320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fair play

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Fair play

  Tahtsin küsida, et kas on keegi üldse kuskil korraldanud mõnda turniiri, kus kohtunikke ei kasutata? Mul on see nüüd plaanis ja eks siis annan märku kuidas läks. Igaljuhul juhend on selline.

  JÄRVA-JAANI FAIR-PLAY TURNIIR

  Aeg ja koht: 4.12. 2011 algusega kell 10.00 Järva-Jaani võimlas

  Eesmärk: Propageerida ausat mängu jalgpallis ning selgitada välja meeskond, kes seda kõige rohkem austab. Lisaks selgitada välja meeskond, kes on parim tulemuslikkuse mõttes.

  Osavötjad: FCF Järva-Jaani SK, Koeru SK, Ambla vallameeskond, Paide Kumake, Paide jalgpallilabor, Tori Põrgulised

  Võistluste süsteem: mängitakse nr.5 jalgpalliga, väljakul mõõtmetega 30x15m (väravad 3x2m) ja 4 +1 mängijat väljakul. Mängitakse turniirisüsteemis, kus kõik mängivad kõigiga läbi. Mängu aeg 1x18 minutit jooksvat aega. Võrdsete punktide korral on eespool võistkond kellel:
  1. Omavahelises mängus enam punkte
  2. Parim üldine väravate vahe
  3. Rohkem sisselöödud väravaid
  4. Surnud ringi korral vaadatakse konkreetsete võistkondade omavahelisi väravate vahesid.

  Võistkonna suurus max. 10 mängijat

  Mängudes ei kasutata kohtunikku. Kõik vaidlused ning otsused tehakse meeskondade omavahelisel kokkuleppel. Erimeelsused lahendatakse loosi teel.
  Täpne ajakava selgub nädal enne turniiri ning saadetakse võistkonna esindajatele.

  Registreerimine: võistkondadel palun kinnitada oma osalemine e – mailil arto@jjaani või arto_saar@hotmail.com või telefoni teel 525 7373

  Autasustamine: kolme paremat võistkonda autasustatakse medalitega. Fair-Play karika teenib meeskond, kes teiste võistkondade arvates on selle kõige enam ära teeninud. Üritust toetab Järva-Jaani vallavalitsus

  Osavõtutasu: Osavõtutasu võistkonnalt 30 eurot tasuda kohapeal sularahas enne võistkonna esimest mängu.
  Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

  #2
  Fair-Play turniiri võitis FCF Järva-Jaani SK I meeskond. Järgnesid Koeru SK, Tori Põrgulised, Paide A-Klass, Ambla vallameeskond ja FCF J-Jaani SK II võistkond.
  Fair-Play karikas läks seekord just viimase koha saanud võistkonnale ehk FCF J-Jaani SK II-le.
  Kogemus ilma kohtunikuta turniiri korraldamise kohta on positiivne. Vaidlusi sisuliselt ei tekkinud, kuid samas oli kõrvalt selgelt näha kes austab ausat mängu kes mitte. Olles käinud paljudel turniiridel, siis võiks öelda, et kohtunikuga turniiridel on vaidlemist ja närvilisust isegi rohkem.
  Turniiri toetas ka Jalgpalliliit, kes pani fair-play võitjale välja piletid aastalõputurniirile.
  Fair-Play selgitamise süsteem oil selline, et iga meeskond hindas teisi võistkondi ning järjestas kolm paremat. J-Jaani II sai 15 võimalikust 11 punkti.
  Järgmisel aastal ilmselt siis plaan uuesti korraldada.
  Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

  Kommentaar


   #3
   9. detsembril ehk ülehomme toimub turniir teistkordselt ning seekord osavõtjad lisaks kahele Järva-Jaani meeskonnale tulevad Väätsalt, Amblast, Paidest ja Torist. Juhend on jäänud samaks, sest probleeme sellega eelmine kord ei olnud. Kolm esimest meeskonda saavad medalid ning aastalõputurniiri pääsmed (EJL toetusel) ja Fair-Play karika see, kes ausat mängu kõige rohkem üles näitab.
   Loodame, et turniir saab traditsiooniks ning soovitan ka teistel taolisi korraldada. Alati ju suurim peavalu kohtunikud, kuid kui neid pole vajagi, siis ongi turniiri lihtsam korraldada. Kaunist rahulikku jõuluaega
   Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

   Kommentaar


    #4
    Kuidas seekordne turniir läks ka?

    Kommentaar


     #5
     Turniir läks kenasti. Taas ei mingeid vaidlusi. Turniiri võitja selgus viimases mängus, kus FCF J-Jaani SK I oli Tori Põrgulistest üle 3-0. Kolmas oli Paide Jalgpallilabor. Fair-Play osas viis karika koju just Paide, kes kõige napimalt edastas FCF Järva-Jaani SK II-te. Järgmine aasta siis ilmselt taas.
     Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

     Kommentaar


      #6
      Täna toimus Järva-Jaani III Fair-play turniir ning mõlemad karikad jäid seekord võõrustajatele. Järva-Jaani I meeskond saavutas viie võiduga esikoha. Järgnesid Tori põrgulised 10p, Väätsa vald 9p, Koeru 6p, Imavere 3p, Järva-Jaani II 1p. Fair-play osas oli ausaim meeskond Järva-Jaani II, kes sai 15 võimalikust kohapunktist 12, järgnes Imavere.
      Taaskord arusaamatusi eriti ei olnud. Vähemalt mitte rohkem kui kohtunikuga turniiridel.
      Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

      Kommentaar


       #7
       Sel pühapäeval kell 10.00 toimub IV Järva-Jaani Fair-play turniir ja sinna on hetkel 1 koht vaba, sest paar satsi ei suutnud ennast maakonnas komplekteerida või olid teisel turniiril. Hetkel tulemas kaks Järva-Jaani meeskonda, Väätsa, Tori Põrgulised ja Koeru JK. Andke kiirelt märku kes on huvitatud, tel 5257373. Arto
       Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

       Kommentaar


        #8
        Sel laupäeval ehk 10. detsembril toimub juba kuues Järva-Jaani Fair-Play turniir. Kuna on loobujaid, siis kas on ehk kuskil mõni meeskond, kes sooviks tulla ennast proovile panna turniiril, kus kohtunikuks on südametunnistus. Kui on, siis helista mulle 5257373 või kirjuta kiirelt arto@jjaani.ee
        Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

        Kommentaar

        Working...
        X