320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Hümn selgeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

    a kust sa oled, tarvanpäält või tarvanpealt?
    teen ettepaneku, et edasiste segaduste vältimiseks lauldaks ka \'jae jumala mann sest tuulel oli ramm\' või, saaremaa valsist rääkides (sry, raekides): \'jaanikuu oeoel\' \'ööl\' asemel.

    üldiselt siiski et:

    kui peast ei tea
    sa meie hümni
    pane põlema või mine türmi
    ära inise
    läbi peanaha

    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

      keelekõrv.. 576 saade

      tegelikult huvitav teema, eriti mulgile nagu ma olen, ÄÄÄ ja AAA -ga suures karjas laudes eriti vahete ei tee (mis on ka tore)


      Kusjuures tundub et maailm hakkab muutuma st olen ntx tähele pannud em2004 ajal et vastasmeeskonna hümni ajal siiski vilistatakse ja häälitsetakse rohkem kui vanasti.teatud mängudes siis,ei meenu küll täpselt mis mängud need olid




      Minu meelest oli kõige rohkem vilistamist kuulda Inglise koondise pooldajate poolt...

      eks sealt natuke ka minu ´vana auruvedur rööbastelt ei tea mitmendat korda maha sõitis` kah



      P.S. Lasin tsiteerimisega ülejala



      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

        Originally posted by Lünk


        Käies tihti koondise kodumängudel pean siiski kahetsusega mainimama, et koondise fännid laulavad hümni valdavalt valest. Siinkohal ei pea ma silmas armas/kallis sassiaimist, mida ka ette tuleb vaid seda, et Eesti Vabariigi hümni esimene salm on järgmine: Mu isamaa, mu õnn ja rõõm,
        kui kaunis oled sa!
        Ei leia mina iial teal
        see suure, laia ilma peal,
        mis mul nii armas oleks ka,
        kui sa, mu isamaa!

        Nagu tähele panite pole seal enam sees s;nu pääl ja tääl, mida fännid vägagi agaralt laulavad, üldiselt võiks hümni ikka selgeks õppida. Teine huvitav asi on see, et Eestis kehtivate etiketireeglite järgi ei plaksutata pärast hümni, kuid ka see pole nähtavasti fännide seas kandepinda leidnud.
        1. kui mina koolis hümni õppisin, siis õpetati seda küll sõnadega tääl ja pääl!!
        2. plaksutamine peale hümni on ju normaalne, kõigi meeskondade fännid teevad seda. üleüldse, mujal on hümn rohkem selline peolaul, millele lauldakse kaasa, plaksutatakse. aga eestis tuletab hümn rohkem meelde matuselaulu

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

          põhimõtteliselt võiks ükskord terve staadioni rahvast kokku kutsuda ja hümni linti võtta,et kui järgmine kord mäng on , siis meid on vähemalt kuulda

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

            Originally posted by pastor


            põhimõtteliselt võiks ükskord terve staadioni rahvast kokku kutsuda ja hümni linti võtta,et kui järgmine kord mäng on , siis meid on vähemalt kuulda
            Ma usun, et nädalavahetusel saaksid sa laulupeol ehk rohkemgi kui staadionitäie hümni laulvaid kõrisid . Nii et lindistaja kaasa, kel on, ja läheb!
            Which ship has never docked at Liverpool?
            The Premiership.

            "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

              Lünk räägib väga tarka juttu.
              Lisaksin omaltpoolt ka veidi.

              Vaadake, asi on nii, et Eesti riigikeeleks on just põhjaeesti murre. Hümn on riigikeeles. Me ei ole nii suur riik, et iga provints peaks omamoodi laulma.

              See, kellele õpetati koolis \"pääl\" ja \"tääl\", on kannatanud kehva õpetaja tõttu.

              Eesti hümn, kui itk? Noh, viisilt on ta tõesti uimasem kui lõuna eurooplastel ja muudel soojamaa rahvastel. Meie hümn peegeldab meie rahulikkust, mitte meie mingit kohutavat kurbust. Eestil on väga ilus hümn, mis ei peagi olema mõni toretsev joomalaul vaid on siiski riigi üks sümbolitest.
              Nagu ka lipp. Kas siis hümni, nagu ka lippu ei tuleks hoida au sees?

              Hoopis vastumeelsem kõigest sellest päälist - täälist, oli aga see, kui Šoti - Eesti mängu vaheajal lasti valjult hümni, mingi värdjaliku diskotümpsuga. Kõlas justkui N-Euro esituses. Vot see on tõeline teotamine. Ja kus on tsensuuriamet vms. asja silmad ja kõrvad, et Neuro meestele ja nendele, kes sellist jälkust lasevad, trahvi teha.

