320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas trk Vaata postitust

    Keeruline on seda loogikat mõista, nimetada Eesti rahvuskoondist toetavaid fänne tibladeks!? Tänapäeval on see muidugi tavapärane, et asju esitatakse äraspidisena. Aga kas sa ise üldse jälgid Eesti jalgpalli? Eelmise aasta koondis oli sõõm värsket õhku üle pika aja. Viimastel aastatel (Pehrsson, Reim, Voolaid) oli kuidagi imelik käia mängudel, sest usku nappis, et midagi ilusat (kasvõi mängulist) võib tulla. Aga ma muidugi käisin, sest see on vähim mis ma saan Eesti jalgpalli heaks teha, ja meeldib ka muidugi. Häberli tulekuga tekkis uus lootus, tekkis elu meeskonda. Seega oli Jalkaliidu poolt pakutud lepingu pikendus igati loogline. Viimased mängud olid nagu olid, aga Eesti koondises ei ole sisuliselt mitte kunagi vääriliste vahetusmeestega kiita olnud ning kui lisaks on Kostja vorm kehv, siis nii on.
    Pane selle tibla asemel ükskõik mis endale sobiv sõna, ei mõelnud otseselt tiblasi(idiootidest venelasi). pardon

    Võimalusel ikka jälgin… mis see eelmise aasta “wow” oli? poolpiduse Valgevene kodus alistamine? Tõsi, sita mängu ja Heina superpartiiga Walesi 0-0 viik oli ka. Ma olen nõus, et mängupilt oli parem kui Voolaiu ajal, aga sellest pildist veel hullemaks minna polnud paraku võimalik.

    Häberli leping on ok, kuigi ajastus pigem veider mu arust.

    Jah jah tean, Balti karikas (ilmselt siis tunnustamise peamine argument?). tegu kahe täiesti mõttetu sõprusmänguga, kus tavaliselt ei olda parimas rivistuses ning mille eest saab mingi kopsiku.
    Üldiselt nende sõprusmängude fetišeerimine on veider. Loevad tegelikult ju ainult ja ainult punktide peale mängud. Soome vist sai ka eelmine aasta sõpakas tuppa, või oli see juba üleeelmine? Kõik teavad kus on Soome ja kus Eesti vutt.

    Kommentaar


      Algselt postitas nimastain Vaata postitust


      Jah jah tean, Balti karikas (ilmselt siis tunnustamise peamine argument?). tegu kahe täiesti mõttetu sõprusmänguga, kus tavaliselt ei olda parimas rivistuses ning mille eest saab mingi kopsiku.
      Üldiselt nende sõprusmängude fetišeerimine on veider. Loevad tegelikult ju ainult ja ainult punktide peale mängud.
      Ma saan aru kuhu sa sihid, aga minu hinnangul on see väga väga vale. Jalgpall ja üldse sport on ikkagi emotsioonide mäng. Mäng käib rahvale ja rahvas tahab saada emotsiooni. Võita mingi turniir (täiesti poh mis koosseisudega), tõsta mingi "mõttetu kopsik" annab rahvale ikkagi ilmselt kõvasti suurema emotsiooni kui nii mõnigi õnnestumine ametlikes mängudes. Inimene on lihtne loom.

      Kommentaar


        See mulle küll ei meeldi, et jälg nii maha jääb kustutamisest! Mõtlesin kruvitud pinged maha võtta. Aga vastus MNa-le oli stiilis, et:

        Selle pealt üks ringkond elabki - jalgpall tõesti on emotsioonide mäng. Võidad balta. Aga mis on sisu? mis on tulevik? On see koondist defineeriv?

        Mul endal tegelt pohh koondisest nii kaua kuni seal on ka 1 vend, kes hümni ei laula... Seni minu arvates Kostja võib seal kääre panna ja karikakraid teha. Tõesti, täiesti suva on. Aga see oli nüüd teemaväline jutt.

        Kommentaar


          Balti turniiri võit oleks pohhui, kui see ei juhtuks kord saja aasta jooksul. Minu jaoks oli see küll aasta parim jalkaemotsioon. Nii et õigustatud tiitel!

