320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Torpeedo Eestlased!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

    Algselt postitas erts


    Algselt postitas Karla

    oper mängis põhimeeskonnas.

    Torpedo-Minski MTZ - RIPO 3-1

    oper lõi värava ja stepanov mängis terve mängu
    oot. jälle ei pannud eelmist postitust tähele ve???
    vaata mis kell lennat tegi postituse.lennat tegi 17.01 mina 17.02.mina ei teadnud et ta minuga samal ajal postitab.

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

      Algselt postitas Karla


      Algselt postitas erts


      Algselt postitas Karla

      oper mängis põhimeeskonnas.

      Torpedo-Minski MTZ - RIPO 3-1

      oper lõi värava ja stepanov mängis terve mängu
      oot. jälle ei pannud eelmist postitust tähele ve???
      vaata mis kell lennat tegi postituse.lennat tegi 17.01 mina 17.02.mina ei teadnud et ta minuga samal ajal postitab.
      siis mõistlik inimene kustutaks kohe oma ÜLELIIGSE postituse ära ju.

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

        Torpedolased hakkavad siis uuest hooajast uuendatud vormi kandma.
        Tüübid on firma vahetanud Umbro vastu kah.
        Pilt on Torpedo.ru foorumi lehel - keda huvitab

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

          Torpeedo sõlmis lepingu endise Moskva kaitsjaga , 19 aastase Dmitri Kudinoviga. Huvitav kas see ka kuidagi Enari positsiooni kõigutab

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

            Tänases Sport-Expressis pikem lugu eestlastest Vene liigas. Küsimustele vastavad Viikmäe , Oper , Pareiko , Terja , Stjopa ja Jääger. Link.

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

              Ega keegi tõlkida ei viitsi?

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                Algselt postitas Jyrka


                Ega keegi tõlkida ei viitsi?
                tuleb tõlgituna varsti

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                  täna pidasid torpedo esimene ja teine meeskond treeningmänge.
                  hommkul mängis torpedo teine meeskond FK Vojvodinaga ja võitis 1-0.
                  enar mängis esimesel poolajal.

                  pärastpoole mängisid torpedo esimene meeskond,kes võitis fc baselit 4-2.
                  torpedo poolet lõid mõlemad panov ja semsov kaks väravat

                  päris korralik tulemus torpedo poolt.tegelt seda tulemust ei tasu väga tähtsaks lugeda,sest tegu oli ju ikka treeningmänguga.

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                    http://www.soccernet.ee/news.php?id=8135

                    Vene päevaleht Sport Ekspress viibis Venemaa kõrgliiga klubide Jaroslavli Šinniku ja Moskva Torpeedo peatuspaigus ning esitas kuus küsimust kuuele Eesti koondislasele, kes valmistuvad hooajaks neis meeskondades.

                    1. Neli aastat tagasi ei olnud Venemaa liigas mitte ainsatki eestlast, praegu on aga kahe klubi laagris korraga kuus Eesti koondise mängijat. Millega seletate sellist muutust?

                    Kristen Viikmäe: Me oleme viimasel ajal päris hästi mänginud. Koondisel on oma stiil, väikesed edusammud. See aitab ka palluritel tööd leida. Koondis on sundinud ka suurte jalgpalliriikide meeskondi endaga tõsiselt arvestama. Loomulikult sundis see kõiki huvi tundma, kes seal siis mängivad..

                    Andres Oper: Minu arvates polnud Eesti ja Venemaa vahel lihtsalt mingeid kontakte. Teie ei teadnud meie jalgpallist eriti midagi ning Eesti pallurid ei saanud ju ometi ilma kutseta ise oma teeneid pakkuma tulla. Kõigepealt tuli Pareiko, temal see õnnestus. Seejärel, 2002. aasta alguses suutsime me Vene koondist lüüa sõpruskohtumises ja Venemaa klubid hakkasid ühtäkki Eesti peale hoopis teise pilguga vaatama.

                    Sergei Pareiko: Kaks välismaist treenerit, kes Eestis töötasid – islandlane Thordarson ja hollandlane Pijpers – korraldasid meie koondise mängu ümber. Nad suutsid palluritele selgeks teha distsipliini vajalikkuse väljakul ning õpetasid meid taktikaliselt mõtlema, pannes meid endasse uskuma. Selle tulemusena tekkisid ka tulemused ning loomulikult ei jäänud see märkamata. Tänapäeva jalgpallis hinnatakse distsiplineeritud kaitsemängijaid, kes on võimelised tegutsema kindlalt, lihtsalt ja efektiivselt. Nõutud on ka ründajad, kes mitte ainult ei ole suunatud väravalöömisele, aga on võimelised ka kaitseliinile pressingut avaldama peale pallikaotust. Meie võtmemängijail on need omadused olemas. Lisaks küsitakse nende eest euroopa mõistes mõistlikku hinda.

