320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Infonet Tallinn

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
    See Eesti vuti PR maailm on üks põnev moodustis. Kunagi ehk mõni siseringis kulgev inimene kirjutab sellest põneva raamatu. Kes kuidas meediaga suhtles, artiklid mis selle tulemusena sündisid või hoopis kirjutamata jäid. Aga see siin ei ole ei aeg ega koht selle arutamiseks. Pealegi mõneks ajaks väsinud Markofkini romaanides kirjanduskarakter olemast.

    Räägin parem selle veidra "skandaaliga" seoses ühe loo, mille mulle rääkis üks teenekas krimireporter. Nimelt oli tal vene pättide kaamera ees särtsakamaks muutmiseks üks teatud sõna. Peale selle lausumist sai võtta rohkelt põnevaid kaadreid subjektist, kelle ainus soov oli ajakirjanikele sisse sõita. Eestlaste puhul see sõna ei töötanud kunagi. Ehk siis kellele on punane rätik kena kaelaehe, kellele kutse sarved ees peale jooksmiseks. Ajakirjaniku enda voli, kas ta võtab pealkirjastades rahvuslike iseärasusi arvesse või mitte.
    Ja nüüd teeb see tore inimene Prooviabielusid ja muid saateid.

    Kommentaar


      Üks teine ajakirjanik meenutas: "Kunagi sai Päevaleht keeleinspektsioonist ettekirjutuse, kus muuhulgas heideti ette lauset "meeskond mängis kahvatult" ja leiti, et kahvatult mängimine tähendanuks, et mängijad olid kahvatu välimusega."

      Kommentaar


        Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
        See Eesti vuti PR maailm on üks põnev moodustis. Kunagi ehk mõni siseringis kulgev inimene kirjutab sellest põneva raamatu. Kes kuidas meediaga suhtles, artiklid mis selle tulemusena sündisid või hoopis kirjutamata jäid. Aga see siin ei ole ei aeg ega koht selle arutamiseks. Pealegi mõneks ajaks väsinud Markofkini romaanides kirjanduskarakter olemast.

        Räägin parem selle veidra "skandaaliga" seoses ühe loo, mille mulle rääkis üks teenekas krimireporter. Nimelt oli tal vene pättide kaamera ees särtsakamaks muutmiseks üks teatud sõna. Peale selle lausumist sai võtta rohkelt põnevaid kaadreid subjektist, kelle ainus soov oli ajakirjanikele sisse sõita. Eestlaste puhul see sõna ei töötanud kunagi. Ehk siis kellele on punane rätik kena kaelaehe, kellele kutse sarved ees peale jooksmiseks. Ajakirjaniku enda voli, kas ta võtab pealkirjastades rahvuslike iseärasusi arvesse või mitte.
        See oleks päris kole kui Eesti ajakirjanik, kirjutades lugu Eesti meeskonnast, Eesti väljaandesse peaks mingi teise rahvuse eripäradega arvestama.
        Giggs will tear you appart.

        Kommentaar


          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
          Aga see siin ei ole ei aeg ega koht selle arutamiseks. Pealegi mõneks ajaks väsinud Markofkini romaanides kirjanduskarakter olemast.
          Vaene väike, vaene, vaene väike Urmas...

          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
          Ajakirjaniku enda voli, kas ta võtab pealkirjastades rahvuslike iseärasusi arvesse või mitte.
          Kuidas sa seda täpselt reaalselt ette kujutaksid? Koostada klubide ühisnõukogu, omalaadne glavlit, kust vutiartiklid enne avaldamist läbi käivad ja iga klubi annab/ei anna aktsepti: jah, see lugu/pealkiri/fraas solvab/ei solva meie mängijaid (ja fänne, nagu Infoneti väitis)?

          Kommentaar


            Räägin parem selle veidra "skandaaliga" seoses ühe loo, mille mulle rääkis üks teenekas krimireporter. Nimelt oli tal vene pättide kaamera ees särtsakamaks muutmiseks üks teatud sõna.
            See on minu kui mälumänguhuvilise jaoks põnev viktoriiniküsimus. Esimesena pakuks - piider?

            Kommentaar


              Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
              Usu mind, see (täiesti korrektne, nii keelelisest, eetilisest kui kõikvõimalikest muudest vaatenurkadest) pealkiri oleks läinud arhiivi ühe nukralt kulgenud mängu kokkuvõttena. Praegu on Altosar ja kompanii see seltskond, kes on selle FC Impotent jms teema tekitanud. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis oli kõnealuse artikli all üksikud kommentaarid vaid.
              Totaalne PR-bläkk. Kes tegi? Ise tegi.
              Kamoon, see ei ole ju täiesti süütu sõna. Pealkiri oli veidi vürtsikam kui oleks olnud "Infonet kaotas 0-1" või ei? Kui tegelesid Flora asjadega, kas oleks olnud mõeldav, et kirjeldad kuskil kodulehel või kavas meeskonda impotentsena? Miks mitte?
              www.playmaker.ee

              Kommentaar


                Algselt postitas gd77 Vaata postitust
                Kamoon, see ei ole ju täiesti süütu sõna.
                Täitsa vastupidi.
                See sõna on sisuliselt süütu definitsioon. Sellises olekus pole tehniliselt võttes süütust võimalik kaotadagi

