320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

KTM reegel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Nüüd on autoriteedid siis nii kõrgele tõusnud, et kommenteerivad artikleid neid üldse lugemata. Et kui peatoimetaja kunagi midagi väitis, siis ilma lugematagi selge, et väidab iga kord.

    Kommentaar


      Algselt postitas urmar Vaata postitust
      Nüüd on autoriteedid siis nii kõrgele tõusnud, et kommenteerivad artikleid neid üldse lugemata. Et kui peatoimetaja kunagi midagi väitis, siis ilma lugematagi selge, et väidab iga kord.
      Sa oled nii taibukas, et ei oska isegi ära panna. Isegi kui ajakirja isiklikult käes ei hoia, siis läbi teiste väljaannete vahendamise on võimalik sisuga tutvuda.

      Kommentaar


        Püüan, kuidas ma püüan, mitte ei saa aru, mille eest või vastu -RoMaRiO- võitleb.

        Ja hoiame Küprose liiga kui Euroopa (tõenäoliselt ka maailma) kõige "räpasema" liiga küll siit mingite näidetena eemale. Miks kuskil on elavam publikuhuvi klubi- või koondisemängude vastu, sel on riigiti/piirkonniti niivõrd erinevad põhjused. Ja ei, suurem klubivuti huvi Küprosel ei tulene otseselt leegionäride rohkusest.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Tsiteerin Sergei Hohlov Simsonit: "Samuti leiame, et uus juhatus peaks senisest enam kaasama klubisid otsuste tegemisse – Eesti jalgpalli vundament on klubid.“

          Hetkel minule teadaolevalt ei ole pooled kõrgliiga klubid nelja leegionäri piirangu suhtes rahulolevad. Üldjoontes ei võitle ma millegi vastu, vaid ma soovin, et Eesti jalgpallis toimuks arutelu ning ühine kaasamõtlemine. Fakt on see, et Asula tänaval tehakse väga palju asju õigesti, aga ka nemad eksivad ja see on täiesti loomulik asjadekäik. Selleks tulebki erinevaid nägemusi ja mõtteid välja käia - see ei ole vastutöötamine, vaid ainult sellisel kujul jõutakse parimate lahendusteni. Mitte et tehakse midagi ja kõik pimesi kiidavad takka. Usu või ära usu, aga ka meil huvilistena on võimalik väga oluliselt kujundada kohaliku jalgpalli skenet.

          Ma kordan üle, mille vastu ma hetkel nii väga siis "võitlen". Ma väidan, et kohalike jalgpallurite turg ei ole hetkel veel selleks valmis, et me saaks nii suures ulatuses toetuda ainult Eestis treenitud mängijatele. Võib ju kõlada minimalistliku probleemina, et kas võib olla 4 või 5 leegionäri, aga pika hooaja raames mängib see väga suurt rolli. Absoluutselt hindan seda, et klubid suunavad rohkem ressursse oma mängijate kasvatamisele ja see ongi kõige mõistlikum tee, aga me ei pea selleks tegema hetkel sammu tagasi, et teha tulevikus kaks edasi. Me saame juba hetkel teha pool sammu edasi, et teha tulevikus samuti need kaks sammu. Meil on hetkel tohutu defitsiit kohalikest mängijatest, kellega mängida suurt mängu ning kes esimesel võimalusel ei võta vastu kahtlase väärtusega pakkumisi välismaal. Kordan ka selle üle, et ma ei ole vaimustatud "hall mass tasemel" leegionäridest, aga nende palkamine võistkonna tervikliku komplekteerimise nimel on hetkel paratamatu.

          Küprose juhtum oli toodud vaid näitena artiklile seoses vihjamisega publikunumbritele. Kui klubitasandil traditsioonide puudumine siinmail kõrvale jätta, siis ei erista Eesti spordipublikut Küprose omast miski. Nii nemad kui ka meie soovime sportlikku edu ning see mängib väga suurel määral kaasa selles, kuidas tribüünid täituvad. Nemad on klubitasandil võtnud sellise suuna. Mulle fännina selline asi ei meeldiks, aga hukka neid mõista ei saa, sest Küprose vutielu vähemalt liigatasemel elab. Rääkisime ka artikli autoriga antud teemal ja ma usun, et me mõlemad saime teineteisest aru.

