320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jälle peate ühest äärmusest teise minema. Kas 11 viletsat eestlast või 11 brassi, muid valikuid pole. Käesoleval hooajal oli Meistriliigast väiksem välismängijate protsent Euroopas ainult Gruusia, Montenegro, Fääri saarte ja Põhja-Iirimaa kõrgliigas. Keskmise vanuse poolest olid Meistriliiga meeskonnad aga kõige nooremad üldse. Mingisugune välismängijate piirang peab olema, kuid praeguses olukorras võiks lõpuks tunnistada, et antud hetkel on sellega korralikult üle võlli mindud. Kannatavad klubid ja noormängijad ise, kes tegelikult vajavad neid samu välismaalasi omale sparringupartneriteks. Omavahel hoovijalka tasemel liigat mängides ei saagi arengut tulla.

    Kommentaar


      Küsimus on ka selles, kas ühe mehe nägemuse tõttu peavad kannatama sellised klubid, kelle nägemus on tiba teine? Kas Nõmme Kalju võimalik liitumine FCI ja Levadiaga ei näita selle ühe mehe filosoofia läbikukkumist?
      On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
      I don’t care what you think of me!
      Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

      Kommentaar


        Tallinna TV-s ütles Leškin, et ta tahab jalgpallist lahkuda, lihtsalt mõned võlgnevused on vaja enne veel likvideerida.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Tallinna TV-s ütles Leškin, et ta tahab jalgpallist lahkuda, lihtsalt mõned võlgnevused on vaja enne veel likvideerida.
          Mulle jäi päevaselt pressikalt sama mulje, st tuleva hooaja eelarvesse ta ilmselt ei panusta ja raha jääb meistriliigas vähemaks.
          I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

          Kommentaar


            Mulle jäi päevaselt pressikalt sama mulje, st tuleva hooaja eelarvesse ta ilmselt ei panusta ja raha jääb meistriliigas vähemaks.
            Milleks selline vassimine? Ütles ju selgelt, et soovib jalgpallist lahkuda, kuid vaja asjad (loe paberimajandus) korda ajada. Ühtlasi ütles veel, et ta ei oska täpset summat öelda, kui palju protsentuaalselt see järgmise hooaja tema rahastamine saab olema, sest ei tea kogu eelarve suurust veel.

            Kuidas sa said sellest aru nii, et ta finantsiliselt ei panusta ja raha jääb meistriliigas vähemaks?

            Jälle peate ühest äärmusest teise minema. Kas 11 viletsat eestlast või 11 brassi, muid valikuid pole. Käesoleval hooajal oli Meistriliigast väiksem välismängijate protsent Euroopas ainult Gruusia, Montenegro, Fääri saarte ja Põhja-Iirimaa kõrgliigas. Keskmise vanuse poolest olid Meistriliiga meeskonnad aga kõige nooremad üldse. Mingisugune välismängijate piirang peab olema, kuid praeguses olukorras võiks lõpuks tunnistada, et antud hetkel on sellega korralikult üle võlli mindud. Kannatavad klubid ja noormängijad ise, kes tegelikult vajavad neid samu välismaalasi omale sparringupartneriteks. Omavahel hoovijalka tasemel liigat mängides ei saagi arengut tulla.
            Küsimus on ka selles, kas ühe mehe nägemuse tõttu peavad kannatama sellised klubid, kelle nägemus on tiba teine? Kas Nõmme Kalju võimalik liitumine FCI ja Levadiaga ei näita selle ühe mehe filosoofia läbikukkumist?
            Kalevi fänniesindaja ütleb teile sellepeale, et minge vaadake Brasiilia vutti ja kogu moos. Oskar Pärt ja Mölder on ka kolmekesi staadionil õnnelikud.

            Kommentaar


              Kas jalkaliidu juhatuse koosolekute protokollid on netist kättesaadavad?
              Kui liit käib välja mingi muudatuse\mõtte, siis kas häälteõigus selle poolt\vastu on juhatuse liikmetel või saavad ka klubijuhid sõna sekka öelda? Kui viimane, siis kambakat Pohlaku välismängijate piiri vastu peaks olema ju lihtne korraldada. Eriti kui kõik seda nii väga tahaksid..

