320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Kuressaare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kurja küll, ei vedanud seekord loosiga

    Kommentaar


      SUPER! Esimese lõi Märt nurgalöögist peaga. Jäi täiesti vabaks ja temasugusel kapil ei ole raskuseid Teise puhul tuli karistuslöögist tugev madal löök, keegi Lootuse mängijatest pani jala vahele, väravavaht suutis küll tõrjuda, kuid otse Rainerile, kes ära lõi Pärast tsenderdust üritas keegi meie kaitsjatest palli peaga eemale lüüa, kuid ebaõnnestunult ja Semjonov vajutas rahulikult ära. (ei pidavat päris kindlalt nii olema, kuna Lootuse väravavaht ei mäleta enam täpselt olukorda) Kalev siis sai kotid ja kaks punkti vahet... Laupäeval siis Lootus uuesti jne.

      Kommentaar


        Pidime koolis kirjutama kirjandi teemal 'Mulle meeldib...' Minu valik oli teadagi mis. Mõtlesin, et kui juba Kurest kirjutasin, siis viskan selle siia ka. Kui ei meeldi ära loe

        Mulle meeldib FC Kuressaare

        FC Kuressaare – mis see on? FC Kuressaare on jalgpallimeeskond, mis on hetkeseisuga konkurentsitult Saaremaa tugevaim pallimänguvõistkond. Sellisele ei tasemele ei küündi ei korvpall, võrkpall ega ka mõne väiksema harrastajate seltskonnaga pallimäng. Aga miks ma ei valinud mõnd eelpool nimetatud ala? Miks ja kuidas ma jõudsin just tolle klubi juurde?

        Algatuseks räägiks veidi klubist üldisemas plaanis. Meeskond on loodud 14. märtsil 1997. aastal, mis aga ei tähenda seda, et samal aastal oleks alustatud ka Eesti jalgpallimeistrivõistlustel osalemisega. EMV’le registreeriti klubi aasta hiljem ja võistkond alustas mängimist kolmandas liigas, kust tõusti aastaks 2000 ka esimest korda Meistriliigasse. Samast aastast pärineb ka minu esimene staadionikogemus. Mul ei ole hetkel vähimatki aimu, miks ja kuidas ma staadionile sattusin, aga kohal ma olin. Kuupäevaks 1. oktoober ning mänguks FC Kuressaare – FC Lootus Kohtla-Järve. Mängust endast on mälestused ülimalt ähmased, kuid arhiivides tuhnides leidsin ka lõppskoori. Mäng lõpetati tollal sõbraliku 1:1 viigiga. Sellest ajast peale olen üritanud enam-vähem kõik kodumängud staadionil ära näha ning viimasel kahel hooajal olen üsna tihedalt sattunud ka klubi võõrsilmängudele.

        Aga mis ikkagi teeb selle klubi minu jaoks nii eriliseks ja südamelähedaseks? Esimene põhjus võiks kindlasti olla see, et tegu on siiski kodulinna klubiga. Meeskonna juures olevad isikud on kõik südamega asja juures ning ka asjaolu, et mängijad teevad seda omast vabast tahtest mingit palka saamata, on üritus juba kiitust vääriv. Teiseks on kindlasti sümpaatne meeskonna mäng. Klubis ei ole nö staare, kes üritaksid üksinda kogu mängu ära teha, vaid võistkond mängibki meeskonnana. Kõik toetavad üksteist ja suuri lahkhelisid ei ole. Kolmandaks on klubi juures tegutsevad inimesed mulle saanud viimaste aastatega headeks tuttavateks ning tean, et võin nendega täiesti vabalt suhelda.

