320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    see on lihtsalt nii idootne teema,koli läbusse kui tahad!süda läheb sellisest asjast pahaks, kes tahab ikka õige eestlane olla, jooksu metsas alasti ringi ja oma lapsed eostagu eesti lipuga! ühesõnaga jõudu tööle tainapea!

    Kommentaar


      Algselt postitas Shermann Vaata postitust
      Jätkakas eile kesa algatatud teemat, et miks on niipalju muulasi koondises, siin.
      Igatahes hakkasin mõtlema, et missugune oleks koondis, kui siin mängiks ainult eestlased. Kuna ka vahetusi on vaja teha, siis panen potensiaalsed vahetusmehed sulgudesse.

      Aksalu (Kaalma)
      Jääger (Kams); Piiroja (Rähn); Bärengrub (Vanna); Teniste (???)
      Puri (Purje); Vunk (???); Kasimir (???); Kink (Lindpere)
      Viikmäe (Saag); Neemelo (Oper).

      Ma väga kahtleks, kas me sellise koosseisuga oleks suutnud eile viigi välja mängida.
      Sinna saaks veel lisada ka E. Puri, Marmor, Konsa, Anniste.

      Aga jah, tegelt see on mõttetu teema millel vaielda. Kui tahetakse Eesti eest mängida ja seda ka osatakse, siis miks ei peaks venelased Eesti koondist esindama.
      LFC

      Kommentaar


        Kui neil on kodakondsus siis nad on eestlased-ongi kõik. Viera on prantslane, Ibrahimoviz rootslane, Podolski sakslane jne. Ma ei hakka nimekirja liiga pikaks ajama. Muidu tuleb mõni pooletoobine ja hakkab mingi komakoha vms üle irisema.

        Kommentaar


          Algselt postitas Warren Vaata postitust
          Ibrahimoviz
          Ibrahimović

          Kommentaar


            Algselt postitas LambiAhv Vaata postitust
            Ibrahimović
            Jep-ükskõik.

            Kommentaar


              Algselt postitas Warren Vaata postitust
              Kui neil on kodakondsus siis nad on eestlased-ongi kõik. Viera on prantslane, Ibrahimoviz rootslane, Podolski sakslane jne. Ma ei hakka nimekirja liiga pikaks ajama. Muidu tuleb mõni pooletoobine ja hakkab mingi komakoha vms üle irisema.
              Komadest on asi kaugel, sisuline viga on sees. Näites toodud isikud on kõik vastavate riikide kodanikud, kuid kindlasti ei pea nad olema toodud rahvuste esindajad. Podolskil on näiteks siiani poola kodakondsus alles.
              tulevik on tunni aja pärast

              Kommentaar


                Algselt postitas gianluca Vaata postitust
                Komadest on asi kaugel, sisuline viga on sees. Näites toodud isikud on kõik vastavate riikide kodanikud, kuid kindlasti ei pea nad olema toodud rahvuste esindajad. Podolskil on näiteks siiani poola kodakondsus alles.
                Rahvus on tunde küsimus - igal inimesel on vaba voli oma rahvust valida.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tembu Vaata postitust
                  Rahvus on tunde küsimus - igal inimesel on vaba voli oma rahvust valida.
                  Ahsoo, et kui üks hommik ärkan ja tunnen end beduiinina, siis nii ongi.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Minuarust pole küll vahet kas Eesti eest mängivad vene rahvusest, eesti rahvusest, või soome rahvusest inimesed. Niipalju kui mina olen aru saanud räägivad Eesti koondise vene rahvusest inimesed edukalt eesti keelt. (olen kuulnud Zenjovi, Vassiljevi, Pareiko, Voksoboinikovi intervjuusid ja nagu näha kasutavad eesti keelt.) Mõnel on küll pisivead ja tugev aktsent aga on sel vahet? Inimesed esindavad auga Eestit, ja on selle üle uhke. Selle asemel et siin hädaldada, et paljud on venelased, võiksite mõelda, et mida teie olete teinud, et Eesti riiki üle maailma ikkagi tutvustada/esindada. Nõme vaadata juba seda eesti-vene teemat, mis juba mitmeid foorumi osasid lagastamas on.