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            Tsiteerin Sergei Hohlov Simsonit: "Samuti leiame, et uus juhatus peaks senisest enam kaasama klubisid otsuste tegemisse – Eesti jalgpalli vundament on klubid.“

            Hetkel minule teadaolevalt ei ole pooled kõrgliiga klubid nelja leegionäri piirangu suhtes rahulolevad. Üldjoontes ei võitle ma millegi vastu, vaid ma soovin, et Eesti jalgpallis toimuks arutelu ning ühine kaasamõtlemine. Fakt on see, et Asula tänaval tehakse väga palju asju õigesti, aga ka nemad eksivad ja see on täiesti loomulik asjadekäik. Selleks tulebki erinevaid nägemusi ja mõtteid välja käia - see ei ole vastutöötamine, vaid ainult sellisel kujul jõutakse parimate lahendusteni. Mitte et tehakse midagi ja kõik pimesi kiidavad takka. Usu või ära usu, aga ka meil huvilistena on võimalik väga oluliselt kujundada kohaliku jalgpalli skenet.

            Ma kordan üle, mille vastu ma hetkel nii väga siis "võitlen". Ma väidan, et kohalike jalgpallurite turg ei ole hetkel veel selleks valmis, et me saaks nii suures ulatuses toetuda ainult Eestis treenitud mängijatele. Võib ju kõlada minimalistliku probleemina, et kas võib olla 4 või 5 leegionäri, aga pika hooaja raames mängib see väga suurt rolli. Absoluutselt hindan seda, et klubid suunavad rohkem ressursse oma mängijate kasvatamisele ja see ongi kõige mõistlikum tee, aga me ei pea selleks tegema hetkel sammu tagasi, et teha tulevikus kaks edasi. Me saame juba hetkel teha pool sammu edasi, et teha tulevikus samuti need kaks sammu. Meil on hetkel tohutu defitsiit kohalikest mängijatest, kellega mängida suurt mängu ning kes esimesel võimalusel ei võta vastu kahtlase väärtusega pakkumisi välismaal. Kordan ka selle üle, et ma ei ole vaimustatud "hall mass tasemel" leegionäridest, aga nende palkamine võistkonna tervikliku komplekteerimise nimel on hetkel paratamatu.

            Küprose juhtum oli toodud vaid näitena artiklile seoses vihjamisega publikunumbritele. Kui klubitasandil traditsioonide puudumine siinmail kõrvale jätta, siis ei erista Eesti spordipublikut Küprose omast miski. Nii nemad kui ka meie soovime sportlikku edu ning see mängib väga suurel määral kaasa selles, kuidas tribüünid täituvad. Nemad on klubitasandil võtnud sellise suuna. Mulle fännina selline asi ei meeldiks, aga hukka neid mõista ei saa, sest Küprose vutielu vähemalt liigatasemel elab. Rääkisime ka artikli autoriga antud teemal ja ma usun, et me mõlemad saime teineteisest aru.
            Ikkagi ei saa aru, mis asja sa siin vaidlustad? Kui ejl poleks aastaid tagasi vähehaaval piiranguid lisanud, oleksime seisus, kus Sillamäel mängiks täisrivistus lätlasi-leedulasi + 4 venelast, sama ilmselt ka Narvas, Kaljus vähemalt 6 leegionäri, ilmselt nii ka Levadias. Kas selline oleks siis mingi ilus perspektiiv?

            No vähemalt Levadia puhul on küll halenaljakas väita, et ikka veel ei ole võimalik oma noori headeks mängijateks kasvatada.

            Pigem tuleb tõdeda, et enamus tippklubisid elab eurorahade sõltuvuses. Igal hooajal raisatakse kogu eeldatav euroraha välismaalastele ära ja ollakse pidevalt lõhkise küna ees, kui just meistriks ei tulda. Aga see õnn saab vaid ühele teoks, ülejäänud on jätkuvalt jamas.

            Näiteks Levadia määras üheks ejli stipi saajaks roosnupu, kellel on leping Levadiaga juba kolmandat aastat. Ilmselt on see leping tal minimaalpalgaline, et tuleb talle lisa maksta. Sama lugu tundub ka Golovljovil Infoga olevat.

            Flora stipendiaadid Riiberg ja Miller sõlmisid oma esimese profilepingu alles sel talvel, nende puhul on stipi lisamine iseenesest loogiline.

            Kes ei tea, siis Jalkas on stipendiaatide nimed olemas.

            Kommentaar


              Mina ei tea kui paljud selle piirangu poolt või vastu on, aga loomulikult peaks klubid otsuste tegemisse kaasama. Selles iseenesest ei tohiks olla küsimustki.