              Kommentaar


                Polnud päeval aega keskenduda pressikonverentsil öeldusse, kuid nüüd sai läbi loetud ja tekib küsimus, et millistest ühistest raskustest nende kolme klubi esindajad (kui Tehva siia juurde arvata) omavahel rääkisid, mis nüüd klubide ühinemisel nagu oleks kadunud? Rahalised raskused need väidetavalt pole, aga millised konkreetselt siis? Kuidagi väga ebainformatiivne oli kogu see pressikonverents. Ainus minujaoks üllatav uudis oligi see, et Kalju oleks võinud ka selle ühendklubiga liituda.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Sisuliselt on ju kõik viimased 2 aasta arengud vihjanud sellele, et EJL ametlik suund on, et kõik klubid peavad tulevikus olema nagu Flora. Noortesüsteem, mis toodab tiimi 3 platsilolevat KTMi ja kohalikest poistest koosnev meeskond, kuhu tohid mõned üksikud võõrmängijad juurde tuua. Igasugused suhkruissil toimivad klubid peaksid varem või hiljem ära kaduma, sest selline võõrjõududel põhinemine pole OK. Ma täpselt ka ei saa aru, et kust need rahad tulema peaksid hakkama, aga küll nad kuskilt tulevad!
                  Veel tsitaat Äripäeva artiklist:

                  Istub mitmel toolil

                  Pohlaku istumine korraga mitmel toolil ei ole valdkonna tundjatele üllatus. FC Flora, jalgpalli liit ja nende kahe tehingud seoses minevikus Florale, ent nüüd liidule kuuluva A. Le Coq Arenaga on siiani paras müsteerium. Aga kas tahaksite teada, mis tingimustel kasutab praegu Pohlaku poja juhtida olev Flora liidule kuuluvat staadioni ja selle rajatisi? Mina tahan, aga mulle ei vastata. Kas teadsite, et kogu Saaremaa jalgpall on seal elava Pohlaku kontrolli all? Siit edasi võiks ehk huvitada jalgpalli liidu otsused, mis puudutavad Saaremaa jalgpallitaristut.

                  Või kas teadsite, et jalgpalli liidu omanduses on aastaid tegutsenud näiteks OÜ EJL Ehitusbüroo, mis on justkui peatöövõtja liidu ehitusprojektide juures. Miks sellist osaühingut vaja on? Osaühing kuulub liidu investeeringuid haldavale EJL Investeeringute OÜle, mis aga ei kuulu juba 2013. aastast enam liidu omandusse, nii nagu see oli olnud alates 1998. aastast, vaid kuulub Pohlakule lojaalsele Teet Ilvesele, kes on liidu palgal projekteerija ja projektijuhina.

                  Kas olete mõelnud, et FC Flora tegeleb mängijaõiguste äriga, samas kui Pohlakul on Eesti mõjukaima jalgpallitegelasena vähemalt teatav mõju mängijate karjäärile? Eesti U21 koondise 24 mängijast 10 on FC Flora noormehed. Ma ei tea, kas sellel on pistmist Pohlakuga, kuid tema põimunud rollid tekitavad paratamatult küsimusi.
                  Niikaua kuni pole vastuseid nendele küsimustele ei ole mõtet muid klubisid Floraga võrrelda ja ka Flora mudelit eeskujuks tuua.
                  Keera tekki kuidas tahad aga ilmselgelt on tekk liiga lühike ehk klubidel finantsi puudu ning seda pole ka tulemas. Profiliiga jääb lähiaastatel kindlasti utoopiaks.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                    Veel tsitaat Äripäeva artiklist:



                    Niikaua kuni pole vastuseid nendele küsimustele ei ole mõtet muid klubisid Floraga võrrelda ja ka Flora mudelit eeskujuks tuua.
                    Keera tekki kuidas tahad aga ilmselgelt on tekk liiga lühike ehk klubidel finantsi puudu ning seda pole ka tulemas. Profiliiga jääb lähiaastatel kindlasti utoopiaks.
                    Ära üldse vaevu siia lühinägelikkele selliseid artikkleid kopeerima. See on kõik üks suur vandenõu ja siinsete fanboyde jaoks on Pohlak ja Flora süsteem nagu pühalehm. Kui sa üritad neilt nende palli ära võtta, siis sa oled peast lihtne. Sigade ette pärleid ei tasu visata.

                    Kommentaar


                      Kui FCi pole veel kasutanud oma tänavust euroraha, siis on see ühinemine veidigi mõistetav. Aga kuna siin on kirjutatud FCI võlgadest, siis on vähetõenäoline, et euriraha pole veel kasutatud. Seega on see ühinemine lihtsalt pakazuuha, kui seal euroraha taga ei ole. Lisaks veel loovutakse järgmise aasta FCI euroraha tõenäoliselt Transile. Natukene arusaamatu isegi.

