320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti klubid Eurosarjades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Viimasel ajal on näha ka seda muutust, kus 16-18 vahemikus noor enam väga ei ihale Florasse, vaid läheb Itaaliasse SPALi või kusagile mujale välismaale. See ahendab Flora noortevalikut ja kukutab kogu tiimi taset lõppkokkuvõttes. Ülejäänud klubid, kes Flora järgi allesjäävate riismetega leppima peavad, jäävad samuti nõrgemaks.

    Ma ei ütle, et Eesti euroedu olematuse taga on süüdi ainult KTM, vaid vabadusega võiks saavutada lõppkokkuvõttes oluliselt parema tulemuse. Las Kalju ja Levadia topivad omad satsid täis välismaalaseid, saavad Florale ilusti vastu ja liigatase tõuseb. Seda aga ei lubata, sest EJL maksab Premium liiga toimimise eest ja tahab saada vastu koondisemängijaid, mida paradoksaalselt ikkagi suudab pakkuda vaid Eesti mängijatega mängu tegev Flora. Teistest meeskondadest tuleb näpuotsaga, kui sedagi. Mida siis sundida teisi tegema sedasamust, kui praktilist väärtust pole?
    See lõputu võrrand..

    Kommentaar


      Kui EJL tahab saada tugevat ja meie mõistes edukat Premium liigat, siis esimese asjana tuleb muuta kogu liiga toimimise mõtet. Hetkel on EJL välja kommunikeerinud selle, et liiga eesmärk on kasvatada koondislasi ja kogu liiga tegevus peab käima koondise järgi. Sellise mõtteviisiga ei olegi võimalik luua korralikku toimivat ja hästi mängivat liigat.

      Selle asemel tuleks kommunikeerida, et liiga eesmärk on pakkuda kohalikul tasandil parimat võimalikku jalgpallilist sportlikku meelelahutust. Et publikul oleks põnev vaadata ja mängijatel motiveeriv mängida. Kui sul need kaks on olemas, siis tulevad ka mängutase ja rahad järgi ning edu kasvatab edu.

      Tippsport on nagu teater või kontsert. Inimesed lähevad vaatama head ja nauditavat kultuuri, meelelahutust.

      Kas Eestis on teatrit, ainuke kelle eesmärk on kasvatada Estonia teatrile näitlejaid?

      Kommentaar


        Algselt postitas Taux007 Vaata postitust
        Viimasel ajal on näha ka seda muutust, kus 16-18 vahemikus noor enam väga ei ihale Florasse, vaid läheb Itaaliasse SPALi või kusagile mujale välismaale. See ahendab Flora noortevalikut ja kukutab kogu tiimi taset lõppkokkuvõttes. Ülejäänud klubid, kes Flora järgi allesjäävate riismetega leppima peavad, jäävad samuti nõrgemaks.

        Ma ei ütle, et Eesti euroedu olematuse taga on süüdi ainult KTM, vaid vabadusega võiks saavutada lõppkokkuvõttes oluliselt parema tulemuse. Las Kalju ja Levadia topivad omad satsid täis välismaalaseid, saavad Florale ilusti vastu ja liigatase tõuseb. Seda aga ei lubata, sest EJL maksab Premium liiga toimimise eest ja tahab saada vastu koondisemängijaid, mida paradoksaalselt ikkagi suudab pakkuda vaid Eesti mängijatega mängu tegev Flora. Teistest meeskondadest tuleb näpuotsaga, kui sedagi. Mida siis sundida teisi tegema sedasamust, kui praktilist väärtust pole?
        Alles läks sinna terve hunnik noori, aga pole ju kuskil mängida, ainuke okei sats on duubel ja sinna kõik ei mahu, EJL on ülejäänud liigad nii nõrgaks teinud, et seal pole heal omavanuses mängijal eriti põnev, seega läksid paljud samakiiresti Florast minema

        Kommentaar


          Algselt postitas plain Vaata postitust

          Vaatasin kõik need 72 KTM mängijat läbi 2019 aastal ja teen sulle siis kokkuvõtte:
          Viljandi Tulevik: Juhkam ja Saag mängivad vahepeal Paide eest. Teised ei ole Euroopas osalevate klubide eest mänginud. (Mõlema puhul kindlasti noormängijatega tegemist)
          Tartu Tammeka: Järviste ja Reinkort on mänginud Flora eest mingid minutid, Koskor Transi ründaja.
          Vaprusest ja Kuressaarest pole kedagi välja tuua.

          Ehk siis kogu jutu järeldus on see, et oma kasvandikega mängisid.
          Ma ei viitsi järgi vaadata, aga puusalt ütlen, et ka miller on Tammeka kasvndik, zenjov ja Alliku pärnu. Mõni viljandi poiss siis ka ilmselt sekka. Usun ka, et Kalju ja Levadia täiendaks seda nimekirja (jürgenson kasvõi).