              Aga mida defineerida suure mänguna? Edu liigas või edu mingil määral Euroopas? Kui kohalikul tasandil, siis nelja võõrmängija piirang ei tohiks nüüd küll selline probleem olla, mis ühelgi klubil takistab edukas olemast. Kui Euroopas, siis peame me siin ikka marurealistlikuks jääma, me oleme ja jääme alati väikseks. Me klubidel ei hakka kunagi olema ei piisavat finantsi ega ei suuda me tuua siia ka sellisel tasemel võõrmängijaid, et stabiilselt edukad Euroopas olla, midaiganes keegi selle edu all ka silmas peab.

              Ma ütleks, et Eesti liigajalgpalli ja üldise hea tervise probleemiks on profiklubide vähesus ja see tegelikult eristab meid suurest osast Euroopast. Ahelreaktsioonina kaotame aastast-aastasse palju mängijaid, kes lihtsalt nö ruumipuudusel on sunnitud kõrvale astuma. Kõik ei pea ega saagi olla koondisematerjal, pole seda mujalgi, aga mängija arenguks on ikkagi ääretult vajalik see, et sa saad sellega tegeleda täies mahus ja pühendunult.

              Ma olen korduvalt öelnud, et meie tugevus peab tulema meie endi seest. Profiklubide vähesus pärsib liiga üldist konkurentsivõimet ja tervikuna ka nende väheste elukutseliste klubide mängulist kvaliteeti. Seda ei lahenda liigat võõrmängijatega üle uputades, vastupidi, probleemid vaid süvenevad. Kindlasti peab liikuma selles suunas, et Premium liiga tasemel oleks meil 10 täismahulist profiklubi, mis tagaks noortele mängijatele palju laiema väljundi, parema üldise treeningkvaliteedi, mängijatebaasi laienemise ja mis kõige olulisem, tihedama konkurentsi, mis on igale klubile juba eluliselt vajalik. See on see, millest Eesti jalgpall alati puudust on tundnud ja see annaks Eesti liigale ja jalgpallile tervikuna palju olulisema arengutõuke, mitte ainult kohalikul vaid ka rahvusvahelisel areenil.

              Ja mul pole iseenesest välismängijate vastu vähimatki, kui selline mulje kipub jääma. Vastupidi, kahe käega toetan nende palkamist. Ainus mis meid eristab, on see, et minuarust on neli täiesti piisav. Kui nüüd mõni tuleb lagedale taaskord väitega, et noored peavad lihtsalt välismängijad pingile istutama, siis viitsimata ise vastust formuleerida, tsiteerin Argo Arbeiterit detsembris Postimehele antud intervjuus, millega ma 100% nõus olen: "Olgu, võib-olla on ka tasemel noortest puudus, aga kui sa ei anna neile võimalusi, ei saagi keegi areneda. Kuidas saab öelda, et mine ja võta välismaalaselt koht ära, kui see välismaalane on juba valmis mängija ja proff, kes on siia korraliku palga peale toodud? See on idiootne jutt."
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                Ja mul pole iseenesest välismängijate vastu vähimatki, kui selline mulje kipub jääma. Vastupidi, kahe käega toetan nende palkamist. Ainus mis meid eristab, on see, et minuarust on neli täiesti piisav.
                See pole küll otseselt KTM teema, aga see 4 mõne aasta pärast 3ks (või lausa 2ks) ei pidanud muutuma? Või mäletan valesti?

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  See pole küll otseselt KTM teema, aga see 4 mõne aasta pärast 3ks (või lausa 2ks) ei pidanud muutuma? Või mäletan valesti?
                  Ausalt öeldes ma ise mäletasin ka, et muutub kolmeks (mille peale ma samuti juba nuriseks). Kuid urmar rahustas siin mind, et see ei puuduta Premium liigat.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas peters Vaata postitust
                    Ikkagi ei saa aru, mis asja sa siin vaidlustad? Kui ejl poleks aastaid tagasi vähehaaval piiranguid lisanud, oleksime seisus, kus Sillamäel mängiks täisrivistus lätlasi-leedulasi + 4 venelast, sama ilmselt ka Narvas, Kaljus vähemalt 6 leegionäri, ilmselt nii ka Levadias. Kas selline oleks siis mingi ilus perspektiiv?
                    Ilus perspektiiv või mitte. Ju see oleks karm reaalsus. Kui sellisel juhul oleks rohkem kui pool satsi leegionäre täis, siis see ilmestaks lihtsalt meie mängijaturu hetkelist nõrkust, mis tegelikult tuleb ju ka hetkel väga kenasti välja. Ma ei usu, et Eestis on hetkel ühtegi jalgpalliklubi, kes toob leegionäre seetõttu, et nad on leegionärid. Need ajad kui mõni sats tõi brasse, sest nad olid nö eksootilised, on möödas. Oma võimaluste juures üritatakse kokku komplekteerida võimalikult optimaalset koosseisu. Ja kui sul oma süsteemis või riigis vajaminevate omadustega mängijat ei ole, siis pöördutakse välisturule. Nii käib see ka klubides, kes on väga edukad mängijate kasvatamises. Ma hetkel ei ole väga kursis mängijatele tehtavate kulutustega, aga omal ajal oli sellise keskpärase leegionäri palkamine igatahes odavam lõbu kui liigasiseselt mõne mängija endale värbamine. Aasta oli ehk 2012 kui esimest korda mainiti, et varsti hakkavad erinevad piirangud kehtima, mida õnneks on juba korduvalt pehmendatud. Isegi kui enne tehti ka noortetööd, siis pärast piirangute kehtestamist ei ole veel ükski mängija ajaliselt valmis saanud, et hinnata, kas ehk selles vallas on edusamme näha, aga ka hetkel on meil vaja võimalikult kõrgetasemelist liigat.