              Teine kole asi, mis vist enne ehk pärast hümni oli, oli mingi täiesti vaimuvaba viisijupp, kus notsut ei lastud sisse, sest tal polnud tisse.


              Njah, eks selliseid ole ja jääb, kel on suva, mis keeles me seda hümni laulame või kas üldse laulame ja see, mis värvi on me lipp on ka täiesti ebaoluline.
              Sellistel on küllap Meie Mehe pändiliikmete nimed ja elulood see eest peas.

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                nautides laulupidu, tekkis tõsine tahtmine, tirida järgmisele kodumängule Arenale kasvõi tuhande:P pealine laulukoor, et nad siis saaksid täiel häälel lõõrata, kasvõi Tuljakut. Mega oleks

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                  Endal tekkis mõte, et jalgpallifännid peaks oma koori moodustama. Järgmise laulupeoni on 5 aastat aega

                  Aga laulupidu oli võimas! Seal sai kuuldud, kuidas hümni tegelikult laulda tuleb.

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                    Lollid saksa turistid (loe: külaliskoorid) aplodeerisid ikkagi maruliselt peale hümni. Kui sai selgeks tehtud, et seda ei tohi teha siis ainuke asi, mis sealt kostus oli: \"Scheisse!\"
                    308

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                      Ei Sull see polnud N-Euro vaid jalgpallihaigla, kes laulis. Ja see \"ajuvaba viisijupp\" Notsukese laul, mis igal fännil peas peaks olema.

                      Laulupeol plaksutatakse peale kõiki laule, hümn välja arvatud, lauljatele. Staadionil aga mängijatele, mitte iseendale. Järelikult on sdaadionil plaksutamine normaalne, ega riku mingeid reegleid.

                      Õigesti on peal ja teal, kuigi vanasti oli pääl ja tääl. See muudatus ei ole üldse mitte vana, sellepärast on ka arusaadav, miks mõned vanaviisi ehk valesti laulavad.

                      Hoopis suurem mure on mängudel selle rütmiga. Arvi Miido seal orkestri ees võib ennast lolliks vehkida aga pool tribüüni magab alguse ikka ALATI maha. Kõige lahedam on kui tribüünil on kaks trummi ja siis veel nemad mängivad ka kahes eri rütmis. Vahel ei saa midagi aru, mis ümberringi toimub ja täitsa närvi võib aegajalt minna, kuidas mõni vend absoluutselt ei kuula, mis ümberringi toimub. Kõik ülejäänud laulavad Mässajate laulu ja siis tema järsku \"heia Eesti!!\" Siit moraal- olge tähelepanelikumad!!

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                        teine moraal et enamvähem kained peaksid olema enamus ja ikka mõnu ei kuula oma uitmõtetes mis ümberringi toimub ja pahvatb mingi hetk oma lausejupi mis meele tuli
                        sigpic

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                          Originally posted by kotkas0


                          Ei Sull see polnud N-Euro vaid jalgpallihaigla, kes laulis. Ja see \"ajuvaba viisijupp\" Notsukese laul, mis igal fännil peas peaks olema.

                          Salgan!
                          Selline robustne ja arulage jama peaks igal fännil peas olema? Nõmeduse tipp!


                          Samas see on õige küll, et magatakse hümni algus maha ning, mis ka A L A T I rappa läheb on taktis püsimine. Fännid tahavad alati kiiremini laulda kui orkester mängida.
                          Endal on väga raske laulda \"kui kaunis oled sa....\" kui teised juba \"ei leia mina iial teal....\"

                          Kommentaar


                            #28
                            Vastus teemale \'Hümn selgeks\'

                            Noh, eks see taktist väljas laulmine ole igal pool maailmas nii. Konkreetse näitena võib tuua 2004 EM-i... Ei saagi ju nõuda, et jalgpallifännid peavad nüüd oskama laulda nagu ühtne laulukoor. Ja keegi ei saa ju takistada fänne, kes kasvõi püüavad laulda, onju? Iseasi on muidugi hümni sõnadega...need peaksid ikka peas olema küll

                            Kommentaar


                              #29
                              Vastus teemale \'Hümn selgeks\'

                              mind erit ei koti kas laulda teal või tääl ise ma laulan küll tääl aga kuidas teised laulavad ei huvita

                              Kommentaar


                                #30
                                Vastus teemale \'Hümn selgeks\'

                                Täna aktusel isegi muusikaõpetaja laulis tääl pääl sääl määl kääl rääl jne, rääkimata härra Direktorist

                                Kommentaar

                                Working...
                                X