320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Esiliiga A & B 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
    Võtame esiliigas vahetusi vähemaks, likvideerime duublid. Kõik selleks, et iseseisvatel klubidel oleks kergem konkureerida medalitele ja rahvast oleks. Tagajärjeks: vähe tugevaid mänge, atraktiivsuse langus publiku jaoks, Premium liigasse vaid visiteerimine. Kui iseseisev klubi pole duublitest tugevam, siis käib Premiumis Tarvase moodi vaid visiidil. Kui see ongi eesmärk, siis....
    Duublid on kõll viimane, mis liiga atraktiivsust ja publikuhuvi tõstavad, eriti kui duublid liigas domineerivad.

    Kommentaar


      Algselt postitas kesa Vaata postitust

      Teistpidi, kui lasta iga mossitaja väljakule, võib see hoopis kvaliteedile kahju tuua.
      Jah, nii kipub ka olema. Aga see on amatöörmeeskonna puhul osaliselt paratamatus. Kui tegeled asjaga kirest mängu vastu ja mängida ei saa, on perse.

      Samamoodi on duublitel probleemiks see, et sul ei ole kokkumänginud koosseisu, õlitatud masinavärki, vaid koosseis pidevalt roteerub. Sellest hullem on muidugi, kui pead üldse pingutama, et 11 mängijat kokku saada, aga see vahetuste teemasse ei puutu.

      Niigi on stabiilse koosseisuga iseseisva klubi treener halvemas olukorras kui duubli treener, kes teab enam-vähem kindlalt, kes iseseisva klubi eest väljakule jooksevad.
      Iseseisva klubi treeneri jaoks on duubli koosseis aga pea alati loterii.
      Reeglina pannakse taktika paika lähtuvalt vastasvõistkonna tavastiilist, mitte konkreetsetest mängijatest. Mängijaid, kelle vastu tegutsemiseks antakse erijuhised, ei ole palju ning need juhised on juba ette teada.

      Kas Meistriliigasse tõustes ei või harjumuspärasest väiksem lubatud vahetuste arv vasttõusnud klubile veidi taktikalisi raskusi tekitada.
      Pigem tekivad taktikalised raskused, kui sa vahetad välja poole koosseisust.
      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

      Kommentaar


        Algselt postitas Stok
        100% vist ei ole, aga 99% kindlasti. Backendis defineerid piirangud ära: lubatud mänguminutid nädalas, mitme kollasega mäng vahele jääb; mängija juures märgid punase kaardi eest saadud mängukeelu pikkuse, jne. Ja siis algoritm kontrollib mängijad üle. Soovitavalt kontorist keegi hoiab vähemalt esimesel aastal silma peal asjal. Peenikeses kirjas on 'as is' ehk klubidel on lubatud vastavat teenust kasutada, aga lõplik vastutus ja kohustus juhendeid lugeda jääb neile endile.

        Kuidas te praegu tagantjärgi kindlaks teete, kas oli keelatud mängija sees? Ainult protesti peale?
        Täpselt selline oli ka minu idee, et see backendis ära lahendada. Julgen loota/arvata, et liidul olev andmebaas on normaalselt koostatud, sellisel juhul on ju kõik tehtav. Ja ka see, et lõpplik vastutus jääb ikkagi klubile endale. Lihtsalt minu arust oleks tegu ikkagi klubisi aitava lahendusega, ning kui on võimalus sellist infot ikkagi kokku panna ja aega säästa, siis mina arvan, et tuleks seda kasutada. Neid nn apse peaks ka see lahendus kiiremini ju välja tooma, ega neid nagunii baasi jääda ei tohiks.