                    TEEMASSE KA VEIDI: Eesti koondise praegu parim ja vaieldamatu staar on minuarust KLAVAN, aga tulevikumees on ZENJOV, kui tal lastakse edasi arendada

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Ahsoo, et kui üks hommik ärkan ja tunnen end beduiinina, siis nii ongi.
                      Just nii ongi.

                      Kommentaar


                        täna tunneb tembu ennast näiteks penguinina.

                        Kommentaar


                          Kiribati kroonprints pingviini kehas? intrigeeriv.


                          räige ot, sry.
                          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                          Kommentaar


                            Algselt postitas gianluca Vaata postitust
                            Komadest on asi kaugel, sisuline viga on sees. Näites toodud isikud on kõik vastavate riikide kodanikud, kuid kindlasti ei pea nad olema toodud rahvuste esindajad. Podolskil on näiteks siiani poola kodakondsus alles.
                            Sellel ma tähelepanu juhtisingi. Alati ei pea ju kõike puust ja punasena tegema. Inimesed kes vaatavad mängu näevad ,et Podolski mängib Saksa koondises. Selge -Podolski on järelikult sakslane. Kõik ei hakka mõtlema kohe, et oot oot Podolski pole ju üldsegi saksapärane nimi-mingi kala on sees. Nende inimeste jaoks on ta sakslane. Ka minu jaoks. Ja ära tule väitma ,et iga põnn teab ,et Podolski on poolakas. Ja see, et tal kaks kodakondsust-see on kama. Mänginud on ta Saksa kodakondsena ja enam ta seda minu teada muuta ei saa.

                            Kommentaar


                              ..OK, aga ütleme nii et üks ilus päev ja Eesti koondises on kõik venekeelse kodukeelega kodanikud, mõni vbolla pursib vaevu eestit aga on üli kõva jalgpallur (nt. ala Karpin etc.), teised räägivad normaaselt eestit aga lihtsalt venelased rahvuselt - olete siis rahul? Ei noh päriselt - südamest?

                              Prantsusmaa eest mängivad valdavas osas immigrandid või nende esimese ja teise põlvkonna järglased - minuarust on see masendav ...samamoodi et kui meil oleks koondises kõik eesti-venelased siis ei kujuta ette et käiksin Eesti koondisele kaasaelamas või kui et nt. 40 aasta pärast on tänu kõikvõimasale EU-le ja immigrantide vastuvõtmis kvoodide vabakslaskmisele koondis pruune mehikesi täis - kohe kuidagi ei kujuta. Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?

                              Eestlasena tahaksin et koondises oleks valdav osa (ideaalis min. 70%) neid kelle kodune keel on eesti keel - et mängiksid need kellena tunnen ka end olevat ...
                              Tänane koondisemudel on mulle isiklikult veel vastuvõetav, aga kui suhe juba alla 50% läeb siis hakkab kurb...

                              Ilmselt on see n.ö. natsionalism tulenev minu vanusest ja sellest et kaua aega elatud NSVliidus, poisipõlves Lillekülas tihti vankade kampadega kakeldud, sellest et vanavanemaid ja sugulasi küüditatud , vanaisa talud(kus muuseas juba hobuseid oli üle 10ne) ja maad n.ö ära natsionaliseeriti jne jne vimm meie idanaabri kui sissetungija ning nende siinsete järeltulijate vastu - siinne foorumlaste noorem generatsioon on kindlasti järelandlikum ja ehk ka rohkem ajupestud....
                              Ma saan aru et see on minu ideaalne nägemus meie jalgpallist ja koosseisudest - selge on see et kahjuks reaalsus on teine... eks ma veidike kohandun ka sellega aga seda et meil läti-sündroom jalgpallis tekiks - tänan EI!
                              RummaBastards!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas jansa Vaata postitust
                                ..OK, aga ütleme nii et üks ilus päev ja Eesti koondises on kõik venekeelse kodukeelega kodanikud, mõni vbolla pursib vaevu eestit aga on üli kõva jalgpallur (nt. ala Karpin etc.), teised räägivad normaaselt eestit aga lihtsalt venelased rahvuselt - olete siis rahul? Ei noh päriselt - südamest?

