320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Pyro tifo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
    Selles teemas ühtset keelt leida on vist üsna võimatu. Nii palju kui on publikut, on ka arvamusi. Vean kihla, et staadionil leidub ka inimesi, kellele ei meeldi üks või mitu järgnevast: karjumine, vestlus sõprade vahel, küüslauguleibade söömine, õlle joomine, maskotid, napis riides tantsutüdrukud, muru värv, venelased, eestlased, neegrid, kohtunikud jne jne jne.. Kõiki nende inimeste vajadusi rahuldada ei ole võimalik. Samuti ei ole võimalik kokku leppida parimat lahendust püro suhtes.

    Ma kutsun kõiki üles jääma kirglikult oma seisukohtade juurde. Püromehed tehke pulli! Eided kiunuge! Muu seltskond, elage häälekalt kaasa kõigele! Peaasi, et emotsiooni oleks! Kõige hullem on rahulikult nina nokkiv ja piimahindadest mõtlev publik.
    Õnneks ikka leidub siin pinnal veel normaalseid inimesi kah.

    Ei ole lihtsalt viitsimatusest ja teisalt ka pyro vastandajate mind ahhetama paneva reaktsiooni tõttu, selleteemalistes diskussioonides varem osaleda.

    Ma olen mõelnud tükki aega, miks on see just nii, et siin meil suurem osa selle kasutamisele kangekaelselt vastu on ja seda juba eos maha teevad. Olen jõudnud arusaamale, et ilmselt selleks põhjuseks ikka teadmatus on, seda enam, et see Eesti spordis tegelikult sedavõrd haruldane ju ikkagist on.

    Siiski veel, ma julgen väita, Eestis on hetkel väga väike kogukond, kes teadustavad endale üldse midagi fännide subkultuurist kui sellisest, või üldse sellest midagigi teavad, ja seda eriti just fännide hulgas, kelle jaoks see tähtsam peaks olema.

    Minu arvates on ideaalne näide Eesti kossufännid ning ka vähesed võrgufännid, kus mul endalgi käpp teinekord sees on. Selgelt võib seal näha seda, et fänlus on algtasemel. Ja oleme ausad - see ongi Eesti fänluse standard ja suisa peegel, sest kõige suurem mass liigub ju seal. Ühesõnaga siis, tuleb grupp kokku, istuvad maha ja toetavad endid mõne ergutushüüdega, aga see on ka kõik.

    Tegelikult aga hõlmab fänlus endast kõike palju enamat. Kui on materjal ehk ressurss olemas - miks ei võiks seda ära kasutada ja fan style's edasi liikuda & areneda. Saab teha visuaalsed efektid omade toetuseks, choreo nagu lipushowd, tifod, mosaiigid, konfettid, sallid pea kohal või neid keerutades, lisaks annab muidugi palju juurde fleerid või toss - selle kõigega me näitame, et me oleme olemas, see on meie valdus ja me toetame omasid tõelise passioni & kirega ning sellega näitame koha kätte vastasele, ja kui on, siis ka nende fännidele.
    Selline peaks asi olema, vähemalt suhtumine selle nimel, aga siin ongi see, et me ei oska selle nimel püüelda, kuna meie oma konnatiigis kas või üks ainuke konkreetne eeskuju puudub. No on, peamiselt küll Levadial ja Floral täiesti selline asi olemas ju, aga siiski ei ole nad nii mõjuvõimsad veel, olemaks Eesti spordifänluse etaloniks, kelle järgi teised nö. sappa võiksid haakuda. Selliseid gruppe oleks vaja kas lihtsalt rohkem, või nagu öeldud, siis praeguste olemasolevate veel märgatavam esiletõus, ehk rohkem inimesi ja veel rohkem actionit, siis võiks hakkata rääkima arengusuuna muutusest üldises pildis.

    Ma tervest maailmast parem näiteid tooma ei hakka, aga kas või meie jaoks võrreldetaval mõõdupuul Lätis, rääkimata Leedus, ollakse meist ammu ees. See väljendub ainuüksi juba Ultra-mentaliteedi olemasolu(mitte, et see peaks nüüd ilmtingimata olema kõigil Eesti fännigruppidel) ja pürotehnika kasutusega, mis sealmail staadioneil tavaline nähtus on. Igatahes fännid ja tundub, et ka sealsed kaasrahvuslased aktsepteerivad seda, sest on sellise stiiliga aja jooksul harjunud ja on kõigest sellest teadlikud!

    Niiet lõppkokkuvõtteks, asjaga tuleb tegeleda, et fännikultuuri üldist taset tõsta - ega keegi seda meie eest ära ei tee ju!
    Ma ei taha uskuda, et meie rahvas on fänluse osas nii igavad, saamatud, emotsioonitud, fännikultuuritud...

    Pyrotechnik ist kein Verbrechen !

    Et mitte posti niisama raisku lasta, siis nädalatagune videolõik saksmannidest, kes toetavad oma rivaalide pürot toetushüüdega - Pürotehnika ei ole kuritegu !!!

    Olee ole ole ole Tartu Tammeka! Olee ole ole ole Me sinised-valged!


    Kommentaar


      #92
      minu pärast põletage või mitte. tore on kui inimesed on tribüünil kaasa elamas.

      ent tahtsin kommenteerida üht argumenti, mida mõned püro pooldajad on välja toonud (eriti ballack, kes vist sellel teemal möllab küll kõigis teemades ja kes tõestab oma tubli netisõduri mainet) - et atraktiivsust on vaja tõsta.