        Kommentaar


          Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
          Võtame esiliigas vahetusi vähemaks, likvideerime duublid. Kõik selleks, et iseseisvatel klubidel oleks kergem konkureerida medalitele ja rahvast oleks. Tagajärjeks: vähe tugevaid mänge, atraktiivsuse langus publiku jaoks, Premium liigasse vaid visiteerimine. Kui iseseisev klubi pole duublitest tugevam, siis käib Premiumis Tarvase moodi vaid visiidil. Kui see ongi eesmärk, siis....
          Mitte väga ammu ma vastasin sulle siinsamas teemas. See kas iseseisev klubi on duublitest tugevam üksi ei näita seda kuidas ta järgmine hooaeg kõrgemal minema hakkab. Eredaim näide Kalju tõusis meistrika 2007 esiliiga 6. kohalt, Infonet 2012 esimeselt. Oma esimesel meistriliiga hooajal saavutas Kalju 4. ning Infonet 6. koha. 2013 sai Jõhvi esiliigas 2. koha, kukkus järgmine aasta meistrikast välja. 2014 sai Pärnu esiliigas 3. koha, aga näe paneb siiani meistrikas edasi.

          Seis on lihtsalt selline, et kui raha taha ei saa ja piisavalt kogemust pole siis üle 7-8. koha on vaat, et võimatu mängida. Alatine must hobune Sillamäe nüüd küll kukkus ilmselt profiseltskonnast välja, aga näis mis koosseisust mida välja pigistavad nüüd.

          Mina ei süüdista siin kedagi, nii lihtsalt on hetkeseis - käärid on suured, klubid noored, väiksemate treeningtingimused nigelad. Lisan veel, et Viljandimaa ja Pärnumaa on jalgpalliliselt oluliselt rohkem arenenumad kui Lääne-Virumaa, seetõttu ka Tarva kiire väljakukkumine ja näis kaua taastulemisega läheb. Kogemus läheb aga igatahes tallele. Oleks terve satsi suurklubide noori täispumbanud oleks ehk mõne punkti rohkem saanud, kuid mis hinnaga (enda näo kaotus) ja mis selle mõte Tarva jaoks oleks olnud?


          Duublite atraktiivsusest. Kui kasutatakse esinduses kirjas olevaid mehi, siis see valmistab publikumis pigem trotsi (isegi kui pole tegu põhisatsi a-kategooria staariga), va nende samade duublite lapsevanemad ja lähedasemad sõbrad äkki - kes loodavad ehk, et neile huvipakkuv noormängija ammutab samal ajal vanemalt kogemusi? Pv numbritest ei ilmne, et keegi teine duublite mänge duublite tõttu külastaks. Ainus atraktiivne asi, mis suudan välja mõelda on, et saab näha tippklubide noori kellest nii mõnigi ka Eesti noortekoondislane (tekib võrdlusmoment kuidas meie noored vs nende). Kuid hooaja jooksul on üsna keeruline näiteks Rakvere rahvale maha müüa, et vaatame nüüd neli korda kuidas seekord Levadia noorukite vastu läheb ja siis Flora ja siis Kalju ja siis Info (varasematel hooaegadel juba kümneid kordi nähtud).

          Ega muud stoorit duublitel ju pole. Nad ei mängi rahvale ja medalidki neid suuresplaanis ei koti. Kui Õhtulehes võrreldi üht meie meistriliiga tiitlinõudlejat tühja kestana, ehk küll tinglikult, kuid point jääb (millega ma küll päris ei nõustu), siis sama võistkonna duublis atraktiivsuse leidmine on justkui tuumafüüsika, mida tavavaataja ei hakka elusees lahendama.


          Vahetuste osas pole mina näiteks suutnud lõplikku seisukohta kujundada. Mõlemal poolel tugevad argumendid. Kuid sellele loogikale vastu vaielda ei oska, et mida rohkem on sul kaadrit seda lihtsam on sul vahetustega vastane üle mängida. Ning esiliigat pikalt jälginuna tuleb tunnistada, et kui miskit on mängus ja teisel poolajal toimub 7-10 vahetust ning keskmisest rohkem maasrullumist, siis ehedat jalgpalli see enam ei meenuta.


