320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Rein Vaata postitust
    Kõik algab rohujuuretasandilt. Seni kuni kõige noorematega tegelevad treenerid, kellel puudub endal isegi kõige elementaarsem jalgpallioskus, ei saagi mingist uuest põlvkonnast rääkida. Mida on õpetada "treeneril", kellel puudub endalgi elementaarne löögi ja sööduoskus ning kelle jalgpalluri tase on Rahvaliiga, heal juhul 4 liiga oma? Kahjuks selliseid treenereid on meil kuhjaga. Miks? Ilmselt on selleks mitu põhjust- treenerite palgad näiteks. Vähegi pädevam vend lihtsalt ei ole nõus sageli selle raha eest seda tööd tegema. Kindlasti on paljudel klubidel noortegrupid, kus esmatähtis on pearahad, kui miski muu. Ehk siis kvantiteet, mitte kvaliteet.

    Ehk siis tahan öelda, et klubid võiksid rohkem valida, keda omale noortetreeneriks palkavad. Kui valikut ei ole, siis vaadaku treenerite palgad üle.
    Eestis on vaja kahte asja:
    1. Ühtne süsteem (juhend, raamat)
    2. Akadeemia

    Ehk siis konkreetsust ja eesmärki
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Reim ju ütles, et kui grupis tahad koormusi tõsta siis oled trennis peagi üksi. Ma ütleks, et meil on vundament olematu ja noortetreenerid harva pädevad. Just 1 treener on kõige tähtsam, et kohe omandada õige tehnika.

      Kommentaar


        Algselt postitas Eranio Vaata postitust
        Reim ju ütles, et kui grupis tahad koormusi tõsta siis oled trennis peagi üksi. Ma ütleks, et meil on vundament olematu ja noortetreenerid harva pädevad. Just 1 treener on kõige tähtsam, et kohe omandada õige tehnika.
        Seda ma suuresti oma postitusega öelda tahtsin.
        Kahjuks Eesti noortesüsteemid toodavad hulgaliselt 2-4 liiga materjali. Kvaliteetset kraami tuleb sealt vähe. Mina lapsevanemana teeksin ennem kõvasti eeltööd, ennem kui lapse trenni viiksin.
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Algselt postitas Rein Vaata postitust
          Kahjuks Eesti noortesüsteemid toodavad hulgaliselt 2-4 liiga materjali.
          Meie Premium Liiga meeskonnades mängivad kümneid noori pallureid. Võib olla sa sooviksid ütelda "kahjuks Eesti noortesüsteemid toodavad hulgaliselt 2-4 liigade (tip-tase Euroopa riikides) materjali".

          Kommentaar


            Algselt postitas Tallinec Vaata postitust
            Meie Premium Liiga meeskonnades mängivad kümneid noori pallureid. Võib olla sa sooviksid ütelda "kahjuks Eesti noortesüsteemid toodavad hulgaliselt 2-4 liigade (tip-tase Euroopa riikides) materjali".
            Mis see küsimus nüüd oligi? Loed ikka mida teine inimene kirjutab?
            Ütlen siis uuesti- Eesti noortesüsteemid on tihti üles ehitatud kvantiteedile mitte kvaliteedile. Toodetakse palju 2-4 liiga materjali ehk kvantiteeti. Seda sellepärast, et saada ainult pearahasid.
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              Tegelikult talendikas mängija saab parema meeskonna mängimiseks, selles pole küsimus, peaasi, et kole kauaks ei jääks kuskile tiksuma, muidugi klubid ei taha ära lubada ja EJL üritab ka seda takistada jne aga üleöö ei ole loota, et meil oleksid igaspool head noortetreenerid, muidugi Reinu soovitus on ehk kõige parem, tuleks teha ennem eeltööd ja analüüsida kuhu oma laps trenni panna. Üldine tase tõuseb meil lihtsalt ajaga, peame sellega leppima, klubid on lihtsalt nõrgukesed ja alarahastatud.

              Kommentaar


                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                Ütlen siis uuesti- Eesti noortesüsteemid on tihti üles ehitatud kvantiteedile mitte kvaliteedile. Toodetakse palju 2-4 liiga materjali ehk kvantiteeti.
                Igas (!) riigis A-liiga tasemele jõuavad umbes 1% noorpalluritest. Ülejäänud jäävad 2-4 liiga ning "õlleliigade" tasemele. Või üldse ei mängi enam jalgpalli (ülikool, pereelu, töökoormus, grillimine õhtuti, teised hobid).

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tallinec Vaata postitust
                  Igas (!) riigis A-liiga tasemele jõuavad umbes 1% noorpalluritest. Ülejäänud jäävad 2-4 liiga ning "õlleliigade" tasemele. Või üldse ei mängi enam jalgpalli (ülikool, pereelu, töökoormus, grillimine õhtuti, teised hobid).
                  Kui palju noored lähevad igast riigist teiste riikide A-liiga tasemele mängima?

                  Kommentaar


                    Oleks vaja rohkem lapsi jalgpalli juurde meelitada, siis suurem valik, midagi sellist nagu Hollandis. Võtame tavalise noorterühma ja siis vaatame, kes on potensiaalikad ehk 2tk grupi peale aga muidugi see ei tähenda, et keelgist ei võiks tulla ka meie uus Klavan, kedagi ei tohi kunagi maha kanda.

