320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tundub jah, et lipud on klubi poolt.

    Kommentaar


      Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
      Tundub jah, et lipud on klubi poolt.
      Jaan, regulaarselt ei tasu puusalt panna. Kui kedagi see rahustab, siis ei, varastatud plagu ei olnud klubi poolt. Kahetsusväärne juhtum taaskord. Mõttekoht igatahes kõigile osapooltele. Ei näe mõtet neil iga-aastatel turvakoolitustel, kus teoorias tundub asi ilus, aga aastal 2015 on sellisel kohtumisel jätkuvalt umbkeelsed turvamehed, kes ei saa absoluutselt aru, mis on nende tööülesanded. Või noh kui turvamehed on asjaosaliste sõbrad, siis on tegelikult lihtsalt kurb. Samas näitab ka jätkuvalt Levadia klubi suhtumist platsivälisesse tegevusse. Selge on see, et antud tegu ei jää karistuseta.

      Kalju ja Terja on aga väga tublid. 2. p.a. algus oli ohtlik, aga suudeti esimene surve ära hoida. Pärast seitset vooru Levadiaga +9, Sillamäega +11, ei oleks osanud kõige ilusamas unenäos ka sellist stsenaariumit loota.

      Kommentaar


        Päris mööda siis ei pannud: osa plagusid on klubi poolt.

        Kommentaar


          Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
          Päris mööda siis ei pannud: osa plagusid on klubi poolt.

          Ja mis on sinu argument, et miks klubi ei või toetada omi fänne? Sama küsimus on Kesale, et miks sind antud asi puudutab? Kas see on Florakate mingi oma kiiks või kadedus?
          Minu arvates isegi, kui "Roosasid Rotte" klubi toetab, siis hands down ju - see ei peaks nüüd küll häbiasi olema.

          Kommentaar


            Levadia fännide (ma oletan) steitment soccerneti kommentaariumist:

            Objektiivne (195.50.207.***)
            19.04.2015, 17:46
            Fänn on mitte see, kes karjub tribüünil, sõites klubi bussiga ringi nig lehvitades klubi poolt valmistatud lippuga.

            Fänn mitte ainult see, kes toetab oma meeskonda, vaid ka see, kes kaitseb oma meeskonda lippu!
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Siis need lihtsalt pole Fännid, vaid klubi kaastöötajad.

              Kommentaar


                Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                Levadia fännide (ma oletan) steitment soccerneti kommentaariumist:
                .. ja kes vaatab oma klubi mänge aia tagant.
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  Algselt postitas peters Vaata postitust
                  Kuidas Õhtuleht selle skandaali Infoneti särgiga on edaspidi tähelepanuta jätnud? Algselt ilge vihapurse ja nüüd ollakse vait? Kas EJL on ÕL vaikima sundinud?
                  Ma küsisin Leshkini käest oma arvamus episoodi kohta http://www.rumodispo.com/interviews/leshkin-interview aga palju järeldusi polnud.
                  Minu arvates ühekordne karjumine ei aita arengut kui meediast pole tähelepanu igal nädalavahetusel PL kohtunikude tööd.
                  Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
                  Premium Liiga Clubs News
                  Facebook
                  Twitter

                  Kommentaar


                    See tüüp kes Kalju lipp põletas on sama kes põletas vikerkaari lipp eelmisel aastal (Flora-Levadia). Kas staadionikeeld on reaalne võimalus või on veel mingi 'meil-on-siin-nii-nõrk-jalgpalli-kultuur' vabandus mille nimi alla kõik lubatakse?
                    Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
                    Premium Liiga Clubs News
                    Facebook
                    Twitter

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                      Siis need lihtsalt pole Fännid, vaid klubi kaastöötajad.
                      Kas see kehtib ka nendele fännidele kes aktiivsemalt klubis töötavad või on vabatahtlikud?
                      Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
                      Premium Liiga Clubs News
                      Facebook
                      Twitter

                      Kommentaar


                        Kui nad klubi atribuutikaga mängudel käivad, siis nad on ju tööl. Vahet pole, kas tasu eest või vabatahtlikult.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                          Kui nad klubi atribuutikaga mängudel käivad, siis nad on ju tööl. Vahet pole, kas tasu eest või vabatahtlikult.
                          Päriselt räägid?

                          Kommentaar


                            Jaan, su argumendid on täiesti mõistmatud. Isegi, kui fänn on klubi juures vabatahtlikult tööl, siis ta ei tohiks fänn olla ja klubi ei tohiks atribuutikaga toetada - saan ma õigesti aru? Toome näite, et kui klubi toetab fänne näiteks fännireisiga (toetavad bussirahaga), siis on fännid mõttetud klubitöötajad, kes ei vääriks isegi siin väikeses vutikamaras eksisteerimist?
                            Kui sa viskad sellise veksli ülesse, Kesa samuti, siis miks te ei põhjenda seda? Kas see on kuskil "Ultra-reglemendis" kirjas? Huvitav oleks lihtsalt teada...