          Kokkuvõttes mulle isiklikult meeldiks, kui Esiliigas oleks 12 klubi ja vahetuste arv nagu päris meeste vutis ikka. Hooaeg hakkaks kas või nädal hiljem ja lõppeks nädal varem. Liigas oleksid näiteks sihukesed tiimid (hüpoteetiline, lambist esimesena meenuvad): Pärnu, Viljandi, Welco, Santos, Vändra, Maardu, Tallinna Kalev, Kohtla-Järve, Kuressaare, Elva, Tarvas ning Raasiku. Ma usun, et selles liigas oleks elu sees. Duublite kõrvale lükkamisega küllap tõesti mõneks hooajaks sportlik tase langeb, kuid usun, et see võiks uuesti tagasi tõusta. Inimesed oleks voorust vooru tähendusliku asja sees. Tõuseks ehk ka motivatsioon, sest Esiliiga jalgpallis nagunii raha pole, oleks vähemalt sisu. Tekiks ajapikku kõigile korralik jalgpallivaatamist soodustav staadion ka oleks nii bueno kui bueno.


          Duublite jaoks looks kahetasandilise liiga (keerutagu vutti sama kalendri järgi nagu meistrika voorud), vahetustega olgu kuidas klubid ise ja liit paraja leiavad. Satsides vanuselagi olgu näiteks U23 + siis mõned vanemad erandina, kellel vaja vormi leida.
          Last edited by Andres.; 16.11.16, 12:36. Põhjus: panin numbritega veidi mäda

          Kommentaar


            Algselt postitas QRkood Vaata postitust
            Täpselt selline oli ka minu idee, et see backendis ära lahendada. Julgen loota/arvata, et liidul olev andmebaas on normaalselt koostatud, sellisel juhul on ju kõik tehtav. Ja ka see, et lõpplik vastutus jääb ikkagi klubile endale. Lihtsalt minu arust oleks tegu ikkagi klubisi aitava lahendusega, ning kui on võimalus sellist infot ikkagi kokku panna ja aega säästa, siis mina arvan, et tuleks seda kasutada. Neid nn apse peaks ka see lahendus kiiremini ju välja tooma, ega neid nagunii baasi jääda ei tohiks.
            Mina neid rikkumisi ei püüa, aga kui luua süsteem ja siis ikka klubi vastutab, kui süsteem eksib, siis tekitab see veel suuremat segadust. Ise lugemine on ikka kõige kindlam variant.

            Ma juba kujutan ette olukordi, kui Järva mängukeeld oleks näiteks netist puudunud. Mis laine siis oleks järgnenud Kalju poolt. Kusjuures tollal ju Liit saatis nimekirja klubidele mängukeeludest, aga Järva oli seal kirjas Ararati mängijana, sest läks Kaljusse pärast nimekirja laialisaatmist.

            Kogu seda kremplit täpselt fikseerida on siiski raskem, kui hoiatus lihtsalt paberile kirja panna.

            Kommentaar


              Algselt postitas urmar Vaata postitust
              Mina neid rikkumisi ei püüa, aga kui luua süsteem ja siis ikka klubi vastutab, kui süsteem eksib, siis tekitab see veel suuremat segadust. Ise lugemine on ikka kõige kindlam variant.

              Ma juba kujutan ette olukordi, kui Järva mängukeeld oleks näiteks netist puudunud. Mis laine siis oleks järgnenud Kalju poolt. Kusjuures tollal ju Liit saatis nimekirja klubidele mängukeeludest, aga Järva oli seal kirjas Ararati mängijana, sest läks Kaljusse pärast nimekirja laialisaatmist.

              Kogu seda kremplit täpselt fikseerida on siiski raskem, kui hoiatus lihtsalt paberile kirja panna.
              Ma arvan lihtsalt, et sa urmar oled vana kooli mees, kes usaldab paberit ja pliiatsit rohkem, kui arvutit. Praegu arvutavad arvutid paljusid asju tuhandike või nanode täpsusega asi siis mingi häiresüsteem andmebaasi põhjal valmis ehitada.

              Kommentaar


                Algselt postitas urmar Vaata postitust
                Mina neid rikkumisi ei püüa, aga kui luua süsteem ja siis ikka klubi vastutab, kui süsteem eksib, siis tekitab see veel suuremat segadust. Ise lugemine on ikka kõige kindlam variant.

