320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fännieetika

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vihjeks neile ,kes seda lippu tellivad või juba on tellinud.
    Viienda Sektori 3 x 4 m lipp maksis tsipa alla kolme tonni ja see pole teps mitte kolmest siilust kokkuõmeldud vaid korralikus sublimatsioonitehnikas tehtud .
    Aga kui rahaga tõesti muud targemat pole teha siis võib ka mõnda lipuvalmistajat sponsoreerida
    FCF Forever

    Kommentaar


      Algselt postitas jansa Vaata postitust
      ... meite omad on h= 1,5...2,5 m.
      Tänud!

      Kommentaar


        Minupoolt uue lipu tarvis panus tehtud! Õppige siis "Eesti lipp" esimene salm pähe, kellel veel ei ole.

        Kommentaar


          Kopipeist Jalgpallihaigla liikmeküsitluste tulemuste analüüsist:

          Klubifännid – enamasti on silma jäänud Kalju fännid oma roosa-musta atribuutikaga, mis koondise mängul ei ole sobiv. Tribüün peaks olema läbivalt sinine.

          Protesteerin ägedalt. Üha enamad ja enamad klubifännid ja nende grupeeringud peaksid tulema koondisemängudele välja sinimusta atribuutika kõrval oma klubi värvidega! Millega säärast konservatiivset seisukohta põhjendatakse, jääb mulle arusaamatuks. Kui keegi viitsib ja tahab seletada, kuulaksin tänulikult.

          Kommentaar


            No saa palun JH tegelastest aru - Jalgpallihaigla on täis inimesi kes eksivad viis korda aastas staadionile, sellest ka selline arvamus.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              Samast allikast lõik:
              • Kohad – peaks piirama fännisektorisse saamist. Hetkel tulevad ka ääretribüünilt inimesed fännitribüünile, pidev kaos ja häving. Mingit konkreetsust on vaja.

              Tahtsin siia kirjutada pika ja arutletud lõigu, kuidas Eesti koondise fänne ühendav organisatsioon peaks lisaks omade toetamisele propageerima ka fännide hulga kasvu ning kuidas ääretribüünilt tulev fänn otsib uut elamust, mis seda kasvu soodustab. Siis sain aga aru, et selle postituse peale ei muutu JH's mitte midagi ning sama hästi võiks tuulde karjuda.

              Kommentaar


                Kas keiss polnud selline, et JPH sai seekord eelisjärjekorras osta endale ja kahele sõbrale piletipaketid ja kui "tavafännideni", kes soovinuks ka melus olla, piletid müüki tulid, siis sisulist valikut polnud? Kui mäletan valesti, siis vabandan, aga muul juhul on see praegune olukord ju paratamatu.

                Kommentaar


                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Mis valim on? Kui on näiteks 10, siis täiesti selge, et mõttetu.

                  "Liikmete jaoks on olnud seni kõige olulisem piletite koordineerimine." See võtab selle värgi muidugi kenasti kokku.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                    Kopipeist Jalgpallihaigla liikmeküsitluste tulemuste analüüsist:

                    Klubifännid – enamasti on silma jäänud Kalju fännid oma roosa-musta atribuutikaga, mis koondise mängul ei ole sobiv. Tribüün peaks olema läbivalt sinine.

                    Protesteerin ägedalt. Üha enamad ja enamad klubifännid ja nende grupeeringud peaksid tulema koondisemängudele välja sinimusta atribuutika kõrval oma klubi värvidega! Millega säärast konservatiivset seisukohta põhjendatakse, jääb mulle arusaamatuks. Kui keegi viitsib ja tahab seletada, kuulaksin tänulikult.
                    Kas sinjoor Porgand või keegi teine oskab tuua hea põhjenduse, miks peaks koondise mängul klubi värvides ringi kargama?

                    Ma nii kiirelt mõeldes ei oska ühtegi head põhjendust leida. aga vastuargumente on küll. Näiteks flora rohelises Iirimaa mängule minna on juba eos ju nali. Või siis kui mina ja eika vastavalt Roma ja Juve särkides tuleme Eesti koondist toetama, siis see oleks ok?

                    Kommentaar


                      Pigem tekib küsimus, et milles on täpselt probleem. Kas selles, et tegemist on Kalju fännidega või sellega, et värv erineb sinisest. Eesti lipuks on teatavasti trikoloor, kas musta või valge jopega staadionile ilmumine on suur patt? Kas Kalevi või Tammeka fännid enda atribuutikaga võivad koondise mängule tulla?

                      Ma arvan, et klubi värvide näitamine koondise mängudel on tervitatav, eriti kui tegemist on Eesti klubiga. Veelgi enam kui klubi mängija on koondises. Eeldus võiks olla, et seda tehakse tagasihoidlikult. Koondise mängudel peaks eelkõige toetama ikkagi koondist aga enda klubi toetuse näitamist ei tohiks pärssida. Heaks näiteks klubi ja koondise toetamisel on Iirlased, kelle lippudel oli pea alati kirjast täpsustus, kust linnast või klubist antud fänn pärit oli.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Karter Vaata postitust
                        Samast allikast lõik:
                        • Kohad – peaks piirama fännisektorisse saamist. Hetkel tulevad ka ääretribüünilt inimesed fännitribüünile, pidev kaos ja häving. Mingit konkreetsust on vaja.