                    Andrei Stepanov: Nõukogude ajal peeti Eestit jalgpallivõõraks maaks. Ilmselt jättis see ka jälje Vene klubide suhtumisse meie riigi palluritesse peale Liidu lagunemist. Olukord muutus aga pärast Operi õnnestunud esinemist Torpeedo koosseisus. Andres aitas kõvasti, sundides Vene klubisid meie mängijatele lähemalt pilku heitma.

                    Sergei Terehhov: Iseseisvusajaga on meie jalgpalli tase kerkinud, on muutunud mängijate suhtumine. Ütleme nii et, minu põlvkond, kes alustas oma karjääri 90-ndate alguses, ei uskunud, et nad võiks jalgpalliga elatist teenida. Tänaseks on kõik muutunud ning see ei ole jäänud ka märkamatuks. Enamik koondise mängijaid leiavad tööd piiri taga, sealhulgas ka Venemaal.

                    Enar Jääger: Kust peaksin mina seda teadma? Ma alles tutvun Venemaaga, lootes Torpeedoga lepinguni jõuda.

                    2. Nõukogude ajal arendati vabariigis aktiivselt korvpalli. On see ka praegu jalgpallist populaarsem?

                    KV: Tahaks mõelda, et nüüdseks on populaarsem jalgpall, aga hetkel pigem ei ole liidrit – inimestele on ühtemoodi huvitavad mõlemad alad. Kuigi poolehoidjaid on meie klubile viimasel ajal märgatavalt juurde siginenud.

                    AO: Poolehoid jaguneb võrdselt. Talvel meil jalgpalli ei mängita ja inimesed lülituvad korvpallile ümber. Suvel jälle vastupidi.

                    SP: Poolehoid jaguneb enam-vähem võrdselt. Tänapäeval on suhtumine jalgpalli vägagi tõsine.

                    AS: Arvan, et hetkel ei ole kindlat eelistust, kuigi veel lähiminevikus seati kindlasti kõrgemale korvpall. Jalgpallikoolidesse võetakse vastu konkursi alusel, nagu seda alati on tehtud korvpallis. Jalgpall muutub Eestis aina populaarsemaks, kuigi korvpall ei loovuta oma positsiooni kergekäeliselt. Traditsioonid on siiski pikad ning meil on ka maailmatasemel mängumehi.

                    ST: Ega jalgpall hetkel korvpallile alla küll ei jää. Aga eks ta ole poolehoidjatele paremini teada.

                    EJ: Need alad on võrdselt populaarsed ja armastatud.

                    3. Missuguseid tiitleid olete võitnud enne Venemaale saabumist?

                    KV: Minu saavutused on Eesti medalid ja karikad. Neid on palju. See on tore, aga on tulnud aeg midagi elus muuta.

                    AO: Kaks või kolm – täpselt ei mäleta – Eesti karikat. Samas kui aus olla, siis need võidud ei pakkunud erilist rõõmu. Seda on tore võita üks kord, aga seejärel on edusammud riigis, kus on vaid kaks tugevat meeskonda, küllaltki tühjad. Veel paaril korral olen tulnud Eesti meistriks. Kuid esimesel korral olin vaid 17-aastane poisike ning osalesin vaid paaris mängus. Nii ei saanudki aru, kas ma võin ennast ikka meistriks pidada taolise tagasihoidliku statistikaga.

                    SP: Kõik minu saavutused on seotud esitustega Eestis, kus tulin nii meistriks kui ka karikavõitjaks. Meeldiv, aga Venemaa tasemega ei saa seda võrrelda.

                    AS: Kolmel korral olen olnud Eesti meister, kaks korda olen võitnud Superkarika.

                    ST: Mul on väga harva möödunud aasta ilma mingi tiitlita. Flora koosseisus olen tulnud kahel korral meistriks ning ühel korral võitnud karika. Norrasse kolides tulin Branniga hõbedale kohalikus meistrisarjas. Soomes Haka meeskonnas tulin korra pronksile ning möödunud hooajal tulime Soome meistriks.