                Ma juba kujutan ette olukordi, kui Järva mängukeeld oleks näiteks netist puudunud. Mis laine siis oleks järgnenud Kalju poolt. Kusjuures tollal ju Liit saatis nimekirja klubidele mängukeeludest, aga Järva oli seal kirjas Ararati mängijana, sest läks Kaljusse pärast nimekirja laialisaatmist.

                Kogu seda kremplit täpselt fikseerida on siiski raskem, kui hoiatus lihtsalt paberile kirja panna.
                Ma arvan, et liit ei hakka kunagi vastutama klubi poolt väljakule saadetud meeskonna eest. See on ju jabur. Tegu oleks klubisi abistava lahendusega, mis peaks juhtima tähelepanu mingitele mängijatele. Näiteks mängija nime järel, et kontrollige osalemiste arvu esindusmeeskonna eest jne. Loogiline ju ongi, et mingisuguse kahtluse puhul ja veel eriti tähtsatel üleminekumängudel vaatad üle kes ikka osa võtta võivad. Okei kõigi jaoks ei ole.

                Kommentaar


                  Algselt postitas QRkood Vaata postitust
                  Ma arvan, et liit ei hakka kunagi vastutama klubi poolt väljakule saadetud meeskonna eest. See on ju jabur. Tegu oleks klubisi abistava lahendusega, mis peaks juhtima tähelepanu mingitele mängijatele. Näiteks mängija nime järel, et kontrollige osalemiste arvu esindusmeeskonna eest jne. Loogiline ju ongi, et mingisuguse kahtluse puhul ja veel eriti tähtsatel üleminekumängudel vaatad üle kes ikka osa võtta võivad. Okei kõigi jaoks ei ole.
                  Üldiselt ei ole ju kaartide lugemisega erilisi probleeme. Häda on vaid siis, kui disklaff tuleb. Ja see süsteem ju seda ei välistaks. Hispaanias lendas rikkumise pärast karikasarjast Real ise. Ka seal ei ole sellist süsteemi millegipärast loodud. Ometi oli ju tegemist lihtlabase mängukeeluga, mis saadi küll teise klubi eest mängides. Miks nad seal seda elektrooniliseks ei tee?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    Üldiselt ei ole ju kaartide lugemisega erilisi probleeme. Häda on vaid siis, kui disklaff tuleb. Ja see süsteem ju seda ei välistaks. Hispaanias lendas rikkumise pärast karikasarjast Real ise. Ka seal ei ole sellist süsteemi millegipärast loodud. Ometi oli ju tegemist lihtlabase mängukeeluga, mis saadi küll teise klubi eest mängides. Miks nad seal seda elektrooniliseks ei tee?
                    Defineeri disklaff. Pead silmas mingitel põhjustel saadud mängukeeld, mis ei ole seotud kaartidega? Miks süsteem seda välistama peaks?
                    Mina seda ei tea miks Hispaanias või mingis muus riigis seda pole. Minul tekkis lihtsalt puhtalt isiklik huvi, kuna olen tarkvaraarendaja ja jälgin Eesti jalgpalli ning leidsin, et antud lahendus võiks pakkuda abi klubidele. Ma ei tea isegi kas klubisi üldse huvitaks antud lahendus või mitte. Viskasin lihtsalt ühe idee õhku, et huvitav oleks kuulda plusse ja miinuseid.

                    Kommentaar


                      Miinus on, et jalgpalliliit ei taju absoluutselt tänapäeva tehnilisi võimalusi.
                      www.playmaker.ee

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                        Kokkuvõttes mulle isiklikult meeldiks, kui Esiliigas oleks 12 klubi ja vahetuste arv nagu päris meeste vutis ikka. Hooaeg hakkaks kas või nädal hiljem ja lõppeks nädal varem. Liigas oleksid näiteks sihukesed tiimid (hüpoteetiline, lambist esimesena meenuvad): Pärnu, Viljandi, Welco, Santos, Vändra, Maardu, Tallinna Kalev, Kohtla-Järve, Kuressaare, Elva, Tarvas ning Raasiku. Ma usun, et selles liigas oleks elu sees. Duublite kõrvale lükkamisega küllap tõesti mõneks hooajaks sportlik tase langeb, kuid usun, et see võiks uuesti tagasi tõusta. Inimesed oleks voorust vooru tähendusliku asja sees. Tõuseks ehk ka motivatsioon, sest Esiliiga jalgpallis nagunii raha pole, oleks vähemalt sisu. Tekiks ajapikku kõigile korralik jalgpallivaatamist soodustav staadion ka oleks nii bueno kui bueno.