                        Tahtsin siia kirjutada pika ja arutletud lõigu, kuidas Eesti koondise fänne ühendav organisatsioon peaks lisaks omade toetamisele propageerima ka fännide hulga kasvu ning kuidas ääretribüünilt tulev fänn otsib uut elamust, mis seda kasvu soodustab. Siis sain aga aru, et selle postituse peale ei muutu JH's mitte midagi ning sama hästi võiks tuulde karjuda.
                        nüüd loe uuesti ja seekord mõttega. kas sulle meeldiks kui teatris või kinos on keegi oma perse sinu piletil märgitud kohale parkinud? just seda on selle punkti all mõeldud, sest otsatribüünile ujub rahvas, kes on ostnud pileti küljetribüünile.

                        Kommentaar


                          Ütle mulle üks mäng pärast Iirimaa play-off'i millal A. Le Coq on välja välja müüdud.

                          Kui fännisektor on pool tühi, siis ei tohi sinna toetama minna kuna su pilet on kuskile teise kohta ostetud? Keegi ei mõelnudki, et ostad pileti suvaliselt ja siis ronid keset orkestrit aga kui veerand tundi on mängitud ja asi näeb ikka hädine välja siis miks mitte. Kui peaks juhtuma, et sa tuled Võrumaa metsadest ja lihtsalt ei jõudnud planeeritud ajaks kohale siis saab alati paluda inimestel sinu kohapealt lahkuda. Sama kehtib kinos, teatris või bussis.

                          Kommentaar


                            Hetkel ei ole lõunatribüüni kõige suurem murelaps mitte uute inimeste lisandumine või kellegi riietus, vaid fänluse tase. Ei tahaks küll liialdada, aga tihti on olukord kus 600 inimest seisavad käed taskus ja 20 laulavad. Ehk siis kasutades hr Nuutu termineid, siis fännidest on saanud pealtvaatajad. Socceris on osad ka tunnistanud, et on käidud juba nii paljudel mängudel, et enam ei viitsi kaasa elada. Samas oma kohti noortele ja hakkajatele ka ei loovuta. Kahjuks on ka juhatuse silmis kehv laul oluliselt väiksem probleem, kui uute inimeste lõunatribüünile pääsemine. Seega surnud seis. Me loobusime sinna uuest hooajast "trügimast" ja kauplesime jalkaliidult oma väikese sektori välja. Seal ei tohiks kedagi segada.

                            Mis klubifännide nähtavusse puutub, siis tegemist on täiesti normaalse nähtusega jalgpallimaailmas. Klubijalgpall on koondise aluseks ja aeg oleks sellest aru saada. Poleks klubisid, poleks meil ka Vassiljeveid ega Piirojasid. Klubide nähtavamaks tegemine näitab, et Eestis on palju rohkem jalgpalli kui mõni kord aastas sinisärkide esituses näeme ja loodatevasti annab inspiratsiooni nii mõnelegi uuele fännile..

                            Ungari klubifännid Arenal:


                            Pantrid samal mängul:

                            Kommentaar


                              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                              Kas sinjoor Porgand või keegi teine oskab tuua hea põhjenduse, miks peaks koondise mängul klubi värvides ringi kargama?

                              Ma nii kiirelt mõeldes ei oska ühtegi head põhjendust leida. aga vastuargumente on küll. Näiteks flora rohelises Iirimaa mängule minna on juba eos ju nali. Või siis kui mina ja eika vastavalt Roma ja Juve särkides tuleme Eesti koondist toetama, siis see oleks ok?
                              Hää C-man, keegi ei pea mitte midagi.

                              Selge, et jätan mängupäeval ka edaspidi rohevalge särgi koju ja üll tõmban ikka sinise. Küll aga panen juba jupp aega sinise salli kõrvale teise randme külge kõlkuma rohevalge.

                              Myrgli põhjendus on asjalik - neist kodukamara klubidest on need mehel sääl platsi peal kõik tulnud ja kui kõrgemad jõud annavad, siis tuleb ka edaspidi - miks siis mitte näidata selle vähest vaeva nõudva liigutusega sümboolset toetust kodumaisele vutile üldisemalt? Ja kui nüüd aus olla, siis minumeelest on, kui Euroopa jalgpallikultuurist üldse midagi üle võtta, näiteks püro asemel märksa tüünem element oma kodumaise meelisklubi aktsendi lisamine koondisevärvidele. Euroopas vägagi laialt levinud ja meiegi limonaadistaadionile reisinud välisfännide hulgas vägagi tavaine. Püro on meil küll, õnneks, veel koondisemängudel olemata, aga noh, idee on sama.

                              Inglise mängu ajal näiteks kinkis üks sümpaatne vanahärra mu poisijurakale Old Traffordi rinnamärgi, vestluses ütles, et on oma klubi üle väga uhke. Ma küll ei pidanud vajalikuks küsida temalt, et miks sa koondisemängul klubist jahud...

                              Kommentaar


                                See ainus asi mis sa üle tahad võtta, on mõnes riigis (näiteks Itaalia, Serbia) näiteks hoopis probleem. Eestis on klubidel muidugi nii vähe tõsiseltvõtavaid fänne, et jalgpalliriikidega võrdlus pole päris pädev.

                                Ja no kui ma ikka oleks Flora nimekirjas olev koondislane, siis ei sooviks ma näha sektoritäit Narva Transi särkides fänne või nened lippe.

                                Lihtsalt minu arvamus asjast. Peace.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X