                Kommentaar


                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  See on minu kui mälumänguhuvilise jaoks põnev viktoriiniküsimus. Esimesena pakuks - piider?
                  Ma ei tea, aga tema nimi on Raimo ja perekonnanimi Kummer (minu mälu järgi). Eks sa ise pane kokku.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas gd77 Vaata postitust
                    Kamoon, see ei ole ju täiesti süütu sõna. Pealkiri oli veidi vürtsikam kui oleks olnud "Infonet kaotas 0-1" või ei? Kui tegelesid Flora asjadega, kas oleks olnud mõeldav, et kirjeldad kuskil kodulehel või kavas meeskonda impotentsena? Miks mitte?
                    Oleks absoluutselt olnud mõeldav, poleks kõhelnud ka Flora oma kodulehel või sotsiaalmeedias seda sõna kasutamast, nii Flora kui vastaste kohta; või minupoolest kasvõi Sakalas Tulevikust kirjutades, mida viimastel nädalatel olen paar korda teinud. Pole lihtsalt pähe tulnud see väljend, aga antud loos - 100% korrektne, ükskõik mis vaatevinklist, nagu ütlesin. FCI-le soovitaks pressinõukogusse pöörduda, saavad sõltumatu eksperthinnangu.

                    Lõppkokkuvõttes: mitte keegi ei pea vabandama, kui küündimatud solvuvad. Lihtne.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas gd77 Vaata postitust
                      Kamoon, see ei ole ju täiesti süütu sõna. Pealkiri oli veidi vürtsikam kui oleks olnud "Infonet kaotas 0-1" või ei? Kui tegelesid Flora asjadega, kas oleks olnud mõeldav, et kirjeldad kuskil kodulehel või kavas meeskonda impotentsena? Miks mitte?
                      Kamoon, kas sa ei ole tõesti varem näinud pealkirju a la:
                      -Flora tambiti maa alla
                      - Levadia mängis hambutult ja langes välja
                      - Kalju jäi amatööride vastu häbisse

                      On need ka solvangud või?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Ma ei tea, aga tema nimi on Raimo ja perekonnanimi Kummer (minu mälu järgi). Eks sa ise pane kokku.
                        Krt, ma küll suhtlustasandil oskan vene keelt aga vist on juhe koos ja ei saa pointile pihta. No ütle ära.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                          On need ka solvangud või?
                          Jep. Pealkiri tohib sisaldada ainult infot omavahel mänginud meeskondade ja lõppseisu kohta. Muidu saad bänni.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                            Kamoon, kas sa ei ole tõesti varem näinud pealkirju a la:
                            -Flora tambiti maa alla
                            - Levadia mängis hambutult ja langes välja
                            - Kalju jäi amatööride vastu häbisse

                            On need ka solvangud või?
                            Küsi seda Flora, Levadia ja Kalju käest. FCI on solvunud, mitte mina. Minu point on, et kui nemad juba ütlevad, et see solvab neid, siis sellesse võib inimlikumalt suhtuda. Isegi kui nad on õrna hingega, ei talu kriitikat, ei oska eesti keelt jne.
                            www.playmaker.ee

                            Kommentaar


                              Algselt postitas gd77 Vaata postitust
                              Küsi seda Flora, Levadia ja Kalju käest. FCI on solvunud, mitte mina. Minu point on, et kui nemad juba ütlevad, et see solvab neid, siis sellesse võib inimlikumalt suhtuda. Isegi kui nad on õrna hingega, ei talu kriitikat, ei oska eesti keelt jne.
                              Ma olen täna mitmes eri situatsioonis olnud see, kes peab ebamugavaid asju välja ütlema, ma võin seda siis üksiti ka siin juba teha. Tampige rõõmuks.

                              Solvumine on väga vale sõna selle asja juures. Sest tegemist pole mitte solvumise, vaid kultuuriruumide konfliktiga. Miks sõna "impotent" Altosare ja teised närvi ajas? Sellepärast, et vene subkultuuris (mõni nimetab seda blatnoikultuuriks, mõni teisiti, mina selles osas seisukohta ei võta) on igasugused viited - NB! olgu KUITAHES õrnad või kaudsed - homoseksualismile või sugulise võimekuse kahtluse alla seadmisele esimene samm n.ö. allalaskmisel ja sellisetele viidetele tuleb mehelikkuse säilitamiseks jõuliselt vastata ja vastanduda. "Ты че меня не уважаешь что ли?" jne. Seetõttu otsitakse neid viiteid ka kohtadest, kus neid pole. Antennid on püsti, nii-öelda.

                              See, et keegi sellise asja peale solvub, suutmata sealjuures kainet maailmapilti säilitada ja antud juhul isegi süübimata sõna elementaarsesse eestikeelsesse semantikasse, näitab mitte ajakirjaniku kiuslikkust või klikijanu, nagu siin mõned apologeedid antud juhul vihaselt raiuvad, vaid vastanduja-protestija piiratust.

                              Sellistele vastandumistele vabandades alla vandumine on esimene samm teistlaadse "allalaskmise" - enesetsensuuri - suunas. Ja sellist asja ei saa olla. Kogu muusika.

                              Kommentaar


                                Eesti jalgpallimeistrivõistlustel toimus täna tabelivangerdus, kui Sillamäe Kalev alistas karges (2 kraadi „sooja") Kadriorus seni tabelis kolmandal kohal olnud Nõmme Kalju ja tõusis neist punktiga mööda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X