                    Täisprofessionaalne liiga annab taseme tõusuks ka kohalikul turul palju paremad võimalused ja tuleb loota, et selleks ajaks on piisavalt mängijaid, kellele oleks põhjust selliseid võimalusi pakkuda. Professionaalne jalgpallur ollakse eelkõige ikka oma tasemelt ja suhtumiselt, mitte seetõttu, et saadakse meelisalaga tegeleda. Nagu need euromängudki meile tihtilugu näidanud on, siis arenenud jalgpallikultuuride amatöörmängijaidki võivad olla parema kvaliteediga kui siinsed profimängijad. Paide kohapealt on veidi vara ennatlikke järeldusi teha, aga eks tekitab seegi omajagu küsimusi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                      Ilus perspektiiv või mitte. Ju see oleks karm reaalsus. Kui sellisel juhul oleks rohkem kui pool satsi leegionäre täis, siis see ilmestaks lihtsalt meie mängijaturu hetkelist nõrkust, mis tegelikult tuleb ju ka hetkel väga kenasti välja. Ma ei usu, et Eestis on hetkel ühtegi jalgpalliklubi, kes toob leegionäre seetõttu, et nad on leegionärid. Need ajad kui mõni sats tõi brasse, sest nad olid nö eksootilised, on möödas. Oma võimaluste juures üritatakse kokku komplekteerida võimalikult optimaalset koosseisu. Ja kui sul oma süsteemis või riigis vajaminevate omadustega mängijat ei ole, siis pöördutakse välisturule. Nii käib see ka klubides, kes on väga edukad mängijate kasvatamises. Ma hetkel ei ole väga kursis mängijatele tehtavate kulutustega, aga omal ajal oli sellise keskpärase leegionäri palkamine igatahes odavam lõbu kui liigasiseselt mõne mängija endale värbamine. Aasta oli ehk 2012 kui esimest korda mainiti, et varsti hakkavad erinevad piirangud kehtima, mida õnneks on juba korduvalt pehmendatud. Isegi kui enne tehti ka noortetööd, siis pärast piirangute kehtestamist ei ole veel ükski mängija ajaliselt valmis saanud, et hinnata, kas ehk selles vallas on edusamme näha, aga ka hetkel on meil vaja võimalikult kõrgetasemelist liigat.

                      Täisprofessionaalne liiga annab taseme tõusuks ka kohalikul turul palju paremad võimalused ja tuleb loota, et selleks ajaks on piisavalt mängijaid, kellele oleks põhjust selliseid võimalusi pakkuda. Professionaalne jalgpallur ollakse eelkõige ikka oma tasemelt ja suhtumiselt, mitte seetõttu, et saadakse meelisalaga tegeleda. Nagu need euromängudki meile tihtilugu näidanud on, siis arenenud jalgpallikultuuride amatöörmängijaidki võivad olla parema kvaliteediga kui siinsed profimängijad. Paide kohapealt on veidi vara ennatlikke järeldusi teha, aga eks tekitab seegi omajagu küsimusi.
                      Loodetavasti enam tõesti ei ole klubisid, kes eelistavad leegionäre sama headele kohalikele, sest piirang teeb selle lihtsalt võimatuks. Kui piirangut poleks, siis ma poleks kindel, et nii ei tehtaks.

                      Eeldada, et piirangute puudumisel oleks noortetöö edukam, see pole ka kuidagi loogiline.

                      Mis puutub leegionäride piirangu tulevikku, siis vähemalt järgmise 5 aasta piires ei tohiks muudatusi tulla, kui just UEFA neid ise rangemaks ei tee.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        aga ka hetkel on meil vaja võimalikult kõrgetasemelist liigat.
                        Sa kipud liigataset võrdsustama esiotsa klubide tasemega, sest ma ei tea, kuidas välismaalaste piirang ja KTM reegel Viljandi või Pärnu või Tammeka jaoks üldse küsimus oleks. Nende vahel pole võrdusmärki. Liiga üldise taseme määramisel on tagumise otsa meeskondade roll isegi olulisem.

