vist, sest miskipärast tulemust pole kirja saanud

budu
01.05.09, 21:35
Top 10 parimad avariid kui nii öelda saab.http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=242

Mask
14.06.09, 16:11
Paistab ,et Märtini paari nädalatagune Fordi testimine ja nõuandmine on kõvastu Hirvonenile ja Latvalale kasuks tulnud. Kui Itaalias võidutses kõvasti kritiseeritud Latvala, siis täna Kreekas sai oma hooaja esimese võidu kirja Hirvonen.

Loeb küll katkestas eile, kuid tundub ,et Fordi piloodid on kahel viimasel rallil Loebist siiski tiba kiiremad olnud ja ka taas sarja natuke pinget tekitamas.

Neli esimest rallit võitnud Loebil on koos 55 punti, järgnevad Hirvonen 48. ja Sordo 31. puntiga. Latvalal on koos 35 punkti.

Peeter I
19.09.09, 23:18
On põhjust see teema välja otsida. Ott Tänak osaleb järgmine hooaeg mm sarjas Pirelli tiimis. Kindlasti talle suur edasiminek.

Peeter I
24.10.09, 21:33
Üle pika pika aja põnev tiitliheitlus kipub siiski saama oma loogilise lõpu. Loeb peab siiski Walesi ralli veel lõpuni sõitma.

Mask
25.10.09, 14:29
Katse ennem lõppu võib selles enam-vähem kindel olla, sest Loeb on edestamas Hirvoneni 1.25-ga. Eile pooleminutiliseks kärisenud vahet suutis Hirvonen täna kahel esimesel katsel 12-sekundi võrra vähendada, kuid eelviimasel katsel avanes Hirvoneni auto kapott pärast hüpet ja ta pidi peatuma ,et kapott sulgeda.

fcfloraforever
25.10.09, 14:41
Katse ennem lõppu võib selles enam-vähem kindel olla, sest Loeb on edestamas Hirvoneni 1.25-ga. Eile pooleminutiliseks kärisenud vahet suutis Hirvonen täna kahel esimesel katsel 12-sekundi võrra vähendada, kuid eelviimasel katsel avanes Hirvoneni auto kapott pärast hüpet ja ta pidi peatuma ,et kapott sulgeda.

Amatöör :D:D
Mäletan, et kunagi oli see vist Akropolise ralli, kus Märtin sõitis lahtise kapotiga ja võitis veel ralli ära.