                    EJ: Mõned korrad olen võitnud Eesti meistrivõistlused ja karika. Nüüd mõtlen juba uutest võitudest uues riigis.

                    4. Mis moel leidsite tööd Venemaal?

                    KV: Flora mänedžer Tarmo Lehiste pakkus sõitu Šinniku laagrisse, kus minuga sooviti töö käigus lähemalt tutvuda.

                    AO: Mängisin Taani liigas Aalborgi ridades ning olin kõigega rahul kuni agent pakkus välja võimaluse Venemaale minna. \"Tahad proovida?\" küsis ta. \"Miks ka mitte,\" vastasin mina ja ei ole seda siiani kahtsema pidanud. Mulle meeldib väga teie liiga ja teie inimesed. Meil näiteks ei naera keegi kui sa, sõnu väänates, püüad vene keelt purssida. Taanis ei lase samasuguses situatsioonis inimesed võimalust käest. Teil see-eest vastupidi toetatakse, öeldakse vajalik sõna ette, ergutatakse.

                    SP: Kõik juhtus 2001. aasta jaanuaris Türgis. Flora pidas Kaua hotelli väljakul kohtumise Rotoriga ning peale mängu tuli Volgogradi direktor Rohus Shoh, võttis kontaktandmed ja leppis üleminekutingimustes kokku. Veebruaris suundusin juba Hollandisse vene klubi mängijana.

                    AS: Kõigepealt tõi agent Torpeedosse Operi. Tema kinnitas põhikoosseisus kanda ja hakkas väravaid lööma ning sellega aitas ka minul Torpeedosse saada. Nüüd tõi sama agent siia ka Jäägeri.

                    ST: Soome klubil Hakal, kus ma viimased hooajad olen mänginud, tekkisid rahalised raskused ja minu lepingu aeg oli ümber saanud. Pärast seda, kui Pareiko oli Šinnikuga kokkuleppele jõudnud, hakati ka minust rääkima. Varsti helistatigi mulle Jaroslavlist ja siia jõudes kirjutasin alla lepingule.

                    5. Kes Eesti koondislastest veel võiks mängida Venemaa kõrgliigas?

                    KV: Allas ja Lindpere. Mõlemad on juba ammu valmis võistlema kõrgtasemel. Olen kindel, et Lindpere suudaks ennast mõnda Venemaa klubisse sisse mängida. Tegu on väga tugeva palluriga, keda lihtsalt mingil põhjusel agendid märganud ei ole.

                    AO: Väravaht Poom ei oleks kindlasti ülearune, kuid hetkel mängib tema Inglismaal. Arvan, et ka Piirojal ei tekiks raskusi Venemaal, kuid temal on leping Norra klubiga. Ausalt öeldes ei tahaks kedagi solvata ettevaatamatute sõnadega.

                    SP: Meil on selline mängija nagu Konstantin Kolbassenko, kes hiljuti vahetas perekonnanime Nahk\'i vastu. Noortest tõstaks esile Dmitrjevit, Kruglovi, Vassiljevit, kes esinesid Levadia koosseisus Kubok Sodružestvol. Tugeva töö korral heade treenerita käe all on igaüks neist võimeline edasi liikuma.

                    AS: Arvan, et meie koondislastest võiks veel kolm mängijat Venemaa liigas läbi lüüa. Neile lisaks on Kink, kes mängis poolteist aastat Spartaki all, kuid hetkel ootab oma saatusele lahendust.

                    ST: Neid on kolm, kuid nimesid ma ei nimetaks. Ei taha soovimatult kedagi solvata.

                    6. Kuidas teie arvates võiks kulgeda Eesti – Venemaa mäng, mis toimub märtsis Tallinnas? Missugustel koondistel on teie arvates kõige paremad väljavaated alagrupist edasipääsuks?

                    KV: See saab olema väga raske mäng pehmel ja märjal väljakul. Venemaa on loomulikult favoriit, kuid ka meie püüame punkte napsata. Siiski soovime naabrile valiktsüklis edu.

