320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Lisaks vahetusmängijate arvule on siin ka see küsimus, et juba praegu on ML-i mängima pääsemise lävi madal (näide: Tammeka, kevad 2012, võeti mängima enam-vähem need, kes tahtsid ja vähegi oskasid). Nii devalveerub ML-is mängimise väärtus-motiveerivus mängumeestele. Ma ei pea reeglit üdini halvaks ja konspiratiivsuse kohta ei oska ise midagi öelda, aga samas ei ole meil (kui ehk Ida-Virumaa kõrvale jätta) ka mingit leegionäride üleküllust ja sellest lähtuvaid probleeme, et nüüd asja niimoodi reguleerida. Samas ma saan aru, et jalgpalliliit peabki reegleid tegema nii umbes viieaastase ettepoole suunatud pilguga.

    Kommentaar


      Algselt postitas urmar Vaata postitust
      Mismoodi see segab? Meil polegi ju vaja meeskondi, kus ainult välismaalased mängivad? Või on?
      Ma arvan, et praeguses seisus tuleb iga heal tasemel välismaalane Meistriliigale kasuks, sest mida rohkem neid on, seda tugevam on ka kogu liiga tase ja seda tugevamaid mänge saavad meie oma mängijad ja noored. Kui nüüd hakata välismängijate arvu üha enam piirama, oleks see just kui samm ajas tagasi. Tuleb leida tasakaal liiga taseme tõstmise ja eestlaste arendamise vahel ning minu meelest läheb sellise reegliga see tasakaal paigast.
      Newton Heath 1878

      Kommentaar


        Algselt postitas malagar Vaata postitust
        Pullisitt on see, et jälle on laialt levinud reeglist mingi oma haige variant tehtud, kui võrrelda näiteks sama piiranguga inglismaal, siis seal ei tohi 25 mängijalises koosseisus üles anda rohkem kui 17 välismängijat ja satsis peab olema vähemat 8 kodus treenitud mängijat. Pohlak ja Co teevat enamvähem vastupidi. Selge see kellele (millisele klubile) see kasulik on .
        Inglismaa ja Inglismaa...keda kurat huvitab see Inglismaa? EESTIS oleme. Autodel võiks ka keelata naelrehvid ära kuna Hispaanias on keelatud ju (On jah hoopis teine kliima...aga Inglise jalgpall ja kultuur on ka hoopis midagi muud kui Eesti oma). Et üle 17 importmängija ei tohi üles anda...kõik vinguvad, et pole kedagi toetada kuna pole mingit identiteeti ega midagi...kui sul mängib platsil 6 kuuevarbalist, 3 kurnäuskast ja kogemata sattunud 2 kohalikku mängijat siis tekib mingi identiteet või mingi tõmme klubi vastu, et hakatakse mängudel käima või? Me oleme Eestis kus inimesi kohalik klubivutt ei huvita ja seega teeb suur hulk keskpärast importkaupa asja ainult hullemaks...meil on vaja heal tasemel mängijaid sisse tuua mitte keskpäraseid pallipuudutajaid nagu siiani enamus on.

        Kalju tegelastele küsimus, et kui te nii selle vastu olete (no see ruigamine mis järsku tuli) siis kas Kalju eesmärk ei olegi oma noori kasvatada nagu suure suuga lubatakse? Et kas eesmärk on kodumaiste arvu platsil veelgi vähendada platsil võrreldes praegusega? Praegu ju piirangutega teil probleeme pole...aga kisa on nagu oleks siga kahe aia vahel. Küsime siis lihtsamalt, kas Kalju tahab uuest hooajast platsile panna meeskonna kus üle poolte on importkaup? Niigi olete kodutud, kes ringi rändavad mööda Edgarogodi ja kaotate oma identiteeti ja kui veel julm kogus importkaupa on siis kus teie identiteet on ja mida ütlete inimestele, kes esimest korda mängudele tulevad? Ütlete, et Nõmme Kalju - toetame Nõmmet...aga reaalsuses vahib vastu Kadriorg (Lasnamäe getogi vaateväljas chillimas...sorry lasna elanikud) ja mängimas on mingid x nimedega tegelased. Nõmmel elavad brasiillased, jaapanlased ja muud sellised või? Kui seda importkaupa teil veel juurde tuleb siis on Kalju identiteet Nõmmega samapalju seotud kui Edgarogradi tsaar Edgari mersu Tulika taksoga.

        Kommentaar


          Algselt postitas mortan Vaata postitust
          Ma ei pea reeglit üdini halvaks ja konspiratiivsuse kohta ei oska ise midagi öelda, aga samas ei ole meil (kui ehk Ida-Virumaa kõrvale jätta) ka mingit leegionäride üleküllust ja sellest lähtuvaid probleeme, et nüüd asja niimoodi reguleerida.
          Seepärast ma ei saagi aru siinse rahva vingumisest nagu oleks selle uue reegliga uus MASU tekitatud maailma majanduses. Kirdeklubidel võib probleeme tekkida aga äkki hakkavad ka siis perset rohkem liigutama ja teevad noortetööd rohkem mitte ainult seepärast, et reeglid käsevad ML klubidel mingi teatud arvu noortekampasid omada. Äkki saab Transist ka lahti siis või muutub natukenegi paremaks kui see panustajate jõuk praegu.

          Kommentaar


            Kalju ei puutu üldse asjasse. Pole ma miski Kalju fänn siin. Reegli lollus puutub asjasse - sama ajuvaba põlve otsas nokitsetud pask nagu see eesti oma Bosman. Ei ole nii räigeid piiranguid Eesti oludes vaja ja punkt. Demagoogiasse laskuda ei viitsi.