                        Meile meeldib ikka aeg-ajalt mõelda, et ega meie liiga Soome liigast oluliselt kehvem polegi, eriti kõlavad need hüüded kui mõni meie klubi sealse üle võidu võtab. Reaalsus on, et Soome liiga sammub ikka mitu head sammu eespool ja just seetõttu, et see liiga on oluliselt konkurentsitihedam kui meie oma, isegi kui Eesti tippklubid niiväga Soome omadele alla ei jäägi.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Kusjuures minu jaoks on väga meeldiv, et äkki välismaalaste piirang on kaasa aidanud sellele, et Paide ja Tammeka konkureerivad täie tõsidusega näiteks Transi ja Sillamäega.

                          Kommentaar


                            Kusjuures minu jaoks on väga meeldiv, et äkki välismaalaste piirang on kaasa aidanud sellele, et Paide ja Tammeka konkureerivad täie tõsidusega näiteks Transi ja Sillamäega.
                            Meeldiv on see ainult nende jaoks, kes ei salli vene taustaga identiteedituid fännibaasideta meeskondi. Liiga tugevuse koha pealt on ju see ainult miinuseks, ei?

                            Kommentaar


                              Siin ei ole tõesti midagi vaielda. Osapooled ei mõista üksteist ja osati on see arusaadav, ise ma küll vaielda ja midagi tõestada ei viitsi enam. Jalgpalliliidu poolt valitud tee on tehtud otsus ja selle õigsust (või läbikukkumist) näitab aeg.

                              Mulle isiklikult meeldis Romario võrdlus Küprosega selles mõttes, et

                              a) riigi rahvaarv sama
                              b) Jalgpallitraditsioonide "sügavus" umbes samal tasemel

                              Küprosel ei ole koduliigas mingeid piiranguid. Ometigi leidub (siiamaani, kuidas nad küll suudavad!) neil 11 mängijat, kes suudavad meie 11 mängijaga võrdselt mängida.

                              Samas klubimaastikul on Küprose klubid juba sellist taset näidanud, millist mina oma silmadega Eestis kunagi ei näe. See näide on loomulikult enamuses fullretard, sest seal on klubidel raha ja siia selline raha klubidesse kunagi ei tule. Samas üks (neid on veel) selle põhjusi on sealhulgas ka KTM-poliitika jne.

                              Aga Küpros on vaid üks näide riigist, kus on rõhk tugevalt klubide poole kaldu.
                              On olemas Island, kus on suur rõhk koondise poole kaldu.

                              Aga jällegi me saame vaid oodata. 15 aasta pärast peaksid esimesed süsteemi viljad tulema.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Sa kipud liigataset võrdsustama esiotsa klubide tasemega, sest ma ei tea, kuidas välismaalaste piirang ja KTM reegel Viljandi või Pärnu või Tammeka jaoks üldse küsimus oleks. Nende vahel pole võrdusmärki. Liiga üldise taseme määramisel on tagumise otsa meeskondade roll isegi olulisem.

                                Meile meeldib ikka aeg-ajalt mõelda, et ega meie liiga Soome liigast oluliselt kehvem polegi, eriti kõlavad need hüüded kui mõni meie klubi sealse üle võidu võtab. Reaalsus on, et Soome liiga sammub ikka mitu head sammu eespool ja just seetõttu, et see liiga on oluliselt konkurentsitihedam kui meie oma, isegi kui Eesti tippklubid niiväga Soome omadele alla ei jäägi.
                                Ei olegi nende jaoks küsimus, sest hetkel on paratamatus, et meil ei ole tegemist täisprofessionaalse liigaga ning klubide jaoks, kelle finantsilised võimalused ei luba mängijatele professionaalsed tingimusi luua, ei ole võimelised sekkuma ka kõige kõrgemasse mängu. Jutt käib ikkagi liiga keskmike taseme tõstmisest, kes õnnestumise korral võiks medalimängu sekkuda (Ida-Virumaa). Kuigi kui vaadata kasvõi Paide möödunud hooaja koosseisu, siis eelmisel hooajal oli neilgi 80% võõrmängijate kohtadest täidetud.

                                Paide ja Tammeka konkureerimine Narva ja Sillamäega on muidugi tore, aga peamine põhjus selleks on ikkagi Ida-Virumaa klubide tasemelangus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X