                        Duublite jaoks looks kahetasandilise liiga (keerutagu vutti sama kalendri järgi nagu meistrika voorud), vahetustega olgu kuidas klubid ise ja liit paraja leiavad. Satsides vanuselagi olgu näiteks U23 + siis mõned vanemad erandina, kellel vaja vormi leida.
                        Nõus, 12 klubiline, enam-vähem võrdsete ja regionaalselt laia territooriumi katvate iseseisvate klubidega Esiliiga, mis alustab paar nädalat Meistriliigast hiljem ja lõpetab nädal varem, kus kasutatakse meestevutile kohaselt kolme vahetust, kus mängitakse amatööridele sobivalt ainult nädalavahetustel, selline Esiliiga võib atraktiivsuselt vabalt konkureerida Meistriliigaga. Vähemalt eeldused oleksid loodud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas QRkood Vaata postitust
                          Defineeri disklaff. Pead silmas mingitel põhjustel saadud mängukeeld, mis ei ole seotud kaartidega? Miks süsteem seda välistama peaks?
                          Mina seda ei tea miks Hispaanias või mingis muus riigis seda pole. Minul tekkis lihtsalt puhtalt isiklik huvi, kuna olen tarkvaraarendaja ja jälgin Eesti jalgpalli ning leidsin, et antud lahendus võiks pakkuda abi klubidele. Ma ei tea isegi kas klubisi üldse huvitaks antud lahendus või mitte. Viskasin lihtsalt ühe idee õhku, et huvitav oleks kuulda plusse ja miinuseid.
                          Kindlasti huvitaks, pea et iga hooaeg lõikab keegi näppu (kas siis meistrikas või esiliigades). Klubide initsiatiiv jääb ilmselt selle taha, et personali, tehnilisi teadmisi ning raha on vähe. Igapäevaseid tegemisi on kõigil nii palju, et IT-lahenduse tellimise peale ilmselt mõelda ei jõuta. Kui mõelda jõutakse, siis pole võtta inimest ega vahendeid.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas QRkood Vaata postitust
                            Defineeri disklaff. Pead silmas mingitel põhjustel saadud mängukeeld, mis ei ole seotud kaartidega? Miks süsteem seda välistama peaks?
                            Mina seda ei tea miks Hispaanias või mingis muus riigis seda pole. Minul tekkis lihtsalt puhtalt isiklik huvi, kuna olen tarkvaraarendaja ja jälgin Eesti jalgpalli ning leidsin, et antud lahendus võiks pakkuda abi klubidele. Ma ei tea isegi kas klubisi üldse huvitaks antud lahendus või mitte. Viskasin lihtsalt ühe idee õhku, et huvitav oleks kuulda plusse ja miinuseid.
                            Pidasin silmas ikka kaartide eest saadud disklaffi ja endiselt ei ole teada, et kuskil on selline süsteem mängukeeldude fikseerimiseks loodud. Hispaanias ei ole, UEFA ja FIFA tühistavad ka aegajalt igasuguste mängude tulemusi, Levadia ja Trans on saanud sellisel teel võidu, Lantana vist kaotuse, Eesti naiskond sai valikmängus võõrsilt Rumeenia vastu sellise võidu.

                            Äkki teab keegi seda, kas kuskil on selline süsteem loodud.