                    Ronaldod, Messi meelitasid kõvasti aga meie koondis, kes koguaeg kaotab või kes meelitab noori, Klavan kindlasti oli eeskujuks ja on veel ka praegu

                    Kommentaar


                      Arvan, et Eestis on piisavalt jalgpalli mängivaid/harrastavaid noori (googlist leidsin, et 17000 poisi mängib vutti) Tundub reaalne?
                      Põhiline probleem on minu arust noortetreenerid ja nende ebapädev tase. Eestis pakutavad treenerikoolitused on samuti naljanumber (olen lapsevanemana tasuta pakutavad huvi pärast läbi teinud) Pooled "treenerid", kes neil koolitustel osalevad, on juba kuskil klubides juhendajad, enne kui üldse mingeid konspekte lehitsevad jne jne. Ja nagu keegi juba varem mainis, need enamus treenerid on ise mänginud max 2-3 liigas ning ei oska ilmselt elementaarseid asju õpetada.
                      Ärge saage valesti aru, mul pole inimeste vastu midagi. Nemad on imetillukesed sõnaõiguseta mutrid selles "võimsas süsteemis". Kel aega, vaadake huvi pärast ka meie nö tippklubide noorteliigade seise.
                      Noortekoondiste tulemused peegeldavad "imeliselt" meie noortega tehtavat tööd. Päevast päeva käib enesepetmine. Need nö regionaaltreeningud alates U14 on ka paras huumor.
                      Ma ei leia mitte ühtegi positiivset asja Eesti jalgpallis, millega võiks eputada, et on hästi. Võibolla ainus lootuskiir ongi need tublid kutid, kes on süsteemiväliselt (loe: mitte pohlak@co kaudu) läinud välismaale jalgpalli haridust hankima.
                      Viimane hea näide Vetkal. Lootus, et järgneva 3-4 aasta jooksul saame koondise tuumiku paika välismaal mängijatest

                      Ohjah, nüüd sai vist aasta lõpuni halatud. Tean, see siin hüüdja hääl kõrbes..aga ikkagi
                      Minu jutu mõte on, et kui soovime, et meie jalgpall areneks ja koondist hakataks meie koondise pärastvaatamas käima, peab kogu süsteem välja vahetuma ja muutuma. See tuleb rohujuure tasandil uuesti üles ehitada. Kui keegi soovib mind ümber veenda, et pole asi nii hull midagi, kuulan meeleldi

                      Raudset närvi

                      Kommentaar


                        Kui palgad oleks nii kõrged, et välistreenerid tahaks meile üle tulla ja nad saaks normaalse grupi suuruse ise valida+ mängijad selekteerida.

                        Kommentaar


                          Iga aasta tagant toimuks treenerite rotatsioon.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plain Vaata postitust
                            Kui palju noored lähevad igast riigist teiste riikide A-liiga tasemele mängima?
                            Mul ei ole infot kui palju (vaevalt, et tuhanded või sajad), noori itaallased (näiteks) mängivad “eksootilistes” või nõrgemates Euroopa A-liigades (Gibraltari, Fääri Saarlaste, Põhja-Iirimaa A-liigades). Kuid see ei muuda olematuks põhimõtet, et „igas riigis A-liiga tasemele jõuavad umbes 1% noorpalluritest”.

                            Algselt postitas ZinedineZidane Vaata postitust
                            …Klavan kindlasti oli eeskujuks ja on veel ka praegu
                            Kui noormehena Klavan mängis koondises äärpoolkaitsjaks, teda oli rõve vaadata. Pärast keskkaitsjaks ümberkvalifitseerimist temast sai parimaks palluriks meie jalgpalli ajaloos. Aga Urmas Hepner, ei ole vist sellega nõus : )


                            Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
                            Lootus, et järgneva 3-4 aasta jooksul saame koondise tuumiku paika välismaal mängijatest
                            Mis välismaa liigadest? Ega Saksamaa 2 liigast on hea valik meie tulevaks A-koondiseks…

                            Kommentaar


                              Kui meil oleks mängijad Bundesliga 2s, oleksime väga õnnelikud. Hetkel ainult Mets seal
                              Ma ei saanud väga täpselt su mõttest aru.
                              Mina pean silmas, et kui hetkel need noored, kes välismaal karjääri alguses, peaks nad 3-4 vb 5a pärast olema koondise tuumik. Osad juba praegu (Paskotsi, Shein, Vetkal, Jürgens, Vaher, Hein, Käit, Sillamaa, Mustmaa, Tunjov, Palumets) jne jne

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
                                Kui meil oleks mängijad Bundesliga 2s, oleksime väga õnnelikud.
                                Mina pean silmas, et kui hetkel need noored, kes välismaal karjääri alguses, peaks nad 3-4 vb 5a pärast olema koondise tuumik.
                                Ega sa arvad, et Saksa 2 liiga meeskonnad on tugevam kui Flora, Levadia, Paide, Nõmme K?
                                Kahjuks (!), meil ei ole näiteid, et välismaal kasvanud pallur oleks saanud hea tase palluriks.


                                Kommentaar

                                Working...
                                X