320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tallinna FC Levadia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas xrip55 Vaata postitust
    Positiivne, vahelduseks serbo-horvaadi sõimule, kuuleb nüüd ka spainardide sõimu ka
    Ma ütlen sulle, et sõim oli nende rogici-hujogicite suust tulnud serbiakeelne ning sellist keelt nagu serbo-horvaadi ei eksisteeri. Sorry.

    Selle Tšurka (Curro) kohta ütleks, et cv tal "muljetavaldav" Istras teda meenutatakse ainult ropp- ja sõimusõnadega. Tundub, et järjekordne kidalovo onu vitja lähikonna poolt.
    Võimalik, et onu vitja leškiniga napsutades ütles, et vahet pole, kes treener on, kasvõi mingi tšurka. ukrainagrusiin kuulis ja tõi Curro Torresi.


    Kommentaar


      Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust

      Ma ütlen sulle, et sõim oli nende rogici-hujogicite suust tulnud serbiakeelne ning sellist keelt nagu serbo-horvaadi ei eksisteeri. Sorry.

      Seltsimees keeleteadlast kuulaks nüüd seda teemat avamas! Saavad ehk kõik erudeeritumaks

      Kommentaar


        Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust

        sellist keelt nagu serbo-horvaadi ei eksisteeri

        Kirjutan Wikisse? Ilmselgelt seal on feik artikkel.



        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust

          Seltsimees keeleteadlast kuulaks nüüd seda teemat avamas! Saavad ehk kõik erudeeritumaks
          Olemas horvaadi, serbia, bosnia keeled. Mõned peavad teatud tingimustel ka montenegro serbia keele dialekti iseseisvaks keeleks.
          Mitte keegi sulle balkaniriikides ei ütle, et räägib just sh keelt, vaid kas serbia, horvaadi või bosnia keelt. Koolides ka seda ei õpetata. SH keel on küll eksisteerimas, ent see pigem mingi ex-YUülene standartiseeritud kirjakeel, mida ei kasutata tänapäeval nii aktiivselt nagu see oli Tito ajal, mil see oli üleriigiliste meedia keel, näiteks.

          Tänapäeval igas riigis nn SH nelikust (HR, MNE, SRB, BIH) omad uuenenud keelenormid, sõnavarad jm.

          Näide - BHRT uudised - (Bosnias ju kolm keelt - serbia, horvaadi ja bosnia) - horvaadid seal kasutavad oma keelt, bosniakid oma ja serblased omad. Keegi neist ei räägi ega kasuta seal SH keelt, vaid oma keelt. Kõik mõistavad suurepäraselt üksteist

          Seda ma mõtlesin selle all, et SH keelt ei eksisteeri. Eksisteerib, aga pigem koine keelena.

          Kommentaar


            Mis te tühja erutute siin finno-ukri keeles?

            Kommentaar


              Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust


              Seda ma mõtlesin selle all, et SH keelt ei eksisteeri. Eksisteerib, aga pigem koine keelena.
              Et algselt ei ole olemas, siis aga eksisteerib m.o.t.t.

              Kommentaar


                Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust

                Et algselt ei ole olemas, siis aga eksisteerib m.o.t.t.
                Kuidas sulle seda selgitada.... No nagu teatud riigi jalgpall või esperanto puhul - tglt ei ole olemas aga eksisteerib.

                Kunagi Tito ajal ntx see su sh keel oli sama ühtlastumise vahend nagu vene keel nsvl's, täpsemalt vnsfv's ukrainas ja valgevenes - selles suhtes no pmst doktriin, et üks vennasrahvus jne

                Näiteks Tito ajal kui ema oli serblanna/Hrvatska žena/Bošnjakinja, sorri eestikeelsed bosnialanna ja horvaatlanna mulle eriti ei meeldi ja isa serblane/hrvat/bošnjak ja vastupidi siis laps pidi olema mingit koondrahvuse nime kandma nagu - see mida su ilmselt lemmiknarratiiv ongi - vaevalt et sa teeksid vahet ntx bosnia ja horvaadi keelest, su jaoks on kõik vene keel jugoslaven (hr variandis) Jугословен rogići keeles , jugosloven BIH variandis. Et ainult nii ja ei mingit teist varianti, nagu siin okupeeritud aladel kõik olid ju nõukogude inimesed.

                pärast tito surma selgus, et ühtlastumise poliitika pole see mida kõik olid soovinud ning serblaste diktaadi all ei soovi keegi elada ning see su lemmikkeel on ka kuidagi noh väga propangda haisuga.