                      Kommentaar


                        "Ma olen väsinud ebaprofessionaalsusest jalgpallis," vahendas ETV spordisaade FCI Tallinna presidendi Andrei Leškini sõnu. "Ebaprofessionaalsus nõudis minult jõudu, aega, osalust ja ka raha, millega kõik tekkinud augud täita."
                        see võiks ju nagu olla väikestviisi mõistetav ka selles valguses, mida FCI tegelinskid möödunud suvel korraldasid

                        aga kas Levada pole mitte ka varem vihjanud, et ta ei jaksa enam? papp läks ju Liivalaiale ja lahutusele, kui mälu ei peta. üldiselt tundub, et neli "suurt" on Eesti turul liiga palju. ka TVMK ei mahtunud omal ajal ära. praegu sõid I ja Levadia teineteise toetajabaasi - nii palju, kui viimasel seda veel alles oli.

                        Kommentaar


                          Kuna siin on väga palju juttu rahast, toon välja Leškini enda öeldu:
                          "Ei soovi, et tekib informatsioon, nagu oleks finantsraskused, me oleme kaks väga edukat klubi. Ilma finantsprobleemideta. Soovime teha veel tugevama klubi nii Eesti jalgpalli kui meie noorte, meie kooli jaoks, kes saavad rohkem võimalusi arenemiseks."
                          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                          Algselt postitas taku*
                          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                            Ära üldse vaevu siia lühinägelikkele selliseid artikkleid kopeerima. See on kõik üks suur vandenõu ja siinsete fanboyde jaoks on Pohlak ja Flora süsteem nagu pühalehm. Kui sa üritad neilt nende palli ära võtta, siis sa oled peast lihtne. Sigade ette pärleid ei tasu visata.
                            Äripäev on teada tuntud liidu vastane, nasf sobiksid hasti sinna. Sul pole ühtegi reaalset fakti, ainult tühi paugutamine.

                            Florast on mul iseenesest täiesti pohhui aga olgem ausad, nende systeem on eesti mõiistes vägagi hästi ûlesehitatud. Liidust mul nii pohhui pole, kuna olen suur ja tulihingeline koondise fänn ja tahaksin öelda, et selle ajaga kui ma olen selles asjas sees olnud on areng üpris tuntav . Samuti ka liiga areng on silmnähtav mu meelest.

                            Ma leian siia maani, et kui kunagi oleks Pohlaku asemel Kannik juhtima hakanud seda asja poleks me seal kus me praegu oleme. Ta on teinud suure töö ja ma ei näe ta pühendumuse väsimist.

                            Lõpetuseks ma natuke saan isegi sinust aru äkki. Kui ma olin 15, motlesin ka, et Eestis voiks olla ukskova rahaklubi jms. Saad vanemaks moistad, et teised voimalused on jatkusuutlikumad, eriti Eesti moistes. Liitu suudistada koikides anomaaliates on ikka täiesti idiootlik. Kindlasti saab alati paremini teha aga kaalukauss kaalub head asjad halbadest üle siiski. Kui kasvõi võrrelda meid Läti ja Leeduga kellel oli sama lähtepositsioon, kas nad on kuskilt pidi paremad ? Ma ei ùtleks, liigaga on seal ultse tugevad jamad ja ega koondiski neil tugevaid tulemusi tee. Okei Lati on EMile joudnud, aga see oli ka ainuke hetkeline sähvatus, ning tollel ajal oli veel Eestis ka Kannik tegevuses, ehk selles Pohlakut syydistada oleks ka veider.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                              Äripäev on teada tuntud liidu vastane, nasf sobiksid hasti sinna. Sul pole ühtegi reaalset fakti, ainult tühi paugutamine.

                              Florast on mul iseenesest täiesti pohhui aga olgem ausad, nende systeem on eesti mõiistes vägagi hästi ûlesehitatud. Liidust mul nii pohhui pole, kuna olen suur ja tulihingeline koondise fänn ja tahaksin öelda, et selle ajaga kui ma olen selles asjas sees olnud on areng üpris tuntav . Samuti ka liiga areng on silmnähtav mu meelest.

                              Ma leian siia maani, et kui kunagi oleks Pohlaku asemel Kannik juhtima hakanud seda asja poleks me seal kus me praegu oleme. Ta on teinud suure töö ja ma ei näe ta pühendumuse väsimist.

