320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas keemiainsener Vaata postitust
    Nonäed. Tammkea tõestas, et täitsa võimalik on Tallinna suurtelt kõik punktid võtta.
    Minu tsirka nädalatagune tõdemus, et Sillamäe mängib liiga parimat jalgpalli, sai taas ühe kinnituse juurde.
    Sillamäe hetkel tõesti näitamas ühte parimat minekut. Aga tänane Levadia kaotus ei ole teps mitte hea enne Florale. Ma arvan,et Kristal teeb tüüpidele täna sellist porri,et reedel saab selle valu kõik Flora enda kaela.
    Hetkel panen panuse,et tiitli mängivad välja just Sillamäe ja Levadia. Flora kui tahab kaasa kulla heitluses rääkida, peab kiirelt endale päris treeneri leidma. Kalju rong on juba kraavi suunas teel...
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      Ja kuhu suunas budulojus teel on?

      Kommentaar


        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
        Ja kuhu suunas budulojus teel on?
        ma olen paigal. Ma loodan muidugi,et tiitliheitlus käiks viimase vooruni ja kõik neli suurt oleks mängus.
        Aga Romario, oled ju ise ka nõus,et see mis kaljuga hetkel toimub on üks suur vägistamine
        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
        Ott Järvela

        Kommentaar


          Kõigil on variandid kõigi vastu. Olen kindel, et esimene nelik kaotab veel tagumisele kuuele mitmeid punkte. Mitte miski pole kindel veel..

          Kommentaar


            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
            Kõigil on variandid kõigi vastu. Olen kindel, et esimene nelik kaotab veel tagumisele kuuele mitmeid punkte. Mitte miski pole kindel veel..
            Absoluutselt. Ma usun, et nii Kalju, Flora, Levadia kui ka Sillamäe fännid võivad hetkel öelda, et keskmise mängupildi atraktiivsusega rahul ei olda. Ja pigem ei ole asi selles, et eelnimetatud meeskonnad ei oskaks üldse palliga mängida, vaid selles, et reaalselt on liigas lisaks nendele kuus võistkonda, kes on valmis iga eksimuse ära karistama. Ma ennustan, et tulevane meister kaotab selle veidi vähem kui poole hooajaga, mis mängimata, vähemalt kolm korda punkte.

            Kommentaar


              Julged pakkuda ka, kellele? Lihtsalt intriigi mõttes või nii.

              Kommentaar


                Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                Julged pakkuda ka, kellele? Lihtsalt intriigi mõttes või nii.
                Arvestades budu varasemaid ennustusi/arvamusi, näiteks tennises ja korvpallis, siis võib suhteliselt kindlalt väita, et meistriks tuleb Flora või Kalju.

                Kommentaar


                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  Arvestades budu varasemaid ennustusi/arvamusi, näiteks tennises ja korvpallis, siis võib suhteliselt kindlalt väita, et meistriks tuleb Flora või Kalju.
                  Kipub jah tavaliselt aia taha minema see ennustamine .
                  Kuna ma liigas konkreetselt kellegi poolt ei ole, aga vastu küll. Siis lihtsalt ootan põnevust viimase mänguni!
                  Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                  Ott Järvela

                  Kommentaar


                    Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                    Kuna ma liigas konkreetselt kellegi poolt ei ole, aga vastu küll. Siis lihtsalt ootan põnevust viimase mänguni!
                    lollakas paralleel muidugi aga kas sa naisi valid samamoodi - et kedagi konkreetselt ei taha, aga mõne vastu oled küll
                    Seisan üksi mere ääres
                    jalas kollased sandaalid
                    valged, merevahust sääred
                    hüüan: "Elagu skandaalid!"

                    Kommentaar


                      Tammeka - Levadia 2:1

                      Premium liiga XVIII vooru mäng:Teisipäev, 6. august kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)TARTU JK TAMMEKA - TALLINNA FC LEVADIA 2:1 (1:1)mittea...



                      Esimest korda siis Tammeka ajaloos võideti Levadiat!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas chac Vaata postitust
                        lollakas paralleel muidugi aga kas sa naisi valid samamoodi - et kedagi konkreetselt ei taha, aga mõne vastu oled küll
                        see on ainult väliselt kaunite inimeste eelis
                        I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas dareth Vaata postitust
                          Samas tänavu 20p Narvalt võetud, 7p Sillamäelt ja Tallinna suurtelt kamba peale 4p.

                          2012. a saadi Sillamäelt 12p, Narvalt 11p ja Tallinna suurtelt 7p.
                          2011. a saadi Sillamäelt 13p, Narvalt 2p ja Tallinna suurtelt 8p.

                          Seega esimene ots paistab alumisest sama kaugel olevat.