        Nagu ülevalpool maisin, siis staadionil olen aktviiselt käima hakanud aastast 2000, siis aktiivne kaasaelamine ning kisamine staadionil on alles päris lapsekingades. Esimest korda võis suuremat kaasaelamist (vähemalt minu poolt) märgata alles 29. mail 2005. aastal, mil esmakordselt sain staadionile toodud oma esimese trummi ja muudki atribuutikat. Sellest päevast edasi on kõik arenenud paremuse poole ning juba eelmise hooaja lõpust hakkasin külastama kodumänge ja seda tänu meeskonna vastutulelikkusele, lubades mul mängudele kaasa sõita nende bussiga ja täiesti tasuta. Kaasaelamise poolelt tasub eredalt ära märkimist 24. juuli kohtumine FC Kuressaare ja JK Tartu Tammeka vahel eelmisel aastal. Staadionile kogunenud publikuhulk oli küll üsna tagasihoidlik, kuid sellest hoolimata oli 75 kohalkäinud inimese seas 4 sakslast, kes rahva enesega kaasa tõmbasid ning meie tagasihoidlikku repertuaari paari uue viisijupiga rikastasid. Pärast ülivajalikku 2:1 võitu võttis kogu meeskond kätest kinni ning jooksis ühtse rivina meie fänniseltskonna ette ning tegid meie fänniseltskonna ees sügava tänukummarduse, mis oli kõige liigutavam žest minu lühikese fännikarjääri ajaloos. Just taolised meeskonna tänuavaldused tekitavad ühe fänni südames eriti sooja tunnet ning teadmist, et sa oled midagi meeskonna heaks ära teinud.

        Hoolimata võistkonda aeg-ajalt kollitavatest mõõnadest püsib FC Kuressaare hetkel Meistriliiga kursil, et uuel hooajal heidelda juba Eesti tippklubidega. Hoolimata kõigest sellest jääb see meeskond mulle alatiseks tähtsaks ja mul ei ole mingitki plaani mõne muu ala peale üle minna. Ja lõpulauseks tahaks öelda, et ma siiski armastan seda meeskonda!

        Kommentaar


          Ja kui see saladus pole, siis mis hinde antud kirjatükk ka sai?

          Kommentaar


            Algselt postitas sosku Vaata postitust
            Ja kui see saladus pole, siis mis hinde antud kirjatükk ka sai?
            Vöid kaks korda arvata.
            ...
            Tubli, 5!

            Kommentaar


              Ei ole veel teada. Täna alles andsin ära, eks uuel nädalal paistab

              Kommentaar


                lootus 4:0 kotis siis. Ega sealt midagi muud oodata ei olnudki. Rohkem oleks võinud ainult lüüa. Lootuse omadest oli lausa kahju. Ei ühtki varumeest, treener vms. samuti lonkas riietusruumist oma pingile, väravaht ja paremkaitsja vist mängisid ka kerge vigastuse kiuste. Kurele teenitult kolm punni ja 2. koht hetkel.

                Miko, sul uued sõbrad? Päris korralikult fännasid tüübid.
                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                Kommentaar


                  Oi nad on juba esimesest murumängust sel hooajal staadionil käinud Trapets oli täna kuidagi eriti täis :P aga ei. KUREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! Lootus oli täna väga kehv ning tegid väravale. ee.. 3 lööki? Oleks jansu pomm ka sisse läinud, oleks täiuslik olnud! Väga tore ka see, et puka suutis jälle skoorida

                  Kommentaar


                    Herman, sa avalikusta ka enda asukoht teinekord Kahju tõesti, Kriska löök latti lendas. Seda leevendab aga Kaala õhulend Trapetsiga

                    Kommentaar


                      Pole paha.Kaleviga tegite siis 1:1.

                      ML-i pääsemis lootused on head.