                              Lõpetuseks ma natuke saan isegi sinust aru äkki. Kui ma olin 15, motlesin ka, et Eestis voiks olla ukskova rahaklubi jms. Saad vanemaks moistad, et teised voimalused on jatkusuutlikumad, eriti Eesti moistes. Liitu suudistada koikides anomaaliates on ikka täiesti idiootlik. Kindlasti saab alati paremini teha aga kaalukauss kaalub head asjad halbadest üle siiski. Kui kasvõi võrrelda meid Läti ja Leeduga kellel oli sama lähtepositsioon, kas nad on kuskilt pidi paremad ? Ma ei ùtleks, liigaga on seal ultse tugevad jamad ja ega koondiski neil tugevaid tulemusi tee. Okei Lati on EMile joudnud, aga see oli ka ainuke hetkeline sähvatus, ning tollel ajal oli veel Eestis ka Kannik tegevuses, ehk selles Pohlakut syydistada oleks ka veider.
                              Kas sa ise ka usud oma juttu või sulle meeldibki endale valetada ? Kuidas on liiga tase tõusnud kui viimased võistkonnad saavad 0:11 ämbreid, Euroopas saame kääbusriikide klubidelt täiega tuppa, fänne käib keskmiselt staadionil 100 ringis jne. Ja kuidas on Flora süsteem hästi ülesehitatud kui nad võtavad teiste klubide noored MITTE ei kasvata neid ise. Sa võid ühe käe sõrmedel lugeda ülesse Flora kasvandikud kes praegu meistritiitli võitsid okei võibolla võid ka korraks teise käe appi võtta aga see on VÕIBOLLA. See et koondis on meil hetkel suht enamvähem mänginud ei ole küll kuidagi Eesti liiga arenguga seotud.

                              Mis puudutab rahaklubi siis võibolla sa 15 aastaselt ei osanud 10 piires liita ja lahutada veel. Ilmselgelt tõstaks see meie liiga taset kuna meil oleks mingi klubi kellele teised tahavad ja peavad järgi jõudma ning rohkem pingutama ja juurde panema...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust

                                Florast on mul iseenesest täiesti pohhui aga olgem ausad, nende systeem on eesti mõiistes vägagi hästi ûlesehitatud.

                                Lõpetuseks ma natuke saan isegi sinust aru äkki. Kui ma olin 15, motlesin ka, et Eestis voiks olla ukskova rahaklubi jms. Saad vanemaks moistad, et teised voimalused on jatkusuutlikumad, eriti Eesti moistes.
                                Aga mis Levadia süsteemil viga on?

                                Mattias Käit, Andreas Raudsepp, Artjom Artjunin, Igor Morozov, Kaspar Mutso, Mark Oliver Roosnupp, Hindrek Ojamaa, Dmitri Kruglov, Sander Puri, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Ats Purje, Ilja Antonov, Taijo Teniste, Artur Pikk.

                                Kõik on läbi käinud kas Levadia noortesüsteemist või saanud 18-19-aastaselt Levadiast tuule tibadesse ning end koondise põhitegijatena kinnistanud või koondisekaardile mänginud.

                                Ning nende süsteem on jätkusuutlik olnud juba pikemat aega - nagu aeg, tulemused ja koondisele antud mängijad on näidanud. Tegemist pole ka sellise klubiga, kuhu Levada järjest oma miljoneid sisse taoks.

                                Mind häirib konkreetselt kaks asja:

                                Ma täiesti mõistan, et liiga peaks teatud raamistiku looma ja teatud määral kogu süsteemi reguleerima, aga kõrvalt vaadates tundub see praegusel juhul pisut vägivaldsena. Noortetööle tuleb tõesti rõhku panna ja seda teatud vahenditega stimuleerida, kuid seda tuleks teha kohalikke eripärasi arvestades, mitte nii, et teatud klubid saavad juba eos eelise. Näiteks välismängijate ja KTM piirang on minu meelest praegusel juhul tarbetu ja kannatavad ühelt poolt nii väiksemad klubid (seni kuni nad ei ole täisprofi staatuses, et kedagi pikemalt hoida annaks), kui ka klubid, kes soovivad minna Euroopasse mingisugustki tulemust tegema minna. FC Karjääriplaneerijat need reeglid pigem soodustavad.

                                Teiseks häirivad mind sellised tarbetud vastuväited, a la "Äripäev on teada tuntud liidu vastane". Sorri, aga jalgpalliliidu rahaasjad võiksid olla nii läbipaistvad kui võimalik, seda enam kui mängus on ka seotud osapooled. Kui vastused jäävad õhku, siis see pole hea (konkreetse artikli näitel).
                                Coraje, corazón y cojones.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X