            Kommentaar


              Algselt postitas ballack Vaata postitust
              Seepärast ma ei saagi aru siinse rahva vingumisest nagu oleks selle uue reegliga uus MASU tekitatud maailma majanduses. Kirdeklubidel võib probleeme tekkida aga äkki hakkavad ka siis perset rohkem liigutama ja teevad noortetööd rohkem mitte ainult seepärast, et reeglid käsevad ML klubidel mingi teatud arvu noortekampasid omada. Äkki saab Transist ka lahti siis või muutub natukenegi paremaks kui see panustajate jõuk praegu.
              Transist lahti ei saa kuna "tuntud" inimesed ju sinna minemas. MASU on sellepärast, et tase langeb ja euroopas pole midagi teha (mitte, et siiamaani oleks seal midagi teha olnud).

              Kommentaar


                Kommentaar


                  Algselt postitas malagar Vaata postitust
                  Kalju ei puutu üldse asjasse. Pole ma miski Kalju fänn siin. Reegli lollus puutub asjasse - sama ajuvaba põlve otsas nokitsetud pask nagu see eesti oma Bosman. Ei ole nii räigeid piiranguid Eesti oludes vaja ja punkt. Demagoogiasse laskuda ei viitsi.
                  Seda Kalju asja ei mõelnud sind

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rauulo Vaata postitust
                    Ma arvan, et praeguses seisus tuleb iga heal tasemel välismaalane Meistriliigale kasuks, sest mida rohkem neid on, seda tugevam on ka kogu liiga tase ja seda tugevamaid mänge saavad meie oma mängijad ja noored. Kui nüüd hakata välismängijate arvu üha enam piirama, oleks see just kui samm ajas tagasi. Tuleb leida tasakaal liiga taseme tõstmise ja eestlaste arendamise vahel ning minu meelest läheb sellise reegliga see tasakaal paigast.
                    Mina pole nõus, et IGA välismaalane tuleb liigale kasuks. Minuarust on see juba kasvõi selles osas väga hea reegel, et nüüd ehk pööratakse varasemast oluliselt suuremat rõhku ka välismaise palluri kvaliteedile. Mina näen selles reeglis positiivset tulevikku.
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Aga ega ta vist tõsi ole, et see reegel lükatakse varsti ümber, sest tegemist on EU sisese vaba tööjõu liikumise piiramisega ning see pole lubatud.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        loe jalkaliidul lehel olevat uudisnuppu, kus sellest ka kirjutatud.

                        antud reeglis küll mingit probleemi ei näe. pigem tundub lihtsalt kiirustatult kehtestatud, sest pigem oleks oodanud, et nii põhjapanevast reeglimuutusest antakse pikemalt kui 3 kuund enne uut hooaega teada. pool aastat või pigem terve hooaeg oleks normaalne. financial fair play reeglit ei kehtestatud ka üleöö.

                        Kommentaar


                          Mäng on algamas ja staadioni teadvustaja hõikab hullunult mikrofoni "ja tänane algkoosseis on: väravas: Mubarak, kaitses: El Hadji, Si Lee, Tokarauskas ja Mbombabwe, poolkaitses: Chichuchadze, Sepp, Koogas ja Tamm, ründes: Al Ahly ja Nykke Bro" (ligitõmbav klubi ja identiteet on nii suur, et tunneb kohe nagu oma klubi ja peab edaspidigi mängudele minema). 6 oli lihtsalt liiga väike arv nagu kriisatakse.

                          Kui keegi tahab vaadata väljamaalaste madinat siis nad vaatavad Real Madriiiide, Mankusid, Milantsikuid ja muid selliseid...mitte suva tundmatuid pallihellitajaid kellest mõnel isegi tase võib-olla ainult natuke kõrgem on kui kohalike tase.

                          Kommentaar


                            see reegel on ilmselt tuleviku arvestades vajalik. argumendid, et siis pole teha midagi euroopas.... ausalt öeldes ei kõigutaks ka euroopas kuhugi jõudev sats, mis koosneks üleilmselt kokku krabatud jorssidest. see reegel praeguses ajas pmst ei muuda midagi, küll hakkab määrama tulevikus ja mõneti peaks aitama ka väheste umbes 25 aastaste mängijate kasvule meie liigas ning tõstma teataval määral kodumaise mängija staatust. ainus, et kas ei oleks võinud sellest reeglist rääkida natuke varem ja teha asju natuke avatumalt. eelnevalt diskussiooni luues, aga see on ju tüüpviga jalkaliidu juures.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                              ainus, et kas ei oleks võinud sellest reeglist rääkida natuke varem ja teha asju natuke avatumalt. eelnevalt diskussiooni luues, aga see on ju tüüpviga jalkaliidu juures.
                              klubidega olla räägitud ja kõik olla nõus olnud. ju sa pole lihtsalt selles ringis, kellega peeti vajalikuks arutada (mina ka ei olnud).
                              mulle meeldib, kui Eesti poisse vähemalt koduturul veidi eelistada ja mõne reegliga neile väike eelis anda.

                              Kommentaar


                                Mõistlik reegel lollakalt väikese ettetatamisajaga. Selliseid ümberkorraldusi ei teha puusalt tulistades, see on küll täielik jamps.

                                Kalju fännide raev on mõistetav, paljuski importkauba kaasabil võidetud tiitli kaitsmine samade relvadega muutub võib-olla pisut keerulisemaks, aga samas kutsuks siiski kainet mõistust säilitama. Konspiratsiooniteooriate konstrueerimisega on sageli suur oht totakaks muutuda. Ja hea meelega loeks siitsamast ka Kuno arvamust.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X