                                Prantsusmaa eest mängivad valdavas osas immigrandid või nende esimese ja teise põlvkonna järglased - minuarust on see masendav ...samamoodi et kui meil oleks koondises kõik eesti-venelased siis ei kujuta ette et käiksin Eesti koondisele kaasaelamas või kui et nt. 40 aasta pärast on tänu kõikvõimasale EU-le ja immigrantide vastuvõtmis kvoodide vabakslaskmisele koondis pruune mehikesi täis - kohe kuidagi ei kujuta. Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?

                                Eestlasena tahaksin et koondises oleks valdav osa (ideaalis min. 70%) neid kelle kodune keel on eesti keel - et mängiksid need kellena tunnen ka end olevat ...
                                Tänane koondisemudel on mulle isiklikult veel vastuvõetav, aga kui suhe juba alla 50% läeb siis hakkab kurb...

                                Ilmselt on see n.ö. natsionalism tulenev minu vanusest ja sellest et kaua aega elatud NSVliidus, poisipõlves Lillekülas tihti vankade kampadega kakeldud, sellest et vanavanemaid ja sugulasi küüditatud , vanaisa talud(kus muuseas juba hobuseid oli üle 10ne) ja maad n.ö ära natsionaliseeriti jne jne vimm meie idanaabri kui sissetungija ning nende siinsete järeltulijate vastu - siinne foorumlaste noorem generatsioon on kindlasti järelandlikum ja ehk ka rohkem ajupestud....
                                Ma saan aru et see on minu ideaalne nägemus meie jalgpallist ja koosseisudest - selge on see et kahjuks reaalsus on teine... eks ma veidike kohandun ka sellega aga seda et meil läti-sündroom jalgpallis tekiks - tänan EI!
                                Ma saan aru küll mida sa mõtled, muidugi pole eestlastel ajalooliselt venelastega head suhted aga sinu jutust peaks aru saama nagu et noorem generatsioon peaks olema sama vaenulik ja vaid kisklema venelastega Kuhu see meid viib? Veel suurema vaenuni. Vaata mõnd Eesti mängu videolt ja sa näed kuidas hümnide laulmise ajal laulab mõni vene juurtega Eesti koondislane korralikult hümni, samal ajal kui tema kõrval seisev eestlane seda üldse ei oska.

                                Jah, venelased on palju halba teinud kuid kas see tähendab et meie peame nüüd, 50-60 aastat hiljem seda neile tegema, jättes nad koondisest välja, või ässitades nooremaid nende vastu üles? Jalgpall peaks ühendama rahvusi, ja koondises on see hästi näha. Välismaalasele, ja ma kujutan ette et veel venelasele on eesti keelt veel raskem ära õppida, sama ka hümni kohta. Mõni vene mängija on isegi perenime ära muutnud et paremini sulanduda/kohaneda- nt Londak, Nahk.

                                Mängivad ju kõik Eestis, või Eesti eest. Kaitstakse Eesti väravat või lüüakse pall vastase omasse. Pole vaja valada oma viha nende venelaste peale kes on haritud ja korralikud. See küüditamine ja vene kuriteod on pool sajandit vana teema ja selle koha pealt võibki vaidlema jääda kuid kas on siis sellised korralikud järeltulijad nagu me näeme Eesti koondises süüdi, oma vanavanemate tegudes? Vaevalt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X