                      Kommentaar


                        Raineri post, Märdi latt vs Kranbergi küllalt hea löök, mille Aiko jalaga tõrjuda suutis. Küllalt hea mäng oli, kuid pigem domineerisime siiski meie. Pärast väravat vajusime liiga tagasi ja nii ta läks.. Kärson pani värava eest tsenderduse läbi ja Tikenberg vajutas taha ristakasse. Mängu alguses pani Puka Korjuga (vist) pead ikka küllalt jõhkralt kokku, mille tõttu meie mees ka välja vahetati. Pärast nägin Martti silma ja see oli ikka ülililla ja paistes. Aga õnneks mitte midagi hullemat. Dima pidavat ka 2-3 nädala pärast juba mängima niiet viimasteks lahinguteks peaks põhivennad kõik olemas olema. Steni vile oli täna kuidagi ebalev ja ei midagi liiga head. Valesid otsuseid tuli minuarvates mõlemale poolele ning selle koha pealt kobiseda ei tasu. Aavol oli muidugi pärast mängu ütlemist jne. Vaadates laupäeva, siis kuna Levadia põhimeeskonnal tuleb pühapäeval mäng Valgaga, siis ehk saavad põhivennad puhkust ja Levadia lükkab viis meest duublist põhisse

                        Kommentaar


                          Kirjandi eest sain viie

                          Kalevi ja Kuressaare heitlus ei toonud selgust

                          FC Kuressaare ja JK Kalevi duell Meistriliiga pääsme pärast tõotab kesta viimaste mängudeni välja, meeskondade viimane omavaheline heitlus lõppes 1:1 viigiga.

                          Printsipiaalset heitlust tabelis kõrvuti asuvate meeskondade vahel alustas tugevama survega küllasõitnud Kuressaare. Esimese kümne minuti jooksul oli kahe kaks võimalust meeskonna kapten Kristjan Leedol skoor avada, kuid tema pealöögid Kalevi väravavaht Ošomkovile raskuseid ei valmistanud.

                          Valus löök tabas külalismeeskonda kümnendal minutil, kui võitluses palli eest põrkasid kokku Margus Korju ja Martti Pukk, kus viimane ka vigastada sai ning tugevalt üles paistetanud silmaga väljakult lahkuma pidi.

                          Kui Kuressaare pärast esimest survet väravani jõuda ei suutnud, said ka kalevlased oma mängu käima, ent peale kõrgete pallide noppimise Aiko Orglale palju muud tööd ei jäetud.

                          Avapoolaja kahtluseta parim võimalus oli saarlaste leeris hästi tegutsenud Rainer Veskimäel, kes suutis ületada kaht Kalevi kaitsjat ning end väravavahiga 1-1 olukorrale mängida, kuid lähedalt sooritatud pealelöök lendas madalalt väravaposti ning veeres sealt üle otsajoone.

                          Korra sai avapoolajal täpsust proovida ka vahetusest sekkunud Ludvig Tasane, kuid tema karistusala kaare juurest sooritatud pealelöögi suutis Ošomkov siiski kindlalt tõrjuda.

                          Kodumeeskonna parimad võimalused tekkisid peamiselt standardolukordadest. Eriti ohtlikud olid Kalevi nurgalöögid, kui väravavahi ette koondati suur hulk mehi ning üritati sealt palli väravasse saata, kuid edu see mängus ei toonud.

                          Avapoolaja lõpp võetigi veidi rahulikumalt ning viimasel viiel minutil kumbki meeskond millegi erilisega silma paista ei suutnud ja nii mindigi puhkama viigiseisul 0:0.

                          Lõpptulemus jätab endiselt kõik lahtiseks

                          Nii kuidas lõppes esimene, jätkus ka teine poolaeg. Mängu domineeris pigem Kuressaare, kuid võimalusteta ei olnud ka Kalevi mäng.

                          Kui Vahur Kiis 56. minutil külaliste karistusalas murule lendas, kõlas kohtunik Sten Kaldma vile. Kuid mitte selleks, et määrata penalti, vaid et näidata Kiisile kollast kaarti simuleerimise eest. "Laks vastu jalga oli väljaku äärde kuulda!" põrutas kodumeeskonna peatreener Aavo Sarap pärast kohtumist. "Koplimäe sukeldus alguses mitu korda, aga miks siis tema kollast ei saanud?" ei saanud Sarap kohtuniku tegutsemisest aru.