          ​​​

          Kommentaar


            Algselt postitas Taux007 Vaata postitust
            Need klubid oma suurepärase kasvatuspüramiidiga oleksid pidanud ise jõudma oma kasvandikega Euroopasse välja. Ükski seda ei teinud mingil põhjusel ja see ongi point - meil jääb midagi väga tugevalt puudu, et kirjeldatud kasvatajaklubid peale kõiki loogikaid ja toimivaid protsesse ei suuda ikkagi olla konkurentsis. Mis mõte sellel forsseerimisel siis üldse on?
            Pärnu on teel, et jõuda.

            Tammeka aga kipub maha müüma oma parimad pojad (võinoh, õigemini, nad tahavad ise minna, Tallinnas on võimalused paremad, raha rohkem, mängitakse medalile jne).

            ​​​​​​

            Kommentaar


              Algselt postitas nonoh Vaata postitust

              Ma ei viitsi järgi vaadata, aga puusalt ütlen, et ka miller on Tammeka kasvndik, zenjov ja Alliku pärnu. Mõni viljandi poiss siis ka ilmselt sekka. Usun ka, et Kalju ja Levadia täiendaks seda nimekirja (jürgenson kasvõi).

              ​​​
              Oota Zenjov ja Alliku on sellised head kasvandikud meie KTM reegli pärast või? Ma olen natuke segaduses, et mida need näited tõestama peaks. Siis kui KTM-reegel oli leebem ja välismaalasi oli rohkem lubatud registreerida oli tõesti noorte areng parem ja tuligi Zenjove ja Allikuid tulenevalt kõrgemast liigatasemest. Ma ikkagi tõin selle 2019 koolkonna näiteks sellepärast, et nüüd on KTM-reegel suurema prioriteediga ja välismaalaste piirang on karmim. (Jürgenson on ka vapustav KTM ajastu kasvandik)

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                Pärnu on teel, et jõuda.

                Tammeka aga kipub maha müüma oma parimad pojad (võinoh, õigemini, nad tahavad ise minna, Tallinnas on võimalused paremad, raha rohkem, mängitakse medalile jne).

                ​​​​​​
                Kogu austusest Pärnu vastu peab siiski ütlema, et kaks esimest on vastavalt 52p ja 51p kogunud ning kolmas koht jagamisel 31p pealt. Kas Pärnu praegune tulemus on KTM-ide reegli hea töö või on siin Paide ja Kalju sel aastal lihtsalt palju ära andnud?
                See lõputu võrrand..

                Kommentaar


                  Asi on nii perses et tekib vägisi mõte, et kogu Premium liigal pole pointi, vb mingi Eesti-Läti-Leedu ühisliigas oleks ja niipidi karmim konkurents looks vähemalt arenguks mingit eeldused, mida siin oma küla hoovis ei hakkagi kunagi tekkima tundub.

                  Kommentaar


                    Zapoosi ja Helmi mäng tõi eile üle 400 pealtvaataja. Siin on esimene kiire sõnum see, et rahvamassid peaks saama madalamate liigade taha, seal hakkama looma sarnast atmosfääri ja olemist nagu eilselt mängul oli olnud. Kui ikka publikunumbrid on II või III liigas suuremad kui Premiumis, siis äkki hakkab kusagil mõni lamp põlema?
                    See lõputu võrrand..

                    Kommentaar


                      Flora nimekirjas on 3, mööndustega 5, oma kasvandiku. Kõik ülejäänud on mujalt kokku juuditud. Nõmme United ja Tabasalu paistavad farmklubidena silma. Kus see tohutu noortetöö on?
                      Hello! I´m mentaly ill.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plain Vaata postitust

                        Oota Zenjov ja Alliku on sellised head kasvandikud meie KTM reegli pärast või? Ma olen natuke segaduses, et mida need näited tõestama peaks. Siis kui KTM-reegel oli leebem ja välismaalasi oli rohkem lubatud registreerida oli tõesti noorte areng parem ja tuligi Zenjove ja Allikuid tulenevalt kõrgemast liigatasemest. Ma ikkagi tõin selle 2019 koolkonna näiteks sellepärast, et nüüd on KTM-reegel suurema prioriteediga ja välismaalaste piirang on karmim. (Jürgenson on ka vapustav KTM ajastu kasvandik)
                        Ma rääkisin oma kasvandikest ja nende kasutamisest. Oli vastus ju tauxi postitusele. Ja see on huvitav, sest ühe point on, et flora kasutab oma kasvandikke ja teise oma, et oma kasvandike kasutamine edu ei too - vaielge omavahel.

                        Minu point oli, et flora pigem ei kasuta oma kasvandikke ja üleüldse meie nö euroopas mängivad klubid kasutavad teiste klubide kasvandikke. Sh Tammeka, Pärnu jne omi.