                            Kesa, Sul on ka võimas andmebaas, kas oled seal eesseisvad disklafid kuidagi fikseerinud?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kesa Vaata postitust
                              Nõus, 12 klubiline, enam-vähem võrdsete ja regionaalselt laia territooriumi katvate iseseisvate klubidega Esiliiga, mis alustab paar nädalat Meistriliigast hiljem ja lõpetab nädal varem, kus kasutatakse meestevutile kohaselt kolme vahetust, kus mängitakse amatööridele sobivalt ainult nädalavahetustel, selline Esiliiga võib atraktiivsuselt vabalt konkureerida Meistriliigaga. Vähemalt eeldused oleksid loodud.
                              Miks ei ole siis II lääne tsoon populaarne? Mängivad igasuguste keskuste meeskonnad. Laias laastus on publikut võrdselt nii varakevadel, kui südasuvel. Sõltub sellest, kui ausalt on loetud, ka nii võiks skeptik väita. Ja loota, et nõrgema tasemega Esiliiga oleks see imerelv publiku lisandumiseks ei ole kuigi tõsiseltvõetav, umbes sama nagu vahetuste arvul.


                              Mul oli ka ilus helesinine lootus, et kui Rakvere Esiliigasse pääses, et nüüd tuleb rohkelt rahvast, aga tõus oli üpris tagasihoidlik, seegi ilmselt seotud klubi enda promoga. Sama probleem ilmnes kahjuks ka Premiumis. Tarva probleem Premiumis oli muidugi tasemes, aga Esiliigas oldi ilusasti konkurentsis.

                              Keilas võiks eeldavalt palju rahvast koguneda, kui ELB-sse pääsevad.

                              Kommentaar


                                Kui kusagil ringkondades arutatakse hooaja pikkuse üle, siis võiks üheks argumendiks olla sarnane statistika, nagu ma ülal välja tõin:
                                vahetused ringide kaupa (ELA)

                                ..................I......II......III.....IV
                                keskmine__3,66_3,36_3,1__2,74
                                iseseisvad_3,59_3,26_3,06_2,63
                                duublid____3,75_3,5__3,17_2,92

                                Ühe hooaja ja ühe liiga põhjal ei saa suuri järeldusi teha, tuleks vaadelda nt ELA ja ELB hooaegade lõikes (ja võimalusel võrrelda mõne välismaise sarnase ülesehituse/reeglistikuga liigaga).

                                Võib-olla on see normaalne, et hooaja vältel kuivavadki tiimide mängijaressursid kokku nt vigastuste tõttu. Teisest küljest tuleb esitada küsimus, kas vigastuste arv on võrreldav muude liigadega ja kui ei ole, siis miks? Kas puhtalt kehvem füüsiline ettevalmistus ja kui suurt rolli mängib puudulik infrastruktuur (nt trennid betoonplatsil, kuigi mängud peetakse parema kattega väljakul) ja vähene personal (massöör-kokk-kondiiter-arst-keevitaja-staadioniadmin ühes isikus)?

                                Kas kõrgema lennuga amatöörklubi (noh, need, kel on ambitsiooni mängida kõrgemal kui II liiga), kes ei soovi või pole võimeline Premium liiga tasemel organisatsiooni looma, on ikka vaja sundida profimeeskonda mängima? Trenni tehakse vähem ja kehvemates tingimustes, tugipersonal on puudulik, päevatöö nõuab oma energia jne, AGA väljakul panustama pead suutma samaväärselt kui profisportlane (mängude arvu mõttes).

                                Pidevalt räägitakse liigataseme võrra kõrgemale tõusu puhul (eriti PL-i), kas klubi on võimeline tegema ka vastava organisatoorse hüppe. Võime ju vaielda, et laias laastus on küsimus rahas ja sellest tulenevalt mängijate tasemes. Kui klubi saab hakkama madalamal tasemel JA tal on ambitsioon mängida kõrgemal, siis vähemalt minu arvates ei muuda klubi ega kogukonda tugevamaks pealesunnitud pikk hooaeg sita suusailma saatel. Esiteks kulub pikema hooaja peale rohkem ressursse, mida saaks ehk mõnevõrra mõistlikumalt kasutada. Teiseks peab ta liigapüramiidis tõusmise puhul eelarve suurendamiseks nii ehk naa valmis olema. Kolmandaks peaks vigastusteriski vähendamiseks mängijatele mitte liialt koormust andma (noh, kehvem ettevalmistus ja värki). Viimase vastu võib öelda, et kes suudab, see jääb pinnale, kuid profiklubiks saamise protsessi reglementidega üle forsseerida ei ole ka hea.
                                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X