                          Huvitav oleks muidugi võrrelda ka väravate vahet ülemise ja alumise poole meeskondade mängude lõikes. 2011. a tekitab muidugi Ajax anomaalia sisse.
                          Niisiis tänase seisuga selle hooaja saak amatöörid vs profid 34 punni.

                          Olen vahepeal teinud väikseid võimlemisharjutusi ML mängutulemuste kallal ning viimase 6 aasta alusmaterjal (profid vs amatöörid kontekstis) on töödeldud. Visuaalselt haaratavaid järeldusi veel välja pakkuda pole (püüan sellega homme tegeleda), kuid esmamulje põhjal väidan, et vahe tabeli ülemise ja alumise otsa vahel aastate lõikes väheneb.

                          Kel huvi, siis lingitud faili töölehtedel on aastate 2008-2013 ML klubide mängutulemuste võrdlus profid vs amatöörid kontekstis. Huvipakkuvam peaks olema igal töölehel kollase taustaga värvitud rida, kus on märgitud iga klubi esinemine kodus ja võõrsil nii profiklubide kui amatööride vastu. Väljendasin seda keskmise väravate vahega mängu kohta, kusjuures nullile lähedasem arv peaks tähendama keskmiselt tasavägisemaid mänge. (Tegelikult peaks arvestama ka standardhälvet: keskmine väravate vahe 0 võib tähendada ka viite 0-3 ja viite 3-0 mängu, aga selle tähtsa küsimusega tegelen ka homme.)

                          Igatahes... Kel huvi, saab antud info põhjal teha järeldusi konkreetsete klubide käekäigu kohta (nt kuidas Kalju esitus muutus pärast kodumängude viimist Hiiult Kadriorgu või Levadia kodumängude pidamine Maarjamäe treeningkeskuse atmosfääris).



                          PS. ML üldise taseme kohta välismaa kontekstis palun antud andmete põhjal mitte erilisi järeldusi teha.
                          PPS. 2008. a on sisse arvestatud TMVK (oli tabelis 3. ja vist 66 p) ning profina märgitud Kalju (5. koht) ja amatöörina Sillamäe (6. koht) - kui kellelgi on täpsustavaid kommentaare, andke tuld. Kas Kalju oma esimesel ML-aastal mitte poolproff polnud?
                          PPPS. Mingil määral mõjutab statistikat meie lumejalgpall ehk kodumängud tegelikult võõral staadionil.
                          PPPPS. Tühistatud võistkonna tulemused (ehk mängukalendris märgitud kriipsud mängutulemuses) asendasin 0-ga.
                          I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                          Kommentaar


                            Ma olen sellele teemale juhtinud tähelepanu ka varasemalt, aga miks on vaja nii hädasti sildistada nö professionaalseid ja amatöörmeeskondi. Amatöörmängija on vastikult halvustav sõna. Tallinna Kalevi, Infoneti, Tammeka eest käivad väljakul iganädalaselt väljakul mängijad, kes teenivad raha jalgpalli mängimisega. Ma eeldan, et ka Kuressaares (Mööl ja Mütt näiteks) saavad vähemalt mingitki stipendiumi, hooaja eel oli ka juttu, et näiteks Lavrentjev (Paide) on ühe teise klubi palgafondis, ehk nii mõnigi teine. Samas on kõrgliigas käinud nii Kalju kui ka Levadia eest väljakul mängijaid, kelle rahakott ei paksene seoses jalgpalliga. Võimalik, et ka Floras, selle kohta infot ei oma. Kas nende klubide näol on kah nüüd tegemist amatöör- või poolprofessionaalsetemeeskondadega?

                            Kommentaar


                              Püüan olla pragmaatiline. Statistika on selline nõme asi, et lõppkokkuvõttes on sellest võimalik igasuguseid taotluslikke trende tuvastada, palju keerulisem on neid ümber lükata.

                              Loomulikult ma tean, et nii amatöör- kui poolprofisatsides on palju pallureid, kelle elu koosnebki jalgpallist (ja osad saavad ka selle eest raha). Samas on klubil keskmiselt kehvemad treeningtingimused, personaliks on peatreener, massöör-pesupesija-koristaja-abitreener ja mänedžer-turvamees-sekretär-raamatupidaja. Mängijad, kelle elu tahab elamist, peavad märkimisväärse osa eluenergiast pühendama päevatööle, olgu selleks müüriladumine, kinnisvaravahendus või jahumüük. Profisatsiga võrreldes teeb see suure vahe sisse, sorry.
                              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                                jutt
                                PS. Lihtsa vaevaga võid muuta vahetegemise proffide ja amatööride vahel esimese ja tagumise viisiku võrdluseks. Tuleb vaid 2013. a Paide profiks määrata ja Narva amatööriks. Ülejäänu jääb samaks - vähemalt viimase kuue aasta lõikes.
                                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X