                Lihtsam näide on ehk see, et jagad kellegagi korteri, aga sust ei saa ju Miku ja Manniga üht ja sama - olete ikka Steiv, Mikk ja Mann ja vahet pole, et teil võivad olla isegi mingid ühised juured - a la esisisisivanemad ühest kihelkonnast jne.

                Aga mis ma siin ikka - sinu ja valdava enamuse jaoks siin Eestis slaavid - ükskõik kust ei oleks pärit - kõik venelased, kesk-aasiast pärit inimesed pilusilmsed tšurkad (k.a. tadžikid) ja aafrika inimesed on lihtsalt woldiniggad.

                Kommentaar


                  Võid rahulikult hingata. Olen selle kohta varemgi lugenud. Lihtsalt väita, et keelt, mis on mitme riigi ametlik keel, pole olemas, oli pehmelt öeldes imelik. Igal keelel on loomulikult oma taust ja kujunemislugu

                  Kommentaar


                    Ma ei tea, kas keegi muidu mängu ka vaatas, aga miks selline mees nagu Ugge platsil oli muidu? On tema nr 4 eksole?

                    Vaadake kasvõi kokkuvõte üle, sellel vennal oli Flora vastu kama 2 ju igas olukorras lol.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic Vaata postitust
                      Ma ei tea, kas keegi muidu mängu ka vaatas, aga miks selline mees nagu Ugge platsil oli muidu? On tema nr 4 eksole?

                      Vaadake kasvõi kokkuvõte üle, sellel vennal oli Flora vastu kama 2 ju igas olukorras lol.
                      Leval üldiselt need “tagasi eestisse” diilid pole väga õnnestunud. manucho, liliu, ugge kõik on sitad olnud

                      Kommentaar


                        INTERVJUU | Viktor Levada: nagu oleks nuga selga löödud! Kui sellest teada sain, oli mu vererõhk 200 - Delfi Sport
                        FCI Levadia jalgpalliklubi sai tänavusel Premium liiga hooajal teise koha, langes eurosarja esimeses eelringis konkurentsist, kaotas karikavõistlustel, vahetas neljal korral peatreenerit, kaotas juhtkonna – see kõik juhtus ühe hooaja jooksul. Venekeelse Delfi reporter Vitali Beštšastnõi kohtus Levadia presidendi Viktor Levada ja asepresidendi Andrei Leškiniga, et selgitada välja nende versioon juhtunust.

                        Kommentaar


                          Jääb ikkagi mulje, et see profi ohvri mentaliteet on mingil määral ka Ukrainlaste genoomis sees
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Mitrovic ja Ugge ka siis läinud. Ei kujuta ette mis sellest Levadia projektist saama hakkab. Tundub nagu see hooaeg on väga kõva taandareng tehtud ning nüüd ei kavatseta investeerida ka enam nii palju kui varem. Ometi toodi suur kamp vennikesi juurde, kes töötavad niiöelda 24/7 ja teevad veel imelist tööd. Eks näis mis kvaliteet siis lõpuks leitakse välismaalt väiksema palgaga. Ega see projekt võib täitsa õnnestuda ka, lihtsalt on huvitav, et oli olemas detailne serblaste protsess ja Levadale nagu intervjuu järgi see meeldis ka aga nüüd kui see kõik ära lammutati teeb see uus "halli kardinali" meeskond veel parema töö? Hispaania treeneri CV on jälle selline, et mängija karjääri poolest muljetavaldav (nagu ka Kalõnõtšenkol) aga treeneri karjäär mittemidagiütlev (nagu Kalõnõtšenkol).

                            Kommentaar


                              Ma saan just aru, et treeningprotsessi, mille serblased tegid professionaalsemaks, ei lammutata. Nüüd lihtsalt tahavad teha ka kontorit lõpuks professionaalsemaks, eks seda näitab nüüd aeg.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas käbi Vaata postitust
                                Ma saan just aru, et treeningprotsessi, mille serblased tegid professionaalsemaks, ei lammutata. Nüüd lihtsalt tahavad teha ka kontorit lõpuks professionaalsemaks, eks seda näitab nüüd aeg.
                                Vastupidi, nüüd alles piits plaksuma hakkabki.

                                Kui suured on ümberkorraldused järgmise hooaja eel?

                                Levada: Arvan, et 50% mängijatest lahkub kindlasti klubist.

                                Leškin: Treener otsustab. Hoiatasime juba mängijaid, et nad peavad kõvasti tööd tegema, sest edaspidi tuleb karm distsipliin.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X