      Sõbrad. Teie kontekstis on see natukene absurd. Nii nagu mina aru saanud olen, olete te selle argumendi varasematest atraktiisuse aruteludest üle võtnud, kuid konteksti mitte - kui varem räägiti atraktiivsuse tõusust (ka liidu ja treenerite ja mängijate tasemel), siis peeti silmas ikka Meistriliiga atraktiivust ikka sportliku poole pealt. Et oleks pingelisem konkurents, väiksem taseme vahe tipu ja alumise otsa vahel, üldine taseme tõus jne. Püro nüüd sellesse konteksti küll ei käinud. Jah, suurema atraktiivsuse saavuatmisel sel moel on reaalne publikuhuvi tõus. Ent siiski mitte läbi ühe detaili, mida pealtvaatajad teevad.

      Loota publikuhuvi järsku tõusu pürotehnika lubamisega staadionidel on pehmelt öeldes naiivne.

      Samas, minu pärast võib tuld anda küll, kui eelnevalt asjad kokku lepitud kõigi oluliste pooltega ja turvalisus tagatud (on vist isegi ju varem legaalseltki midagi kasutatud). Või vähemalt võiks olla mingi üldine teadmine laiemalt, et sellel statal selles tsoonis võib selliseid asju juhtuda ja kui ei taha olla seal sees, siis teaksid vältida seda piletiostul (siis kui kohad piletil peale kirjutatud) - see tingimus muidugi saaks kehtida siis kui staadionil selline eraldatud tsoon olemas oleks. Kasvõi siltidega tähistatud nagu suitemistsoonid on jne. Siis saaks mingil määral rääkida iga inimese valiku küsimusest.

      Mällarilt ka hea kirjutis kus ta toob muuhulgas ka välja, et kui püro korraks kõrvale jätta, siis on nii palju muid variante, mida staadionil teha. Tahaks neid ka näha Samuti tõi ta hästi välja, et sügavam fännikultuuri mõistmine laiemalt puudub. Seepärast vbla ei saada ka aru, et mida te täpselt taotleta. Ehk oleks mingi osavam ja kavalam moodus harida üldsust, kui teha seda aint tõrvikuid põletades?

      Head arutelu jätku, sõbrad!

      Kommentaar


        #93
        Klipp Austria III leveli, Regionalliga mängust Austria Salzburg vs FC Salzburg II (rahavuti Red Bull Salzburg duubliga).
        Austria Salzburg müüdi Red Bullile, vahetati nimi, logo, värvid aga fännid saatsid uue rahavuti Red Bulli sinna samasse auku ja taastasid ise vana ja hea traditsioonidega Austria Salzburgi, nagu näha, on oma klubi fännidele hingelähedane ja fännatakse täiega.



        Noored eestlased, mida te munete, süüdake tõrvikud, tõmmake oma kodukoha vutiklubi fänlus lõõmama.....

        Kommentaar


          #94
          Austria Salzburgil on rohkem fänne kui eesti koondisel...
          ROHE-VALGE SURMANI

          Kommentaar


            #95
            Algselt postitas Diftong Vaata postitust
            Austria Salzburgil on rohkem fänne kui eesti koondisel...

            oleks meil püro lubatud, oleks meil veel rohkem fänne!
            Algselt postitas Iceman
            Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

            Kommentaar


              #96
              Minu post oli mõeldud rohkem (enese)kriitilisena- vaadake vaid seda fännisektorit, mis moodi elatakse omadele kaasa.
              ROHE-VALGE SURMANI

              Kommentaar


                #97
                jokers to the right
                clowns to the left of me

                Kommentaar


                  #98
                  Tiba sisehallis vutiatmosfääri kossumängul ka vahelduseks...ja meil põetakse hirmul-on-suured-silmad peast kui värskes õhus veits emotsioone tõstvat fleeri põletada.

                  Kommentaar


                    #99
                    Karpatõ fännid tähistasid võitu karikamängus Odessa Tšernomoretsi üle sedamoodi.
                    Tarmo Kink jäeti selles mängus turvakaalutlustel pingile.

                    Kommentaar


                      see kubak lvovu nägi telepildis üsna korralik välja

                      Kommentaar


                        Pildina veel efektsem...

                        [IMG][/IMG]

                        Kommentaar


                          see link mis ma panin oligi mingi kahtlase nurga alt fänni filmitud. tv pildis ikka midagi palju enamat.

                          Kommentaar


                            Huvitav, et Karpatõ karikamänge vanal staadionil mängib, samas ega uuel sellist möllu enam tee, oleks ette teadnud, oleksin striimi üles otsinud.

                            Regionalligas, Essenis toimus nädalavahetusel aga vist kulupõletamine....

                            Kommentaar


                              Noh, Kesa, Auxerre vs PSG Mängu vaatad praegu?
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Lubage rahvas ma tutvustan teile sellist asja kui totaalne PÜRORÜNNAK !!

                                Kui fännidele vabadust mittelubavad stewardid käivad ajudele, siis ei jäägi muud üle.
                                Tuleb kunagi ka meil mingi protest ära teha.. )


                                7:32 veel parem ülevaade toimuvast pürovihmast, thumbs up acab!

                                Olee ole ole ole Tartu Tammeka! Olee ole ole ole Me sinised-valged!


                                Kommentaar

                                Working...
                                X