                    AO: Mulle meeldiks, kui Saksamaale sõidaksid Portugal ja Venemaa. Meie võime sellest vaid unistada. Selle vaatamata püüame teie meeleolu rikkuda. Sümpaatia sümpaatiaks, aga sport on sport. Püüame Tallinnas näidata ilusat jalgpalli – mängida taktikaliselt küpselt ja omas rütmis. Paar võimalust skoori tegemiseks kindlasti avaneb, tähtis on need ära kasutada. Mäng saab olema ühtmoodi raske mõlemale. Hooaja algus, pehme väljak, palju võitlust – niisugune ta tuleb. Pealegi on teil juba praegu väike eelis. Meie mängime eelnevalt Slovakkiaga ning väsime, kulutades energiat mängus, mis on Venemaale samuti oluline. Luban, et aitame naabrit konkurendiga.

                    SP: Mäng tuleb võrdne, aga esiplaanile kerkib mängijate valmisolek raskeks heitluseks porisel väljakul. Teistsugune ta kevadel lihtsalt olla ei saa. Vaevalt küll, et pealtavaatajatel õnnestub näha ilust jalgpalli. Kaitsjad taovad palli ette ründajatele ja need võitlevad palli pärast. Nii möödub ilmselt suurem osa mängust. Võidab see, kes peab koormusele vastu, kellel on rohkem jõudu. Meie ehitame ilmselt mängu üles kaitsest lähtuvalt, lisades võrreldes esimese mänguga kindlust ja ennastsalgavust. Ja kuigi Venemaa on ilmne favoriit, on ka meil väljavaateid soodsale lõpptulemusele. Olukord grupis on keeruline ning minu eelistus on antud Venemaale.

                    AS: Portugaallased sõidavad kindlasti finaalturniirile, aga teise meeskonnana läheb loodetavasti edasi Venemaa, kellele mina pöialt hoian. Koduses mängus püüame aga üllatada teie koondist hea mänguga. Olen kindel, et selles aitavad ka rasked väljakuolud ning umbes sarnane meeskondade valmisolek – mõlemal on hooaega vaevalt alanud. Seetõttu hindangi võimalusi enam-vähem võrdesteks.

                    ST: Peale 1:7 lüüasaamist Portugalis, pööras Venemaa väga suurt tähelepanu mängule Eestiga. See panigi selge pitseri meeskondade esitusele, nende häälestusele. Krasnodaris otsustati mängu käik paari minuti jooksul, kui meie lasksime endale lüüa kaks väravat. Kodus tahame aga mängida kindlamalt ning teilt ka punkte võtta. Kuigi koonidslaste eelistus finaalturniiri pääsetele on antud \"suurele naabrile\".

                    EJ: Kodus mängime paremini kui Krasnodaris, kus me eksisime liiga tihti, näidates meile mitte eriti iseloomulikku mängu. Loodan, et korduskohtumise tulemus on Eestile positiivne. Meid rahuldab täiesti ka viik, kuigi oleme Tallinnas Venemaad korra juba võinud. Kes teab, võibolla naeratab õnn meile veelkord.

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                      täna pidas torpedo sõpruskohtumise poola klubiga Amica Wronki ja kaotas 3-4
                      oper mängis kohtumises kõik 90 minutid,stepanov mängis esimesel poolajal.
                      enar tänases mängus ei mänginud

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                        no ma tahaks tõesti näha, mis seal toimuma nüüd hakkab. pigem usun ebaedusse kui edule.
                        jalgpallifänniks ei saada, vaid sünnitakse

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                          täna siis hooaja avalöök ka Torpeedole. Karikamäng Lipetski Metallurgiga.

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                            Algselt postitas Jaak


                            täna siis hooaja avalöök ka Torpeedole. Karikamäng Lipetski Metallurgiga.
                            3:0 võit, Opi alustas põhis

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                              Algselt postitas gamer


                              Algselt postitas Jaak


                              täna siis hooaja avalöök ka Torpeedole. Karikamäng Lipetski Metallurgiga.
                              3:0 võit, Opi alustas põhis
                              Stepanov kah ... Jääger platsil ei käinud.
                              Väravad löid Panov, Kormiltsev ... teine värav oli Volkovi löödud

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Torpeedo Eestlased!!!\'

                                Torpedo mängis täna karikavõistluste 1/8-finaalis Lipetski Metallurgiga võõrsil 1:1 viiki.
                                Kuna esimene mäng lõppes 3-0 Torpedo võiduga siis piisas sellest tulemusest et edasi saada

                                Torpedo eest käisid väljakul Andres Oper ja Andrei Stepanov nad alustasid algkooseisus,Jääger sekkus mängu vahetusest 60.minutil

                                Kommentaar

                                Working...
                                X