                          Mäng aga jätkus ning nüüd oli taas sõnaõigus Kuressaarel. Karistusala lähistelt teenitud trahvilöögi saatis Janek Meet väravaesisesse meestesumma, kust see nurgalöögiks klaariti. Järgnenud kornerist sai hästi peaga löögile Kure keskkaitsja Märt Kluge, kuid saarlaste ebaõnneks raksatas tema üritus värava põiklatti.

                          Enne kui väravavõrgud sahisema hakkasid oli šanss ka Kalevi mängijal Risto Kranbergil, kelle küllalt hästi sooritatud lähilöögi suutis Orgla jalaga nurgalöögiks suunata, kust midagi ohtlikku ei sündinud.

                          Lõpuks murti väravalukk alles 78. minutil. Karistusalas kukutati määrustevastasel Rainer Veskimäe 11-meetri karistuslöök oli määratud.

                          "Tore, et te (Kuressaare) kohtunikega hästi läbi saate," arvas Sarap. "Olukorras polnud mingit penaltit," oli Kalevi loots ärritunud. "200% penalti," oli aga Kuressaare peatreener Jan Važinski veendunud.

                          Oli, mis oli, aga penalti oli määratud ja palli taha asus Janek Meet. Tugev löök küllalt keskele, kuid täpselt lati alla ei jätnud vasakule poole hüpanud Ošomkovile mingeid võimalusi.

                          Võiduseisu külalised aga lõpuni hoida ei suutnud. Neli minutit enne normaalaja täistiksumist rikkus külaliste peo endine Kuressaare mängija Tiit Tikenberg. Paremalt äärelt tsenderdas Siim Kärson palli värava eest läbi ning trahvikastis oodanud Tikenberg saatis tugeva löögiga palli värava vasakusse ristnurka. Puurivaht Orglal ei olnud olukorras midagi teha.

                          Viimastel minutitel valitses Kuressaare meeskonnas täielik paanika, kuid ka kalevlased ei suutnud erilisi teravusi luua ning 1:1 viigistatud mäng jätab endiselt kõik lahtiseks. Kuna Kuressaare mängib järgmises voorus esiliiga ülivõimsa liidri Levadia II'ga ning Kalev kohtub Tuleviku duubliga siis võib juba järgmine voor kõik kaardid taas totaalselt segi lüüa.

                          "Ammu teada, et see jobu ausalt ei vilista," lõpetas Sarap kohtunikuga tõrelemise

                          “Kalev võitis punkti, meie kaotasime kaks,” ütles Važinski. “Mõned minutid enne lõppu endale lüüa lasta on raske, seda enam, et värav oli suhteliselt kerge.”

                          "Meeskond mängis väga hästi, meie parimate mängude tasemel. Võitlus ja tahtmine oli jube. Füüsiliselt olime ka head, suutsime normaalset tempot hoida,” kiitis Važinski hoolealuste sooritust.

                          kl. 17:00 Kalevi Keskstaadion

                          JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare 1:1 (0:0)

                          Peakohtunik: Sten Kaldma
                          Abikohtunikud: Tiit Kivisild, Mihkel Keinast
                          Väravad: 86. Tikenberg - 78. pen. Meet
                          Hoiatused: 53. P. Kask, 56. Kiis
                          Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +19, pilvealune päike, tuuletu ilm; väljak rahuldavas seisukorras.
                          Pealtvaatajaid: 50

                          JK Kalev: Ošomkov, Kuslap, P. Kask, Korju, Mõistlik, Teino, Kranberg, Kulli, Samulin, Tikenberg, Kiis.

                          FC Kuressaare: Orgla, Meet, Leedo, Kluge, Salong, K. Rand, K. Raamat, Veskimäe, Alt, Pukk (10. Tasane), Koplimäe.

                          Kommentaar


                            Sarapi kommentaarid ikka eriti head

                            Kommentaar


                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Sarapi kommentaarid ikka eriti head
                              Igatahes. Miko, sul on Ilves muidu?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                                Sarapi kommentaarid ikka eriti head

                                Sarap on Sarap KOM PAREM TELEKAST
                                Olen see kes olen

                                Kommentaar

                                Working...
                                X