                        ​​​​​​

                        Kommentaar


                          Algselt postitas boobek Vaata postitust
                          Flora nimekirjas on 3, mööndustega 5, oma kasvandiku. Kõik ülejäänud on mujalt kokku juuditud. Nõmme United ja Tabasalu paistavad farmklubidena silma. Kus see tohutu noortetöö on?
                          Seda ongi vaja teada, kõige paremad võimalused, tingimused klubil jne, aga ainult 3tk

                          Lihtne järedlus on, et ei ole niipalju võtta neid noori ja et oleks nagu Vassiljev ütles rohkem top klubisi, mitte nagu sellel aastal kaks, siis on vaja häid KTM kõigile klubidele, mida ei ole 2023 võtta või vabamad käed

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Taux007 Vaata postitust

                            Kogu austusest Pärnu vastu peab siiski ütlema, et kaks esimest on vastavalt 52p ja 51p kogunud ning kolmas koht jagamisel 31p pealt. Kas Pärnu praegune tulemus on KTM-ide reegli hea töö või on siin Paide ja Kalju sel aastal lihtsalt palju ära andnud?
                            Ma ei tea, aga sa vastandasid enne oma kasvandike kasutamist ja edu. Mu point oli, et nö suured klubid kasutavad lisaks enda kasvndikele ka teiste kasvandikke. Ja täiendavad ennast ka leegionäridega. Väiksemad klubid ei jõu enda parimaid kinni hoida. Need koonduvad tugevamatesse klubidesse.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                              Ma ei tea, aga sa vastandasid enne oma kasvandike kasutamist ja edu. Mu point oli, et nö suured klubid kasutavad lisaks enda kasvndikele ka teiste kasvandikke. Ja täiendavad ennast ka leegionäridega. Väiksemad klubid ei jõu enda parimaid kinni hoida. Need koonduvad tugevamatesse klubidesse.
                              Minu mõte läheb tagasi Kivisilla artiklini, kus tema EJL esindajana 2019 vms aastal kujutas ette nii: „On klubisid, kellele ei ole see reegel praegu mingisugune teema,“ rääkis Kivisild. „See tähendab, et KTMi reegel on neile klubipüramiidi arendamise ja pikaajalise visiooni loomulik osa.
                              Kui tema mõtet edasi arendada, siis mul on täna küsimus, et miks need neli klubi (Viljandi, Kuressaare, Pärnu, Tartu) ei ole veel eurolavadele jõudnud, kui neil juba mitu aastat tagasi olid EJL vaatenurgast asjad paigas? Vastus on ju ilmselge: Flora kahmab omale parimad kokku. Sellesama Flora omanik on EJL president, kes paneb paika reegleid ja mille järgi ka kõik teised (Paide, Kalju, Narva, Levadia) tantsima peavad. Kui see KTM on nii oluline ja töötaks, siis ei oleks Floral vajadust kokku ajada mängijaid muudest klubidest. Nad peaksid ise suutma piisavalt kvaliteeti kasvatada, kuid reaalsuses nõrgendavad nad oma äratõmbamistega teistest klubidest neid teisi klubisid piisavalt.

                              Siin on õigesti juba välja toodud, et väiksematel pole ressursse. Nad peavadki KTMidega toimetama. Aga kellel natukene on ressurssi, siis sellel on piirangud peal. Floral on väga palju ressurssi (juba Alecoqi kasutamine baasina on väga suur eelis talendi meelitamisel kui mingi fibouberik Hiiul) ja EJL presidendile kuuluv klubi peaks näitama kõigile praegu ette kuidas noori treenitakse ja kuidas oma KTMidega plats puhtaks lüüakse. Jutt ja teod ei lähe Pohlakul kokku lõppkokkuvõttes ja see on minu ärritumise põhjus. Kui kogu punt EJLs usub ise ka, et KTM toob meile kõva tasemetõusu, siis miks Flora napsab teistelt mängijaid? Flora klubipüramiid ei ole täielik, nad ei suuda omale kasvatada ja siis pole ka mõtet EJL tasandil jaurata, et meil ikka vaja klubipüramiide ja pikka visiooni. Ütle seda Reinkortile, kes umbes Soccernetist sai lugeda, et saadeti jälle Kuressaarde laenule.

                              Minu jaoks Flora = EJL farmklubi. Loogikad, arusaamad ja muu kõik on sarnane.
                              See lõputu võrrand..

                              Kommentaar


                                Ma vandenõu teoreetitseen nüüd. Ajalehes ja poodkastis räägiti regionaalsetest akadeemiatest. Halb idee. Miks? Kuna kellegil pole raha et üle ühe akadeemia luua siis ainus variant on Tallinn. Võite kolm korda arvata kelle rohelised kõrvakesed selle akadeemia tagant paistma hakkavad.
                                Hello! I´m mentaly ill.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X