          Kommentaar


            Eks inimesed on erinevad. Minu ja suure osa jaoks tutvusringkonnas(kuhu kuulub pallureid, kui ka jalka fänne) on see täiesti 0 emotsiooni pakkuv üritus olnud läbi aegade. Mängime, jääb ära, võidame - täitsa pohlad, tavalised suvised sõpakad. Plastic juhtis mõnele minu (väljakäimata)mõttele tähelepanu. Aga mis on sisu? mis on tulevik? On see koondist defineeriv?
            Oleks võinud ju nendele koondise detsembri reisidel ka mingi kopsiku anda. “Pärismaalaste karikas” vms. vägev emotsioon ja saanuks karika peakohale tõsta. Eesti jalgpalli edulugu.

            Mulle isiklikult on jäänud mulje, et see balti värk on olnud mingi kitsa ringi ülim unelm. Mida kaudselt tegelikult näitavad ka numbrid. Et noh balti karikas ei too masse statale, ei tekita jalkabuumi, kõik lapsed ei taha saada Vassiljeviks ja koju balti medaleid viia. Eestist ei saa suusarahva asemele jalkurahvas - seda teevad ainult ja ainult punktide peale mängud.

            Ma mõistan teie argumente, et pole 100-aastat sõprusmänge õigel ajal suutnud võita ja kopsiku saamine on ülim tunne. Aga ei oska kuidagi suhestuda, sest piltlikult OM vs spordipäev ei tekita emotsioone.
            Kui ma mõtlen tagasi, siis isegi “lambi” sõpakad on andnud kõvema laksu - Venemaale sumpsi, Horvaatiale põske, Uruguayle jalaga, Poolale Vassssiljeeev tuleb kohe paugust meelde. Ilmselt on neid veel.
            Valikmängudest ei hakka rääkimagi. Mäletate seda 2005 Lätiga valikmängu, kui stata oli rahvast täis, lätlased arvasid peale EMi, et nad on räiged tegijad ning pärast nuttes koju läksid, kui Smirnov oli tühja lükanud. tra vat see oli naabritega mängus üks kõva emotsioon, vittu see balti karikas.

            Pikk jutt, sitt jutt. Mis ma tahtsin tegelikult öelda on see, et minu arust on veider anda koondisele, mis varem kui ka hiljem sipleb mudas, kahe sõpaka pealt mingi geeniuse tiitel.

            E:Tuletage mulle meelde, kuidas geeniuse valimine käib? Et kas mingi avalik hääletus/mõne inimese mõtted vms?

            Kommentaar


              Jalgpallihaigla liikmed valivad, täitsa avalikult. Pmst Facebooki kaudu, aga saab vist ka e-kirjaga vms.

              Lisaks, ee.. 2021 jalgpalligeeniuse auhinda ei oleks mõistlik anda asjade eest, mis ei toimunud 2021. aastal...

              Btw, jalkakoondis on saanud seda tiitlit ka varem (2011 sai, kui mälu ei peta) ja saab ilmselt ka tulevikus. Mis see mudas siplemine siia puutub, ma ei tea.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                Jalgpallihaigla liikmed valivad, täitsa avalikult. Pmst Facebooki kaudu, aga saab vist ka e-kirjaga vms.

                Lisaks, ee.. 2021 jalgpalligeeniuse auhinda ei oleks mõistlik anda asjade eest, mis ei toimunud 2021. aastal...

                Btw, jalkakoondis on saanud seda tiitlit ka varem (2011 sai, kui mälu ei peta) ja saab ilmselt ka tulevikus. Mis see mudas siplemine siia puutub, ma ei tea.
                Tänud valgustamast.

                Igatahes, aga kas terve Eesti jalgpalli parim asi oli eelmine aasta A-koondise mängud? pigem on selles küsimus.

                2011 oli see igati õigustatud. Päris mängudes tehti päris tulemusi, mis läks ka laiemalt rahvale korda.

                Üldiselt eks on nii nagu on ja kui ei ole, siis ei saagi olla. Mul midagi rohkem lisada pole, et head päeva jätku näiteks.

                Kommentaar


                  Kandideerisid ka näiteks fc flora eurolugu ja noorte suurenenud liikumine välismaale.

                  Ma ei tea, kas need sinu jalkasõpru kottisid, aga kui tahta, et teinekord ei tehtaks nõnda tibla valik, tuleks kogu laiema rahvaga jph liikmeks astuda ja siis saab hääletada.
                  ​​​​​​
                  Ehk - jalkahaigla valis ju neil kõige rohkem kõvaks ajanud asja mitte ei püüdnud mõelda, et oot-oot, aga mida Valmo Viljandist võiks arvata.