                            Kommentaar


                              Kas Markofkin pole ka fänn?

                              Kommentaar


                                Markofkin on küll fänn ja peab tunnistama, et padufännina kontoris töötada on märksa raskem kui ta oleks oodanud, seda just emotsionaalseil tasandeil. Aga see on mõne teise jutu teema.

                                Alljärgnev on väljendatud minu isikliku seisukohana: mitte klubi töötajana, vaid tollesama Markofkinina, lihtsat võib-olla ehk keskmisest paremini informeerituna. Mul muidugi puudub aim selle "probleemi" ulatusest, aga kuivõrd kanitell kõlab taevani, siis ma oletan, et see on reaalselt toimiv süsteem (või reaalselt aset leidnud üksikjuhtumid).

                                Kesa ja Jaan mõlemad omil veetlevail viisidel viitavad ilmselt sellele joonele, mida Viies Sektor ise ajab ja mida Flora klubina täielikult aktsepteerib: fännid, ka ultra-eesliitelised, on klubi lahutamatu osa ja mõnikord on nende sõnal kaalu ka mingite klubiliste otsuste tegemisel; kuid fännid ja klubi hoiavad oma materiaalsed väärtused ja üldse kõik säärased seosed klubist väga selgelt lahus. Viies Sektor ei ole kunagi saanud ega küsinud - ega hakka kunagi saama - mingit fänlustoetust klubi poolt, ei lippude ega püro või isegi mingi fännibussireisi kinnimaksmise näol. Floras on minuteada välistatud isegi fännide kaasasõit tiimibussis, olgugi seal mõnikord ehk paar-kolm vaba kohta. Keegi ei ole selle üle kunagi protesteerinud. Siinjuures mõistagi on vaks vahet, kas klubi aitab näiteks oma toetajate kaudu bussireisiga mõnd lapsevanemate gruppi või viskab plekki fänigrupeeringu mängulesõiduks. Seda viimast, ma kordan, pole tehtud ja ei hakata ka kunagi tegema.

                                Miks? Sellepärast, et fänlus ja selle areng peab olema orgaaniline, isetekkeline ja -kulgeline. On täiesti paratamatu, et kui emotsionaalset sidet kandvasse suhtesse - mida (ultra)fänlus on - tuuakse sisse raha või materiaalsed väärtused, siis tekib aja jooksul emmal-kummal poolel (või mõlemal) teatav ootuslik positsioon, lisanduvad mingid tingimuslikud suhted, seisukohad, isegi siis, kui neid avalikult välja ei öelda. On see aeg pikem või lühem, ei evigi siinkohal suurt tähtsust. Väga-väga utreeritult ja lihtsustatult öeldes: varem või hiljem tekib fännidel tunne, et nad on millekski kohustatud, sest nad on midagi saanud - ja vastupidi, klubis tekib varem või hiljem kellelgi mingi "õigustatud ootus" fännidele millegi osas. Sellistes tingimustes ei saa mingist tõsiseltvõetavast emotsionaalsest sidemest rääkida, tekivad näilisused, lavastuslikud nüansid. See ei ole see. Lisaks olen ma enam kui kindel, et sellise... No see on vastik sõna ja siin kontekstis ehk overkill, aga... Sellise kinnimakstud suhte juures töötab selle emotsionaalse toetussideme haprus ka teises suunas - kui ikka pole oma aega, raha, energiat tehtusse panustatud, on sellest märksa südamevaluvabam ka eemalduda. Ehk - püsisuhet, kui soovite, ei teki.

                                Jah, ka minule jääb mentaalselt kehv mulje fännigrupeeringutest, kelle atribuutika on fännatava klubi kinnimakstud või kelle võõrsilmängudele sõitudele peale makstakse. Otse öeldes: ma ei leia, et tegemist oleks klubipoolse abiga, vaid pigem fännidepoolse saamatusega. Kes on fänn või mitte, sellesse arutellu ma küll mitte kunagi enam ei lasku, kui lubate.

                                Ärge nüüd maha laske.

                                -EDIT-
                                Soovimata kellegi saba tõsta või kellelegi midagi nina peale visata: Flora fännid mitte ainult ei ole klubilt iialgi raha küsinud, vaid on hoopis näiteks vaderiks ühele Tallinna Loomaaia koopaoravale; ja nagu olen viimasel ajal kuulnud, siis plaanivad sektorlased koguda raha, et üks Flora trennis käiv laps suvel Real Foundationi laagrisse saata, kuna poisil enda perel napib selleks vahendeid. Mida ma tahan öelda: "raha ei ole" on universaalne vabandus. Ühistegevuses on aga jõud, märksa suurem, kui arvata osatakse. Organiseerugem, seltsimehed, ja tegutsegem.

                                Ja keegi võiks selle teema siit kuhugi sobivamasse ümber tõsta.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X