                  Kommentaar


                    Jãrgmine aasta jobu siis see kes haigla liikmeid kaudselt tibladeks kutsus?
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                      Kandideerisid ka näiteks fc flora eurolugu ja noorte suurenenud liikumine välismaale.

                      Ma ei tea, kas need sinu jalkasõpru kottisid, aga kui tahta, et teinekord ei tehtaks nõnda tibla valik, tuleks kogu laiema rahvaga jph liikmeks astuda ja siis saab hääletada.
                      ​​​​​​
                      Ehk - jalkahaigla valis ju neil kõige rohkem kõvaks ajanud asja mitte ei püüdnud mõelda, et oot-oot, aga mida Valmo Viljandist võiks arvata.
                      Flora eurolugu väga kõva saavutus. Hindan ja hinnatakse tunduvalt kõrgemalt, kui kahte sõprusmängu.

                      Ei kõik õige. Mul oli see geenius valimise süsteem täpselt ununenud. Nende 100 vms inimese jaoks see võib-olla oligi tipphetk ja nad ei peagi Valmolt Viljandis arvamust küsima. Mõistan ka mingil määral seda, miks ei valitud FCFi. Pärast keegi oleks öelnud JH=FCF. kuigi ilmselt veider nurk minu poolt, sest auhind on ju tervikuna Eesti vutti puudutav, mitte ainult koondist?

                      Algselt postitas kaala Vaata postitust
                      Jãrgmine aasta jobu siis see kes haigla liikmeid kaudselt tibladeks kutsus?
                      Miks ma 2023 aasta jobu olen, 2022. aastal öeldu eest?

                      Kommentaar


                        Kas teil on ikka meeles, et uus Balti karikas tuleb juba novembris ! Koondis sai auhinna vast üldise emotsionaalse tõusu eest võrreldes selle sitaga, mis Voolaid oli kokku keeranud . Võrreldes sellega oli tõesti " uus tulemine " ja Balti karikas lihtsalt osa sellest . Kajastub ka publikuarvus .

                        Kommentaar


                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                          Balti turniiri võit oleks pohhui, kui see ei juhtuks kord saja aasta jooksul. Minu jaoks oli see küll aasta parim jalkaemotsioon. Nii et õigustatud tiitel!
                          Nõustun, ajal mil mitte midagi muud rõõmustada kuskilt võtta polnud koondise puhul, siis see oli hetkeline kõrghetk küll ja ajaloo taaga murdmine. Seda ei pea poriga loopima ega ka kuskile taevasse tõstma. See oli täpsel seda mida vaja, meeldiv ja emotsioone pakkuv, kuid mitte hädavajalik või ülitähtis.

                          Kommentaar


                            Balti karika muutis mõttetuks jalgpalliliit, kes seda 30 aastat tõsiselt ei võtnud. Eesti koondis ei pakkunud seal mingit konkurentsi kuni eelmise aastani. Jalgpalliliit rõhutas pidevalt, et nende mõttetute mängudega on vaja katsetada uusi mängijaid ja taktikaid.

                            Balti karikas on üks Euroopa vanimaid riikidevahelisi turniire. See lõi sideme sõjaeelse jalgpallikultuuriga. Kahjuks jalgpalliliit seda ei hinnanud ja ega ei osanud ka jalgpalli populariseerimiseks ära kasutada. Turniir oleks pidanud olema koguaeg auasi.

                            Lõpuks, kui võit tuli, oli minul, kes ma olin seda oodanud mitukümmend aastat, sellest juba lihtsalt ükskõik. Balti riigid on nüüdseks tasemelt Euroopa absoluutne põhjakiht. Turniiri väärtus ei kadunud aga sellega, vaid järjepideva tööga minna seda mängima suvaliste tüüpidega suvalistele väljakutele.

                            Ehk jalkaliit - vaadates tagasi, ei saa aru, kelle arvates jalgpalli arendamiseks on parim mängida B-koondisega traditsioonilist Balti turniiri kuskil Valgas või Viljandis ja siis maksta Brasiiliatele ja Prantsusmaadele, et neilt paar päeva hiljem sõprusmängus pähe saada. Minu jaoks on see Lähis-Ida stiilis gloryhuntimine mitte jalgpalli arendamine. Prioriteedid ja olukorra tajumine on olnud konkreetselt paigast.

                            Ja lihtsalt ei jaga matsu, miks see üks seltskond ikka asju juhib.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
                              Ja lihtsalt ei jaga matsu, miks see üks seltskond ikka asju juhib.
                              Miks? Miks tõesti? Miks valivad klubid selle sama seltskonna etteotsa siis tagasi? Keegi ei julge hammustada "leivaisa" ?

                              Miks pole keegi tõeliselt tõsiselt ette võtnud, et oma kandidatuur üles seada ja enne kõike seda oma ideed ja mõtted valgele tuua, end podcastides jne nähtavaks ja kuuldavaks teha. Tundub et ei ole sellist tõsiseltvõetavat tegelast sellist so far.

                              Miks pole fännid või see blue army vms suutnud isegi mingit lihtsat petitsiooni selle EJL kohta kirjutada või protestid või boikotid, kui ollakse nii ebarahul.

                              Tundub et lokkav tegevusetus on see tegelik põhjus ja hea lihtne on lakkamatult viriseda EJL suunal. Putini maha võtmisega pole ka vene rahvas hakkama saanud - see siin sarnaneb selle jamaga veidi.


                              Lõpetuseks täpsustan ära, et ma ise ei vihka seda EJL'i niipalju kui siit postitusest tundub, aga see pidev ving ja sellele järgnev tegevusetus tekitab küsimusi ... et kust te arvate et need muudatused peaks tulema? Riik peab appi tulema v?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                                ...see pidev ving ja sellele järgnev tegevusetus tekitab küsimusi ... et kust te arvate et need muudatused peaks tulema? Riik peab appi tulema v?
                                Tead, kust peaksid muutused tulema, kui iga kord kui keegi sõna võtab, siis hakatakse "vingumisest" rääkima? Reaalselt, mine tagasi 20 aastat ja vaata millised reageeringud on EJL-i kriitikale. Need, kes on seda teinud avalikult, on saanud ka avalikult vastu vahtimist kui "mõttetud vingujad".

                                Peale on kasvanud uus põlvkond inimesi, kes küsivad, miks küüditamise peale politseid ei kutsutud. Ei saada aru korrumpeerunud süsteemidest. Selline süsteem teeb kõik, et jätkata. Levada sai vanasti korralikult kui vaenlane, kuni tüdines ja enam ei ole aastaid sõna võtnud. Usun, et varsti ei kuule me enam ka Tehvast. Pohlak lõi Indrek Kannikule jalgpallivaenlase kuvandi, kui ta jalkaliidu juhiks kavatses kandideerida. See oli päris õudne meediapeks. Kannik juhib nüüd Kaitseuuringute Keskust, aga jalgpalliliidu arvates oli ta mõttetu ja loll tegelane.

                                Kõigile neile, kes teatavad, et mitte kedagi teist sobilikku ei olegi juhiks - kui Pohlak homme südamerabandusse sureb, kas saadame siis liidu laiali? Ütleme, et see laip oli ainulaadne visionäär, kellesarnast teist ei ole. Eesti liiga Euroopa tagant teine ja koondis absoluutses mudaliigas. Liigat mängivad kõik klubid ühel ja samal staadionil.

                                Või järsku on veel Eestis mõni inimene, kellel on soov ja nägemus kuidas jalgpalli arendada?

                                Jalgpalli infra arendamine ei ole mingi Pohlaku idee, vaid UEFA ja FIFA töö. Need organisatsioonid tegelevad tervele maailmale raha jagamisega väljakute ehitamiseks, et mängijate arv kõikjal tõuseks ja jalgpall oleks igalpool kõige populaarsem spordiala.

                                Nii nagu Putinid jms, on jalkaliidu süsteem selline, et sul ei ole võimalik vastu astuda ilma kaotamata. 1/3 hääli on otseselt Pohlaku allkirjad. Juhi palk kaotati ära, et jumala pärast ei tahaks keegi sellele ametile kandideerida jne jne.

                                Vähim mida sellise süsteemi vastu teha saab, on seda kritiseerida ja mitte leppida olukorraga. Ja julgustada igaüht, kes on nõus sõna võtma.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X